Fundacja Nautilus

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Nautilus

Post autor: ifar15 »

Iv uważaj bo to mogła jednak napisać osoba z Nautilusa, ten prymitywny język pasuje mi do nich
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Nautilus

Post autor: IteratorZX81 »

Iv, a może poszukać na nich haków prawnych i po prostu wykończyć tą tzw. fundację?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nautilus

Post autor: Ivellios »

No i dziś na stronie Nautilusa pojawiła się informacja, jakoby "katastrofę pod Smoleńskiem przewidział jakiś jasnowidz". Mam tylko nadzieję, że nie próbują w ten sposób wywołać sensacji.
Iv, a może poszukać na nich haków prawnych i po prostu wykończyć tą tzw. fundację?
Nie mam zamiaru niczego szukać - nie będę się targał po sądach, zwyczajnie mi się nie chce.
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Nautilus

Post autor: FearTheReaper »

Czy wy aby nie przesadzacie? Wyciągacie zbyt odległe i pochopne wnioski. Jeśli będziecie chcieli widzieć w tym oszustwo, kłamstwo, manipulację i spisek to właśnie to was spotka, co sobie wyobrażacie. I związaną z tym reakcję. Jeśli nastawiacie się na nie to i wasza wiarygodność jest negowana jako strona szkalująca. Jeśli uparcie ogłaszacie daną wersję za jedyną prawdziwą i słuszną, bez żadnych dowodów (argumenty nie są dowodami) to można oczekiwać takiej a nie innej reakcji.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Nautilus

Post autor: IteratorZX81 »

Ivellios, nautilianin...
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Nautilus

Post autor: FearTheReaper »

IteratorZX81 pisze:Ivellios, nautilianin...
Nie jestem z Nautilusa, ale byłeś blisko. Bywam natomiast na FN, a nawet pisuję tam i wiem, że to co jest tu o nim wypisywane to false, zwykłe nieporozumienie, niezrozumienie realiów i sytuacji. :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nautilus

Post autor: Ivellios »

FTR, to co ci powiem to ci powiem - to, co napisałem na forum, w artykule o dezinformacji i na moim blogu na temat Nautilusa, oparłem w całości na moich obserwacjach działalności tej organizacji, i bynajmniej nie pisałem tego tylko dlatego, że w jakichś sprawach dopatruję się kłamstwa czy spisku czy też przyjmuję taki i taki pogląd i ani mi w głowie go zmieniać.

Niestety, prawda jest taka, że Nautilus chorobliwie boi się czegokolwiek, co potencjalnie mogłoby podważyć szerzone przez nich informacje. Popatrz np na sprawę Zdanów - na forum Nautilusa podałem swoje wątpliwości co do obiektu ze Zdanów. W odpowiedzi zamiast wyjaśnienia przez kogokolwiek tych kwestii dostałem pięknego i soczystego bana (w powodzie napisali mi o "szerzeniu zamętu na forum"). Inny user zapodał linka do notki na moim blogu (toto takie krótkie coś z "balonikowym" UFO) i poprosił o komentarz - zamiast komentarza też dostał bana za "celowe wklejenie linka do strony szkalującej dobre imię FN". Takie przypadki można mnożyć, niestety.
zblazowany

Re: Nautilus

Post autor: zblazowany »

Nautilus nie ma wile wspólnego z prawdziwą ufologią czy innymi badaczami zjawisk paranormalnych. Oni zachwycają się takimi oszustami Jak billy Meier, lewitującym szamanem z afryki i innymi przypadkami gdzie idzie łatwo wykazać albo już dawano wykazano że są to zjawiska naturalne albo zwykłe faki. tak samo jest z promowaniem Jackowskiego, nabijają mu kiebze, a z opisów jego klientów na innych stronach można się dowiedzieć że jak już weźmie pieniądze to potem ciężko się z nim skontaktować.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Nautilus

Post autor: Ruskof »

zblazowany pisze:a z opisów jego klientów na innych stronach można się dowiedzieć że jak już weźmie pieniądze to potem ciężko się z nim skontaktować.
Typowe oszustwo,gdy wezmie pieniadze oznacza to iz oszustwo udalo mu się,i raczej olewa juz osoby ktore udalo mu się oszukac.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nautilus

Post autor: Arek »

Zachowanie tego pana jest jak najbardziej komiczne
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nautilus

Post autor: Ivellios »

Jakimś dziwnym trafem mam ekipę Nautilusa w znajomych na Facebooku (nie śmiać się! :D). Dzisiaj opublikowali takie coś:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 8758_n.jpg
Patrzę se na zdjęcie i stwierdzam, że w tym miasteczku byłem już kilka razy - to Ustroń. Natychmiast rozpoznałem, że po lewej widoczne jest sanatorium "Równica", w którym spędziłem już niejeden turnus, i spędzę jeszcze co najmniej dwa. Gdzieś niżej widać stojący nieopodal sanatorium Kościół Chrystusa Króla Wszechświata, można też dostrzec Ratusz, park, estradę, bez trudu można też dostrzec kościół ewangelicki pw. Apostoła Jakuba (ta taka biała wieżyczka z zielonym czubkiem) i Kościół pw. Św. Klemensa.

No dobra. Może "coś" na zdjęciu widać.

