Krótkie, powtarzające się błyski

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Monomagnum »

Witam, po kilkumiesięcznej przerwie, znów odwiedzam Paranormalium. Nie bez powodu jednak. Żeby uniknąć powtórzeń i nie zakładać tematu, w którym ktoś wcześniej się wypowiedział, zaznajomiłem się z z kilkoma wstecz. Nie znalazłem nic, co przypominało moje doświadczenia. do rzeczy zatem. Jakieś pół roku temu, może trochę więcej, byłem świadkiem pierwszego z dwóch dziwnych błysków pojawiających się za oknami. Pamiętam że był sobotni poranek, jak zawsze po przebudzeniu się, wyszedłem z pokoju, umyłem się, zrobiłem sobie śniadanie i poszedłem obejrzeć TV. W pokoju oprócz mnie siedziała moja siostra i o ile mnie pamięć nie myli był tam też mój brat. Nagle ni stąd ni zowąd, przypuszczalnie z za okna, na niebie pojawił się błysk, który zwrócił moją uwagę. Było słonecznie, aczkolwiek po niebie pędziły chmury. Błysk widziałem kontem oka, to było jakby ktoś zrobił mi zdjęcie znienacka a ja zorientowałbym się dopiero po uderzeniu flesza. Sam błysk też przypominał flesh z aparatu, tyle że był jakby ostrzejszy, do dziś pamiętam że długo po zjawisku, blask odznaczył się w moich oczach. Krótki, jednorazowy błysk z okna, (ściślej z nieba), gdzie mimowolnie skierowałem wzrok. Sam nie wiem dlaczego nie zapytałem rodzeństwa czy nie widzieli tego co ja, ale tak czy siak nie pamiętam tez żadnej reakcji czy poruszenia w pokoju. Drugie i ostatnie moje doświadczenie z tym zjawiskiem miało miejsce w Austrii, gdzie przebywałem jakiś czas od Października do świąt Bożego Narodzenia. Podobny, a raczej taki sam błysk pojawił się (tym razem kilkukrotnie w krótkich odstępach czasu) w oknie mieszkania w którym przebywałem. Zaznaczę też, że miało to miejsce również w dzień. Tym razem w mieszkaniu był mój szwagier, starsza siostra i 3 letnia siostrzenica. U nich też trudno było doszukać się jakiejkolwiek reakcji. W odróżnieniu od pierwszego zjawiska, to drugie obfitowało w krótkotrwałe błyski, nie mam pojęcia ile dokładnie ich było, tym bardziej że byłem nieco zdezorientowany całym zajściem. Cała manifestacja trwała ok 2 minut. Działo się to na przełomie października a listopada, w pogodny, słoneczny dzień. Nie mam pojęcia jak to wyjaśnić, dlatego zwracam się do was. Pytajcie, bo za pewne nie wszystko co najistotniejsze udało mi się zawrzeć w tym poście.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2013-01-02, 13:10 przez Monomagnum, łącznie zmieniany 1 raz.
Niezarejestrowany

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Niezarejestrowany »

Ktoś mył okno, którego szyba odbijała światło słońca dokładnie w wasze mieszkanie. Been there, done that.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Pandemonium »

Skoro były to słoneczne dni to co tutaj niezwykłego ? Rozumiem gdybyś w nocy doświadczył jakiegoś błysku, to było by zastanawiające. A tak ? Promienie odbite od okien, przejeżdżających samochodów, albo nagłe wyłonienie się słońca zza chmur.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Monomagnum »

