Pryszcze.

Czyli Reiki, Huna i różne "dziwne" sposoby leczenia chorób cielesnych i umysłowych
Awatar użytkownika
fastfanta88
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 24
Rejestracja: 2006-04-04, 18:36
Lokalizacja: Solina

Pryszcze.

Post autor: fastfanta88 »

Znacie jakieś dobre sposoby na pryszcze? Chodziłem 3 lata do dermatolga i przepisywał mi on różne lekarstwa i terapie ale albo słabo to działało albo wcale...
Ostatnio zmieniony 2007-09-21, 20:10 przez fastfanta88, łącznie zmieniany 1 raz.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Żyj kolorowo ;)
Może to nie właściwy temat, ale odkąd w moim sercu zagościła miłość, w duchu dobro, a na ustach uśmiech, odtąd lubie się gapić w lustro.
Więc moja rada jest taka, naucz się przesyłac energie poprzez siebie i staraj się nauczyć "leczenia" poprzez wyobraźnie.
Chyba, że ktoś tu ma jakies sprawdzone ziółka, czy inne metody...

Jak mi się wydaje, za bardzo się przejmujesz tymi pryszczami skoro tak bardzo ci one wadzą, a z przejmowania się niczego dobrego nie uzyskasz. Olej to i ciesz się życiem.
Mamba
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2007-02-11, 05:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamba »

najważnieszą, podstawową rzeczą jest oczyszczenie organizmu!
smarowanie maścią wyprysków jest leczeniem skutków a nie przyczyny dlatego efekty są znikome - oczyść organizm a pryszcze znikną.

Gdybyś nie poradził sobie z oczyszczeniem odezwij się na PW mam na to środek.
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

O, nie do wiary, ale zgodzę się z DF'em xD
Odpowiednie nastawienie to podstawa.
Oprócz tego, zmień tryb życia i sposób odżywiania na zdrowszy.
Nie jedz czekolady i jedzenia, które ją zawiera, nie pij kawy, nie przesadzaj też z chipsami i tłustym jedzeniem. Pij dużo wody, czerwonej i zielonej herbaty, zażywaj sportu, wysypiaj się, jeśli palisz, rzuć, alkoholu też nie tykaj.
(To tak po krótce d;)
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

A co ma czekolada do tego? Przecie już dawno obalono ten mit
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

banita, dużo ma do tego. Poczytaj sobie trochę o tym d;
A mit obalono dlatego, żeby się lepiej toniki i kremy przeciw wypryskom sprzedawały d;
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

Ty poczytaj również :)
Czekolada nie powoduje wzrostu produkcji sebum.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

no zmień tryb życia na zdrowszy jak przelazłem na diete i schudłem w 6 miesiecy 15 kilo pryszcze znikły nie wszystkie ale większość
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Będą białe pryszcze :lol: :lol: :lol:
Czerwona herbata po noć dobrze działa na człeka, jak są upały, ale smaczna to wybitnie nie jest.
Co do chipsów to nie wiem, mnie to niczego nie zmienia, ale czeko nie jem w ogóle, więc może coś się "wytrąca" :-P
jeśli palisz, rzuć
Jeśli masz dziewczyne, rzuć :lol: :lol: :lol:
Żartuje ;)
Uśmiechaj się!
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Pryszcze.

Post autor: Ruskof »

Pryszcze mam od roku,i jakos z tym zyje.Chyba ze masz ich w nadmiarze...Ale kremow nie polecam tylko preparaty roslinne,moja kuzynka to stosowala na swoje pryszcze.
konndi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-05-02, 17:39

Re: Pryszcze.

Post autor: konndi »

na pryszcze i wągry stosuje Curiosin, - nie wysusza skóry!!! Poleciła mi dermatolog, bo inne preparaty to tak słabo działały i faktycznie skóra potem była fatalna. Curiosin jest bez recepty i można smarować kilka razy dziennie, najlepiej na noc. Super szybko goi rożne wypryski z całego ciała , tez z twarzy.
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Pryszcze.

Post autor: asto »

Ktos kiedys miał ode mnie ze znajomych z tym problem to pomogła woda utleniona, mozna przemywać twarz, dziala niesamowicie, jednak nie wolno stosowac na dluzszą mete.
jajko99
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-09-19, 07:02

Re: Pryszcze.

Post autor: jajko99 »

Problemy z trądzikiem są zmorą... Mi nie pomagało nic domowego, żadne maści... Dopiero jak zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (stosowane właśnie w celu usunięcia trądziku) to mi pomogło. Dla mnie to była ostateczność, ale desperacja robi swoje :/ polecam moją Panią Doktor http://medmemo.pl/firma/skorczynska-bar ... tolog-2436
Beata85
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-31, 19:42

Re: Pryszcze.

Post autor: Beata85 »

łał, nie spodziewałam się takiego wątku na takim forum, ale skoro już tu jestem mogę podzielić się swoim doświadczeniem. Najlepiej u mnie działa, żel trioxl, można go znaleźć na acnegone.pl przynajmniej ja tam go kupuję, może i gdzie indziej też jest
hallinaa
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-12, 22:21
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Pryszcze.

