Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Darnok »

brak wiadomego autorytetu w kwestiach moralnych - coś takiego, jak kręgosłup , trzeba sobie wyrobić samemu, na dowolnej podstawie - w końcu trzeba ustalić jakieś normy.
Bzdura. Pomijając, że mamy już wyrobioną laicką moralność, to jest ona o wiele bardziej miłosierna niż ta religijna. Zniesienie kary śmierci, prawa człowieka, prawa dziecka to wszystko wynik racjonalnej dyskusji, nie religii. Człowiek rodzi się z zestawem pewnych zasad społecznych. Jeżeli nie zostaną one zaśmiecone religią lub inną doktryną, to jak widać ewoluują w dzisiejszą moralność.
w brak możliwości pójścia gdziekolwiek po śmierci - można płakać, może być źle, można zwariować, ale po śmierci nie masz problemu - gaśniesz. i ju. generalnie, póki co, nie odnalazłam pojęcia sensu życia człowieka, a przynajmniej nie takiego, który by dorownywal siłą uzasadnienia definicji sensu życia danej religii.
Sens życia człowieka jest taki sam, jak każdego innego żywego organizmu- reprodukcja. Nasza inteligencja to tylko efekt uboczny.
Czy też zetknęliście się z problemem nachalności ludzi innych wyznań? mam nadzieję, że jednak nie jestem magnesem na religijne nieporozumienia
Ja tam ostatnio to obserwuję w drugą stronę, dlatego staram się w ogóle tak nie bawić.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Doctore »

Ja tam się zgadzam z Anhedonią. Wiara w Boga jednak często w życiu pomaga. Na przykład w chwilach słabości myśl, że jest ktoś obok nas kto nigdy nas nie opuści i zawsze pomoże gdy o to poprosimy nierzadko ratuje przed załamaniem i w konsekwencji dołem psychicznym...
Awatar użytkownika
Tesuni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-12-10, 16:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Tesuni »

Masz racje Doctore..
Wiara pomaga w słabych chwilach ale czy nie jest to przypadkiem oszukiwanie samego siebie? Pewnie, że jest.
Chociaż pewien mądry człowiek powiedział kiedyś, że wierząc w boga i w przypadku gdy on istnieje możesz zyskać lecz jeśli nie wierzysz w boga a on istnieję to masz przerąbane. Temat religii to temat na który można dyskutować bez końca.
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Doctore »

Tesuni pisze:Wiara pomaga w słabych chwilach ale czy nie jest to przypadkiem oszukiwanie samego siebie? Pewnie, że jest.
Skąd jesteś taki pewien, że Boga nie ma? Masz niezbity dowód? Taki, którego nikt nie ma?
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Pandemonium »

^ Doctore, mało Ci dyskusji już ? :D
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Doctore »

Nie, dlatego apeluję o nierozwijanie tutaj tematu Czy Bóg istnieje?" :D
Awatar użytkownika
Tesuni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-12-10, 16:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Tesuni »

Masz racje Doctore dyskusja schodzi na złą stronę..
Ale nie mam dowodu i doskonale o tym wiesz. Po prostu niepotrzebnie się rozpisałem przepraszam za to i za zbędny offtop.

@down
Wiem ale bardzo sobie cenie dyskusje jakie są na tym forum i moje rozpisanie się zaszkodziło temu ;p
Ostatnio zmieniony 2012-01-17, 01:06 przez Tesuni, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Pandemonium »

^ Wyluzuj i nie przepraszaj za wszystko - nie jesteśmy przecież w obozie koncentracyjnym :D
Awatar użytkownika
Doctore
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-06, 23:20
Lokalizacja: Międzychód
Komentarze: 1

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Doctore »

Pandemonium pisze:^ Wyluzuj i nie przepraszaj za wszystko - nie jesteśmy przecież w obozie koncentracyjnym :D
Dokładnie! :one:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Darnok »

Masz racje Doctore dyskusja schodzi na złą stronę..
Niby czemu? sens śmierci chrześcijańskiej byłby dopiero wtedy, gdyby odkryto Boga. Niestety nie odkryto Boga, a wszystkie racjonalne dowody wskazują na to, że go nie ma.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Spooky Fox »

No Darnok, ale udowodnij, że nie ma boga, no! No udowodnij! A jak nie możesz, to siłą rzeczy istnieje. A tych, którzy nie wierzą, spalimy na stosie. Co ty na to?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Darnok »

Co ty na to?
No nie przesadzajmy- po prostu trzeba edukować społeczeństwo, małymi krokami. To wtedy nie spalą.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Sens Smierci Chrześcijańskiej.

Post autor: Pandemonium »

^ Po co edukować ? Jaki to ma sens ? Ten kto będzie chciał wierzyć to i tak będzie wierzył. Nie zapominajmy ,że Bóg jest transcendentny , omniprezencyjny, omniscjentyczny, nieśmiertelny i wiele, wiele innych ,a co za tym idzie jest całkowicie niepodważalny. Żadna akcja informacyjna, czy douczająca nie ma prawa wpłynąć na prawdziwego wiernego. Ci zaś którzy by się złamali pod naporem argumentów nie mieli by prawa nosić miana "wierzącego" tak czy siak.

Zresztą nie ma potrzeby uświadamiania kogokolwiek. Pomijając samą instytucję kościoła, płacenie na tych ***** podatków, przypadki fanatyzmu religijnego i ogólnie naiwność ludzką z tego wynikającą to wiara sama w sobie nikomu nie szkodzi. Ba, stwierdził bym nawet ,że dzięki wierze łatwiej osiągnąć szczęście życiowe i łatwiej przez to życie przejść.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”