Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 37942 do audycji:
ABW #007
(wróć do audycji)
 • Reiden (2018-01-11 10:04:24) | RAPORT | E-mail
  Wydaje mi się że fajnym elementem/eksperymentem warsztatowym, byłaby praca na żywym tekście. Dość często Wiktor zgłasza zastrzeżenia, że tekst jest za długi (sam mam zresztą często podobne wrażenie), to może wziąć taki tekst i zrobić w dwóch wersjach oryginalnej autorskiej oraz przeredagowanej wyraźnie skróconej.

  Dla przykładu opowiadanie "Kocie sprawy" można by w moim odczuciu spokojnie zakończyć na tym jak bohaterka mówi pierwsze "miau". Ewentualnie aby podkreślić zamianę ról dodać tylko ostatnie, zdanie tą finalną wypowiedź "nimfy". Cała reszta działaby się to jak sami nieraz sugerowaliście w wyobraźni czytelnika.

  Oczywiście to skracanie warsztatowe musiałby być realizowane na tekście wyraźnie krótszym bo słuchacz zamęczy się siedząc przy półgodzinnym zestawieniu tekstów które prezentują to samo. Wrażenie byłoby jednak całkiem pouczające gdyby pokazać, że tekst, który w pierwotnej wersji zajmuje cztery strony może bez żadnej straty (a nawet z zyskiem) dla fabuły/treści zajmować trzy lub mniej.

  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium