Przywołanie Elementali

Viperius
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2009-06-12, 21:17

Przywołanie Elementali

Post autor: Viperius »

Witam
Ja wiem, że były...ze dwa tematy o elementalach, czy też zywiołakach, ale prócz tego, że zawierały bardzo skąpo informacji, to jeszcze były niezmiernie stare, stąd pozwoliłem sobie na założenie nowego tematu. Do rzeczy:
Żywiołaki, elementale, czyli byty będące istotami zywiołów. Mają swoich "szefów", czyli Ddżiny itd. Przywołanie ich może być zgubne bez odpowiednich przygotowań i "znajomości" z innymi bytami. To wszystko, jest możliwe do znalezienia na forum, jednakże, nigdzie nie pisze o metodach przywołania ich. Od kilku dni próbuję się skontaktować z pewnymi osobami z forum, jednak, jakoś się mijami (ufam, że i tak będziemy mogli porozmawiać). Ja wiem, że zaraz posypią się posty "nie baw się tym", "kolejny, co się chce wzywaniem demonów bawić", albo "weź silniejsze psychotropy", oczywiście, wdzięcznym, za rady połączone z ostrzezeniami, jednak by uprzedzić w/w posty, powiem, że nie chcę wzywać elementali (bynajmniej nie, dopóki nie osiągne jakiegoś rozsądnego poziomu w tej kwestii). Chodzi mi tylko, o przedstawienie tego, jak powinno wyglądać e/inwokowanie tych bytów, w teorii (wiedza "na potem"), lub też jakiś inny sposób na porozumiewanie się z nimi.
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Remik »

Żywiołaki przywołuje się tak samo jak każdą inną istotę. Przy czym są to istoty niskie, więc nie należy ich inwokować. Zamiast tego przeprowadzasz zwyczajną ewokację, z małymi modyfikacjami (standardowe przepisy bhp pozostają bez zmian). Jeśli chcesz to kreślisz krąg, potem wykonujesz odpędzanie (np. ryt pentagramu) i zapalasz odpowiednie kadzidło, lub inwokujesz odpowiednią energię, aby stworzyć żywiołakowi przyjemną atmosferę. Wtedy już wystarczy tylko wypowiedzieć zaklęcie. Jednakże przestrzegam, że do tych duszków nie nadają się zaklęcia z Lemegetonu. Te istoty są bardzo kapryśne i niczego tak bardzo nienawidzą jak niewoli. Lepiej więc napisać coś samemu.

Ewokacja to jednak średnio zaawansowana dziedzina, więc wymaga rozwiniętych niefizycznych zmysłów. Żeby to zrobić, trzeba przejść specjalny magiczny trening. Chyba, że urodziłeś się utalentowany. ^^ Bez tego przywoływanie jakichkolwiek istot nie ma sensu, bo i tak ich nie usłyszysz, ani nie zobaczysz. Wtedy jedynie ześlesz na siebie nieszczęście.


PS. Cześć wszystkim, jestem tu nowy. ^^ Jest tu dużo wątków, które nie zostały skończone. Wiele osób pewnie już zdąrzyło opuścić forum, ale wciąż przychodzą tacy nowi jak ja, którzy mogą być zainteresowani tymi antykami. Chciałbym, abyście wzięli to pod uwagę, zanim uczepicie się odkopywania przeze mnie starych wątków. Z góry dziękuję i pozdrawiam! ^^
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Glazery »

Nie chcę wręcz duplikować postu Remika ale muszę coś powiedzieć :)

Oczywiście jak powszechnie wiadomo żywiołak jest bytem, którego natura jest dość rozhulana, tzn., że nie do końca wiadomo, czego spodziewać się po takim osobniku, gdy już go wywołamy. Zapewne należy zachować środki ostrożności, czyli pentagram wraz z ochronnym okręgiem i może jakieś ochronne zaklęcia, które nie zaszkodzą.
Istoty te proponuję przywołać w sposób indywidualnie opracowany, szanując przy tym ich naturę. Zapewne będą lepiej nastawione do osoby, która odnosić się będzie do nich z szacunkiem i będzie względem ich wyrozumiała, niż wobec osoby, która przy samym ich przywołaniu zaplecie na nich sidła i nakaże ze sobą mówić.
Proponuję również przy odprawieniu żywiołaka podziękować mu i zachować pełną grzeczność.
Ja osobiście wplótłbym tutaj jeszcze pewną symbolikę, mianowicie przywołując owy byt, zadbać o to, by obecny był symbol jego energii.
To tyle, co mam do powiedzenia :) Pozdrawiam.

