Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś zjawiska, którego nie potrafisz wyjaśnić, opowiedz nam o nim.
Prosimy o nie zakładanie w tym dziale tematów typu "Proszę o pomoc dla kolegi"!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: Ivellios »

Dość często słyszę o różnych ludziach, zarówno starych jak i młodych, kupujących cyfrowe kamery i metry taśmy filmowej. Myślę, że to dobrze, że ludzie zaczynają się interesować naszym polem badań i życzę im, aby wreszcie znaleźli ducha cioci Sally i wujka Johny'ego, którzy mają rzekomo zamieszkiwać w piwnicy rodzinnego domu. Wciąż zastanawiam się, dlaczego w dzisiejszych czasach każdy Tomek, Darek czy Heniek chce być badaczem zjawisk paranormalnych. Teraz, jeśli wszyscy jesteście tacy jak ja, ten nagły wzrost ilości zjawisk paranormalnych zapewne wyda się nam trochę dziwny. Jak wielu z nas zapewne pamięta, kilka lat temu w tym polu badawczym pracowali sami dziwacy i czubki. Jestem trochę zakłopotany tym całym układem. Zastanawiam się, czy ten paranormalny ruch nie został zainspirowany programami typu reality show lub filmami. Jeśli tak, to czy nie zabraknie nam tak zwanych badaczy, którzy będą opierali wszystkie swoje techniki tylko na tym, co zobaczyli w telewizji?
Podziwiam osoby pracujące w telewizji, które robią wszystko co tylko mogą, aby wzmocnić naszą wiarę w istnienie zjawisk paranormalnych. Gdyby to było tylko kilka widowisk, to społeczeństwo nie przyjmowałoby tak mocno istnienia zjawisk paranormalnych, jak czyni to dziś.

Muszę również przyznać, że sam też się cieszę, oglądając różne paranormalne show. Te pokazy dostarczają nam godzin dobrej rozrywki i niekiedy nawet porządną dawkę śmiechu lub obydwa. Tak, powiedziałem: rozrywkę i śmiech. Owe pokazy nie stanowią przewodników dla osób zajmujących się poszukiwaniem duchów. One są po to, aby promować świadomość i w pewien sposób uczyć ludzi o zjawiskach paranormalnych. Czy twoim zdaniem osoby prowadzące te widowiska powinny zaznaczać, że nie próbują uczyć polować na duchy czy próbować dowieść lub obalić tezy o istnieniu zjawisk paranormalnych?

Scottie Stamper, unexplained-mysteries.com, 2 maj 2007
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios
Ostatnio zmieniony 2007-11-09, 14:40 przez Ivellios, łącznie zmieniany 1 raz.
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

Po przeczytaniu tego artykułu odrazu mi się przypomniał artykuł "UFO mnie oszukało" xD; wedłóg mnie dobrze że się rozwija całe to zainteresowanie paranormalnymi zjawiskami, ale obawiam się że to może zejść na złą drogę, ale zapamiętajmy jedno- zawsze będą Ci którzy badają sprawy do sedna, opierając się na dowodach i nauce.
Ostatnio zmieniony 2007-05-15, 12:40 przez Kazzone, łącznie zmieniany 1 raz.
gosiak777
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-27, 22:03
Lokalizacja: rotterdam

badacze

Post autor: gosiak777 »

tez cieszy mnie ten fakt ze jest duze zainteresowanie tym tematem i wkoncu mozna znalezc przyjaznych ludzi ktorzy nie patrza na ciebie jak na wariata jesli zaczniesz jakis temat typu ufo,duchy itd...uwazam ze w kazdej sprawie tkwi jakies ziarno prawdy,i sama wierze ze zjawisko ufo jest jak najbardziej autentyczne,duchy itp.i tylko jak do tej pory nie mowilo się o tym zbyt wiele,duzooo by pisac,zycze powodzenia wszystkim badaczom i poszukiwaczom prawdy..
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

O, dzięki Ivellios, zwróciłeś moją uwagę, ukazując mi pewne rzeczy z innej strony.
Nie wiem, czy ktos z Was zdaje sobie sprawę z tego, że już od jakiegoś czasu posuwa się naprzód pewna Rewolucja. Polega ona między innymi na tym, że wzrasta świadomość u zwykłych obywateli, dzieją się różne ciekawe rzeczy, zaś ezoterycy i okultyści są selekcjonowani na tych prawdziwie i nieprawdziwie rozwijających się duchowo. Warto o tym pamiętać. To od każdego z nas z osobna zależy, czy 'przejdziemy dalej', czy też nie. Nie potrafię tego wyrazić w inny sposób. Wiem tylko, że wizje o tej Rewolucji miałam już dawno, jakieś kilka miesięcy temu. Wiem też, że z jakichś przyczyn wie o tym masa ezoteryków, miewając podobne odczucia/wizje, przeżywając bardzo podobne do siebie sytuacje etc.