Post autor: hallinaa »

Oczyszczenie organizmu, przede wszystkim ziołolecznictwo - wprowadzenie ziół do swojej diety, a także odpowiednich produktów i witamin, które są odpowiedzialne za cerę i skórę. Polecam również odprężenie, medytację, aby przede wszystkim stres opuścił nasz organizm.
Estia72
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2016-03-10, 17:24

Re: Pryszcze.

Post autor: Estia72 »

Dobra na tradzik i problemy skorne jest czarnuszka.
Zmiel pół szklanki nasion czarnuszki, po czym zalej je 250 ml wódki. Na koniec odstaw na 7 dni, a po upływie tego czasu przefiltruj. Zażywaj 2 razy dziennie po 5 ml na miodzie albo w mleku z miodem.Zastosuj rowniez tonik-Tonik czarnuszkowy jest
(idealny do przemywania skóry trądzikowej i łojotokowej)
Łyżkę nalewki z czarnuszki (przepis powyżej) rozcieńcz 200 ml wody mineralnej.Wszystko dokładnie wymieszaj. Przemywaj skórę 2 razy dziennie)
Mosakele
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2016-03-11, 09:00

Re: Pryszcze.

Post autor: Mosakele »

No znam sposób, kilka leków też by się znalazło, ale spróbuj naturalnie... Najczęstsze przyczyny: hormony, alergia, bakterie, roztocza, w tym nużeniec niestety. Zrób test czy go nie masz, lepiej to wiedzieć. Zacznij od zakupu świeżej poduszki, osobnego ręcznika do twarzy, zmieniaj poszewkę najlepiej codziennie i ręcznik też, przynajmniej przez pierwsze tygodnie kuracji. Kup żel do mycia twarzy dla alergików (bez parabenów, perfum, konserwantów, i najprostszym składzie oraz tonik, najlepiej płyn micelarny rowniez bezzapachowy o najprostszym składzie, myślę ze nivea ma taki) myj buzię rano i wieczorem tym żelem i przemywaj tonikiem. Potem kup olej z drzewa herbacianego. Do przegotowanej wody w garnku lub misce dodaj 10-15 kropli (wcześniej zrób test alergiczny na nadgarstku) oraz dwie krople roztworu z gencjany. W tym roztworze umyj twarz. Jesli trądzik jest hardcorowy mozesz przez tydzień dołączyć mycie twarzy (po żelu i toniku, ale przed roztworem olejku z drzewa herbacianego) przegotowaną wodą z łyżeczką soli. Potem woda z gencjaną i olejkiem. Na koniec posmaroj olejem kokosowym (na działanie antybakteryjne i grzybicze i przyspiesza gojenie podobnie jak olejek z drzewa herbacianego) poczytaj w necie. Ta kuracja sprawdza się dość często niezależnie od przyczyny trądziku. Na koniec mozesz wyklepać krem ktory dał Ci dermatolog. Pamiętaj o higienie, to podstawa. Swiezy ręcznik i poszewka przez trzy tygodnie. Pierz je w 90 stopniach za kazdym razem. Woda do mycia przegotowana. Roztwór soli mozesz stosować zamiennie z roztworem octu jabłkowego. Zamiast łyżki soli łyżka octu na miskę/garnek przegotowanej wody. Juz po tygodniu powinna byc poprawa. Powodzenia
Mosakele
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2016-03-11, 09:00

Re: Pryszcze.

Post autor: Mosakele »

Czyli podsumowując:
1. Mycie w żelu dla alergikow w przegotowanej wodzie.
2. Oczyszczanie twarzy tonikiem dla alergikow.
3. Oplukanie w roztworze soli lub roztworze octu jabłkowego (łyżeczka na garnek/miskę przegotowanej wody)
4. Opluwanie w roztworze z olejkiem herbacianym (10 kropli plus 1-2 krople gencjany)
5. Olej kokosowy
6. Krem od dermatologa
Kuracja moze trochę wysuszyć. Nie stosoj roztworu soli jesli dluzej niz 10 dni i przerwij jedli zauważysz ze skora jest za sucha. Wtedy stosuj jedynie roztwór z octu jabłkowego. Wiem, że sporo tego, ale kuracja pomaga nawet na trądzik rozowarty i sprawdza się lepiej niz sterydy. Jesli masz problem ze skora głowy lub na ciele mozesz dodać olejek herbaciany 3-4 krople do szamponu lub żelu do kąpieli lub wziąć kąpiel z 15 kroplami olejku.
Awatar użytkownika
olgina
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2016-04-16, 23:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pryszcze.

Post autor: olgina »

Moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem jest zmiana diety, która bardzo dobrze wpłynie. Ograniczenie jedzenia i produktów przetworzonych, pszenicy. Regularna zmiana na pewno doprowadzi do zmian, pozytywnych.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie”