wątpliwości

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: wątpliwości

Post autor: Arek »

jeżeli doczekam się potomka to raczej go nie ochrzczę. Raczej, bo to i tak tylko lanie wody przez bardzo zabobonnego człowieka
Witam w klubie
Porozmawiajmy za naście lat,bo przechodzicie nadal okres buntu,i trudno z wami dyskutować...
Niestety , mając 39 lat ten okres już przeszedłem i zgadzam się z młodszymi kolegami w wypowiedzich
Sama ze strachu ochrzciłam dziecko.Długo by pisać.Po chrzcie wszystko wróciło do normy.
Na naszym globie żyją setki milionów ludzi którzy nie zostali oblani wodą w wieku paru tygodni. Czy to znaczy że oni nie są dziećmi Boga? Na pewno nie... To rytułał który sobie kiedyś ktoś wymyślił....Czy nie myślałaś żeby chłopaka obrzezać? ( o ile to chłopak) , bo przecież w Biblii Bóg tak każe.
Chrzest to tylko jeden z dziwnych rytułałów który wymyślił sobie KK. Tak samo jak budowa kościołów , uczęszczanie na msze św. ,komunia itp. . Jakoś sobie z Nowego Testamentu nie przypominam żeby syn człowieczy-Jezus wydał takie zarządzenia

"Luteranizm – Jeśli wdeptujesz w gówno, uwierz, a nie wdepniesz więcej."
Lutera podziwiam bo oparł się naciskom papieża i biskupa, polecam zobaczyć film o nim
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: wątpliwości

Post autor: Karoolczak »

Witam kolejnego fanatyka dziadka z broda czuwajacego nad nami. Często zadaje sobie pytanie, czemu akurat TEN Bóg musi być prawdziwy, a Ci "bogowie" (mam na mysli np. Zeusa, Horusa, Odyna itp) są nieprawdziwi i każdy wierzący w co innego był palony na stosie. Również skoro bóg jest miłosierny to czemu na świecie codziennie umierają setki ludzi z powodu głodu, wojen, chorób. Kolejnym idiotycznym stwierdzeniem jest to, że Bóg zawsze zwycięża szatana. Skoro zwycieza szatana, to dlaczego wszyscy grzesznicy są własnie pod jego działaniem? Mamy wolną wolę, ale przecież wpływa na nas szatan więc nasza wolna wola znika. Następnym idiotyzmem jest stwierdzenie, że płoniesz w piekle. Pomyślcie, jesteśmy na ziemi źli, gwałcimy, zabijamy i kradniemy wszystko co popadnie. Według naszej kochanej religii będziemy się smazyc w piekle, ale czemu tak bedzie skoro jezeli robimy źle to jesteśmy ziomkami szatana, a przeciez on ma władze w piekle. Tyle ode mnie, nie chce mi się juz wiecej pisac.
Przepraszam za chaotycznie napisany tekst, ale rozumiecie... Kac morderca :diabel: Spłone za to w piekle :lol:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: wątpliwości

Post autor: Darnok »

Bóg tak układa wszystkie okoliczności,że nie tylko wyciąga mnie z tego dołu,ale wciąga na szczyt
.Jednak im bardziej chcesz się do Boga zbliżyć,tym bardziej szatan(wszelakie zło),chce nam przeszkodzić,i tym bardziej ingeruje w nasze życie
Ingerowanie w życie to łamanie wolnej woli, co jest jedną z podstawowych doktryn. Oczywiście nie musisz wiedzieć, w co wierzysz, ale pasowałoby, szczególnie, że religie wywodzące się z judaistycznej są bardzo niespójne. Co do reszty, to Spooky Fox wyczerpał nieźle temat. Prosiłbym tylko, żebyś nie stawiała się nad nami myśląc, że masz monopol na wiedzę (o Bogu). Nie masz go i może Ci się tylko wydawać, że wierzysz w tego właściwego. Nie jest to Twoja wina (jedni się reflektują, inni nie- takie życie) i nikt Ci nie będzie tutaj z tego powodu robił problemów (każdy ma wolność słowa). Proszę tylko by nie pisać w takim lekko aroganckim tonie.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: wątpliwości

Post autor: Słowianka »

KRK słynie z arogancji. Więc cóż... Trudno by wierni nie przyjmowali tej jakże grzesznej postawy.
Wierzących lub nie, zapraszam do przeczytania sobie informacji o Zjednoczonym Kościele Chrześcijańskim. Porównajcie sobie jak bardzo różni się podejście i sposób wyznawania tego samego Boga.

A teraz kilka prawd.

