Egzorcyzmy Anneliese Michel

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: |-_-| »

Niezupełnie. Anneliese została opętana przez kilka duchów. Event z Matką Boską był dopiero po kilku latach od pierwszych objawów opętania. Tak było zarówno w książce, jak i filmie.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Arek »

Reffus
co to jest takiego język egzorcystów?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Sothis »

Język ojczysty danego egzorcysty. ;]
Reffus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 2009-05-30, 02:27
Lokalizacja: Prudnik

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Reffus »

Sothis udzielił za mnie odpowiedzi. A co do tego "event`u" z Matką Boską, widocznie pomyliło mi się, sorki. Nie wiem czemu, ale wydawało mi się że najpierw się zapytała. Ale to i tak nie zmienia faktu, że jednak się zapytała. (Heh, ale to dziwnie brzmi :P)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Arek »

Znaczy,
Przypuśćmy
W przypadku Annelise, tam wszyscy mówiący po niemiecku, włącznie z egzorcystą. Jeżeli teraz na przykład niemiecki egzorcysta opuszcza pokój a do pokoju wchodzi jego polski kolega po fachu, znaczy byt przemawiający przez Annelisę zmienia język, zaczyna mówić po polsku?
Reffus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 2009-05-30, 02:27
Lokalizacja: Prudnik

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Reffus »

dokładnie tak jak mówisz
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: DanaS »

Mało się znam na tych rzeczach, bo szczerze mówiąc jakoś nigdy nie zagłębiłam się w to na dłużej. Ale mam takie pytanie: czy egzorcyzmy nie powinny być aby odprawiane po łacinie?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Sothis »

A jeśli tak to co? :>
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: DanaS »

To nic Sothis :). Po prostu dziwne mi się wydaje prowadzenie egzorcyzmów w języku ojczystym. Kiedyś gdzieś o tym czytałam, ale dość dawno już, i coś mi tak po pamięci biega, że tam było, że to powinno być po łacinie prowadzone. Nie jestem pewna, nie wiem. Was pytam.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Arek »

Z tego co wiem to prowadzone są w tym języku jakim mówi osoba opętana. Raczej jednak z powodu przyziemnych, takich jak nieumiejętność języków obcych , chociaż po łacinie każdy ksiądz potrafić powinien , no nie?.
Myślę że taki duch , demon może każdą mowę zrozumieć, ale ważniejsze jest żeby dotrzeć do psychiki osoby opętanej i wmówić jej żeby pomogła sama w pozbyciu się czorta :diabel2:
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: |-_-| »

Najważniejszy jest sam sens słów, nie język którym się je przekazuje. Arek ma w tym wypadku całkowitą rację.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Arek »

"To, co dzisiaj jest dowiedzione, kiedyś było fantazją"-William Blake
Stuprocentowa racja w Twoim podpisie
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: |-_-| »

:)
Marou
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-19, 17:22
Lokalizacja: Błękitna Planeta

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Marou »

A mi coś w ogóle nie pasuje.
Po 1: Dlaczego to demon zapewnia o skuteczności kościoła.
Po 2: Hitler jako demon... no proooosze
Po 3: Lucyfer. Sam wielki 'Niosący Światło' opętał ciało jakiejś nic nie wartej ziemskiej dziewki?

Coś mi się wydaję ,że jej ciało opętał jeden z mniejszych demonów. Ale demon jak to demon i kłamie w żywe oczy(Czyżby jakiś niedowartościowany? ;b).
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: |-_-| »

Po 1: Dlaczego to demon zapewnia o skuteczności kościoła.
Skuteczności w jakiej kwestii? Bo nie wiem do czego nawiązałeś.
Po 2: Hitler jako demon... no proooosze
Coś Cię dziwi? :P
Po 3: Lucyfer. Sam wielki 'Niosący Światło' opętał ciało jakiejś nic nie wartej ziemskiej dziewki?
A kogo innego miał opętać? Widocznie miał swoje powody, lub po prostu padło na nią.
Coś mi się wydaję ,że jej ciało opętał jeden z mniejszych demonów. Ale demon jak to demon i kłamie w żywe oczy.
Gdyby był to JEDEN z mniejszych demonów, nie byłoby takich problemów z wygnaniem go przy egzorcyzmach. Poza tym "mniejsze demony" nie ukazują tak wyniszczającej i niewiarygodnej siły. Pod każdym względem.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Darnok »