Po raz pierwszy błysk zauważyłem w oknie balkonowym mojego domu. Z racji że mieszkam na przedmieściach niema dużej ilości domów w okolicy. Przed oknem balkonowym rozpościerają się łąki, zero zabudowań jakiegokolwiek rodzaju. Błysk jak już wspomniałem przypominał flesh z aparatu, nie była to smuga, jaką można zaobserwować w efekcie odbijania się światła słonecznego. To tak jakby ktoś robił zdjęcia aparatem z bardzo mocną lampą, niespotykanie mocną, w dodatku z nieba(jestem tego pewny w przypadku pierwszej manifestacji) gdzie skierowałem wzrok. Odcień, czy natężenie błysków w żaden sposób nie przypominało słonecznych, z którymi spotykam się przecież całe życie i nie był bym na tyle głupi żeby pisać o tym tutaj. światło wychodziło raczej z jednego punktu, pojawiało się na ułamek sekundy i w swojej barwie przypominało lampę błyskową aparatu. Zaciekawiło mnie to zjawisko ze względu na swoją nietuzinkową naturę. Czekam na dalsze odpowiedzi.
Niezarejestrowany

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Niezarejestrowany »

Nie wiem czego oczekujesz od tego forum? Liczysz, że ktoś napisze: "Tak - to niewątpliwie było UFO - model E256-c, często spotykany w tych rejonach i emitujący światło przypominające flesh w okna domostw, żeby straszyć mieszkańców." Oferujemy racjonalne wytłumaczenie bo nic innego, oprócz rozumu nie mamy - tylko twoją historię i twoje głębokie przekonanie o tym, że nie było to naturalne.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Glazery »

Jeżeli dzieje się coś niezwykłego, często tego nie widzimy, ale kiedy już zdarzy się coś normalnego, ale może rzadko spotykanego, jesteśmy przekonani, że to jest nadrzeczywiste. Nie bierz sobie wszystkiego, jako że jest paranormalne, bo w pewnym momencie zdasz sobie sprawę, że znajdujesz się w zakładzie specjalistycznym. Naprawdę....
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Pandemonium »

Oczywiście my niczemu zaprzeczyć nie możemy. Tak samo jak potwierdzić. Jednak nie wydaje mi się, by był sens w świeceniu Ci w oczy przez cokolwiek, lub kogokolwiek. Bo po co niby ?

Twoja w tym głowa, za co to uważasz. Wybierz co Ci wygodniej. My jak widać nie słyszeliśmy o podobnych przypadkach.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Monomagnum »

Nie wiem czego oczekujesz od tego forum? Liczysz, że ktoś napisze: "Tak - to niewątpliwie było UFO - model E256-c, często spotykany w tych rejonach i emitujący światło przypominające flesh w okna domostw, żeby straszyć mieszkańców."
Posłuchaj. Wchodząc na to forum niejednokrotnie stawałem w sytuacji w jakiej Ty teraz się znajdujesz. Nie jednokrotnie próbowałem komuś pomóc rozwiązać coś, co nie od razu można było w racjonalny sposób wytłumaczyć. Ale nigdy nie przyszło mi do głowy bezmyślne zaprzeczanie wszystkiemu, czy stawianie się ponad kimś, tylko dlatego że opisuje tutaj swoją historie, w którą za nic w świecie nie wierzę. Nigdy nie powiedziałem, że mogło być to UFO - gdybym to wiedział, napisał bym o tej sprawie w jednym zdaniu na shoutbox'e, a nie rozpisywałbym się w temacie.
Nie bierz sobie wszystkiego, jako że jest paranormalne, bo w pewnym momencie zdasz sobie sprawę, że znajdujesz się w zakładzie specjalistycznym. Naprawdę....
Uwierz mi, że 3 lata na tym forum nauczyły mnie trzeźwo patrzeć na świat. Naczytałem się setek historii mniej lub bardziej wiarygodnych. Tym bardziej, ja jako realista, z czasem nieco sceptycznie nastawiony do życia człowiek zdobyłem się na to żeby tutaj to opisać. Bo nigdy w życiu nie przytrafiło mi się coś takiego, coś co budzi we mnie głęboką ciekawość, coś czego nie potrafię racjonalnie, a nawet w żaden inny sposób wyjaśnić.
Oczywiście my niczemu zaprzeczyć nie możemy. Tak samo jak potwierdzić. Jednak nie wydaje mi się, by był sens w świeceniu Ci w oczy przez cokolwiek, lub kogokolwiek. Bo po co niby ?
No właśnie, to też mnie zastanawia. Co to było, dlaczego to robiło, jaki był w tym sens. Może ktoś miał podobny przypadek, szperałem w sieci, na forum - no niestety... Człowiek z natury jest ciekawy, odczuwa lęk przed nieznanym, bo po prostu nic o tym nie wie. Chciałem się z wami tym podzielić i zrobiłem to. Jak na razie nie widzę by ktokolwiek się z tym spotkał, nikt nic na ten temat nie wie, niestety jak na razie ja też nie.
Twoja w tym głowa, za co to uważasz. Wybierz co Ci wygodniej. My jak widać nie słyszeliśmy o podobnych przypadkach.
Nidy takie zjawisko mi się nie przytrafiło, uważam to raczej za niespotykane na co dzień, raczej nie bardzo normalne. Tym bardziej że nawet w sieci trudno doszukać się czegokolwiek na ten temat. Jestem ciekawy, w zasadzie zaniepokojony, chcę odpowiedzi. Wcale nie oczekuję że ktoś wyskoczy jak filip z konopi i utwierdzi mnie w przekonaniu że widział to samo, były to zielone ludki z aparatami i przylatują zrobić mu zdjęcia od czasu do czasu.
Niezarejestrowany

