Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
martinka2244
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2009-12-26, 02:00

Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: martinka2244 »

Pewna Peruwianka urodziła swojego synka Gerardo mając 5 lat. Po urodzeniu był on wychowywany ze świadomością, iż Lina Medina (bo tak się nazywa "pani paradoks") jest jego siostrą. Dopiero mając 10 lat dowiedział się prawdy. Nikt nigdy nie dowiedział się kto był jego ojcem. Rodząc dziecko w 1939 roku została okrzyknięta najmłodszą matką na świecie. Co najdziwniejsze miesiączkować zaczęła mając 8 miesięcy.
Następna była Hunuco, pochodząca także z Peru, która mając 8 lat urodziła dziecko. Było to w 2006. Dziewczynka zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, którego dokonali jej kuzyni.
W 2001 roku, dziewięciolatka została mamą. Nazywała się Wanwisa Janmuk i pochodziła z Tajlandii. Ojcem jej dziecka był jej... 27-letni mąż!
W ciążę zachodzi ogromna ilość nastolatek niegotowych na to, przeważnie zdanych na same siebie, bez pełnej edukacji, bez perspektyw.
Oczywiście często mogą polegać na rodzicach, ale niestety... nie można nadużywać ich cierpliwości i wyrozumiałości.
W Anglii jest mnóstwo niedojrzałych jeszcze psychicznie dziewczyn, które mają już po dwójkę dzieci (!) i nie zaprzestają na tej liczbie.
Większość dzieci w podstawówkach to wpadki. Niestety tak to jest, kiedy lubi się seks i nie dba się o to kiedy, gdzie, z kim i jak się go uprawia.
Wiele jest samotnych matek, bo faceci, owszem, lubią ten sport, ale zwijają się jak tylko mają ponieść tego konsekwencje. To po prostu niedojrzałość emocjonalna (psychiczna) na to wpływa!
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: FaKtoMaaN »

5 lat?? w to chyba nie jestem w stanie uwierzyć.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: Dagmara »

Ja również w to jakoś nie wierzę, w wieku 5 lat urodzić dziecko, coś się chyba komuś pomyliło...
A to, że teraz dużo nastolatek zachodzi w ciążę, no cóż nastały takie czasy i nic na to nie poradzimy.
Ale całej winy nie można zwalić na mężczyzn, że lubią ten spotr i tak dalej, bo jak wiadomo nie każdy jest taki, a kobieta również swój rozum ma, tylko niestety niedojrzałe kobiety (mam tu na myśli nastolatki) ostatnio dość często nie potrafią coś z niego korzystać...
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: |-_-| »

O najmłodszej matce na świecie czytałam już wcześniej. I z tego co wiem, jest to prawda.
Fotka.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... Medina.jpg
Proponuję zaznajomić się również z opisem z Wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lina_Medina
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: Dagmara »

O kurdę...O_o
nie no teraz to ja jestem w prawdziwym szoku...
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: |-_-| »

Niestety... co do ojca, to przeczytałam gdzieś, że mógł nim być "ojciec"(zwyrodnialec nie ojciec) owej dziewczynki. A dziecko pochodziło z gwałtu.
Ale to nie jest pewne, nigdy nie zostało przez matkę wyjaśnione.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: Dagmara »

Wiesz, też właśnie pomyślałam sobie o ojcu dziewczynki, że to on za tym wszystkim stoi, no ale niestety dziecko zmarło.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: |-_-| »

Innego wyjaśnienia nie widzę. Chyba, że zgwałcił ją kto inny, w co wątpię.
Skyborn
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2009-12-15, 18:55

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: Skyborn »

Być może dziewczynka ta mała jakąs wrodzona chorobę której objawem jest szybszy proces starzenia się i dojrzewania, jest chyba taka choroba ale nazwa umknęła mi z pamięci .
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: DanaS »

Ktoś się rąbnął przy wieku dziewczynki. Pięcioletnie dziecko...albo inaczej...organizm pięciolatki nie utrzymałby płodu a pięcioletnia miednica nie wytrzymałaby porodu. A już na pewno dziewczę nie donosiłoby ciąży do terminu (a z powyższego wynika, że donosiło). Gdzieś siedzi błąd. to jest fizycznie niemożliwe. Nawet jeśli się zamknie oczy na tak oczywistą rzecz jak dojrzewanie płciowe i cykl menstruacyjny i pięciolatki (!). Nie wierzę.

