[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!

Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Przypominamy, iż nie udzielamy odpowiedzi na pytania dotyczące programu na dany dzień czy powrotu jakiejś audycji. Poza "Teorią Chaosu" i "Etykietą Zastępczą", wszystkie pozostałe audycje na żywo są wcześniej zapowiadane w newsach oraz we wpisach na naszym profilu na Facebooku - i TYLKO tam. Nie udzielamy takich informacji drogą e-mailową ani w innych miejscach.
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Komentarz o ID 6840 do artykulu:
Dezinformacja w polskiej ufologii
(wróć do artykułu)
 • BERNADETTA (2011-08-04 11:14:01) | RAPORT | E-mail
  Biblijny punkt widzenia
  UFO — posłańcy od Boga?
  W MIARĘ zbliżania się końca XX wieku i pogarszania warunków na świecie coraz powszechniejsza staje się wiara w nie zidentyfikowane obiekty latające (UFO) i w ich pasażerów, istoty pozaziemskie. Czy UFO to tylko fikcja, oszustwo, mistyfikacja, której się dopuszczają ludzie zabawiający się kosztem łatwowiernych?
  Do tych, którzy utrzymują, że widzieli UFO albo jego pozaziemskich pasażerów, należą osoby sprawiające wrażenie normalnych i godnych zaufania; w przybyszów z innych planet wierzą nawet ludzie wykształceni posiadający tytuły naukowe. Są przekonani, że kosmici obserwują Ziemian, a czasem nawiązują z nimi łączność. Istnieją kluby skupiające osoby, które utrzymują, jakoby miały kontakt z przybyszami z kosmosu.
  Kosmiczna akcja ratunkowa
  W książce Aliens Among Us (Kosmici są wśród nas) Ruth Montgomery zamieściła wywiady z kilkoma osobami należącymi do rosnącej grupy ludzi przekonanych, iż są przybyszami spoza Ziemi przebywającymi w ludzkich ciałach. Część z nich zapowiada, iż w roku 2000 nastąpi „wydarzenie kosmiczne, do którego przygotowują się zastępy aniołów i władców”. Niektórzy wierzą, że kosmici wykorzystują UFO między innymi do zbierania i przechowywania okazów roślin i zwierząt albo że chcą na swych statkach ewakuować miliony mieszkańców naszej planety przed grożącym jej zniszczeniem. Po tej wielkiej zagładzie ludzie zostaną ponownie osadzeni na Ziemi i nastanie „Nowy Wiek i Nowy Porządek” świadomości duchowej. Pewien młody człowiek ze stanu Kolorado w USA, członek grupy „Kosmiczna Młodzież”, z całą powagą oznajmił naszemu wysłannikowi: „Ja i moi przyjaciele czekamy, aż nasi kosmiczni przodkowie nas stąd teleportują”.
  Niektóre osoby uważające się za istoty pozaziemskie twierdzą, iż kieruje nimi Bóg. Inne utrzymują, że swobodnie zasięgają Jego rad w sprawie niesienia pomocy ludzkości. Czy Bóg posługuje się przybyszami z innych planet, by uratować rodzaj ludzki przed nadciągającą ogólnoświatową katastrofą?
  Jak Bóg komunikuje się z ludźmi
  Na początku dziejów człowieka Bóg porozumiewał się z ludźmi. W sprawozdaniu biblijnym opisano Jego rozmowy między innymi z Adamem i Ewą, Noem czy Abrahamem (1 Mojżeszowa 3:8-10; 6:13; 15:1). Bóg kierował spisaniem Biblii, objawiając swą wolę przez sny, głosy i wizje. Ale czy po skompletowaniu tej Księgi dalej istniała potrzeba, żeby niebiosa bezpośrednio komunikowały się z ludźmi? Nie, ponieważ Pismo Święte spisano po to, „aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła” (2 Tymoteusza 3:17). Oznajmia ono, że w tych ciężkich czasach należy się kierować spisanym Słowem Bożym. Czy są jakiekolwiek podstawy, by sądzić, iż Bóg mimo to udziela bezpośrednich informacji lub specjalnych wskazówek przez jakiegoś pozaziemskiego wysłannika? Nie, ponieważ apostoł Paweł oświadczył: „Choćbyśmy nawet my albo choćby anioł z nieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech będzie przeklęty” (Galatów 1:8).
  Wprawdzie wypowiedzi rzekomych kosmitów zdają się harmonizować z proroctwami biblijnymi zapowiadającymi, że na Ziemi wkrótce nastąpi kataklizm, który pociągnie za sobą radykalne zmiany, sugerują jednak, iż ludzie zostaną ocaleni dzięki jakimś stworzeniom. Biblia nie nawołuje ludzi do szukania schronienia na pozaziemskim statku kosmicznym czy w jakimkolwiek innym miejscu. Wyjaśnia raczej, że ochronę może zapewnić jedynie oddanie się Bogu, usymbolizowane chrztem wodnym (1 Piotra 3:21; porównaj Psalm 91:7; Mateusza 28:19, 20; Jana 17:3). Jezus zaś powiedział, że „kto wytrwa do końca, ten zostanie wybawiony” (Mateusza 24:13).
  Czy w tych wersetach nie podkreślono, że do przeżycia potrzebne jest nie tyle fizyczne schronienie, ile duchowa więź z Bogiem? A zatem zamiast pomagać ludziom w znalezieniu ocalenia, opowieści o „pozaziemskich istotach” odwracają ich uwagę od rzeczywistych wymagań Boga, których spełnianie zapewni wieczną pomyślność.
  Kto mógłby próbować odciągnąć ludzi od ocalenia zgotowanego przez Boga, a jednocześnie podawać się za Jego wysłannika? Ed Conroy w książce Report on Communion (Raport o komunikacji) pisze, że „poważni ufolodzy [badacze UFO] zajmujący się też naukami społecznymi” włączają do swych prac badania porównawcze „‚zmór’, duchów, upiorów, widziadeł, wizji religijnych oraz tego, co się uważa za demony”. Wielu ufologów i osób podających się za kosmitów w ludzkiej postaci twierdzi, że do podróżowania właściwie nie potrzeba statków kosmicznych. Istoty pozaziemskie mogą się poruszać w sposób niewidzialny bez pojazdu kosmicznego i materializować się w dowolnym miejscu na ziemi.
  Biblia ostrzega, że Szatanowi i jego demonom zależy na wprowadzeniu ludzi w błąd. Wykorzystują ich rozpacz i poczucie beznadziejności, podsuwając im atrakcyjne, lecz fałszywe rozwiązania (2 Koryntian 11:14). Dlatego Pismo Święte uprzedza: „W późniejszych czasach niektórzy odpadną od wiary, zwracając uwagę na zwodnicze natchnione wypowiedzi oraz nauki demonów” (1 Tymoteusza 4:1).
  A zatem bez względu na to, w jakiej postaci pojawiają się takie istoty, należy się odciąć od ich domniemanych wizyt oraz pozornie dobroczynnego kierownictwa. Kto zamiast Słowa Bożego trzyma się wskazówek „istot pozaziemskich”, popełnia w tych krytycznych czasach straszliwy błąd, który nieuchronnie sprowadzi go na manowce

  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  MY lubimy ICH, ONI lubią NAS - nasi partnerzy, współpracownicy i zaprzyjaźnione serwisy
  Copyright © 2004-2018 by Radio Paranormalium