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Niezarejestrowany »

Monomagnum pisze:Jestem ciekawy, w zasadzie zaniepokojony, chcę odpowiedzi. Wcale nie oczekuję że ktoś wyskoczy jak filip z konopi i utwierdzi mnie w przekonaniu że widział to samo, były to zielone ludki z aparatami i przylatują zrobić mu zdjęcia od czasu do czasu.
Szukasz odpowiedzi, ale jednocześnie odrzucasz wszelkie racjonalne odpowiedzi. Skoro jesteś głęboko przekonany, że to co widziałeś było paranormalne to znaczy, że NIKT NA ŚWIECIE NIE MA NA TO ODPOWIEDZI. Oczekujesz, że nagle pojawi się tu jakiś geniusz, który wytłumaczy ci naukowo coś naukowo niewytłumaczalnego? Nie wierzę, że jesteś tak naiwny.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Pandemonium »

Dajmy sobie spokój ze złośliwościami. Bądźmy poważni. Nie mamy szans odpowiedzi na żadne zadane pytanie na tym forum, jeśli nie mamy podstaw w postaci podobnych zdarzeń, bądź indywidualnych doświadczeń. Nie możemy być pewni. Naszym zadaniem jest krytyka i jak najracjonalniejsze wytłumaczenie każdego zjawiska. Pytanie tylko, czy jesteśmy w stanie racjonalnie odpowiedzieć na zadane nam pytania ? Co jeśli w natłoku fejków, nie dostrzeżemy autentyczności konkretnego zdarzenia. Jak to do cholery odróżnić w dobie internetu jak każdy lekko obeznany w photoshopie może zrobić coś wydającego się autentycznym ? Nie da się. Wszystko to jest kwestią wiary. Cholera, niestety tak jest. Już kiedyś rozmawialiśmy na tym forum na ten temat. Nie ma dowodów na nic co się zwie paranormalne. Dlatego to jest paranormalne. Coś niezwykłego. Możliwość przeoczenia czegoś jest wielka. A bynajmniej my nie jesteśmy aż takimi specami by to stwierdzać.
Kinga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-04-15, 05:20

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Kinga »

A może te błyski widzisz tylko Ty. Może to być jakiś problem ze wzrokiem, ewentualnie objaw schorzenia o podłożu np. neurologicznym. Lepiej się przebadać i wykluczyć medyczne przyczyny. Wtedy mozna snuć paranormalne domysły.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Monomagnum »

