Koniec Świata z innej perspektywy

Dyskusje na temat przepowiedni przyszłych zdarzeń
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spooky Fox »

Zanim zacznę objeżdżac ten tekst, jedno pytanie do Ciebie...bo widzę, że dobre wychowanie zniknęło gdzieś w odstępach wody wielkiego potopu...WHO DA FUCK ARE YA?! Mamy taki fajny temacik WITAJ PRZYBYSZU. Dobrze by było zacząc z niego korzystac. Tak, dla zasady i z dobrego wychowania.

Layla Harel pisze:Interesować się tzw. „Końcem Świata” zaczęłam dopiero tydzień, może dwa tygodnie temu.
I na tym w sumie mój wywód mógłby się skończyc.

"Ja zAczĄłem intEreSoWac się teMaTyką UFO tydZień Temu, aLe mYślę, Że moGhę WaM pOmóC, bo czYtaŁ0em gDZieś cOś o sTreFie 51. I ona foGólE jeSt strrrrraŚnIe coolAśna i fogle."

Taaa...no ale przemęczyłem się i przeczytałem całe te wypociny. I podtrzymuję swoje zdanie...PRZEMĘCZYŁEM SIĘ.
Layla Harel pisze:Może to i dziwne, iż w tak krótkim czasie zdołałam sobie wyrobić opinię na ten temat, może i nie.
Opinię mogłaś sobie wyrobic i nie jest to dziwne. Natomiast różnica między opinią po przeczytaniu kilku książek, a wiedzą, po interesowaniu się tematem przez ochnaście lat, jest OGROMNA.
Layla Harel pisze:Zależy mi na tym, żeby rzucić nowe światło na poglądy dotyczące roku 2012, tego, co ma się wtedy wydarzyć oraz
ORAZ! UWAGA! WERBLĘ POPROSZĘ!
Layla Harel pisze:tego, co sprowadza się do gniewu Wszechmogącego.
Oh my God! Kolejny akapit, który nie potrzebuje chyba żadnych moich wyjaśnień, prawda?
Layla Harel pisze:Co mnie skłoniło do odstąpienia od histerii? Odpowiedź jest jasna: brak jednoznacznych dowodów oraz planetoida Apophis.
Rzeczywiście. Zwłaszcza ta planetoida jest bardzo uspokajająca.

Layla Harel pisze:Proroctwa, póki co, są naszym jedynym jasnym, lecz jednak niewiarygodnym, źródłem wiedzy o przyszłości.
Przepraszam? Jasnym? o_O Jasnym, ale niewiarygodnym. "Nie kcem ale muszem". "Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne." Albo jedno, albo drugie. I odkiedy widzenia i majaki jakichś nacpanych kolesi są "jasne"?
Layla Harel pisze:Nie świadczy to jednak o niczym, poza tym, że cywilizacje te musiały wyginąć w wyniku być może choroby lub również zwykłej starości
Layla Harel pisze:starości
No tak. Zwłaszcza plemię Majów czy Inków, które od tak sobie zniknęło w jednej chwili świadczy nieubłaganie o śmierci wszystkich na raz ze starości. :one:

Layla Harel pisze:Według przepowiedni Ojca Klimuszki, w Pacyfik uderzyć ma kometa, która spowoduje wielką falę, która zaleje wschodnie wybrzeża Ameryki Północnej, Rzym, Hiszpanię, Francję itd. oraz 10% Polski południowej
Mieszkam na północy. Fakto, wyprowadzaj się! Zapraszam do Gdyni póki was tam jeszcze nie zalało. A tak, wracając do sprawy, to ile, do cholewki ciasnej, ja jeszcze będę słyszał tych przypowieści cpunów o zalaniu całego świata?

Layla Harel pisze:Polska powstanie wolna i będzie jednym z najpotężniejszych mocarstw w Europie.
A czy możecie dac nam chociaż troszkę czasu, zanim się staniemy tym mocarstwem? A gdzie przepowiednia, że to wszystko nastąpi po tym, jak Polacy zdobędą złoto na mistrzostwach Europy? Nie ma takiego! Dlaczego? Bo to niemożliwe, więc żaden pseudo-prorok nie będzie ryzykował.

