www.przyczepygd.plNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum

Smugi na niebie


Dodano: 2006-01-28 21:04:26 | Wyświetleń: 13237 | 🕑 Odłóż na później
Brzmi to wprawdzie jak horror, ale najnowsze odkrycia potwierdzają, że samoloty rozpylają niebezpieczne mieszanki z aluminium również nad Europą. Chemiczna mgła ma ochłodzić atmosferę ziemską i naprawić warstwę ozonową. Efektem ubocznym są nieprzewidywalne szkody na zdrowiu i w środowisku. Wobec ostatnich doniesień wynika, że nad Europą warstwa ozonu wyraźnie się zmniejszyła. Szczególnie źle na nią wypływa siarczysty mróz, który spowił Europę.

Zdjecie


Setki tysięcy osób miały okazję obserwować, jak pięć do piętnastu samolotów latało „w kratkę” na pułapie około 6 000 m nad miastami i terenami wiejskimi. Pozostawione przez nie ślady nie rozpraszają się jednak jak normalne smugi kondensacyjne, ale pozostają na niebie niczym ogromna kratownica. Często daje się zauważyć, że smuga przybiera kształt sznura pereł, a następnie przechodzi w formę kropel.

Takie pasma lub krople rozpływają się wolno, tworząc po 30 – 60 minutach rodzaj cienkiej chmury, która wygląda na niebie jak mgiełka. Te „smugi kondensacyjne” rozchodzą się ostatecznie w szerokie pasma mgły.

Po upływie dwóch do pięciu godzin od przelotu samolotów niebo przesłania przejrzysta warstwa mgły. Pierwotne smugi pozostają jednak widoczne w tej „mlecznej zupie” jako bielsze wstęgi. W tym czasie samoloty nadal latają, tworząc wielką szachownicę do chwili, gdy znikną w coraz gęstszej „chmurze”.

Między obserwatorem a – błękitnym początkowo – niebem tworzy się mglista chmura, przesłaniająca całe niebo. Jeśli poza nią widoczne jest słońce, często otacza je halo charakteryzujące się słabym efektem tęczy (Ten efekt można przypisać załamaniu promieni słonecznych w proszku aluminiowym, będącym składnikiem rozpylanej przez samoloty chemicznej smugi).

Po kilku godzinach temperatura spada nawet o 7 stopni. Równocześnie spada też wilgotność powietrza, osiągając wartość około 30 % (Ten efekt przypisuje się zawartym w chemicznej smudze solom baru. Przy kolejnych w ramach jednej serii rozpyleniach spadek wilgotności jest słabszy).

Uzyskana w ten sposób niska temperatura i niska wilgotność powietrza utrzymują się przez kilka dni; pogoda jest ładna, ale jest chłodno i mglisto. Nie występują żadne opady. Widoczny jest efekt „bladego” nieba. Nad horyzontem niebo całkowicie traci odcień błękitu. Widoczna jest mleczna smuga podbarwiona czasem brązowawym odcieniem spalin. Ten znak ‘White Skies’, zaciągniętego na biało nieba, jest znakiem akcji rozpylania chemicznej smugi.

Pogoda wraca do normalnych dla danej pory roku wartości dopiero po około tygodniu; po czym często następują kolejne akcje rozpylania.

Jeżeli ktokolwiek z czytających był świadkiem takiej akcji rozpylania lub obserwował dziwne smugi na niebie, bardzo prosimy o informację. Czekamy na Wasze maile : nautilus@nautilus.org.pl

Tekst: Fundacja Nautilus, www.nautilus.org.pl

Kopiowanie i umieszczanie naszych treści na łamach innych serwisów jest dozwolone na zasadach opisanych w licencji.
Komentarze do artykułu

Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


 • IteratorZX81 (2008-09-03 12:39:07) #782   PW   ❗❗❗
  Ja tam się nie dziwię - ludzie jakoś muszą zapobiec skutkom efektu cieplarnianego. To jest niezbędne, aby to zrobić. USA raczej nie zaprzestanie używania węgla, więc trzeba użyć innych metod.

  Odpowiedz
 • obserwator nieba (2009-09-17 20:05:37) #3853   ❗❗❗
  okolice Białegostoku, dziś od rana było piękne niebo, niebieskie, nie pamiętam kiedy takie było, ok 7 rano pojawiły sie pierwsze naloty w różnych kierunkach, tak do godz 10, potem niebo stało się pasiaste, naliczyłem ok 10 przelotów, po nich niebo szybko stało się szaromleczne, od 16 znów się rozpoczęło i trwa tak już kilka godzin, w róznych kierujkach, jeden po drugim, szok

  Odpowiedz
 • Tarnów (2009-09-19 12:52:38) #3854   ❗❗❗
  Dzisiaj nad Tarnowem coś takiego robią

  Odpowiedz
 • gość (2009-09-27 18:59:27) #3870   ❗❗❗
  Dzisiaj znowu nad Tarnowem latały :-(

  Odpowiedz
 • J 23 (2009-09-28 16:15:09) #3879   ❗❗❗
  27.09. 2009 w Częstochowie od wczesnych godzin porannych aż do popołudnia pojawiało sie coraz więcej smug chemicznych ,które nie ginęły tylko się rozprzestrzeniały Wieczorem niebo było już sino mleczne Poprzecinane tymi smugami .Samoloty latały co chwilę pozostawiając za sobą biały dym .Dzisiaj tj 28.092009 nie widziałam już ani jednego samolotu a niebo zaczyna być bardziej przejrzyste to dziwne ze dzisiaj nie latają- pradwa? Wczoraj musiała być jakaś akcja zapylania

