Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!Możesz też kupić u nas reklamę!

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
POKAŻ / UKRYJ MENU
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd.
dostępne jest z poziomu forum
Komentarz o ID 36992 do audycji:
24. Debata (nie)kontrolowana: Bieszczadzki Dom Zły
(wróć do audycji)
 • żetyk (2017-08-15 9:22:35) | RAPORT
  Te teorie, które wysuwacie to nie jest sceptycyzm ani racjonalizm, bo one niczego nie tłumaczą. Np. zgodnie z zasadą brzytwy Ockhama, nie mnóżmy bezsensownych bytów i założeń. Po co Józek miałby tworzyć arsenał rodem z "Myth Busters", żeby kogoś przegonić z domu. Mógł to zrobić prościej, po prostu ich stamtąd wypraszając albo przeganiając. Musiał liczyć się z tym, że oni mu mogą zrobić krzywdę, kiedy np. zbierali noże.

  • zmienny słuchacz (2017-08-15 15:03:35) | RAPORT
   skoro już przywołujesz brzytwę Ockhama - Józek ich zaprosił, listownie. Może i zapomniał albo się nie przyznał do całej sytuacji, ale sam proces napisania i wysłania listu wymaga kupna koperty, naskrobania paru słów, naklejenia znaczka i tak dalej - krótko mówiąc, licznych aktywności poza nawiedzonym domem, który jest osią historii. I skoro używasz brzytwy Ockhama, to co jest bardziej prawdopodobne - liczne duchy czy byty energetyczne, które upodobały sobie samotnego pustelnika i jego "niespodziewanych" gości, czy pustelnik, któremu trochę się poprzewracało w główce od samotności, postanowił zagrać sobie na dawnej koleżance by coś wnieść do swojego pustego życia?
  • żetyk (2017-08-16 8:54:08) | RAPORT
   Nie rozumiesz tej zasady kolego. Brzytwa obejmuje cały proces. Ty stawiasz hipotezę i uważasz, że to rozwiązuje całą sprawę. To jakbym ja powiedział, że ponieważ nie zgubiłeś rogów, to musisz je mieć. Nie obchodzi mnie czy masz rogi czy nie (paradoks Eubulidesa). Tak samo jest w tym przypadku, że formujecie pseudosceptyczne hipotezy. Pamiętajcie, że one muszą "WYJAŚNIĆ", więc stać się teorią.
  • Reiv (2017-08-16 18:50:19) | RAPORT
   Po co Józek miałby tworzyć arsenał rodem z "Myth Busters", żeby kogoś przegonić z domu?

   Skoro odwołujesz się do prostoty. Odpowiedź jest banalnie prosta. Dla własnej satysfakcji. Był znudzony. Lubił sobie żartować z ludzi. Ewentualnie chciał się odegrać za jakieś wydarzenie z przeszłości. Jest jeszcze jedna opcja - Józek po prostu jest chory psychicznie.

   Skończ pisać pseudointeligentne zwroty, które nie rozumiesz. Przywoływanie brzytwy Ockhama w tym wypadku pasuje jak pięść do oka. A liczenie się z "krzywdą" ze strony znajomej to śmiech na sali. Jak spotykasz się ze znajomymi, to też zakładasz, że Cię zabiją? Współczuję zatem paranoi.

  DODAJ ODPOWIEDŹ DO TEGO KOMENTARZA

 • SŁUCHAJ NAS
  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  NEWSLETTER
  RAMÓWKA NA DZIŚ
  ARCHIWUM AUDYCJI
  WESPRZYJ
  RADIO PARANORMALIUM
  NAJNOWSZE ARTYKUŁY
  Copyright © 2004-2020 by Radio Paranormalium