PS: Witam Cię Remik :) Miło widzieć tutaj nowe osoby. Jesteś bardzo obeznany w wielu dziedzinach, przez co zyskujesz w moich oczach :) Interesującą jesteś osobą zaprawdę :)
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Garest »

nawet niewiecie jak się nasmialem czytajac co wy tu wypisujecie
widzieliscie kiedys zywiolaka ??
powiem wam tak przywolujac zywiolaka wody nie wroze wam nic lepszego niz tsunami z kalurzy czy powodzi w gorach ;p
z zywiolakiem ognia wiaze się napewno olbrzymi pozar
zywiolaka ziemi nie radze przywolywac bo ten moze doprowadzic do unicestwienia planety nawet
ale do opanowania jest najgorszy zywiolak powietrza
kilka rad dla przekornych ktorzy jednak chca sprobowac
1.symbole ochronne (najlepiej pentagram w potrojnym kole ze dwu wersowa inskrypcja oraz odpowiednia sanskrypcja)
2.jesli nie umiesz kontrolowac energi to nie przyzwiesz zywiolaka a zywiol co najwyzej
3.zywiolak to nie byt a forma demona rysujac runy i inskrypcje musisz to zrobic tak zeby zywiolak niemial wyboru i musial cie sluchac
4. NIGDY NIE PRZYWOLUJ ZYWIOLAKA W JEGO ZYWIOLE (czyt.zywiolaka ognia najlepiej przyzwac na wodzie, wody gdzies gdzie niema do niej dostepu , ziemi w powietrzu a powietrza w prozni xD )
5.cwicz,cwicz,cwicz i jeszcze raz cwic kontrole nad energia zywiolow
polecam kontrole wiatru z mojego tematu
Wtedy już wystarczy tylko wypowiedzieć zaklęcie. Jednakże przestrzegam, że do tych duszków nie nadają się zaklęcia z Lemegetonu. Te istoty są bardzo kapryśne i niczego tak bardzo nienawidzą jak niewoli.
6. zaklecie musi byc minimum w lacinie lub znakach runicznych
7 pozatym trzeba naladowac przedmiot zywiolem
8 tak te istoty sa kaprysne i nienawidza niewoli bo w niej sa od wiecznosci to sa 4 jezdzcy apokalipsy wyobrazasz sobie ktoregos wolnego ??
Lepiej więc napisać coś samemu.
9.lepiej niepisac niczego tylko odezwac się do kogos kto mial z tym stycznosc ale nie tylko na forum bo se chate spalisz xD
Ostatnio zmieniony 2014-02-24, 03:35 przez Garest, łącznie zmieniany 1 raz.
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Remik »

2.jesli nie umiesz kontrolowac energi to nie przyzwiesz zywiolaka a zywiol co najwyzej
Ponieważ...? Jaka jest różnica między żywiołem i żywiołakiem?
Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Kontrola energii jest konieczna do przywołania żywiołu (w postaci energii), do przywołania istoty elementu już nie. To może zrobić każdy głupi, choćby zapalając świecę przywołuje się salamandrę, gdyż to dwa nierozłączne zjawiska.
3.zywiolak to nie byt a forma demona