1. Jeśli Bóg jest wszechmogący, to czy potrafi stworzyć ciężar, którego sam nie podniesie?
2. Jeżeli wszystko jest częścią Wielkiego Boskiego Planu, to nie znam większego sadysty i zbrodniarza i psychopaty, który taki plan wymyślił.
3. Bóg zabija niewinne dzieci zakopywane w masowych grobach. Jednocześnie pozawala przeżyć kawał życia Hitlerowi, Stalinowi i innym, którzy owych zbrodni się dopuszczali.
4. Jeśli tłumaczymy że nasze grzechy są efektem naszej wolnej woli, to oznacza że Bóg nie ingeruje w nasz świat. Jeśli ingeruje, to wolnej woli nie mamy. Jeśli nie ingeruje to po co prosić o cokolwiek?
5. Każdy wyznawca Boga, jest tak samo gorącym wyznawcą szatana. (przykre dla większości bezmyślnie wierzących, ale prawdziwe).
6. Po Armagedonie wszyscy będziemy ponownie sądzeni. Po co? Skoro Bóg jest nieomylny a Jego wyroki sprawiedliwe?
7. Tajemnice Fatimskie. Jak to prawda, to nie wiedzę tu ani wielkiej miłości Matki Boskiej a raczej mściwą demonicę i wizję rozszalałego piekła.
8. Chrzest zaraz po narodzinach jest chorym wymysłem KRK. Jest to DOSŁOWNIE nabijanie sobie licznika wyznawców.
9. Stary testament to potężny, surowy Bóg. Nowy testament to jakieś ciepłe kluchy, który biernie patrzy jak krzyżują jego syna. Skoro jesteśmy dziećmi Boga to pierdolę takiego tatusia….
10. Kiedyś Bóg miał styl, Może czasem przygwiadorzył, ale miał stajla. A teraz? Ani me ani be, tylko cichaczem jak szczur, wymorduje głodem dzieci w Afryce….
11. Jeśli Bóg jest wszechmogący to co określa dobro a co zło, skoro może jednym słowem odwrócić ich znaczenie? Jak mogę ufać komuś dla kogo prawa fizyki i zasady rządzące światem i życiem nie mają żadnego znaczenia, gdyż jest ponad to?

PS: Gdyby, szatan zawsze postępował odwrotnie niż Bóg i zakładając, że Bóg zawsze pokonuje szatana, to patrząc na świat, to szatan jest tym co czyni dobro.
Ostatnio zmieniony 2012-04-30, 14:03 przez Słowianka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: wątpliwości

Post autor: Iluzjonista »

Po co się trudzić i myśleć nad takimi pytaniami, skoro najprostsza odpowiedź to - Bóg nie istnieje ?
Żadna wiara nie może zapewnić człowiekowi takiej wolności, jak ateizm.
Każda narzuca jakieś ograniczenia i temu zaprzeczyć nie możesz.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: wątpliwości

Post autor: Vampirio »

Nie wziąłeś pod uwagę satanizmu i poglądów La Veya jeżeli można nazwać je religią.
jaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2011-05-19, 11:40

Re: wątpliwości

Post autor: jaa »

Doświadczam i czuję w swoim życiu ,OGROMNĄ WALKĘ o mnie,pomiędzy DOBREM a złem.Bóg jest dla mnie tym wszystkim co dobre.Może Bóg wymaga od każdego z nas tyle, na ile tego kogoś stać... Jeżeli daje nam możliwość korzystania z Sakramentów,to robi to dla naszego dobra i tego na pewno wymaga,a ludziom innych wyznań w inny sposób okazuje swoją łaskę.Bóg ,jestem o tym przekonana,nie karze nas za jakieś nieświadome złe uczynki.On zagląda w nasze serca...tam jest wszystko czego potrzebuje.A jeżeli chodzi o wszystkie cierpienia...Ja taż nieraz pytam,o głodne dzieci,morderstwa,przedwczesną śmierć...,pytam gdzie jesteś Boże i dlaczego pozwalasz...No ale przeogromną moc ma też zło,które plącze ludziom umysły...I jeżeli poddasz się i będziesz z lubością czynił zło,to będziesz należał do złego...Obroną przed tym są Sakramenty,choć oczywiście nie tylko.
Czy będąc zawsze szczęśliwymi zrozumiecie ludzkie nieszczęście...?
Mnie Bóg daje się poznać w taki sposób,wam w inny...,w żaden sposób nie czuje się lepsza :-/
Odwróciłam się swego czasu od Boga,tak całkiem poważnie...Raczej z lenistwa niż z niewiary w jego istnienie...Proszę uwierzcie mi,że dał mi poznać tą złą stronę,przez jakiś czas.
Panuje taki stereotyp,piekła a w nim diabła,gdzie diabeł jako on rodzaju męskiego.Ale czy wiecie coś na temat jakiegoś ogromnego zła,przybierającego postać kobiety...???
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: wątpliwości

