jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Ezoteryka, czyli wszelkie działania, prowadzące do zrozumienia natury człowieka i jego otoczenia
Awatar użytkownika
electrix18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-18, 01:34
Lokalizacja: Liverpool
Imię i nazwisko: Damian

jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: electrix18 »

A ja bardzo chciałbym żeby mi ktoś poradził jakie powinno być moje pierwsze wahadełko.
w internecie znalazłem mnóstwo różnych wahadeł ale kompletnie nie mam pojęcia z jakiego tworzywa powinno być ono zrobione i czy kształt ma znaczenie ?
Jestem osobą początkującą i każda rada będzie dla mnie bardzo cenna, osobiście najbardziej podobają mi się wahadełka z kryształu górskiego.
za pomocą takiego wahadełka chciałbym nauczyć się wykrywać cieki wodne jak i zadawać pytania wymagające odpowiedzi tak lub nie.
na koniec chciałbym dodać że zamierzam kupić książkę na temat wahadeł i ich strojenia aby się zapoznać z tym tematem.
ah i gdyby ktoś mógł mi powiedzieć czy gdy zacznę pracować z wahadełkiem powinienem także zaopatrzyć się w jakieś amulety ochrony lub pierścienie gromadzące energię ?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Dagmara »

Wahadełko z kryształu górskiego nadaje się świetnie do radiestezji, niestety nie sprawdza się dobrze natomiast w przypadku wróżb, ponieważ jest bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju wibracje, energie.
Dlatego też jakbyś chciał wahadełko używać również do wróżb, to dobrze byłoby zaopatrzyć się w drugie np. z kwarcu różowego, hematytu, drewna, szkła, mosiądzu, metalu itd.
Choć te ostatnie powinny być używane jednak do specyficznych celów, ponieważ bardzo silnie reagują na impulsy zewnętrzne. Także bywa tak, że wahadła wykonane z metalów mają tendencje do zakłócania i ograniczania, odczytywania i odbierania wiadomości.
Przykładowo, ja posiadam trzy wahadełka- z kryształu górskiego, którego używam właśnie tylko i wyłącznie do radiestezji.
Z kwarcu dymnego i szklane, które używam jedynie do wróżb.
Według mnie taki podział jest bardzo dobry, wahadełko które przeznaczamy na wróżby, tylko do tego powinno nam służyć, do niczego innego.
Tak samo jest w przypadku wahadła, które wybieramy do radiestezji, wykrywania cieków wodnych energii itd., czy bioenergetyki.

Kształt wahadełka też jest ważny, najlepsze moim zdaniem są te które mają w miarę możliwości symetryczne kształty, nie są kanciaste, a punkt ciężkości
mają pośrodku.
Ważne jest też, aby wahadło nie było za lekkie, ani za ciężkie.

W przypadku amuletów, to ja nigdy takowych nie stosowałam, także w tej kwestii nic więcej doradzić nie mogę, jaki amulet byłby najlepszy w przypadku pracy z wahadłem.
Zresztą uważam, że do pracy z wahadłem w ogóle nie jest potrzebny jakiś tam amulet, ważne jest natomiast by nie uzależnić się od wróżb wykonywanych za pomocom wahadełka i do wszystkiego podchodzić z dystansem.
Jeśli będziesz do wszystkiego podchodził z głową, rozsądkiem nie wydarzy się nic złego.
Awatar użytkownika
electrix18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-18, 01:34
Lokalizacja: Liverpool
Imię i nazwisko: Damian

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: electrix18 »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz, na początek zdecydowałem się na wahadełko z mosiądzu i za chwilę zacznę je
,, programować ''
gdzieś na forach wyczytałem że długość nitki od wahadełka nie powinna być mniejsza niż 20 cm, czy to prawda ?
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: UFOszaman »

Myślę, że zainteresowania dotyczące " pracy z wahadełkiem " kolegi electrix18 wiąże się z przyszłym " zawodem " czy " biznesem " z którego by czerpał jakieś tam dochody.
Wszystkie pomysły i " drogi " prowadzące do rozpoczęcia ciekawej pracy są pozytywne i wskazane.A najlepsza jest praca, która jest " Hobby " - to co mnie interesuje i fascynuje i za co jeszcze mi płacą.Życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Dagmara »

electrix18 pisze: gdzieś na forach wyczytałem że długość nitki od wahadełka nie powinna być mniejsza niż 20 cm, czy to prawda ?
Ogólnie przyjmuje się założenie, że długość nitki, czy łańcuszka nie powinna być za krótka, czy też za długa.
Na rynku są dostępne wahadła przeważnie o długości zawieszki od 15 do 25 cm, zdarzają się chyba też 30 cm.
Dla większości najwygodniejsza długość to właśnie 20 cm, która jest akurat w sam raz.
Awatar użytkownika
electrix18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2012-10-18, 01:34
Lokalizacja: Liverpool
Imię i nazwisko: Damian