Skyborn, a to o czym mówisz, to progeria :). Ale to powoduje tylko przedwczesne starzenie. HAMUJE natomiast dojrzewanie seksualne. Osoby z tą dolegliwością rzadko dożywają pełnoletności. Jednak ze względu na wyżej wymienioną cechę eliminuje to progerię z kręgu podejrzanych.
Ostatnio zmieniony 2009-12-30, 00:55 przez DanaS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: Dagmara »

Właśnie, ja już za bardzo nie wiem, ale wydaje mi się, że możliwę iż wystąpił jakiś błąd co do wieku tej dziewczynki, niby tam cesarkę jej zrobili, bo ja napisałaś DanaS w tym wieku miednica nie jest w stanie utrzymać płodu, no ale mimo to mi tak do końca coś w tym wszystkim nie pasuje...
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: |-_-| »

Ja nie widzę w tym nic podejrzanego. Wypadki, których do końca nie da się wytłumaczyć w medycynie bywają, a o tej dziewczynce/kobiecie można przeczytać w wielu miejscach. (a przynajmniej w internecie :) )
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: DanaS »

Coraz mniej wierzę w Internet...:/ Raz, że to dziecko nie wygląda na pięciolatkę (raczej na 10-latkę) a dwa, że ciało takiego dziecka nie pomieściłoby płodu w trzecim trymestrze ciąży. Dziecko urodziło się normalne i zdrowe. Tak się składa, że żona brata ostatnio rodziła i brzuch miała duuuuuuży, a nie jest pięciolatką. Nie wierzę w wiek tego dziecka. Nie przekonasz mnie Honoratko :(
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: Crowley »

Dziecko musiało być niewiarygodnie malutkie (chociaż... nieznam się). To jakaś bajka:(
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: Dagmara »

Hm...może i nie taka bajka z tym, ale jednak możliwę, że dziewczynka miała więcej lat niż podają, na tym zdięciu fakt nie wygląda wcale na 5 lat, tylko na więcej...
Ostatnio zmieniony 2009-12-30, 02:55 przez Dagmara, łącznie zmieniany 1 raz.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: |-_-| »

Nie przekonasz mnie Honoratko :(
Nie zamierzam. :) Masz swoje zdanie i szanuję to.
Aczkolwiek... poszukam jeszcze w innych źródłach niż internet, może coś będzie. :P
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: DanaS »

Ja bym chętnie zobaczyła dokumentację medyczną ale na to nie ma co liczyć jeśli ta mała odmówiła wywiadu Routers'owi to na pewno też utajniono dokumenty.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: Ivellios »

Teoretycznie sama Medina mogłaby wyjaśnić swoją zagadkę - o ile wiem, to jeszcze żyje.

Z innej beczki - Lina Medina i inne rekordzistki. Youngest, oldest et cetera:
http://www.nealirc.org/Gerontology/FamilyRecord.html
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: NM_ONE »

Musicie wiedzieć że w ciepłych krajach dziewczynki szybciej dojrzewają.W Afryce gdy dziewczyna w wieku 9 lat nie ma okresu jest uznawana za niepłodną nie wiem jednak czy to nie dotyczyło tylko jakiegoś plemienia.
No niestety ciężko jest być młodą matką...Nie podałaś jeszcze jednego kontrowersyjnego przypadku.
W Brazylii kilka miesięcy temu 9-latkę zgwałcił ojczym (zaszła w bliźniaczą ciążę)...Jej rodzice postanowili że ich córka podda się aborcji,i tak się stało...Kościół katolicki ekskomunikował całą rodzinę i lekarza który dokonał zabiegu...Na szczęście jak się później dowiedziałam dziewczynki nie ekskomunikowano.I gdzie tu sprawiedliwość!Ogółem jestem za aborcją możecie nazwać mnie potworem,ale uważam że żaden klecha nie ma prawa wtrącać się w takie sprawy.
Skyborn
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2009-12-15, 18:55

Re: Szok! Czyli najmłodsze matki świata

Post autor: Skyborn »

Więc całkiem możliwe że skłamala co do swojego wieku i w rzeczywistosci była starsza.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”