Także ten nagły wzrost zainteresowania paranormalnością u zwykłych obywateli jest po prostu naturalną koleją rzeczy. Powinniśmy się z tego cieszyć i wierzyć, że zostanie to dobrze wykorzystane.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: Ivellios »

A ja doszedlem calkiem niedawno do wniosku, ze "paranormalne" to nienajlepsze okreslenie. Zjawiska paranormalne to tak naprawde zjawiska, jakich przy obecnym stanie wiedzy nie jestesmy w stanie wyjasnic.
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: NM_ONE »

Bo są ciekawe a badacze zawsze podążają niebezpieczną i niezbadaną ścieżką...
Każdy chce być mądry,na swój własny dziwny sposób.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: Kryptozoolog »

Im bardziej wzrasta ludzka świadomość, a zanika ciemnota tym bardziej interesujemy się tym co niewiadome.
leszek

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: leszek »

Iv napisał:
Czy twoim zdaniem osoby prowadzące te widowiska powinny zaznaczać, że nie próbują uczyć polować na duchy czy próbować dowieść lub obalić tezy o istnieniu zjawisk paranormalnych?
Jeszcze się nie wypowiadałem. Moim zdaniem nie powinno się niczego zaznaczać, obalac czy podtrzymywać. Jak sam zauwazyłeś, widowiska te maja byc tylko forma rozrywki, która jednoczesnie ma uświadamiać, ze byc może gdzieś tam jest coś wiecej. One mają nas nastawić na samodzielne poszukiwanie odpowiedzi i refleksje nad życiem. I gdyby próbowano nam cokolwiek wpajać, mogłoby to mieć złe skutki, a tak, powoli wszyscy sa wprowadzani w świat paranormalny i grono ludzi zainteresowanych tym zagadnieniem rosnie z dnia na dzień.
Awatar użytkownika
artur9620
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-03-23, 16:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: artur9620 »

Ja wiem że te zjawiska na 100 procent istnieją,ponieważ sam niejednokrotnie się z nimi spotkałem,uważam że każdy chcę nagrać takowe zjawisko by mieć niezbity dowód ponieważ każdy z nas wie jak na forum podchodzi się do czyjejś historii.
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: NM_ONE »

Jedni robią to z głodu wiedzy, inni by coś sobie udowodnić...A jeszcze inni to oszołomy które naoglądały się "paranormalnych programów". Jednak jeżeli mielibyśmy się przyznać publicznie że lubimy takie sprawy (nie koniecznie łazimy z "goglami na podczerwień i dyktafonem" oraz szukamy w nocy wampirów), lubimy się tym interesować to albo skłamiemy że "no co ty to dla świrów" albo się przyznamy, i po tym się poznaje prawdziwego miłośnika spraw paranormalnych!
Awatar użytkownika
artur9620
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-03-23, 16:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: artur9620 »

Różnie to bywa,na przykład w moim środowisku jak kiedyś się przyznałem że jestem fanem zjawisk paranormalnych to wyśmiali mnie że wierzę i czytam o takich głupotach.Ale ja uważam że to jest ciekawe i wciągające.
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: blood.luna »

Z tym rośnięciem świadomości ludzi, to słyszałam już kilka razy, niektórzy ezoterycy twierdzą, że wkrótce wszyscy będziemy widzieć świat astralny czy coś takiego i rozpocznie się wielka wojna z jakimiś bytami :grin:

A tak bardziej poważnie, to zjawiskami niewyjaśnionymi zawsze wszyscy się interesowali (przede wszystkim dziwacy i masy żądne sensacji). A odkąd zaistniała era internetu, to już nie tylko kółka znajomych w USA mają zdjęcia UFO, ale cały świat. I każdy szary Jan może trafić na facebooku na jakiś filmik o UFO i się zainspirować. Ja bym raczej zwróciła uwagę na postępujący rozwój technologiczny, ułatwiający mało zaangażowanym jednostkom spełnianie się w dotychczas nieosiągalnych polach zainteresowań, takich jak marzenie z dzieciństwa, że nagrasz sensacyjny film i będziesz sławny. Nie wiem, czy wzięliście coś takiego pod uwagę.
PemdyBanus
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2013-04-02, 22:13
Komentarze: 1

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: PemdyBanus »

Nie zgodzę się z tym, że badaczy jest coraz więcej. Nigdy nie liczyłem sezonowców po kilku programach telewizyjnych, bo są to najczęściej osoby, które rejestrują się na forum, a po kilku dniach już ich nie ma, a konto pozostaje puste na długie lata. Gdyby faktycznie ludzie byli coraz bardziej świadomi zjawisk paranormalnych, to nie spotykałbym się na każdym kroku z wyśmianiem. Nigdy w życiu nie poruszę takich tematów przy rodzinie czy kolegach, bo reakcja jest zawsze taka sama czyli negatywna. Dlatego wasza teoria, że zainteresowanie tą dziedziną jest większe w moim przypadku się nie sprawdza. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: Veritas »

PemdyBanus czy możesz mi podać przykłady zjawisk paranormalnych które spotykają cię (nas) na co dzień? Pytam, bo jestem ciekaw twojej odpowiedzi, w żaden sposób nie chcę cię wyśmiewać.
Pozdrawiam.
PemdyBanus
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2013-04-02, 22:13
Komentarze: 1

Re: Dlaczego wszyscy chcemy być badaczami?

Post autor: PemdyBanus »

Ogólnie mówiąc działania złego. Hałasy, stuki, halucynacje, bóle głowy i negatywna energia. Zły chce mnie wykończyć psychicznie
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nasze spotkania z nieznanym”