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: electrix18 »

Nie nie nic z tych rzeczy :)
nie wiążę tego ze swoim zawodem, poprostu jestem zaintrygowany tym urządzeniem, bo wydaje mi się dość niezwykłe, w sumie to jeszcze nie udało mi się go wprowadzić w ruch mimo że pytania staram się dobierać dość precyzyjnie tak aby wahadełko mogło odp.
może brakuje mi energii i nie nadaje się do takich rzeczy, a może muszę pocwiczyc przez dłuzszy czas, chociaz wdl. niektorych opinii na forach wahadełko powinno zadziałać od razu, nie wiem dlaczego tak się stało ? przecież nie mam złych intencji . . .
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Dagmara »

Nikt nie może Ci zagwarantować w 100%, że wahadełko zadziała od razu, niektórzy potrzebują więcej czasu, by je opanować.
Jednym praca z wahadełkiem przychodzi łatwiej, innym natomiast wręcz przeciwnie, najważniejsze to to, aby się nie zniechęcać i ćwiczyć.
Na prace wahadełka może również wpływać nasz stan emocjonalny, oraz ogólne samopoczucie, dlatego też warto się z niczym nie śpieszyć i nie robić niczego na siłę.
Samo pomieszczenie, gdzie chcemy rozpocząć nauki również jest ważne, odnoszę się tutaj głównie do osób początkujących, nic nie powinno nas rozpraszać, a wszelkie urządzenia takie jak telewizor, komputer dobrze jest wyłączyć. W owym pomieszczeniu powinniśmy czuć się dobrze.

Może na sam początek spróbuj zapytać się wahadełka np.
''Czy jestem gotów zadać to pytanie''. Oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu ruchów, ''tak'' i ''nie''.
Skup się na jednym konkretnym pytaniu, wyrzucając z głowy inne niepotrzebne myśli, rozluźnij się przed zadaniem pytania i postaraj się o rytmiczny oddech.
Jeżeli poczujesz się słabo, lub zacznie boleć Cię głowa odłóż wahadełko, a ćwiczenie na nowo rozpocznij następnego dnia, kiedy to będziesz wypoczęty i rozluźniony.
Największym błędem osób początkujących jest zadawanie na raz wahadełku wielu pytań, tym samym robimy sobie mętlik w głowie, co zakłóca pracę przedmiotu.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Glazery »

Próbowałeś używać kiedykolwiek tego wahadełka jako naszyjnika, biżuterii, czy innego rodzaju ozdoby? Wahadełko dobrze jest oczyścić, tzn. wykonać rytuał oczyszczenia taki, który sami sobie ułożymy. Ważne rzeczy, które będą Ci potrzebne to woda, świeca i kolor niebieski/ błękitny. Świeca powinna mieć kolor biały albo też niebieski/ błękitny. Co dalej postaraj się ułożyć sam, ale jeśli nie potrafisz, pomogę z przyjemnością.
Aby wahadełko działało konieczne jest wyciszenie się i postawienia konkretnego pytania. oczywiście, po ustaleniu ruchów odpowiedzi. Taki seans z wahadełkiem dobrze jest zrobić w wannie, kiedy jesteś wyciszony, rozluźniony. Możesz pomóc wahadełku wykonując jakoś tablice odpowiedzi. I pamiętaj, nie możesz być rozkojarzony, więc kolory zimne, nie ciepłe i raczej unika się czarnego podczas tego działania. No myślę, że pomogłem :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Dagmara »

Z tą wanną to nie do końca jestem przekonana, jak wiemy w toalecie-łazience znajduje się dużo rur, przez które przepływa woda, to wszystko może mieć niekorzystny wpływ na pracę wahadełka, które chcemy wykorzystywać do wróżb.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Glazery »

No tak tego nie uwzględniłem, a to jest ważne. Nie wiem jak to wyprostować. Chociaż już wiem. Po prostu nie kąpcie się w łazience :D Ale tak na poważnie dobre jest pojednanie się ze swoim żywiołem, gdy chcemy użytkować wahadełko. Dla każdego jest wiele możliwości ale ja podałem opcje z wanną... przepraszam, ale tak to jest jak się człowiek nie skupi na szczegółach. Ale zjednoczenie z żywiołem pomoże.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Dagmara »