Layla Harel pisze:I tutaj jest problem. Przedostatni papież w przepowiedni Malachiasza zyskał nazwę „chwała drzewa oliwnego” – przypisuje się ją Benedyktowi XVI, gdyż w herbie Benedyktynów jest gałązka oliwna. Jednak przepowiednia o Piotrze rzymskim również do niego pasuje. W herbie Papieża jest czarnoskóra głowa mężczyzny. Być może o to chodziło? Ale czy to możliwe, żeby jeden papież był jednocześnie dwoma? Czy czeka nas kolejne konklawe i dopiero po nim nastąpi ostateczne wypełnienie przepowiedni? Tego nie wiemy i możemy tylko spekulować – mamy za mało informacji na ten temat.
Benedykt XVI jako czarny papież? Hmm...nie ma to jak branie za czarnego papieża kogoś, kto w młodości należał do Hitlerjugend. :one:
Layla Harel pisze:Każdy zna słowa z Biblii: „Nie będziecie znać dnia ani godziny”.
Słowo Biblia zdecydowanie za dużo razy powtarza się w temacie o proroctwach.
Layla Harel pisze:W przepowiedniach zawarty jest również wątek wybuchu III wojny światowej, który ma nastąpić w wyniku konfliktu Iranu i Irakiem.
Wlecą amerykanie, wypie***ą wszystko, co się rusza i nie spiernicza na drzewa, znowu pozostawią po sobie masakrę, po czym wrócą zadowoleni do domu, bo ich czarnoskóry piesek tak powiedział.
Layla Harel pisze:Jeśli naprawdę sytuacja na świecie zacznie się pogarszać, możemy być pewni, że będziemy świadkami największej kary, jaką Bóg kiedykolwiek zgotował ludzkości. Kraje zaczną ze sobą walczyć.
ORAZ
Layla Harel pisze:Wszystko zajdzie za daleko. Zginie wiele ludzi. Bóg Ojciec widząc to, co się dzieje, jak daleko to zaszło – spuści na nas karę. Czy to brzmi sensownie? W moim domyśle – tak.
Ja tylko czekałem. Czytałem i czekałem, kiedy to wszystko zejdzie do jednego. Do Boga zsyłającego na nas karę. :one:
Layla Harel pisze:Nie wyśmiewam tych, którzy wierzą, że istnieją istoty pozaziemskie.
Nawet sobie nie wyobrażasz, jakie masz szczęście, że to napisałaś. Za to jedno zdanie nie zmieszam całkowicie z błotem twojego posta.
Layla Harel pisze:Uważam, że Ojciec jest gdzieś tam – ponad wszystkim. Jest taki, jak wszechświat – nieskończony, wszechobecny i piękny.
Ja też.
Layla Harel pisze:Był tam sam, więc postanowił stworzyć człowieka. Ponieważ stworzył go na swój obraz postanowił mu dać królestwo, żeby mógł nim rządzić, tak jak On rządzi wszechświatem. Stworzył więc Ziemię. Przez jakiś czas był tam z człowiekiem – pomagał mu a on mógł go widzieć. Człowiek jednak się zbuntował – był głupi i poddał się wpływom złej mocy. Bóg ukarał człowieka – zostawił go samego w wielkim świecie, uniemożliwił mu zobaczenie go po raz wtóry.
Każdy musi w coś wierzyc, prawda? Ja wierzę, ale nie jest to jedyna opcja w którą wierzę. Wierzę również w coś, co MOŻNA ZBADAĆ, a nie tylko wierzyc.
Layla Harel pisze:Postanowił patrzeć z góry, jak człowiek da sobie radę sam, bez Niego.
No i co? I człowiek jakoś sobie radzi.
___________________________________________________________________________

Ech. Wszystkie swoje komentarze zawarłem w trakcie wypowiedzi. Czyli ogólnie po raz kolejny nic ciekawego, po raz kolejny od niesprawdzonej osoby.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spooky Fox »

