Koniec Świata z innej perspektywy

Dyskusje na temat przepowiedni przyszłych zdarzeń
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spooky Fox »

|-_-| pisze:Spooky, ja również nie przywitałam się w z forumowiczami w odpowiednim dziale. A teraz to już raczej nie wypada.
Moja droga koleżanko z dziwnym nickiem. Ogłaszam wszem i wobec, że korzystając z mojego oświeconego rozumu, przebaczam Ci ten grzech, albowiem nie wiedziałaś, co robisz. Teraz, kiedy zostało Ci przebaczone, możesz pisac dalej <puk puk puk> < mam nadzieję, że ktoś zrozumie tę onomatopeję na końcu :D :D :D :D

Layla Harel pisze:Osobiście chcę umrzeć ze starości, siedząc w drewnianym, bujanym foteliku, wiedząc, że coś osiągnęłam w życiu i że moje dzieci, cząstka mnie, są bezpieczne.
Każdy takby chciał. Ale patrząc na moje własne doświadczenia, widząc, jak mój tata przez rok leżał sparaliżowany, nie mogąc wykonac najprostszej czynności, zastanawiam się, czy zamiast czegoś takiego rzeczywiście nie było by lepiej, żeby jakaś mega kometa pierdykła w ziemię, czyszcząc ją ze wszystkich chorób i całego tego zawszonego zła. Tak w gruncie rzeczy, to po części jestem troszkę takim romantykiem. Może Lord Byron, czy Adam Mickiewicz ze mnie nie będzie, ale żyję szybko, bo nie znam przyszłości i nie wiem ile jeszcze będę mógł używac życia.
Layla Harel pisze:W gruncie rzeczy to wcale nie tak dużo ;P.
Nawet sobie nie zdajesz sprawy, jak dużo byś chciała :) Jedni mają to szczęście. Inni niestety nie są w stanie doczekac nawet emerytury. Taki ten świat poku*wiony, niestety.
avaria
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-19, 02:10
Lokalizacja: Wroclove

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: avaria »

Ja nie widzę, żeby ze światem było gorzej. Jest dużo mniej wojen, niż za czasów średniowiecznych na przykład. Czas krucjat. A co z odkryciem Ameryki i wytępieniem prawie co do nogi jej rdzennych mieszkańców? Z naszym światem nie jest gorzej, niż kiedyś. Technika się za to zmienia. Świat się nie skończy w 2012, ani nawet za 5000 lat! Czasy się po prostu zmienią, ale nie świadczy to o żadnym kataklizmie. Dziwię się ludziom, którzy chcą umrzeć, albo oczekują globalnego kataklizmu. Nudzi Wam się? Żądni wrażeń? Skoczcie na bungee, idźcie do kina na horror, zagrajcie w Silent Hill, albo po prostu pokochajcie się, to Wam przejdzie ochota na wszelkie kataklizmy. Make love, not war! Bez kitu!
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spooky Fox »

Żądny wrażeń...skok na bungee? Był. Kino? Było. Nawet dwa razy pod rząd. Silent Hill? Przeszedłem wszystko wzdłuż i wszerz. I byłem na nim w kinie. Pokochac się? Też było. Tak samo jak kino. I co? I nic. Nadal jestem ciekawy, kiedy w ziemie pierdyknie ogromne komecisko. Dlaczego? Dlatego, że ludzie tacy już po prostu są. Mają wszystko, a chcą jeszcze więcej. Taki nasz poroniony system i raczej nic tego nie zmieni. Jakie czasy, tacy ludzie.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spock »

Każdy takby chciał. Ale patrząc na moje własne doświadczenia (...) zastanawiam się, czy zamiast czegoś takiego rzeczywiście nie było by lepiej, żeby jakaś mega kometa pierdykła w ziemię, czyszcząc ją ze wszystkich chorób i całego tego zawszonego zła.
Tak. Wbrew pozorom, najgorsza jest właśnie śmierć ze starości. Zapomnijcie o spokojnym pożegnaniu. To mit. Kiedy wiesz, że właśnie teraz UMRZESZ, tak po prostu - wtedy jedyne co się czuje, to obrzydliwy strach.
100 razy lepiej (jeśli w ogóle można tak powiedzieć), jest zginąć śmiercią gwałtowną.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spock »