Nic się nie stało, każdemu może się zdarzyć ;)
A co do zjednoczenia z żywiołem wody, to tak jak najbardziej ćwiczenia w wannie mogą okazać się bardzo pomocne. Wiem to nawet sama po sobie, kiedy to interesowałam się tą dziedziną magi.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: UFOszaman »

Zjednoczenie się z żywiołem wody ?
Woda jest żywiołem oczyszczającym, leczącym, psychicznym. Energia tego elementu jest nam niezbędna do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia, ponieważ woda jest żywiołem rządzącym miłością. Podstawową naturą elementu wody jest przepływanie, oczyszczenie, uleczenie, ukojenie, miłość. Miejsca wody to: jeziora, źródła, strumienie, potoki, stawy, sadzawki, rzeki, morza, oceany, plaże, studnie, baseny, wanny, prysznice, sypialnie (pod kątem snu), ośrodki zdrowia, fontanny.
Rytuały tego żywiołu dotyczą: oczyszczenia, miłości, świadomości psychicznej, snu, marzeń, spokoju, małżeństwa, przyjaźni. Formy rytualne to rozpuszczanie, umieszczanie w wodzie, wrzucanie do wody, zmywanie, kąpiele.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Glazery »

Wyczerpująca wypowiedź ale czemu ona ma służyć? Tutaj chodzi o ogólne zachowanie harmonii w ciele, aby wahadełko działało bezbłędnie. Pojednanie się ze swoim żywiołem pozwala na wprowadzenie porządku w naszej świadomości i naszym bycie. Więc nie chodzi tu o oczyszczenie ale poczucie swojego żywiołu. To pomaga w posługiwaniu się wahadełkiem.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: UFOszaman »

Zgadza się, sam używam wahadełka w radiestezji a konkretnie szukania źródeł wody, żył wodnych ( np. chcąc wykopać studnie ) oraz i tu jest nowość w moim działaniu - ustalanie wahadełkiem stanu krążenia krwi w organizmie ( ustalanie ewentualnych zatorów ), które się tworzą z nadmiaru cholesterolu.Dlatego napisałem o wodzie,bo jest jednym z żywiołów z którym należy się zjednoczyć chcąc " pracować " z wahadełkiem.
A co do długości sznurka - Ja używam 30 cm.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Dagmara »

UFOszaman, oj mieszasz, mieszasz ;]
Raz piszesz w innym temacie że: ''Ja sam krótko zajmowałem się " wahadełkiem " a dotyczyło to radiestezji.''

A teraz piszesz, że jednak wciąż używasz wahadełka, zdecyduj się w końcu na jedną wersje :P
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: UFOszaman »

Urocza Dagmaro, nie mieszam :)
Ja krótko zajmowałem się wahadełkiem co do " obrzędów " ale nadal zajmuje się " pracą " z wahadełkiem w radiestezji i teraz w tej mojej " nowości z krwią " w głównych żyłach.
Ja działam z wahadełkiem dla korzyści człowieka - bez obrzędów.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Dagmara »

Zapytałam, bo w innym temacie napisałeś o radiestezji, nie o jakiś obrzędach, ale ok ;]
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: UFOszaman »

Ok, jak zwykle Ja musiałem się przejęzyczyć.Na pewno Ty to dobrze zrozumiałaś, a Ja to źle zinterpretowałem.Nie pierwszy i nie ostatni raz zdarzają mi się takie " wpadki tekstowe " nie raz myślę o czym innym a co innego pisze. :) Ale mam nadzieję, że wyrobie się na tym forum, między innymi dzięki rad tak miłym i uroczym Koleżankom jak Ty Dagmaro.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: Dagmara »

UFOszaman pisze: Ale mam nadzieję, że wyrobie się na tym forum, między innymi dzięki rad tak miłym i uroczym Koleżankom jak Ty Dagmaro.
Pożyjemy zobaczymy ;]
I już koniec Offa bo się ostrzeżenia posypią, teraz zaczekajmy na odpowiedź użytkownika electrix18, czy zrobił jakieś postępy itd.
marianoitaliano93
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-18, 13:24

Re: jakie wahadełko radzicie dla początkującej osoby

Post autor: marianoitaliano93 »

Witam!
Jestem początkujący. Mam wahadełko z metalu, nitka ma 30 cm.
Mój problem jest taki, chciałbym typować zwycięscę meczu. Lecz mi to nie wychodzi. trafię może 3 spotkania ale pozostałe nie. I nie wiem w czym jest problem czy we mnie bo nie potrafię wróżyć czy jednak coś jest nie tak z moim wahadełkiem.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ezoteryka ogółem”