Poza tym "mniejsze demony" nie ukazują tak wyniszczającej i niewiarygodnej siły. Pod każdym względem.
"Mniejsze demony", "większe demony", specjalne języki egzorcystów- gdzie Wy to w biblii macie?
Marou
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-19, 17:22
Lokalizacja: Błękitna Planeta

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Marou »

"Mniejsze demony", "większe demony", specjalne języki egzorcystów- gdzie Wy to w biblii macie?
Tak na chłopski rozum. Większy demon to taki, który sprawuje jakąś swoją funkcję w piekle(chociażby jeden z demonów Goecji). A mniejszy to taki... chochlik ,że tak powiem.
Skuteczności w jakiej kwestii? Bo nie wiem do czego nawiązałeś.
Nawiązałem do treści nagrania, oczywiście. Opętana głosi ,że różaniec to potężna broń, że należy się spowiadać, nie przyjmować nic co jest sprzeczne z naukami kościoła. Coś mało demoniczny ten demon...
A kogo innego miał opętać? Widocznie miał swoje powody, lub po prostu padło na nią.
A bo coś mi się tak zdaję ,że gdyby sam Lucyfer kogoś opętał, było by to trochę bardziej... widowiskowe(Dzień Sądu, Koniec Świata czy cóś).
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: |-_-| »

A bo coś mi się tak zdaję ,że gdyby sam Lucyfer kogoś opętał, było by to trochę bardziej... widowiskowe(Dzień Sądu, Koniec Świata czy cóś).
Możliwe. Ale w tym wypadku tak nie było. Zauważ - że Lucyfer to jeden z demonów, które jednak zasłużyły sobie na swój los, niewątpliwie zasłużyły(a i udało mu się zrobić z tego coś na większą skalę, bowiem do teraz sprawa Anneliese nie jest wyjaśniona... choć ja wierzę w oczywistą wersję z opętaniem)
Nawiązałem do treści nagrania, oczywiście. Opętana głosi ,że różaniec to potężna broń, że należy się spowiadać, nie przyjmować nic co jest sprzeczne z naukami kościoła. Coś mało demoniczny ten demon...
Duchy które ją opętały, opowiadały również o "piekle". O tym jak jest tam źle i strasznie, że to miejsce wypełnione jest nienawiścią(co w gruncie rzeczy powinno im pasować - raczej nie pasuje). Głupio to zabrzmi, ale demony może chciały ludzi ostrzec(co byłoby chyba niezgodne z ich naturą). Albo były do tego jakoś przymuszone? Nie wiem jak można to inaczej wytłumaczyć.
Tak na chłopski rozum. Większy demon to taki, który sprawuje jakąś swoją funkcję w piekle(chociażby jeden z demonów Goecji). A mniejszy to taki... chochlik ,że tak powiem.
Trafnie ujęte. Są demony potężniejsze, i te mniej potężne. To chyba logiczne. :)
Ostatnio zmieniony 2009-10-19, 22:17 przez |-_-|, łącznie zmieniany 2 razy.
Marou
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-19, 17:22
Lokalizacja: Błękitna Planeta

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Marou »

Możliwe. Ale w tym wypadku tak nie było. Zauważ - że Lucyfer to jeden z demonów, które jednak zasłużyły sobie na swój los, niewątpliwie zasłużyły(a i udało mu się zrobić z tego coś na większą skalę, bowiem do teraz sprawa Anneliese nie jest wyjaśniona... choć ja wierzę w oczywistą wersję z opętaniem)
Zostaje pytanie czy Lucyfer to w ogóle jest demon. Lucyś jako główny sprawca zła na świecie jest raczej kim o wiele potężniejszym. Zawsze mi się wydawało, że demon to taki pachołek, przyboczny, żołnierz Diabła. A sprawa opętania jest już zamknięta. Sąd orzekł, że zmarła z wygłodzenia...

Tak czy inaczej sprawa z Annelise nie jest jedyną taką sytuacją. Kiedyś na Radiu Maryja był taki temat o opętanych i dzwoniło wiele starszych osób z podobnym problemem.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Darnok »

Lucyś jako główny sprawca zła na świecie jest raczej kim o wiele potężniejszym
Na chłopski rozum, tak? ;]
Przestańcie interpretować biblię po swojemu.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”