  Odpowiedz
 • B52 (2010-01-18 14:11:58) #4448   ❗❗❗
  Zbiorowa histeria mająca na celu zastraszenie społeczeństwa przez ekoterrorystów wmawiających ludzkości globalne ocieplenie.
  Smuga kondensacyjna to nic innego jak chmura cirrus (ze związkami chemicznymi powstałymi w wyniku spalania paliwa). Samoloty poruszają się korytarzami powietrznymi równolegle, prostopadle i pod kątem do siebie. Czasem kontroler lotu nakazuje np. zwiększenie wysokości o 200 metrów, wtedy smuga nieoczekiwanie pokazuje się za samolotem (może się też pojawić, bo w danym miejscu panują inne warunki: temperatura, wilgotność itp.; i tak samo może znikać, rozszerzać się, łączyć tworząc coraz większą chmurę cirrus). Podobnie samolot może zmieniać kurs przechodząc z jednego korytarza do drugiego lub do trzeciego - tak jak pociąg na torach; zawracać bo np. zwolniło się miejsce nad lotniskiem i może lądować po oczekiwaniu na zgodę do lądowania.

  Europa w czasie II wojny światowej była wielokrotnie zasnuta przez smugi kondensacyjne w ilości jednorazowo nawet kilkuset smug pozostawionych za bombowcami lecącymi nad Niemcy i z powrotem, przecinającymi się, równoległymi, zawracającymi (bo smugi zostawiały też osłaniające bombowce myśliwce dalekiego zasięgu). To już wtedy NWO truł świat? :) Przestańcie szukać teorii spiskowych za każdym rogiem :)

  Warto przeczytać: www.greendevils.pl/technika_wojskowa/lotnictwo/smuga/smuga_kondensacyjna.html

  B52

  Odpowiedz
 • pianistkadorota (2010-03-28 22:30:39) #4739   ❗❗❗
  nie sądzę że to jest wytłumaczenie co piszesz, zwykłe smugi kondensacyjne nie maja takiego wpływu na zjawiska występujące po tych przelotach, jak byłam w 2009 roku nad morzem w Jastrzębiej Górze to zaobserwowałam takie loty w godzinach rannych, pogoda zapowiadana była na kilka dni słoneczna i bezchmurna, a po tym lotach samolotów słońce było zza mgłą, na drugi dzień było o wiele chłodniej i dziwnie się wtedy czułam, niebo mlecznobiałe i nie naturalnie to wszystko wyglądało, mam 40 lat i co roku wyjeżdżam nad morze co najmniej na 6 tygodni, i uwierz, nigdy czegoś podobnego nie widziałam, aha, mój ojciec był pilotem wojskowym i latał a migach, a ja sie wychowałam w jednostce wojskowej, to nie są normalne smugi, wiem, prawda jest tak przerażająca że człowiek usiluje sobie to jakoś wytłumaczyć by móc spokojnie spać, ja nie wierzę w nic co mówią na tym świecie, uwierzyłabym gdyby nie było I, II wojny światowej, ludobójstwa i Holocaustu, na tym świecie człowiek się nie liczy. Nie liczył się nigdy, może jedynie jako masa biologiczna. Może to faktycznie ochrona przed promieniowaniem kosmicznym , nim sie odbuduje warstwa ozonowa, ale znając morderczą naturę człowieka to co się wyczynia będzie również służyło do innych celów, przede wszystkim militarnych, ja zauważam u siebie pogorszenie stanu zdrowia, szczególnie narządu oddechowego, nie palę, uprawiam sporty wodne, jestem ratownikiem WOPRu i niestety często jestem na powietrzu , jak pamiętam często byłam na powietrzu jak były te opryski, podobno dobrze działa czosnek, bo zabija grzyby, które są przenoszone przez polimery, dobrze pić olej lniany bo tłuszcze nasycone usuwają nadmiar aluminium z komórek mózgu, potas, bo pomaga na dwubromek etylu, jak coś jeszcze znajdę to dopiszę, pozdrawiam , i życzę zdrowia, dozgonnie...)))

  Odpowiedz
 • Majka1503 (2011-01-24 20:20:55) #6101   ❗❗❗
  Witam,poraz pierwszy o występujących na niebie dziwnych smugach rozmawialam z moim znajomym który je obserwował od dluższego czasu.Nie wierzylam zbytnio w jego relacje że to są rozpylane związki chemiczne,ale kiedy sama zaczęłam obserwacje przekonałam się że coś jest nie tak z nagłymi zmianami atmosferycznymi..pozdrawiam Maja.

  Odpowiedz
 • robert (2011-07-01 21:10:56) #6708   ❗❗❗
  to nie tak z tymi smugami prawda jest taka że to sperma pilotów, wiadomo każda stewardesa to spermopijka ale nie wszystkie robią z połykiem nadmiar nasienia jest wywalany przez sekretne drzwi w samolocie.


  Odpowiedz
 • ludzie (2011-07-28 19:35:27) #6807   ❗❗❗
  czy nie wiecie ze efekt cieplarniany to sciema?. Szkoda gadac. Wystarczy troche poszukac, a okaze sie ze coraz wiecej naukowcow nie chce miec z tym nic wspolnego. Polecam poszukac prawdy

  Odpowiedz
 • Elvis (2011-08-18 23:31:33) #6887   ❗❗❗
  Widziałem to wiele razy na własne oczy... to już koniec...wszyscy umrzemy a elita zostanie...

  Odpowiedz
Tagi
Inne artykuły
z działu Ciekawostki
SŁUCHAJ NAS
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
POLECANE KSIĄŻKI
NAJNOWSZE FILMY
Copyright © 2004-2021 by Radio Paranormalium