Czym według Ciebie jest demon i skąd taki pomysł?
rysujac runy i inskrypcje musisz to zrobic tak zeby zywiolak niemial wyboru i musial cie sluchac
Zmuszanie żywiołaka to najniebezpieczniejsza głupota, jaką możesz zrobić.
4. NIGDY NIE PRZYWOLUJ ZYWIOLAKA W JEGO ZYWIOLE (czyt.zywiolaka ognia najlepiej przyzwac na wodzie, wody gdzies gdzie niema do niej dostepu , ziemi w powietrzu a powietrza w prozni xD )
Tak, najlepiej niech od początku będzie zdenerwowany, to z pewnością dobry pomysł. <sarkazm>
5.cwicz,cwicz,cwicz i jeszcze raz cwic kontrole nad energia zywiolow
Tu się akurat zgodzę, bo to rzeczywiście jedyna metoda do uzyskania panowania nad nimi. Żywiołak ugnie się tylko przed tym, który nie ugina się przed jego żywiołem.
6. zaklecie musi byc minimum w lacinie lub znakach runicznych
Nic nie musi. Łacina nie dodaje żadnej magicznej mocy. Równie dobrze można użyć jakiegokolwiek języka, lub nawet nie używać żadnego. Swoją drogą, ciekaw jestem jak się recytuje zaklęcie w znakach runicznych.
7 pozatym trzeba naladowac przedmiot zywiolem
Jaki przedmiot? Jakim żywiołem?
8 tak te istoty sa kaprysne i nienawidza niewoli bo w niej sa od wiecznosci to sa 4 jezdzcy apokalipsy wyobrazasz sobie ktoregos wolnego ??
Jeśli żywiołaki są w niewoli, to wszystkie inne stworzenia (w tym ludzie) również. Każda istota, żyjąca, czy nie, ma swoją funkcję. Żywiołaki są nierozłącznym elementem Wszechświata, tak jak wszystko inne. Niewiele różnią się one od dzikich zwierząt, a czy można nazwać lwa na wolności zniewolonym?
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Garest »

2.jesli nie umiesz kontrolowac energi to nie przyzwiesz zywiolaka a zywiol co najwyzej

Ponieważ...? Jaka jest różnica między żywiołem i żywiołakiem?
Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Kontrola energii jest konieczna do przywołania żywiołu (w postaci energii), do przywołania istoty elementu już nie. To może zrobić każdy głupi, choćby zapalając świecę przywołuje się salamandrę, gdyż to dwa nierozłączne zjawiska.
jestes w bledzie zywiol to energia porownajmy to do ciala bez duszy
natomiast zywiolak jest zywiolem z swiadomoscia
Cytuj:
3.zywiolak to nie byt a forma demona

Czym według Ciebie jest demon i skąd taki pomysł?
istota astralna o naturze negatywnej
Cytuj:
rysujac runy i inskrypcje musisz to zrobic tak zeby zywiolak niemial wyboru i musial cie sluchac

Zmuszanie żywiołaka to najniebezpieczniejsza głupota, jaką możesz zrobić.
4 zywiolaki to 4 jezdzcow apokalipsy ktorzy najchetniej unicestwili by wszystko
glupota bylo by zostawic im wolna reke
4. NIGDY NIE PRZYWOLUJ ZYWIOLAKA W JEGO ZYWIOLE (czyt.zywiolaka ognia najlepiej przyzwac na wodzie, wody gdzies gdzie niema do niej dostepu , ziemi w powietrzu a powietrza w prozni xD )

Tak, najlepiej niech od początku będzie zdenerwowany, to z pewnością dobry pomysł. <sarkazm>

jesli dobrze zablokujesz mu wolna reke to jego zlosc niema tu nic wspolnego
ale im wiecej w otoczeniu ma swojego elementu tym wieksza ma moc
5.cwicz,cwicz,cwicz i jeszcze raz cwic kontrole nad energia zywiolow

Tu się akurat zgodzę, bo to rzeczywiście jedyna metoda do uzyskania panowania nad nimi. Żywiołak ugnie się tylko przed tym, który nie ugina się przed jego żywiołem.

no mozna tak powiedziec
6. zaklecie musi byc minimum w lacinie lub znakach runicznych

Nic nie musi. Łacina nie dodaje żadnej magicznej mocy. Równie dobrze można użyć jakiegokolwiek języka, lub nawet nie używać żadnego. Swoją drogą, ciekaw jestem jak się recytuje zaklęcie w znakach runicznych.