Layla Harel pisze:Po pierwsze - nie muszę się "witać", jak to trafnie ująłeś, od razu po zarejestrowaniu na stronie. Dla mnie nie jest satysfakcjonujące napisanie beznadziejnego tekstu o sobie, w stylu: "Hejka! Mam na imię, mam lat, mieszkam, interesuję się (...)".
Wręcz przeciwnie. Po to jest temat, żeby w nim się przywitac. Nie musisz pisac ile masz latek i "skąt klikash". Po prostu się przywitac. "Częsc. Mam na imię...trafiłam tutaj poprzez...". Zwykłe DOBRE WYCHOWANIE. Tylko na tym mi zależy.
Layla Harel pisze:Po drugie - nie rozumiem, dlaczego komentujesz negatywnie przytoczone przeze mnie proroctwa, oskarżając mnie tym samym.
Naprawdę nie rozumiesz? To przeczytaj te proroctwa jeszcze raz.
Layla Harel pisze:To nie ja je stworzyłam. Ja mogę je tylko kwestionować. To, jak to robię, jest tylko i wyłącznie moją sprawą. Nigdy nie oczekiwałam, że każdy człowiek będzie się ze mną zgadzał.
I Bóg Ci zapłac za takie stwierdzenie. Zwłaszcza za to ostatnie zdanie.
Layla Harel pisze:Po trzecie - wierzysz tylko w to, co możesz zbadać? Od razu można wyczuć, że nie jesteś chrześcijaninem. Nie potrzeba mi było doczytać do końca Twoich "wywodów", by o tym wiedzieć. Nie zawsze w życiu wszystko będziesz mógł zbadać. Ja jestem chrześcijanką i wierzę. Jeśli Ty nie - nie masz prawa mnie oceniać.
Oj, mam prawo Cię oceniac. Dlaczego? Dlatego, że nigdzie nie jest napisane, że nie mogę. I skąd, do cholewki, wzięłaś tekst, że nie jestem chrześcijaninem? W chwili obecnej jestem na "etapie przejściowym". Co to znaczy? To znaczy, że jestem chrześcijaninem, wierzę w Boga i wszystkich świętych. Wierzę, że moja dusza po śmierci będzie osądzona. Ale w chwili obecnej następuje u mnie opcja lekkiego zwątpienia, czy rzeczywiście to, w co kazali mi wierzyc, jest prawdą. Nadal się modlę do Boga. Dwa razy dziennie. Nadal z nim rozmawiam. Bo CHCĘ WIERZYĆ, że jest ktoś ponad mną, kto w naprawdę trudnej sytuacji poda mi rękę i pomoże mi wyjśc z gówna, w którym się znalazłem.
Layla Harel pisze:Ja do nich nie należę i nie mam na tyle czelności, żeby oceniać tych, którzy postępują inaczej niż ja, w przeciwieństwie do Ciebie.
No widzisz. A ja mam na tyle czelności, żeby twardo stac na ziemi i oceniac to, co inni wypisują. No bo dlaczego nie? Skoro o czymś piszesz, to spodziewaj się, że ktoś to oceni.
Layla Harel pisze:Na tym koniec.
[/quote][/quote]

Juz w ogóle, na forum, w tym temacie, czy tylko w tym poście?

___________________________________________________________

Widzisz, moja droga, ja Cię nie oceniam. Oceniam twoje zdanie i to, co nam tutaj nabazgrałaś. W chwili obecnej, moje serce każe mi myślec, że jesteś młodą, ładną kobietą w wieku około 20-25 lat, która z nie do końca jasnych dla mnie w chwili obecnej przyczyn (brak przedstawienia twojej osoby. widzisz? Jedno zdanie, a wszystko było by prostsze) zainteresowała się końcem świata. Jesteś energiczna, pełna życia i w ogóle w porządku. To mi podpowiada serce. Natomiast rzeczywistośc podpowiada mi, że jesteś 50-letnim prawiczkiem, ważącym około 150 kg, zażerającym się pizzą i makaronem, polujacym na małe dzieci, ALBO 20-letnią brzydulą z pryszczami wielkości stanu Iowa na całym ciele, która nie ma co robic z wolnym czasem, więc postanawia pouprzykrzac go innym.

Widzisz różnice? TO BYŁOBY ocenianie Ciebie. Ale tego nie zrobię. Bo nie wiem kim jesteś i jak wyglądasz. Wiem jedno - jeśli tak pozostanie, to będziesz zaje*istą osobą do dyskusji. < i, żeby nie było, to był komplement :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Ivellios »

Spooky Fox pisze:
Layla Harel pisze:Po pierwsze - nie muszę się "witać", jak to trafnie ująłeś, od razu po zarejestrowaniu na stronie. Dla mnie nie jest satysfakcjonujące napisanie beznadziejnego tekstu o sobie, w stylu: "Hejka! Mam na imię, mam lat, mieszkam, interesuję się (...)".
Wręcz przeciwnie. Po to jest temat, żeby w nim się przywitac. Nie musisz pisac ile masz latek i "skąt klikash". Po prostu się przywitac. "Częsc. Mam na imię...trafiłam tutaj poprzez...". Zwykłe DOBRE WYCHOWANIE. Tylko na tym mi zależy.
Nie przesadzaj, Spooky, nigdzie w regulaminie nie pisze, że obowiązkiem każdego usera po zarejestrowaniu się jest założyć temat w dziale powitalnym.
Gdy Layla Harel uzna za potrzebne, to taki temat założy.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spooky Fox »

Iv, mógłbyś mi to na pw wysłac, a nie tylko podjudzac nowoprzybyłych :)

Skoro ktoś przychodzi i chce byc traktowany serio, to krókie introducing nie zaszkodzi, prawda?