Post autor: Vampirio »

pytam gdzie jesteś Boże i dlaczego pozwalasz...No ale przeogromną moc ma też zło,które plącze ludziom umysły
Szatan = moc przeogromna
Bóg = moc nieskończona
Jeżeli od nieskończoności odejmiemy liczbę ograniczoną to i tak otrzymamy nieskończoność. Co za tym idzie Bóg jest nieskończenie razy potężniejszy od Szatana. Więc jakim cudem Szatan bywa silniejszy od Boga na tyle aby manipulować ludźmi? I gdzie wtedy jest wolna wola?
Ale czy wiecie coś na temat jakiegoś ogromnego zła,przybierającego postać kobiety...???
Lilith.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: wątpliwości

Post autor: Iluzjonista »

Ja taż nieraz pytam,o głodne dzieci,morderstwa,przedwczesną śmierć...,pytam gdzie jesteś Boże i dlaczego pozwalasz...No ale przeogromną moc ma też zło,które plącze ludziom umysły..
II Wojna Światowa - obozy koncentracyjne - spalanie ludzi żywcem - wszechmogący bóg zwyciężony przez zło ?
Żydzi, jako naród wybrany, zostali wystawienie przez swojego szlachetnego darczyńcę.
Albo inaczej - dobrodziej nie istnieje.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: wątpliwości

Post autor: Słowianka »

Ale chwała ci za to skarbie. Tylko dlaczego, skoro już dyskutujesz tak wybiórczo traktujesz posty innych?
Zbawczą moc, moja droga ma modlitwa, czyli rozmowa z Bogiem oraz miłość do Jezusa Chrystusa. Przyjęcie Go jako jedynego zbawcę. Sakramenty? Owszem są ważne, ale nie mając do nich dostępu moc Pana nie blednie, a ty nie oddalasz się od Niego.
Pan Jezus zamieszkał w twoim sercu, jest ci towarzyszem w doli i niedoli.

Oto Ewangelia na dziś 01.05.2012:

"Obchodzono wtedy w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia świątyni. Było to w zimie. Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: "Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności? Jeśli Ty jesteś Mesjaszem, powiedz nam otwarcie!" Rzekł do nich Jezus: "Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy".

J 10,22-30

Przemyśl to i słuchaj głosu Pana, a nie swojego. Nie mądruj się tylko dyskutuj z innymi poprzez Pismo Święte. Bo cóż innego przekona niedowiarków niż słowa Pana JEzusa Chrystusa?
To jest właśnie pycha, która przez ciebie przemawia moja droga. Powinnaś się wstydzić....

Jeszcze jest Astaroth.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: wątpliwości

Post autor: Pandemonium »

No litości ! Takiego fanatyka religijnego to ja już dawno nie widziałem. Ja nie widzę sensu gadać z kimś kto nie reaguje na argumenty przedmówców, tylko idzie w zaparte i trzyma się swojego zdania jak prawdy objawionej. Na prawdę przeraża mnie to co religia może zrobić z człowiekiem. Tutaj mamy tego najlepszy przykład. Od kiedy to przywary dobrego człowieka to uległość, głupia posłuszność, naiwność, zaślepienie, arogancja, ignorancja i protekcjonizm !? Tego na prawdę bóg chce ? Co za kpina.

Odpowiedz choć na jeden, bądź dwa argumenty ,które były tutaj podane, bo na razie oprócz subiektywnych odczuć nic nie potrafisz powiedzieć.
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: wątpliwości

Post autor: Drevni Kocur »

To własnie wiara czyni ludzi naiwnymi i głupimi...
To gorsze niz broń biologiczna, bo po niej to ktoś zginie, a nie idzie w tłum szukać kolejnych naiwnych...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: wątpliwości

Post autor: Spooky Fox »

Pandemonium - a pamiętasz może Doctore? To była dopiero moc i pierdylnięcie czystego mesjasza...normalnie duplikat Silasa z Kodu DaVinci.

Tak swoją drogą, to ciekaw jestem kiedy nas zaczną ganiać z kropidłem, wodą święconą i radiem... *_*
Awatar użytkownika
Karoolczak
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 322
Rejestracja: 2010-03-06, 11:21

Re: wątpliwości

Post autor: Karoolczak »

Mnie już ganiają :diabel: Belzebub !
Awatar użytkownika
Iluzjonista
 
 
Posty: 220
Rejestracja: 2010-10-03, 22:54
Komentarze: 6

Re: wątpliwości

Post autor: Iluzjonista »

Drevni Kocur pisze:To własnie wiara czyni ludzi naiwnymi i głupimi...
To gorsze niz broń biologiczna, bo po niej to ktoś zginie, a nie idzie w tłum szukać kolejnych naiwnych...