lacina nie dodaje zadnej magicznej mocy ale jest jezykiem 100x bardziej wielo znacznym niz pozostale jezyki przez co w krotkiej inskrypcji idzie zawrzec multum sentencji
Cytuj:
7 pozatym trzeba naladowac przedmiot zywiolem

Jaki przedmiot? Jakim żywiołem?

przedmiot jaki chcesz robi on za rodzaj lampy dzina ;p
jesli chodzi o zywiol to jaki chcesz musisz pobrac jego energie i ja przeniesc na przedmiot
Cytuj:
8 tak te istoty sa kaprysne i nienawidza niewoli bo w niej sa od wiecznosci to sa 4 jezdzcy apokalipsy wyobrazasz sobie ktoregos wolnego ??

Jeśli żywiołaki są w niewoli, to wszystkie inne stworzenia (w tym ludzie) również. Każda istota, żyjąca, czy nie, ma swoją funkcję. Żywiołaki są nierozłącznym elementem Wszechświata, tak jak wszystko inne. Niewiele różnią się one od dzikich zwierząt, a czy można nazwać lwa na wolności zniewolonym?
tak ale sa one w "niewoli" gdyz sa pod calkowita kontrola matki natury
to dzieki temu nie moga one same się materializowac ani atakowac z kaprysu ludzi sa one zarowno obroncami ziemi jak jej zguba sa poczatkiem i koncem procesu zycia ....

moze tyle narazie xD
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Remik »

jestes w bledzie zywiol to energia porownajmy to do ciala bez duszy
I właśnie o tym mówię. Napisałeś: "jesli nie umiesz kontrolowac energi to nie przyzwiesz zywiolaka a zywiol co najwyzej". Ale jeśli nie umiesz kontrolować energii, to jak chcesz ją niby "przywołać"?
istota astralna o naturze negatywnej
Żywiołak jest istotą stworzoną z czystej energii jednego żywiołu, więc same żywioły też są według Ciebie negatywne? ;>
4 zywiolaki to 4 jezdzcow apokalipsy ktorzy najchetniej unicestwili by wszystko
glupota bylo by zostawic im wolna reke
Skąd taki pomysł? Żywiołaki to coś w rodzaju gatunku istot. Mamy salamandry, sylfy, rusałki i gnomy. To cztery różne gatunki, których przedstawicieli jest nieskończenie wiele. To nie ma nic wspólnego z jeźdźcami apokalipsy. ;)
ale im wiecej w otoczeniu ma swojego elementu tym wieksza ma moc
To nie jest tak, że otoczenie zwiększa mu moc, czy coś. Żeby żywiołak się gdzieś znalazł, to MUSI tam istnieć energia jego żywiołu. Żywiołak to forma z jednego żywiołu, więc nie może znaleźć się tam, gdzie tego żywiołu nie ma. Jeśli przywołuje się żywiołaka do miejsca, gdzie jego żywiołu nie ma, to on sam tworzy sobie atmosferę mu odpowiadającą. Natomiast mag może stworzyć taką atmosferę dla żywiołaka, co sprawi, że ten będzie dla maga przychylniejszy. Bo to chyba normalne, że gdy kogoś zapraszamy na herbatę, to nie każemy mu samemu ją sobie zrobić.
lacina nie dodaje zadnej magicznej mocy ale jest jezykiem 100x bardziej wielo znacznym niz pozostale jezyki przez co w krotkiej inskrypcji idzie zawrzec multum sentencji
Czy ja wiem... Ale jakby nie było, to dalej nie wiem, jak można recytować znaki runiczne?
tak ale sa one w "niewoli" gdyz sa pod calkowita kontrola matki natury
to dzieki temu nie moga one same się materializowac ani atakowac z kaprysu
W takim razie ludzie też są w niewoli. Ale cóż to za niewola, kiedy można robić co się chce?
Ostatnio zmieniony 2014-02-28, 19:18 przez Remik, łącznie zmieniany 2 razy.
liquid
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2013-10-18, 16:14