Proponuję wrócic do tematu.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Dagmara »

Ja nie wiem, jak można się opierać na czymś, co ze 20 razy było zmieniane, mam tu oczywiście na myśli Biblię, jako źródło wiedzy...
Jeśli chodzi zaś o przepowiednie Ojca Klimuszki, to oglądałam o nim program kiedyś dokumentalny i tam było mówione o jego przepowiedni, że Polski w ogóle nie zaleje woda, cała Polska zostanie oszczędzona, Włochy natomiast w całości zalane zostaną, a teraz widzę zaś inną wersję, że jednak zaleje...
Lepiej nie opierać się na różnego rodzaju proroctwach, bo co ma być to będzie...
avaria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-19, 02:10
Lokalizacja: Wroclove

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: avaria »

Wiecie co? W zasadzie nie przeczytałam pierwszego posta, ale przeczytałam całą dalszą dyskusję i nie sądzę, żeby jakiekolwiek proroctwo miało się kiedykolwiek spełnić. A tak swoją drogą, to coś Wam jeszcze powiem. Świat trwa, my trwamy już tysiące lat i nie widzę powodów, dla których wszystko miało by się skończyć lub zmienić nagle, bo ktoś coś sobie wymyślił, za dużo siedzi na necie i czyta głupie książki napisane przez pseudonaukowców. Jak Bóg jest, to git, jeżeli jest Bogiem, to ma serdecznie gdzieś, czy ktoś go czci, czy nie, bo nie po to stworzył wszystko, żeby tak było. Wymogi mają kapłani nie bogi - S.J. Lec. A jak nie ma, to tym bardziej git.

Zacznijcie chodzić na randki, przestaniecie myśleć o byzydurach :D
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spooky Fox »

avaria - nie mogłas tego streścic lepiej. W 100% się zgodzę i przytoczę jeszcze zdanko, które kiedyś usłyszałem.

"Musimy byc naprawdę wielkimi egoistami, żeby naprawdę sądzic, że świat, który trwa od miliardów lat, zakończy się akurat za naszego życia."

Leyla, już się nie podburzaj. Jest gicior. A jak nadal mnie nie lubisz...cóż...

<<<<<<<<<<<<<<< Spójrz na mojego kochanego avatarka :D
avaria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-19, 02:10
Lokalizacja: Wroclove

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: avaria »

Nasze rendez vous... Tylko na chacie! xD
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spooky Fox »

avaria pisze:Nasze rendez vous... Tylko na chacie! xD

:shock:
avaria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-19, 02:10
Lokalizacja: Wroclove

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: avaria »

Na forum miało być, bo tak miło się zrobiło xD
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Darnok »

A teraz wracamy do tematu.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Crowley »

Ale dlaczego świat miałby trwać dłużej skoro sami widzicie, że nie jest z nim dobrze. Nie musimy mówić o całkowitej katastrofie, ale o częściowej. Takie małe przerzedzenie ludzkości:p
Skoro świat ma się kiedyś skończyć to dlaczego akurat nie za naszego życia?
Szczerze przyznam, że Spooky ma trochę racji z tym egoizmem, bo sam czekam z utęsknieniem na 2012 rok i mam nadzieje, że się nie rozczaruję. A nawet jeśli nic by się nie wydarzyło, to pociesza mnie myśl, że będzie niezła rozróba w chwilach oczekiwania :p
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: |-_-| »

Spooky, ja również nie przywitałam się w z forumowiczami w odpowiednim dziale. A teraz to już raczej nie wypada. :P
Crowley, bym ja uwierzyła, iż w 2012 ma nas czekać "koniec świata" (bądź też przerzedzenie ludzkości, jak wolisz :P) musiałaby mi być przedstawione niepodważalne dowody, a jeśli ktoś pisze mi że umrzemy w 2012 roku, bo kończy się kalendarz Inków, to leżę.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Dagmara »

2012 to jak wiecie jest jedna wielka ściema i tyle.
Tak jak już gdzieś napisałam koniec to będzie, ale naszej piłki nożnej i wsio.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Proroctwa i przepowiednie”