[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

włoska glazura do łazienkiNie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Przypominamy, iż nie udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące programu na dany dzień czy powrotu jakiejś audycji. Poza "Teorią Chaosu" i "Etykietą Zastępczą", wszystkie pozostałe audycje na żywo są wcześniej zapowiadane w newsach oraz we wpisach na naszym profilu na Facebooku - i TYLKO tam. Nie udzielamy takich informacji drogą e-mailową ani w innych miejscach.
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
TWÓJ BLOG
INNE WPISY
TEGO BLOGERA
NAJNOWSZE KOMENTARZE
Paranormalium >> Blogi >> Deviant Science
Koniec historii


Dodano: 2014-11-22 18:58:37 | Wyświetleń: 1367
 
Tagi:

FB Na portalu bida aż piszczy. Adminów więcej niż użytkowników, a niektórzy nawet twierdzą, że fora internetowe jako takie w ogóle wymierają. Coś w tym jest, ale powody, ktore za tym stoją, nie muszą być tak jednoznaczne, jak twierdzi Ivellios. A ponieważ powołuje się On na mnie, pozwolę sobię rzucić kilka słów polemiki. Przede wszystkim, nie mogę się zgodzić z poglądem, jakoby facebook zgarnął wszystko i zostawił jedynie ochłapy. Na pierwszy rzut oka, może to tak wyglądać: facebookowe widżety, pluginy, buttony "zaloguj sie przez facebook", "osoby na facebooku lubią to", "podziel się", itd - facebookowe wtręty są wszechobecne, a w przyszłości będzie tylko gorzej.

W rzeczywistości, dziecko Zuckerberga zaczyna wchodzić w fazę stagnacji.

Zielona krzywa na powyższym wykresie przedstawia łączną ilość użytkowników FB w latach 2004-2013 (w milionach). Liczby wydają się porażające: ponad miliard użytkowników w 2012-tym roku! Niemało. Ale gdy przyjrzymy się bliżej, zauważymy, że tempo wzrostu maleje (czerwona krzywa). W latach 2004-2008, wzrost odbywał się w tempie geometrycznym: liczba fejsbukowiczów podwajała się z każdym rokiem. To właśnie wtedy "znany portal społecznościowy" święcił największe tryumfy, wabiąc powiększającą się bańką. Gdyby pierwotny entuzjazm się utrzymał, FB miałby dziś prawie pięć miliardów użytkowników i każdy osobnik homo sapiens posiadałby swój profil. Tak oczywiście nie jest. Jak widać, w przyrodzie nic nie trwa wiecznie. Zuckerberg ujrzał swoje granice wzrostu po roku 2009-tym, kiedy napływ nowych użytkowników przeszedł z geometrycznego w arytmetyczny. Facebook zwolnił.

Co wydarzyło się w 2009-tym roku?

Po pierwsze, jeśli spojrzymy na rozmieszczenie użytkowników facebooka na świecie, od razu zobaczymy, że te półtora miliarda zarejestrowanych, to mieszkańcy Ameryki Północnej, Europy zachodniej i Australii. Rosjanie, Chińczycy, Afrykanie, mają własne portale społecznościowe i mimo że stanowią większość populacji Ziemi, stosunkowo niewielu z nich zalicza się do znajomych Zuckerberga. Innymi słowy: facebook nie może posunąć się dalej.
Następnie, przypomnijmy sobie: kim byli pierwsi fejsbukowicze i sam "ojciec dyrektor"? Studentami. Facebook został stworzony przez studenta dla studentów, a że studia to piękny czas, to przez pięć lat (2004-2009) wszystko było super. Ale po pięciu latach (czyli po studiach), nasi studenci doszli do wniosku, że ciągłe pozostawanie na widoku, niekoniecznie jest dobrym pomysłem.
Równocześnie, wschodzące pokolenie gimbusów, zauważyło nie bez racji, że wchodzenie w dorosłość z petem i browarkiem jest mało zabawne, gdy rodzice śledzą każdy ich krok.
Kolejne lata przyniosły jeszcze inną refleksję: że FB to w gruncie rzeczy wszystko dla nikogo. Użytkowników dużo, ale próżno tam szukać konkretnych informacji. Gdy wędkarz, fotograf, historyk potrzebuje zasięgnąc języka, z pomocą przychodzą "tradycyjne" portale i fora, wciąż niedoścignione.
No i wreszcie, Zuckerbergowi, na pewno nie pomógł Snowden.

Wszystko to sprawia, że Zuckerberg nie może już liczyć na to, co o czym marzył jeszcze parę lat temu: by wchłonąć cały internet. Oczywiście, wciąż pozostaje dużym graczem i nie można go lekceważyć, ale to już tylko siła rozpędu, swoje paliwo już wytracił.
Szansą dla portalu Zuckerberga może być zwrócenie uwagi na internautów niezaawansowanych, nie mających pojęcia o budowie stron, działaniu for dyskusyjnych - ludzi którzy chcą kilkoma kliknięciami stworzyć fanpejdż swojej firmy remontowej, itp usług różnych.
Dla internetowego giganta, oznacza to stopniowy dryf w obciachowość i marginalizację. A w dalszej perspektywie: lądowanie na śmietniku historii, gdzie leży zapomniane dziś mySpace, nasza-klasa, grono i inne wyblakłe gwiazdy.

Zachęcamy również do lektury innych wpisów tego użytkownika
· Daleko od domu (czytany 1313 razy)
· Kvadratisch, Praktisch, Gut (czytany 1631 razy)
· Z powrotem na Ziemię (czytany 1835 razy)
· Trójkąt bermudzki (czytany 2094 razy)
· "Tits or GTFO", czyli odpowiedzi na głupie pytania (czytany 3753 razy)
Komentarze do wpisu
Twój nick:
E-mail (opcjonalnie):
Komentarz:Powiadamiaj o odpowiedziach na mój komentarz
(wymagany email):
Uwaga: Jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarz innego użytkownika, prosimy skorzystaj z przycisku "Odpowiedz". Pozwoli to uniknąć w przyszłości bałaganu w dyskusji.
BBcode:

[b][/b] - pogrubienie
[i][/i] - kursywa
[u][/u] - podkreślenie
[cytat][/cytat] - cytat
[cytat="NICK"][/cytat] - cytat z nickiem

Zanim napiszesz komentarz, koniecznie zapoznaj się z zasadami publikowania komentarzy na łamach strony Radia Paranormalium. Prosimy nie podawać w komentarzach adresów email - do tego służy odpowiednie pole!


  • Ciekawy wpis :) (2014-12-04 7:25:25) #10514 | RAPORT
    tylko szkoda, że mimo wszystko internet wciąż jest zdominowany przez kilka wielkich podmiotów i bogactwo polskiego internetu jeszcze sprzed kilku lat jest już tylko wspomnieniem :( i wątpię, by portale i fora tematyczne wróciły do dawnej świetności ehhh

    Odpowiedz


MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium