Tarot w liczbach

Wróżby, przepowiadanie przyszłości
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Tarot w liczbach

Post autor: Ivellios »

Tarot jest bardzo ciekawie powiązany liczbowo. Cała talia liczy 78 kart, czyli 2*3*13. Wielkich Arkanów jest 22, czyli 2*11, tyle ile liter w alfabecie hebrajskim, przez co część systemów przypisuje każdemu Wielkiemu Arkanowi ideogram od alefa począwszy na taw skończywszy. Cztery kolory po czternaście kart w każdym układa się w zestaw Małych Arkanów. Cztery kolory tak jak cztery żywioły.
Oprócz tego przez przypisanie kartom numerów od 0 do 77 wiążemy je w system dziesiątkowy i łatwo zauważamy, że karty których suma cyfr jest taka sama, są w jakiś sposób powiązane znaczeniowo. Numerologia dodaje ważną wskazówkę do każdego z pionów rozkładu, zależnie tylko od tego, czy zastosujemy tradycyjną wykładnię, czy też zasugerujemy się np. Drzewem Sefirotów.
Gdy ułożymy pierwsze 11 Wielkich Arkanów w rzędzie, a potem pod nimi następne 11 w odwrotnym porządku, otrzymamy pary, które, jak głosi jedna z legend, były wymalowane w jakiejś egipskiej świątyni, w galerii, która przechodzil adept, wedlug kart /obrazów poznający kolejne stopnie rozwoju duchowego/magicznego. Każda z tych par ma wspólne cechy, jak np. para Diabeł/Kochankowie, czy też stanowi kontrast jak Kapłanka/Słońce.
Daisy

Post autor: Daisy »

Miałam kiedyś jakiego mini- tarota z Cosmopolitan. Pamiętam, że koleżanki były strasznie napalone na te karty. Ja wróżyłam, a nie widziałam co oznacza poszczególna karta, więc interpretowałam: Sąd= sprawidliwość, Kochankowie= wielka miłość itd. Świetna zabawa, a dziewczyny nawet się nie skapnęły, że ja imprwizuje. Miałam wtedy z 10 lat;);)
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Prawdziwy Tarot to nie zabawka i trafia mnie gdy slysze,ze ktos w ten sposob traktuje te karty! Ale wiadomo jak dzieciaki, wszystko jest dla nich nowe i fascynujace.... :mrgreen:
Daisy

Post autor: Daisy »

No przpraszam miałam tylko 10 lat:/
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Aphrodisiana pisze:Prawdziwy Tarot to nie zabawka i trafia mnie gdy slysze,ze ktos w ten sposob traktuje te karty! Ale wiadomo jak dzieciaki, wszystko jest dla nich nowe i fascynujace.... :mrgreen:
Tak, tak... ciekawość ;)
Mam nadzieję, że to nie były prawdziwe karty do Tarota :roll:
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Przepraszam Promyczku- chyba mnie trochu poniosło........ :roll:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Przepowiednie i wróżby”