Rzeczywiście, byłoby trochę szkoda. Nie życzę śmierci nikomu, ale to nieuniknione.
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: zalewa »

Koniec świata z pewnością nie uniknione ale jeśli technika pójdzie na przód to nie zginiemy poprzez koniec naszej ziemi:)Ale osobiście wolałbym aby to była ta data:
21.12.2012r.Niż jakaś inna!Nie pytajcie mnie dlaczego chcę zginąć w 2012 roku a nie pożyć trochę dłużej.Po prostu ja wolałbym w tym czasie zginąć!Chrześcijaństwo opisuje koniec świata ale nie pisze kiedy ma on nastąpić więc inaczej nie pewne informacje...Chciałbym tak jakby dołączyć się do posta nr.3 w tym temacie,brzmiał on mniej więcej tak:
"Widać,że nie jesteś chrzejścianinem..." teraz taka moja osobista po za tematem odpowiedz:
"Chyba zmieniam wiarę,ponieważ wnerwiają mnie chrześcijańskie zasady i wierzenia!Lepiej być satanistą i np.wierzyć w reinkarnacje niż być Chrześcijaninem i mówić co chwilę"Masz grzech!"...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spooky Fox »

Będą satanistą, w pewien sposób również jesteś chrześcijaninem. Jeśli wierzysz, że na dole jest Lucek, to musisz automatycznie wierzyc również w Boga. Wesołego, starszego jegomościa siedzącego na górze. To w pewnym sensie nieuniknione. Ja tam wole osobiście wierzyc, że po śmierci czeka coś na człowieka. Pewien optymizm się tutaj zakrada.

A co do tego, co napisała Leyla - wiesz, osobiście wolałbym się cofnąc do epoki kamienia łupanego. Dlaczego? Zauważ, że wszystko, co człowiek wymyśla, wszystko, co udoskonala, służy później do mordowania innych ludzi. Naprawdę żal Ci takiej "cywilizacji"? Patrzec, jak wszystko, co przez stulecia było udoskonalane, teraz służy do mordowania dzieci i starców?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Darnok »

Będą satanistą, w pewien sposób również jesteś chrześcijaninem. Jeśli wierzysz, że na dole jest Lucek, to musisz automatycznie wierzyc również w Boga. Wesołego, starszego jegomościa siedzącego na górze. To w pewnym sensie nieuniknione. Ja tam wole osobiście wierzyc, że po śmierci czeka coś na człowieka. Pewien optymizm się tutaj zakrada.
Gdzieś już pisałem na forum identyczny post ;)
A co do tego, co napisała Leyla - wiesz, osobiście wolałbym się cofnąc do epoki kamienia łupanego. Dlaczego? Zauważ, że wszystko, co człowiek wymyśla, wszystko, co udoskonala, służy później do mordowania innych ludzi. Naprawdę żal Ci takiej "cywilizacji"? Patrzec, jak wszystko, co przez stulecia było udoskonalane, teraz służy do mordowania dzieci i starców?
Pytanie, czy w epoce kamienia łupanego udałoby ci się osiągnąć dojrzałość.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Koniec Świata z innej perspektywy

Post autor: Spooky Fox »

Darnok pisze:Pytanie, czy w epoce kamienia łupanego udałoby ci się osiągnąć dojrzałość.
To znaczy, sugerujemy tutaj, że przetrwamy koniec świata taki, jakim sobie to wyobrażamy i cofamy się tacy, jakimi jesteśmy do epoki kamienia łupanego. Gdzie w zasadzie "kamień łupany" jest tutaj pojęciem względnym. Podejrzewam, że bardziej by to wyglądało tak, jak chociażby w MadMaxie.

Tak czy inaczej, kwestia nieistnienia bomb wodorowo-jądrowo-atomowo-jakichśtam, działa na mnie jakoś tak uspokajająco. Nie wiedziec czemu :)

Darnok...nie zrobiłem plagiatu. Uwierz mi :D widocznie nasze zdania nie są tak bardzo odległe, jak nam się to wydaje x)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Proroctwa i przepowiednie”