Polska wizjonerka robi karierę w Japonii

Dyskusje na temat przepowiedni przyszłych zdarzeń
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Polska wizjonerka robi karierę w Japonii

Post autor: Ivellios »

Polska jasnowidząca Hanna Teodozja Podwójci (59 l.) z Palenicy pod Warszawą od trzech lat robi furorę w japońskiej telewizji. Jest gwiazdą programu „Rower of TV" („TV no chikara", odpowiednik polskiego „997") w TV Asahi Corporation, gdzie na oczach milionów japońskich telewidzów rozwiązuje kryminalne zagadki. Mówią o niej „królowa jasnowidzów z Polski".

Programy z udziałem Polki biją rekordy popularności. Choć na ulicach Tokio stoją billboardy z jej podobizną, to najważniejsze dla niej jest jednak coś zupełnie innego.
- Dzięki mnie rodziny zaginionych, często zamordowanych Japończyków mogły poznać prawdę. Jestem szczęśliwa, że im pomogłam - mówi skromnie Podwójci. Elegancka, sympatyczna Polka szybko zjednuje sobie ludzi.
- Kiedy witałem się z nią po raz pierwszy, odczułem pozytywną energię, która ją otaczała. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie przeżyłem - wspomina Yoichi Kitazawa, reżyser.

Poznać prawdę

W programie Kitazawy rozwiązuje się kryminalne zagadki. Pomagają w tym detektywi, byli śledczy oraz medyczne autorytety - Prawdę ustala się wszelkimi dostępnymi środkami. Jasnowidzenie jest jednym z nich - wyjaśnia reżyser.
Do Japonii Podwójci latała wielokrotnie.
Dostaje od producentów jedynie zdjęcie poszukiwanej osoby poznaje jej imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Reszta należy do niej.
W listopadzie 2003 roku zajęła się zaginięciem matki i dziecka. Zasugerowała, że są ofiarami morderstwa, a ich ciała porzucono na skałach, w jarze nad brzegiem oceanu. Na mapie wskazała miejsce ukrycia zwłok. W marcu 2004 roku dzięki tym wskazówkom odkryto kości matki 5-letniego chłopczyka. W styczniu br. Podwójci zobaczyła inną zaginioną kobietę, Yuko Y. Z wizji wynikało, że została uduszona. W gronie morderców Polka ujrzała jej kochanka. Mężczyzna miał nosić okulary, mieć dwójkę dzieci i mieszkać w pobliżu.
Autorzy programu podjęli ten trop. Spotkali się z mężczyzną.
- Nie było dowodów - opowiada Junro Kaneko, prezes Kaneko Creative Agency, polski koordynator programu. - Zapytany wszystkiemu zaprzeczył. Policja, która również wszczęła śledztwo, nie miała jednak wątpliwości.
30 marca br. kochanek zabójca został przez śledczych zatrzymany. Nosił okulary, miał dwoje dzieci, a szczegóły morderstwa (do którego się przyznał) odpowiadają ustaleniom Hanny Podwójci.
- Sukces Polki pokazała telewizja w trzygodzinnej specjalnej emisji - dodaje prezes Kaneko.
Shigeo E. zaginął w marcu 2000 roku. Dopiero w Japonii Podwójci dostała jego zdjęcie. Po tym, co zobaczyła w wizji, wskazała na dwóch mężczyzn i kobietę. Zaginiony pokłócił się z nimi w nocy w barze.

Kłótnia w barze

- Z widzenia wynikało, że mężczyzna na zdjęciu nie żyje. Upił się, wdał w awanturę, a następnie został pobity i zamordowany przez dwóch mężczyzn - opowiada Podwójci. To, co mówiła Polka, wydawało się mało prawdopodobne. Awantura wywiązała się w publicznym miejscu.
Gdzie w takim razie świadkowie? Gdzie ciało? Hanna wiedziała jednak swoje. Ekipa telewizyjna odwiedziła rodzinny dom zaginionego, była też w jego zakładzie pracy Po emisji programu do producentów nieoczekiwanie zgłosił się znajomy kobiety która była świadkiem kłótni w barze i pobicia pewnego mężczyzny. Kobieta długo milczała. Bała się. Dopiero wizja Hanny przedstawiona w formie rekonstrukcji wydarzeń sprawiła, że przełamała się i opowiedziała o sprawie. Junro Kaneko, choć powątpiewa w istnienie zjawisk paranormalnych, to przed sukcesami Hanny Podwójci chyli czoło.
- Nie umiem logicznie wytłumaczyć, że Hanna potrafi tak trafnie opisać ciąg zdarzeń. Jedyną pewną rzeczą jest jednak to, że Hanna „widziała" przebieg przestępstwa, a jego sprawcy zostali zatrzymani.
W zachwytach nie ustaje też Koji Yamashita, producent programu.
- Na początku oglądalność naszego programu nie była imponująca. Z chwilą pojawienia się Hanny - bardzo wzrosła. Ustalił się też jego styl. Audycja stała się rozpoznawalna i doceniana przez telewidzów. Program „TV no chikara" zapraszał do współpracy wielu wizjonerów, ale to właśnie Hanna to nasz numer jeden - mówi.

Tomasz Barański "Super Express" 13 maja 2005

Artykuł udostepniony przez www.niewyjasnionezjawiska.prv.pl
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Proroctwa i przepowiednie”