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: liquid »

Garest pisze:
Remik pisze: 2.jesli nie umiesz kontrolowac energi to nie przyzwiesz zywiolaka a zywiol co najwyzej

Ponieważ...? Jaka jest różnica między żywiołem i żywiołakiem?
Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Kontrola energii jest konieczna do przywołania żywiołu (w postaci energii), do przywołania istoty elementu już nie. To może zrobić każdy głupi, choćby zapalając świecę przywołuje się salamandrę, gdyż to dwa nierozłączne zjawiska.
jestes w bledzie zywiol to energia porownajmy to do ciala bez duszy
natomiast zywiolak jest zywiolem z swiadomoscia
ewokacja a kontrolowanie energii to 2 rozne sprawy. sporo technik ewokacji wogole nie uwzglednia jakichkolwiek energii

Garest pisze: 4 zywiolaki to 4 jezdzcow apokalipsy ktorzy najchetniej unicestwili by wszystko
glupota bylo by zostawic im wolna reke
wszystko spoko tylko jest pewien problem - jezdzcy apokalipsy jeszcze nie zostali uwolnieni. siedza zamknieci w ksiedze a jedynym godnym do jej otworzenia jest Baranek Bozy - i zrobi to dopiero na koniec swiata
poza tym dopiero gdy zostana uwolnieni dostana rozkaz zeby zabijali ludzi - narazie wiec takiego rozkazu nie dostali
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Garest »

Remik pisze:
jestes w bledzie zywiol to energia porownajmy to do ciala bez duszy
I właśnie o tym mówię. Napisałeś: "jesli nie umiesz kontrolowac energi to nie przyzwiesz zywiolaka a zywiol co najwyzej". Ale jeśli nie umiesz kontrolować energii, to jak chcesz ją niby "przywołać"?
no wlasnie zeby wywolac zywiol wystarczy rozpalic zapalke ale bez kontroli energi nie nadasz jej osobowosci (powiedzmy)
istota astralna o naturze negatywnej
Żywiołak jest istotą stworzoną z czystej energii jednego żywiołu, więc same żywioły też są według Ciebie negatywne? ;>
sam zywiol jest bez stronny ale nie uzytkownicy zywiolu
to jak z magia nie-ma magi dobrej i zlej jest tylko dobry lub zly uzytkownik
4 zywiolaki to 4 jezdzcow apokalipsy ktorzy najchetniej unicestwili by wszystko
glupota bylo by zostawic im wolna reke
Skąd taki pomysł? Żywiołaki to coś w rodzaju gatunku istot. Mamy salamandry, sylfy, rusałki i gnomy. To cztery różne gatunki, których przedstawicieli jest nieskończenie wiele. To nie ma nic wspólnego z jeźdźcami apokalipsy. ;)
zywiolaki to nie gatunki istot ;p
salamandry i reszta to tylko ludzkie wyobrazenia ;p
ale w rzeczywistosci predzej wygladaly by one jak w homm4
;p
ale im wiecej w otoczeniu ma swojego elementu tym wieksza ma moc
To nie jest tak, że otoczenie zwiększa mu moc, czy coś. Żeby żywiołak się gdzieś znalazł, to MUSI tam istnieć energia jego żywiołu. Żywiołak to forma z jednego żywiołu, więc nie może znaleźć się tam, gdzie tego żywiołu nie ma. Jeśli przywołuje się żywiołaka do miejsca, gdzie jego żywiołu nie ma, to on sam tworzy sobie atmosferę mu odpowiadającą. Natomiast mag może stworzyć taką atmosferę dla żywiołaka, co sprawi, że ten będzie dla maga przychylniejszy. Bo to chyba normalne, że gdy kogoś zapraszamy na herbatę, to nie każemy mu samemu ją sobie zrobić.