Szukasz odpowiedzi, ale jednocześnie odrzucasz wszelkie racjonalne odpowiedzi. Skoro jesteś głęboko przekonany, że to co widziałeś było paranormalne to znaczy, że NIKT NA ŚWIECIE NIE MA NA TO ODPOWIEDZI
Żadnej z odpowiedzi nie odrzucam! Po raz pierwszy spotkało mnie coś takiego, coś czego w życiu nie widziałem. Jestem raczej sceptyczny, ostrożnie stąpam po tym gruncie - tym bardziej trudno było mi się przełamać i napisać o tym co się działo. Podałeś racjonalne wyjaśnienie, które w żaden sposób nie pasuje do tego zjawiska - dlatego zaprzeczyłem. Może jest tak, jak pisze Kinga - mam problem z oczami. Czytałem i pod tym kątem w sieci, znowu niczego nie znalazłem, ale internet to przecież nie wszystko jeśli chodzi o medycynę.
Możliwe też, że to jakieś pogodowe zjawisko, tylko dziwne jest to że widziałem je w Polsce i Austrii jak już wspominałem w pierwszym poście. Brak reakcji osób przebywających ze mną w pomieszczeniach, gdzie miało to miejsce też mnie zastanawia. Nie chodzi mi o odpowiedź co to było, bo liczę się z tym ze nikt mi jej nie udzieli, ale pomocne by było, gdyby ktoś widział to samo i o tym tutaj napisał. Może wiedziałby na ten temat więcej niż ja.
Podsumowując, nie wiem co to było - liczę się z tym że było to jakieś nieznane mi zjawisko pogodowe. Liczę się też z tym że było to zjawisko paranormalne, a skłaniają mnie do tego te argumenty które podałem powyżej. Mogę być też chory, mieć coś z oczami. Nie wiem po prostu nic, nikt jak na razie nie wie - to trochę irytujące. Pozostaje czekać aż ktoś kto zna się na pogodzie, albo widział coś takiego i dociekł że to manifestacja, lub też ktoś z chorym wzrokiem wejdą tutaj i napiszą to co mają do powiedzenia. No chyba że to zjawisko ma jeszcze inne podłoże, o którym nie mam pojęcia to i na taką osobę będę czekał
Pozdrawiam!
Niezarejestrowany

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Niezarejestrowany »

Teza z chorobą oka jest całkiem prawdopodobna skoro nikt inny oprócz ciebie tego nie widział. Może to być związane z podwyższonym ciśnieniem w oku, albo z odklejaniem się siatkówki (moja mama to miała i przed operacją bardzo często narzekała na takie błyski, dopiero teraz sobie o tym przypomniałem) - przeczytaj to i koniecznie udaj się do lekarza, bo im wcześniej tym lepiej: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/co- ... zany-obraz
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Monomagnum »

Dzięki wielkie, zapoznałem się z tym i z kilkoma innymi wpisami na innych portalach. Tylko że te błyski zawsze wychodziły z okna, mimo ruchów oka i głowy pojawiały się w różnych miejscach okna. Tak czy siak, chyba jednak przejdę się do okulisty, tak na wszelki wypadek..
Awatar użytkownika
Kiara
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-11, 18:32

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Kiara »

dzięki za podesłanie mi tego tematu ;)
Co do błysków i okulisty to Osobiście poszłam do niego i powiedział że wszystko jest okej. Schizofrenii jak to jeden z użytkowników sugerował też w 100% nie posiadam ;)

hym... Twoje błyski wydają się ciekawe, skoro mówisz że widziałeś je w oknie na przeciwko którego jest pole... no chyba że jakaś dziewczyna puszcza Ci "zajączki" xD. A tak na serio... nasze błyski różni pora dnia i fakt, że mój pojawił się na ścianie/drzwiach. Próbowałam wyszukać tego na necie jak i kilku innych zjawisk ale nic interesującego nie znalazłam...
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Monomagnum »

