Film o wielkim czlowieku czyli o Aleisterze Crowleyu

Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Dzieki ale jakos nie znam hiszpanskiego czy jakiegokolwiek jezyka ktorym to jest pisane...
Awatar użytkownika
Sol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 2005-04-17, 00:21
Lokalizacja: Czarne Sale

Post autor: Sol »

Oj muszę się pezyłożyć do hiszpańskiego :)
Maeveen

Post autor: Maeveen »

Ja jakoś też nie ... :?

I w takim wypadku może lepiej jednak zajrzeć tutaj :wink:
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

dla mnie to był wariat. Miałem nieprzjemność spotkac się z jego ksiązką chociaż dzięki temu wiem jak należnie postępować. Cóż dla mnie wielki był np Paracelsus
(Dziwne ale śniło mi się to że to napisze)
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Ja wole paracelsus rozwinoł zioło lecznictwo medycyne farmacjie oraz toksykologe poza tym był magie o niebo wiekszej wiedzy niż Croley i nie uważał się za ucieleśnienie bestii666 tylko za człowieka z wiedzą a zapewne był kim dużo wiekszym ot człowiek z kturego brać przkład warto.
Gość

Post autor: Gość »








Swój punkt widzenia o Crowleyu zachowam dla siebie, z myślą o nie urąganiu świętym racjom niektórych "młodych gniewnych".

Pozdrawia Życzliwy
swiecki45
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2007-01-07, 21:08
Lokalizacja: Sanok

Post autor: swiecki45 »

Czytajac zyciorys Crowleya na pewno nie jest on przykladem katolickiego wychowania,choc w dziecinstwie byl indoktrynowany przez rodzicow nalezacych do skrajnej sekty chrzescijanskiej,przestrzegajacej doslownej interpretacji Biblii.Fakt nie prowadzil się moralnie,byl wrecz wielkim skandalista w epoce moralnosci wiktorianskiej.Zarazem jednak byl poeta,pisarzem,podroznikiem,himalaista, joginem,magiem.Posiadl wielka wiedze na temat magii i okultyzmu,wplywajac na jej renesanns w drugiej polowie XX wieku.Na pewno chetnie obejrzalbym o nim film.Wielkosc to pojecie wzgledne.Gdyby jedynym kryterium bylo scisle przestrzeganie zasad moralnych o niewielu ludziach moglibysmy wspomniec.Gdyby na swiecie bylo samo dobro czym by się od samego siebie roznilo....
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magiya”