trzeba pamietac ze zywiolak nie moze stworzyc z niczego zywiolu w swoim otoczeniu ...
a majac swoj zywiol moze go kontrolowac
a jesli chodzi o magow to nie przywoluja oni ZADNYCH istot w postaci gosci na herbatke
ale w postaci slogow nad ktorymi ma się 100% kontrole
z istotami astralnymi niema rzartow

lacina nie dodaje zadnej magicznej mocy ale jest jezykiem 100x bardziej wielo znacznym niz pozostale jezyki przez co w krotkiej inskrypcji idzie zawrzec multum sentencji
Czy ja wiem... Ale jakby nie było, to dalej nie wiem, jak można recytować znaki runiczne?
wazne ze ja wiem a znaki runiczne recytuje się w ten sposob ze czytajac symbole zazwyczaj przesowasz po nich palce napelniajac je swoja energia i recytujesz ich nazwy laczac je w slowa
niewiem jak ci to wytlumaczyc
tak ale sa one w "niewoli" gdyz sa pod calkowita kontrola matki natury
to dzieki temu nie moga one same się materializowac ani atakowac z kaprysu
W takim razie ludzie też są w niewoli. Ale cóż to za niewola, kiedy można robić co się chce?
nie dokonca ludzie podlegaja pod boga ktory dal im wolna wole natomiast zwierzeta/zywioly itd niemaja w pelni wolnej woli
dlatego jak naprzyklad spotkasz w lesie dzika to modlitwa do matki natury moze pomoc ci w tym ze da ci spokoj naprzyklad choc nieradze sprawdzac xD
liquid pisze:
Garest pisze:
Remik pisze: 2.jesli nie umiesz kontrolowac energi to nie przyzwiesz zywiolaka a zywiol co najwyzej

Ponieważ...? Jaka jest różnica między żywiołem i żywiołakiem?
Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. Kontrola energii jest konieczna do przywołania żywiołu (w postaci energii), do przywołania istoty elementu już nie. To może zrobić każdy głupi, choćby zapalając świecę przywołuje się salamandrę, gdyż to dwa nierozłączne zjawiska.
jestes w bledzie zywiol to energia porownajmy to do ciala bez duszy
natomiast zywiolak jest zywiolem z swiadomoscia
ewokacja a kontrolowanie energii to 2 rozne sprawy. sporo technik ewokacji wogole nie uwzglednia jakichkolwiek energii
tak jest ale twoja teoria nie wyklucza mojej bo bez kontroli energi wiekszosc ewokacji jest niemozliwa to jak potegowac liczby bez znajomosci tabliczki ;p
Garest pisze: 4 zywiolaki to 4 jezdzcow apokalipsy ktorzy najchetniej unicestwili by wszystko
glupota bylo by zostawic im wolna reke
wszystko spoko tylko jest pewien problem - jezdzcy apokalipsy jeszcze nie zostali uwolnieni. siedza zamknieci w ksiedze a jedynym godnym do jej otworzenia jest Baranek Bozy - i zrobi to dopiero na koniec swiata
poza tym dopiero gdy zostana uwolnieni dostana rozkaz zeby zabijali ludzi - narazie wiec takiego rozkazu nie dostali
mozesz podac nazwe ksiegi ?? :P
bo z tego co wiem to
wiatr-choroba
ogien-wojna
ziemia - glod
woda - zwyciestwo

oto 4 jezdzcow apokalipsy ....
a z tego co ja się orjetuje to sa oni zamknieci w arce wraz z tablicami w orginalnym wydaniu genesis
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Glazery »

Gareście! Z każdym postem mam coraz większe wątpliwości. Stwarzasz sztuczne pozory. Poza tym sądzę, że można łatwo rozpoznać, czy rzeczywiście jesteś osobą, której widza jest poparta doświadczeniem, zważając na twoją ortografię. Jest ona często zachwiana.
Powiem tak, popieram rację Remika. Ponadto chciałbym wiedzieć skąd wywnioskowałeś, Gareście, swoje teorie? Żywiołak jest energią świadomą. Prawda. Ale jeźdźcy apokalipsy? Przecież moc żywiołaków nie jest na tyle wielka, żeby były w stanie dokonać takiego kataklizmu, jak mord ludzkości. Sam mówisz, że żywiołak musi podlegać woli maga. Prawda. Trzeba umieć subtelnie obchodzić się z takim tworem. Ale nie na siłę. Trzeba mieć dużą świadomość energii i umieć nad nią panować. Demonem także nie jest. Demon jest z innej grupy. Demoniczna energia bardzo wyraźnie zaznacza swoją obecność. Poza tym jego działanie jest dużo szersze niż żywiołaka. Żywiołak jest jak pracownik wykwalifikowany do danego działania. Jego kierunek działania też jest raczej jasny. Trochę jest dla mnie niezrozumiałe, kto nawciskał Ci tylu niepoprawności.
Nota bene z żywiołakami miałem kontakt niejednokrotnie. Jako, że moi uczniowie, którzy korzystają z magii żywiołów, muszą pojąć jej istotę, prowadzę sesje z żywiołakami. Ich natura wiele nie odbiega od czystych duchów leśnych. Uwierz, mylisz się i to nawet bardzo.
liquid
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2013-10-18, 16:14

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: liquid »

Garest pisze:
liquid pisze:
Garest pisze: 4 zywiolaki to 4 jezdzcow apokalipsy ktorzy najchetniej unicestwili by wszystko
glupota bylo by zostawic im wolna reke
wszystko spoko tylko jest pewien problem - jezdzcy apokalipsy jeszcze nie zostali uwolnieni. siedza zamknieci w ksiedze a jedynym godnym do jej otworzenia jest Baranek Bozy - i zrobi to dopiero na koniec swiata
poza tym dopiero gdy zostana uwolnieni dostana rozkaz zeby zabijali ludzi - narazie wiec takiego rozkazu nie dostali
mozesz podac nazwe ksiegi ?? :P
bo z tego co wiem to
wiatr-choroba
ogien-wojna
ziemia - glod
woda - zwyciestwo

oto 4 jezdzcow apokalipsy ....
a z tego co ja się orjetuje to sa oni zamknieci w arce wraz z tablicami w orginalnym wydaniu genesis
Apokalispa wg sw Jana nie wymienia jej nazwy
radzilbym wiec przeczytac zaworowno Apokalipse jak i przy okazji caly Nowy Testament i nie opierac się na gdzies tam zaslyszanych-przeczytanych-niedokladnie-zapamietanych-internetowych rewelacjach
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Garest »

liquid pisze:
Garest pisze:
liquid pisze:
Garest pisze: 4 zywiolaki to 4 jezdzcow apokalipsy ktorzy najchetniej unicestwili by wszystko
glupota bylo by zostawic im wolna reke
wszystko spoko tylko jest pewien problem - jezdzcy apokalipsy jeszcze nie zostali uwolnieni. siedza zamknieci w ksiedze a jedynym godnym do jej otworzenia jest Baranek Bozy - i zrobi to dopiero na koniec swiata
poza tym dopiero gdy zostana uwolnieni dostana rozkaz zeby zabijali ludzi - narazie wiec takiego rozkazu nie dostali
mozesz podac nazwe ksiegi ?? :P
bo z tego co wiem to
wiatr-choroba
ogien-wojna
ziemia - glod
woda - zwyciestwo

oto 4 jezdzcow apokalipsy ....
a z tego co ja się orjetuje to sa oni zamknieci w arce wraz z tablicami w orginalnym wydaniu genesis
Apokalispa wg sw Jana nie wymienia jej nazwy
radzilbym wiec przeczytac zaworowno Apokalipse jak i przy okazji caly Nowy Testament i nie opierac się na gdzies tam zaslyszanych-przeczytanych-niedokladnie-zapamietanych-internetowych rewelacjach
nie opieram się na internecie a na swiecie astralnym gdzie niema niedomowien ...
:okulary: w przeciwienstwie do nowego testamentu i biblii ktore byly wiekami przekazywane ustnie i sa nie kompletne ja biore nauki od tworcy pism swietych
liquid
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2013-10-18, 16:14

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: liquid »

Garest pisze: nie opieram się na internecie a na swiecie astralnym gdzie niema niedomowien ...
:okulary: w przeciwienstwie do nowego testamentu i biblii ktore byly wiekami przekazywane ustnie i sa nie kompletne ja biore nauki od tworcy pism swietych
hmm chcesz przez to powiedziec ze poznales Nowy Testament bardziej od teologow KK?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Ivellios »

Przepraszam, ale w tym momencie odniosłem wrażenie jakoby Garest... hm, nie wiem jak to ująć, jakby coś mu się pomieszało albo nie miał wszystkich w domu. "ja biore nauki od tworcy pism swietych" - a skąd masz pewność, że to przemawia do Ciebie jakiś "twórca pism świętych", a nie Twoja wyobraźnia?
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Garest »

Ivellios pisze:Przepraszam, ale w tym momencie odniosłem wrażenie jakoby Garest... hm, nie wiem jak to ująć, jakby coś mu się pomieszało albo nie miał wszystkich w domu. "ja biore nauki od tworcy pism swietych" - a skąd masz pewność, że to przemawia do Ciebie jakiś "twórca pism świętych", a nie Twoja wyobraźnia?
nie obrazaj jesli niewiesz bo kazdy dopisuje czego mu brakuje...
pierwszy kontakt z zaswiatami mialem w podstawowce a swiadomie w 1 kl technikum
nocami podrozuje miedzy swiatami miedzy wymiarami i epokami
tam gdzie ludzie przed smiercia nie docierali ...
bylem nad rzeka zycia i pod drzewem z grzechu owocami ...
widzialem miedzianego weza z diabla oczami ...
lecz nie odwrucilem wzroku bo z bogiem krocze jego sladami ...
jestem tu by uswiadomic pustakom roznice miedzy prawda a wierzeniami
liquid powiem ci jednym slowem :
TAK (oni opieraja się na przypuszczeniach a ja na widzeniach)
Remik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2013-06-23, 14:07

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Remik »

widzialem miedzianego weza z diabla oczami ...
lecz nie odwrucilem wzroku bo z bogiem krocze jego sladami ...
Szkoda, że nie widziałeś słownika, czy też "odwruciłeś" od niego wzrok.

Szkoda też, że nie masz rzeczywistej praktyki. Ale wiesz, nie jest jeszcze za późno. Człowiek uczy się całe życie. Nigdy nie jest za późno, aby otworzyć oczy i się przebudzić. Introspekcja okazuje się być idealna na początek.
liquid
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2013-10-18, 16:14

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: liquid »

Garest pisze: jestem tu by uswiadomic pustakom roznice miedzy prawda a wierzeniami
dlaczego wiec nie pojechales do watykanu by tam korygowac doktryne kosciola?
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Garest »

remiku sram na gramatyke jesli masz mozg to potrafisz zrozumiec co jest napisane bez znakow interpunkcyjnych ...
jesli chodzi o doswiadczenie to mam wieksze niz zdobedziesz przez dwa wieki po smierci ...

liquid
nie bez powodu jak nie bez powodu ich archiwa sa objete tajemnica chociaz bog powiedzial ze beda glosic slowo jego i historie syna jego bez tajemnic ...
gdyby ujawnili niedomowienia wiara by się rozpadla bo ludzie przestali by ufac kosciolowi ktory przez wieki ich oklamywal nawet na malym zakresie
liquid
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2013-10-18, 16:14

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: liquid »

skoro obawiasz się ze KK odrzuci twoje informacje to dlaczego nie przekazujesz ich zwyklym katolikom na katolickich forach tylko tutaj nie katolikom?
Awatar użytkownika
Garest
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 145
Rejestracja: 2014-02-10, 23:24
Lokalizacja: Polska
Komentarze: 1

Re: Przywołanie Elementali

Post autor: Garest »

bo katolicy sa zazwyczaj zamknieci i niechca sluchac myslac ze sa madrzejsi
tu nie przekazuje informacji o wierze
nie proboje nikogo nawrucic
tylko dziele się z ludzmi na tematy nienaturalne/paranormalne ...
starajac się wyprowadzac ludzi z bledu
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magiya”