nasze błyski różni pora dnia i fakt, że mój pojawił się na ścianie/drzwiach. Próbowałam wyszukać tego na necie jak i kilku innych zjawisk ale nic interesującego nie znalazłam...
Na "infra" znalazłem coś w Twój deseń. Koleś też widział błysk w nocy, co ciekawe z okna :P To tak jakby połączyć nasze doświadczenia. Poszukam tego w necie i prześlę Ci na PW, chyba że już to czytałaś.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kiara
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-11, 18:32

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Kiara »

Przeczytałam i zdecydowanie nie ;) Tutaj pojawił się błysk z okna padający na coś, a u mnie pojawiło się nagle coś na wzór świetlika(?) ogółem świetlistej "kulki" na drzwiach/ścianie w miejscu gdzie nic się nie mogło odbić... hym, ale za to ten błysk z linku przypomina mi historię mojej przyjaciółki (zdrowa psychicznie - coby nie było, wiarygodna, nie ma potrzeby kłamać aby podnosić swoją wartość).

Także zacznę od początku (relacjonuje jej słowa): wiele tego typu dziwnych zjawisk spotyka ją w miejscowości gdzie mieszka jej babcia. Moja przyjaciółka spała w osobnym pokoju i nagle obudziła się z przeczuciem, że ktoś/coś ją obserwuje (no ale to już na inny wątek), na szafie widziała pionowe jasne światło, które jak to mówiła, zdawać się mogło że pulsuje.

Jak coś to mogę ją jeszcze wypytać o szczegóły ;)
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Monomagnum »

Z tymi światłami też niedawno słyszałem rodzinną historię od ciotki. Jej syn, mój kuzyn rzecz jasna kiedyś, jeszcze gdy był niemowlakiem leżał w łóżeczku. Niedługo przed jego narodzeniem zmarła jakaś krewna czy ktoś od strony jego taty. Ciotka śniła ze tamta krewna przestrzega ją by chroniła małego Arka. Ciotka jak i wujek potwierdzili że widzieli nad łóżeczkiem migające światełka, kuzyn wpatrywał się w nie bez żadnej reakcji. Po chwili takowe zniknęły. Kuzyn nadal żyje, nic mu się poważnego nie stało. Historia o ile ciekawa, to nie jestem do końca przekonany czy prawdziwa, bo wspomniana ciocia w rodzinie ma renomę bajkopisarki. :mrgreen:
a co do tych błysków, to pytaj, albo najlepiej skieruj ją na Paranormalium, z każdym przypadkiem warto się zapoznać. Tym bardziej że mało informacji w internecie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kiara
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-11, 18:32

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: Kiara »

Jak tylko będę z nią dzisiaj rozmawiać to podrzucę jej link żeby się zarejestrowała ;)

W tym co napisałeś może być ziarno prawdy, bo coś kiedyś mi się obiło o uszy, że tego typu światełka nie zawsze są dobrym znakiem. Chociaż jakby nie patrzeć w bajkach ( :D ) wszelakie ogniki, światełka itp są raczej dobrymi duszkami, które mają pomóc... Także hym... aale skoro owe światełka nie pojawiły się kolejny raz to jest dobrze :D
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Krótkie, powtarzające się błyski

Post autor: IteratorZX81 »

Faceci w czerni ci mózg wyczyścili bo widziałeś kosmitę ;).

Żarty żartami ale to dość dziwne - parę tygodni temu sam tak miałem - było pochmurnie, normalnie całe niebo białe od chmur. Ale pasuje - błysk jak z flesz dostrzeżony kątem oka. Też nie wiem co to było, ale mam padaczkę więc może to jakiś mikroatak. Jeśli ty też (mówię do autora tematu) masz padaczkę, to myślę że sprawa wyjaśniona.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”