Czym dla ciebie jest "wampiryzm"

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

To prawda, przytoczyłbym tutaj nawet historię pewnej dziewczyny, która przeszła operację i powoli wracała do zdrowia. Jednak kiedy położono ją na sali ze starszą kobietą jej stan nagle się pogorszył. Było tak do czasu, kiedy przeniesiono ją z tej sali do innej. Okazało się bowiem, iż to starsza osoba korzystała z jej energii.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Zastanawiałem się nad możliwością przeprowadzenia tego typu badań. Analogiczne do badań wampirów są badania bioenergoterapeutów. Te jednak już zostały przeprowadzone. W krakowie jest ośrodek zajmujący się własnie takimi badaniami.Jednym z doświadczeń jest umieszczenie pomiędzy rękami badanego (tak, żeby nie dotykał jej bespośrednio)szklanki z wodą i włożenie do niej termometra o bardzo małej skali. Podniesienie temperatury ma oznaczać zdolności bioenergetyczne. Ciekawi mnie czy odwrotne doświadczenie mogłoby udowodnić istnienie wampirów.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Nie wiem, ale dla kogo jest to wysiłek dla tego jest to wysiłek. Nie odczówam jakoś zbytniego przemęczenia, nie koncentruję się też nie wiadomo jak. Więc nie jest to tak do końca oczywiste. Dwa, przekazywanie energii wiąże się z koncentracją choćby zjedengo powodu. Nie oddajesz jej do otoczenia, tylko komuś. Trzeba się na tym skupić, bo inaczej poprostu władujesz ją w przestrzeń i nic to nie da.
bakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2007-07-29, 18:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bakal »

Odeszliście od głównego wątku :)
Ale i tak się ciekawie czytało :)

Tak wiem że parfiria to nie wszystko :P
Nie do końca wyjaśnia wszystkie udokumentowane przypadki...
Ale jak juz mówlieś to swego rodzaju mutant o kilku właściwosciach
hmm zdolnościach albo co tam jest :)

Ale tak czy siak to choroba genetyczna lub nabyta :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

wiec koncentrujesz się czy nie?:)
Tak i nie :P
Co do wypowiedzi bakal, to sato zdolności a nie właściwości. Właściwośći ma rzecz martwa. Co do ostatniego zdania to nie jest do końca tak, bo jest jeszcze jedna droga: wywołanie jej u siebie. Oddzielam "nabytą" od "wywołanej" gdyż słowo nabyta nie określa jednoznacznie zaangażowania, czy chęci.
bakal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2007-07-29, 18:57
Lokalizacja: Polska

Post autor: bakal »

hmm... o tym juz mowilem !
nio ale masz racje ....
a jesli chdzi o sposoby jak zostac wampirkiem ... to 2 rozne tematy ;p
proponuje zalozyc osobny temat :)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Nie mówimy tutaj o tym jak zostać wampirkiem, to nie poradnik :P
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Pij mleko
najlepiej z sokiem truskawkowym, będzie miało wtedy kolor. Ale tak serio, to nie mamy tutaj na forum tematu jak zostać wampirem. I nigdy nie będzie o ile dalej będe miał słowo jako moderator. MOżemy pomagać ludziom, którzy są wampirami emo i energetycznymi. Ale nigdy nie damy przepisu "Wampir zrób z siebie"
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Nie byłbym taki pewny tego co powiedziałeś. Racjnalnie myślący ludzie mówili Einsteinowi, że jest szalony, podobnie Edisonowi. Jest o tym świetne powiedzonko. Wszyscy wiedzą, żę czegoś nie ma, aż znajdzie się taki, co nie wie, że czegoś nie ma i to stworzy. Sytuacja dość nieadekwatna do tego co mamy za temat. Ale nie mów o racjonalnym myśleniu. Czasem własnie racjonalizm trzeba wyłączyć, żeby coś poznać.
Usunięto użytkownika 7837

Re: Czym dla ciebie jest "wampiryzm"

Post autor: Usunięto użytkownika 7837 »

Wampiry energetyczne to nic innego jak ludzie, którzy urodzili się z pewnym upośledzeniem energetycznym. Są ludzie pełni energii i tacy, którzy mają wręcz niedobór. Nie potrafią oni czerpać jej z powietrza z pokarmów, więc pozyskują ją z innych osób. Osoba z nadwyżką energii nie odczuje ubytku. Co innego, gdy się nie ma owej nadwyżki ;P
Awatar użytkownika
blood.luna
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 69
Rejestracja: 2008-12-13, 19:49
Lokalizacja: tylko Kraków!

Re: Czym dla ciebie jest "wampiryzm"

Post autor: blood.luna »

Osobiście pomyślałabym raczej, że w przypadku robienia takiego eksperymentalnego badania, jak na tych bioenergoterapeutach, to wampir nie spowodowałby ani spadku ani wzrostu temperatury u osoby, którą 'drenuje', ponieważ stawiałabym na to, że jeśli współczesne wampiry w ogóle są w stanie oddziałać na człowieka, to oddziałują tylko na jego umysł, zaś fizyczne symptomy już wynikają ze stanu psychicznego delikwenta i mogą objawić się po dłuższym czasie. Chociaż są takie praktyki szamańskie, w których przywołujesz demony i wampiry, aby Cię pożarły żywcem, może w ich przypadku doszłoby do objawów somatycznych... Tylko o czym one mogą świadczyć? Co tak naprawdę można by udowodnić? Jaka jest różnica między działaniem wampira a działaniem naszej podświadomości? Może to właśnie tam wampir się ukrywa. ;)
dawca
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-02-02, 16:31

Re: Czym dla ciebie jest "wampiryzm"

Post autor: dawca »

Wampiryzm mityczny nie istnieje.
Infantylizacja społeczeństwa mnie załamuje.
Wampiryzm realny albo jest
1.preferencją seksualną.
2.odchyleniem socjologicznym spowodowanym subkulturą
Awatar użytkownika
WhiteShadow
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-25, 19:29

Re: Czym dla ciebie jest "wampiryzm"

Post autor: WhiteShadow »

Według mnie po prostu ludzie niepotrafiący zrozumieć ,,wampirów" a raczej ludzi cierpiących na chorobę, wymyślili niestworzone historie o tym jak to się palą w słońcu itp. tak jak to w plotkach jest, że są dalekie od prawdy.

Co do energetycznych, sam jestem... Ale nie ważne, nigdy nie chciałem zabierać ludziom energii.
Co do wampirów emocjonalnych też to może być spowodowane pewnym odchyleniem psychicznym, co mówię na podstawie doświadczeń. Ogólnie wampiryzm według mnie, a przynajmniej emocjonalny, chaosu i uwagi wynika z kompleksów, gdyż osoby które przykładowo chcą się wyróżnić robią to i czują się wtedy lepiej.
Co prawda z emocjonalami sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż mam... znajomą, emocjonala i zauważyłem, że osoby takie jak ona wywierają wpływ na inne tylko po to by nie tylko samemu poczuć się lepiej ale aby wgl coś poczuć, gdyż często są to osoby cierpiące np. na depresję, stan bez emocji.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Czym dla ciebie jest "wampiryzm"

Post autor: Słowianka »

Wampiryzm....
Hmmm...

Jedyna "prawda" o wampirach i podstawa jaką akceptuję, to wszystko, co zostało stworzone przez White Wolf'a. Odnoszę do tego wszystkie filmy i książki.

Poza tym nieosiągalne marzenie…. ;p
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”