Dokładnie ;)
Wiara w bogów to największe zło jakie człowiek mógł kiedykolwiek wymyślić.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: wątpliwości

Post autor: Darnok »

Już się powoli z tymi waszymi krucjatami nudni robicie ;]
Wiara to sprawa osobista, byleby źle na innych nie wpływała.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: wątpliwości

Post autor: Vampirio »

Wiara w bogów to największe zło jakie człowiek mógł kiedykolwiek wymyślić.
Nie do końca. Wierzono w bogów, duchy przodków, demony itd. próbowano w ten sposób wyjaśnić w dawnych czasach niewyjaśnione. Religie trzymały ludzi w ryzach. Ustalano również normy społeczne w ten sposób (oczywiście nie można mówić o wszystkich) i nadawano sens życiu. Powiedzcie, kto z głęboko wierzących byłby w stanie pogodzić się z tym, że jedynym sensem życia jest przedłużenie gatunku? Prawie wszystkie wielkie religie były z założenia pokojowe a problem zaczynał się wtedy gdy ludzie zaczęli je interpretować lub przychodziło do ingerencji z zewnątrz.
Pierwsi chrześcijanie -> początek kościoła katolickiego (nadinterpretacje i zmiany w Biblii) -> krucjaty -> inkwizycja
Islam -> zaatakowani przez członków krucjaty -> święta wojna
jaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2011-05-19, 11:40

Re: wątpliwości

Post autor: jaa »

Pan Jezus jak tu ktoś napisał...nie przekonał do siebie niektórych czynem,a cóż ja...?mam przekonać was słowem...?moje argumenty będą dla was wątpliwe,tak jak wasze dla mnie...jesteśmy ,jak by tu powiedzieć,ulepieni z zupełnie innej gliny...Nie czuję się lepsza od was,bo niczego tak nie lubię jak oceniania, takiego na zewnątrz.Co o kimś pomyśle-to moje.No dobrze.Chcecie żeby wszystko było dla was jasne i zrozumiałe,ale ja myślę,że cały Plan Boży, byłby dla człowieka 'nie do uniesienia...'Dlaczego pozwala złu wszystko niszczyć...?(ja nie jestem prorokiem,piszę tylko jak odczuwam i widzę ten świat)Bo dobro ludzi nudzi,nie wzbudza fascynacji,sami brną w zło,zaczynając od małych niby nieistotnych rzeczy,które pociągają kolejne i kolejne...Bóg wyciąga ich z tego siłą,ale oni i tak przekonani są o swojej nieomylności.Giną jednakże również ci niewinni.co najbardziej boli...Ja widzę to tak...Żadne ludzkie cierpienie,nie równa się z tymi,na które możemy "zasłużyć"-po tamtej stronie.Jest zło tak potężne,że trudno je słowami opisać.Ja też tego do końca nie pojmuję,i nie pojmie tego nikt z was.Są powiązania między rodziną,w tym sensie też,że możemy ponosić kary za swoich najbliższych.Nie wiem,to akurat może kiedyś zrozumie dokładniej,teraz mniej,ale wiem że tak jest.Jaka pycha?;-(jakie argumenty?Bóg jest nade wszystko SPRAWIEDLIWY,ale jest też bardzo zły gdy źle postępujemy...Ma nas nie karać za zło które czynimy innym,nie wiem?Tego oczekujecie?
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: wątpliwości

Post autor: Vampirio »

Brak argumentów jest wprowadza większe zwątpienie niż wątpliwe argumenty. Piszesz ,,Mam argumenty ale ich nie podam bo mnie wyśmiejecie" hm... śmieszne. Po prostu nie masz żadnych sensownych argumentów, powtarzasz banały wyklepywane od wieków nawet pewnie nie wiedząc o czym piszesz. I powiedzcie mi, że kościół nie indoktrynuje dzieci.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: wątpliwości

Post autor: Spooky Fox »

Dobra, bo takie pitorzenie się robi nudne.

Jaa - jeżeli chcesz wierzyć w starego, brodatego mordercę i psychopatę, który - według Ciebie i Tobie podobnym - kocha Was wszystkich, a jego poplecznicy to tylko i wyłącznie stado napalonych na młodych chłopców księży i mafia kościelna, to mnie w to graj. Żyj w swoim szajsie, ale nie pakuj tego gówna w umysły innych, trzeźwo myślących ludzi, którzy chcą żyć normalnie.

Nikt nikogo tutaj do niczego nie zmusza. Jedynie chcieliśmy zauważyć pewne nieścisłości w Twoim rozumowaniu, ale Ty to tak jak cała reszta tego chrześcijańskiego bydła idziecie po prostu za swoim wymyślonym pasterzem, głusi na wszelkie logiczne przemyślenia.

Więc żyjcie w tym burdelu, podporządkowujcie swoje życie wymyślonym bytom. Wasze życie, wasz burdel. Mnie w to nie mieszajcie.
Zablokowany

Wróć do „Wiara, religie i sekty”