Ale zamieszczony niżej opis jest bardziej paranormalny niż to zdjęcie... że zacytuję:
zdjęcie wykonane z pod Gubałówki
Odkąd pamiętam, Gubałówka to w Zakopanem...
Gdzie Ustroń, a gdzie Zakopane!

Foto tutaj:


Dla porównania:

Widok z Gubałówki:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ałówki.jpg

Ustroń:
http://mineralne.pgi.gov.pl/uzdrowiska_ ... ustron.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... on_062.jpg
Ustroń na Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustroń
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Nautilus

Post autor: ifar15 »

ahahahahahhahahah-to cały mój komentarz :P :P a tak w ogóle to tydzień temu byłem pod gubałówką :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nautilus

Post autor: Ivellios »

...i widziałeś tam coś, co przypominałyby okolicę widoczną na zdjęciu? :P
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Nautilus

Post autor: ifar15 »

yy.. tak jakby.... ee no.... nie do końca :P
Awatar użytkownika
Triinu
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2010-11-05, 12:29

Re: Nautilus

Post autor: Triinu »

Temat już jakiś czas temu "przysechł", ale pozwolę sobie dorzucić i swoje trzy grosze :)

Swego czasu, co pewien czas zerkałam na FN i czytywałam zamieszczone tam artykuły, bądź oglądałam wideo reportaże, czy filmy „dokumentujące” opisywane zjawiska....Pamiętam też nadawane przez nich audycje radiowe , bodajże w Radio Zet :P

Co trzeba przyznać, założyciele byli jednymi z pierwszych w Polsce popularyzujących zjawiska niewyjaśnione i min, dzięki nim wiele osób zainteresowało się ową tematyką i tkwi w niej po dziś dzień :P

Jednak powiedzmy sobie szczerze, jakby się bliżej przyjrzeć fakty, dowody tyczące się spraw, których badania podjęła się FN są delikatnie mocno „naciągne”. Byle co zostanie wysłane do redakcji zostaje uznane za pewnik. Zresztą sama fundacja strasznie nagina dowody swoich badań, tylko po by dowieść prawdziwości swojej wcześniej przyjętej teorii.

Czasem tam zerkam, ale nie po to by się czegoś dowiedzieć, lecz pośmiać....a chyba nie oto powinno chodzić, prawda? Zamiast trzymać poziom Fundacja z roku na rok go obniża publikując coraz gorsze, głupsze naciągane teksty upodabniając się do „Faktu”

Jako ciekawostkę podam pewien link, który bardziej niż moje słowa obrazuje obecny poziom badań FN- radzę obejrzeć zarówno filmik, jak i poczytać towarzyszący mu „artykuł „ będący jego „interpretacją”....Wszytko wg Nautilusa, jest rzecz jasna oczywistą prawdą http://***do widzenia***/?p=artykul&id=2273
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nautilus

Post autor: Ivellios »

Raz na jakiś czas Fundacja Nautilus w osobie Roberta Bernatowicza dostarcza powodów, dla których warto odświeżać ten temat ;) i właśnie niedawno miała miejsce kolejna próba reanimacji cyrku pod tytułem "miskolot ze Zdanów". W najnowszym wpisie w "Dzienniku Pokładowym" Berniaszka chwali się, że był ostatnio na konferencji MUFON-u (Mutual UFO Network, jedna z największych organizacji ufologicznych), że "mówiono coś o jakichś gościach z Polski, którzy mają mocny materiał" i że on sam wygłosił "niezliczoną ilość prelekcji" na temat "UFO ze Zdanów", podczas których "wielokrotnie" pokazywał zdjęcia. Wydaje mi się jednak, iż pan Bernatowicz cierpi już na schizofrenię w zaawansowanym stadium albo też chciał sobie dodać prestiżu, "doklejając" się do mufonowskiego eventu, gdyż zarówno strona MUFON-u (http://mufon.com/) jak i witryna organizowanej przez nich konferencji (http://www.mufonsymposium.org/) ani słowem nie wspominają o jakichkolwiek "gościach z Polski", nie mówiąc już o miskolocie ze Zdanów. A przecież to są tak "mocne materiały"!

A może to MUFON coś ukrywa? :lol:
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Nautilus

Post autor: IteratorZX81 »

IMO ten topic powinien być przeniesiony do zagadek ludzkości ;). Pasowałby tam bardziej.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Nautilus

Post autor: Ivellios »

Jeszcze w odniesieniu do mojego poprzedniego posta - z tego co pamiętam, Nautilianie później doprecyzowali, co to za "prelekcje" dawał Berniaszka. Otóż owe "prelekcje" miały miejsce... na korytarzu w przerwach między wykładami... a "widownia" tych "prelekcji" miała skład bardziej kameralny niż liczny...

No cóż... ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nautilus

Post autor: Arek »

Tak sobie przypominam jak kiedyś rozmawiałem Z R. Nowickim. On wtedy opowiadał jak byli (FN) zaproszeni do Niemiec na zebranie MUFON-u CES
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nautilus

Post autor: Spooky Fox »

Jednego FN nie można odmówić. Chciałoby się zacytować Siarę: "mają rozmach, skurwisyny" xD

Tak czy owak fundacja jest szeroko znana w środowisku. Niestety większość czytelników nie zdaje sobie sprawy jak bardzo mocno są dezinformowani przez FN.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”