Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
AstroMesjasz

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: AstroMesjasz »

Witam
Proszę jaśniej... bo schizofrenia jest to pojecie bardzo ogólne.
Czego by miała dotyczyć - tematu, czy jakiejś zapomnianej kwestii z mojego pierwszego tematu " Kontakt z pozaziemskiej cywilizacji ! " który został zablokowany przez miłego kolegę z Zomowcami w swoim profilu ?
Pozdrawiam serdecznie
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
DarkBreath
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-01, 19:59

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: DarkBreath »

Astro tak strasznie groźnie to nie wygląda, wracając do moich pytań kiedy następna wizyta? i czy mogę zrobić test wiarygodności ? będzie on dosyć prosty
PS:Skończ z Zomowcami
AstroMesjasz

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: AstroMesjasz »

Ok
Kończę z Zomowcami ( ale zdjęcia zomowców są w profilu tego kolegi )
Co do pytania - jak często ?
Odpowiadam:
Są one teraz raz na 2 tygodnie ( wcześniej jak mnie " przygotowywali " była to transza przekazu - jedna na miesiąc.
Ostatnia była 30 tego września.
Test możesz zrobić - czekam.
Pozdrawiam serdecznie
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
DarkBreath
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-01, 19:59

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: DarkBreath »

Więc chce zobaczyć moje IP przeliczone na system binarny, dziesiątkowy, ósemkowy i hexalny + czy jest jeszcze jakieś konto założone z tego IP 0001101011.00010111101.00001111000.00000000001 tak dla beki w binarce dałem
AstroMesjasz

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: AstroMesjasz »

Witam
Czyli Ty uważasz że Ja to mam Ci zrobić, czy " zapytać lub kazać OBCYM żeby to wyliczyli ? :D
Odsyłam Cię do wikipedii:
...........Adresy IPv4 są 32-bitowymi liczbami całkowitymi. Tak więc adres serwisu działający pod adresem wikipedia.org to liczba 3 494 942 722, która w zapisie szesnastkowym ma postać D0 50 98 02. Adres w postaci szesnastkowej zapisywany jest zwykle jako D0:50:98:02, z której łatwo przekształcić go na łatwiejszą do zapamiętania formę dziesiętną, oddzielaną już kropkami: 208.80.152.2 (każdą z liczb szesnastkowych zamienia się na jej dziesiętny odpowiednik z zakresu 0-255). Adresy IP w postaci dwójkowej wykorzystywane są niezmiernie rzadko, najczęściej do wyznaczenia maski sieci lub maski podsieci, powyższy adres w postaci dwójkowej to

11010000 01010000 10011000 00000010.

Adresy IPv6 są 128-bitowymi liczbami całkowitymi, dlatego przykładowy adres sieci IPv6 w zapisie szesnastkowym, zgodnym ze specyfikacją Media:CIDR, która dotyczy również IPv4 (RFC1518, RFC1519, RFC1812), wygląda następująco:

3ffe:0902:0012:0000:0000:0000:0000:0000/48,

gdzie /48 oznacza długość pierwszego prefiksu wyrażoną w bitach (człony adresu grupuje się po 16 bitów i oddziela dwukropkiem).

Przyjmuje się, że najstarsze niepodane bity danej sekcji są zerami (np. :: oznacza :0000:), dlatego jego skrócona wersja to 3ffe:902:12::/48. Adres IPv6 w zapisie dziesiętnym byłby cztery razy dłuższy, a więc składałby się z 16 liczb dziesiętnych z zakresu 0-255...........
Jak widzisz adres IP to 32 bitowa liczba całkowita, umożliwiająca efektywne kontrolowanie tras pakietów danych wysyłanych i odbieranych z określonego urządzenia.
Adres IP - to numer nadany interfejsowi sieciowemu, grupie interfejsów( broadcast,multicast ), bądź całej sieci komputerowej opartej na protokole IP i jest zmienna.
To tyle.
Pozdrawiam serdecznie
Wasz AstroMesjasz
Awatar użytkownika
DarkBreath
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-01, 19:59

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: DarkBreath »

Astro nie musisz mnie odsyłać do wikipedi jestem informatykiem i dla mnie to podstawa wiedzieć to co wkleiłeś , chciałem to pokazać jak na chłopski rozum ,a co do obcych to tak chce aby poznali moje IP i policzyli bardzo łatwo włamać się do danych stron takich jak ta.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: Spock »

Spytałbyś lepiej tych Obcych o jakieś bogate i łatwo dostępne źródło energii (może być zimna fuzja). Z całą resztą już sobie poradzimy sami.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: Słowianka »

A możesz podać nam ich położenie na mapie nieba?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: Dagmara »

Nieistotna takie informacje zapewne są poufne ;]
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: UFOszaman »

Astromesjasz napisał:

"Obcy to nas chcą ratować poprzez przekazy realnych " pomysłów " do przeżycia tych kataklizm.
Jednym z nich - jest budowanie miast i aglomeracji pod ziemią o czym pisałem wcześniej."
-------------------------------------------------------------------------------------------
Odp.
Jak wiadomo III Rzesza podczas drugiej wojnie światowej - też interesowała się " zjawiskami paranormalnymi " i też budowała schrony.Ciekawe czy dla centrum dowodzenia , czy też przewidywała jakiś kataklizm w postaci " APOKALIPSY " ?

UFOszaman
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: Spock »

Czy AstroMesjasz nie może tego sam napisać ? Nie dostał przecież żadnego bana.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: Dagmara »

Chyba dostał bana od Spookyego z tego co kojarze.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: UFOszaman »

Jednym z możliwości przeżycia APOKALIPSY jest budowa olbrzymich stacji kosmicznych, a w nich miast i przyrody pod kopułami ( coś w rodzaju szklarń ) - na orbicie okołoziemskiej.A tu akurat już nie jesteśmy " Nowicjuszami " w budowie stacji kosmicznej.Wystarczy zwiększyć " gabaryty " budowanych stacji. :)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: Vampirio »

Jeśli apokalipsa będzie dotyczyła Ziemi to jej orbitę raczej też sięgnie. Ja bym poszedł dalej do kolonizacji innych planet i ich orbit.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: UFOszaman »

Tak, patrząc na duży zasięg APOKALIPSY aż po orbitę, to faktycznie jedynym ratunkiem by była kolonizacja innych planet i ich orbit.
W celu kolonizacji odległych planet, Ziemianie mieliby wiele rzeczy do zrobienia. Należały by do nich:
Identyfikacja planet/księżyców nadających się do kolonizacji,
Rozwój technologii napędu, aby podróż z Ziemi do miejsca przeznaczenia trwał jak - najkrócej (max 20 lat),
Rozwój kriotechnologi, aby załoga i pasażerowie zapadli głęboki sen na czas podróży do planety docelowej,
Budowa floty kosmicznej,
Podróż do planet,
oraz
Budowa infrastruktury, społeczeństwa na nowo skolonizowanych planetach:
Sieci transportowej - dróg / kolei / tuneli
Tworzenia i dystrybucji energii
Sieci łączności
Umocnień i schronień
Zakładów produkcyjnych
Gospodarki wodnej i odpadowej
A na to jeszcze nie jesteśmy przygotowani technicznie i finansowo. :)
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: Vampirio »

Ale pojechałeś ;D
Nie stać nas nawet na zasiedlenie orbity Ziemi a co dopiero mówić o innych planetach. Poza tym łatwiej wytworzyć energię na planecie np. geotermalną niż w kosmosie również budowa różnych konstrukcji jest znacznie prostsza. A poza tym kto mówi tu o dalekich podróżach. Na początek zatrzymajmy się chociażby przy terraformacji Marsa (jeśli mowa tu o apokalipsie tylko Ziemi a nie całego układu słonecznego). Myślę że jego zasiedlenie byłoby możliwe w niedalekiej przyszłości.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: UFOszaman »

Super, tu mnie zaskoczyłeś pozytywnie z tą ( może ) apokalipsą całego układu słonecznego.
Tego nie brałem pod uwagę.Ale czy taka możliwość była by możliwa - może np. przez " czarną dziurę " , która by wessała Cały układ słoneczny ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: Darnok »

Nie ma takich czarnych dziur w naszej galaktyce (no może z wyjątkiem środka), by wessały nasz układ słoneczny.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: UFOszaman »

No gdzieś tam w kosmosie to te czarne dziury istnieją i pożerają słońca i planety ale całe galaktyki to może nie.Ostatnio czytałem, że amerykańscy astronomowie z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics odkryli ogromną czarną dziurę pędzącą przez wszechświat z prędkością 5 milionów kilometrów na godzinę. Jest tak wielka, że może "porwać" gwiazdę. Ich zdaniem takich obiektów może być we wszechświecie o wiele więcej - informuje dailymail.co.uk.
Awatar użytkownika
DarkBreath
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-01, 19:59

Re: Ratunek - Sposób na przeżycie APOKALIPSY ! ?

Post autor: DarkBreath »

Ufo taką ciekawostke ci przytoczę wiesz czym jest centrum galaktyki ? Jest to najprawdopodobniej czarna dziura ,która jakoś nas nie wsysneła.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”