[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: nawiedzenia
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Duchy Paleniska: Historia i nawiedzenia hut żelaza w USA
Opublikowano: 2016-07-16 23:28:37
Huta Nassawango Począwszy od XIX aż po XX wiek, huty żelaza odegrały nieocenioną rolę, pomagając wykuwać amerykańską Rewolucję Przemysłową. W czasie ich wielkich dni, wytwarzana przez nie nierafinowana surówka hutnicza dostarczała stali dla niezliczonych produktów, wliczając w to działa i inne bronie w czasach Wojny Secesyjnej, skończywszy na elementach lokomocyjnych i pługach rolniczych. Dostar... (czytaj więcej)

Kiedy pojawiły się pierwsze historie o duchach?
Opublikowano: 2015-08-27 03:06:19
Przypuszczalnie jednym ze wspomnień z letnich wakacji jest to jak siedzisz przy ognisku - i, czując w ustach smak czekolady, słuchasz jak ktoś opowiada straszną historię. Kiedy one wszystkie się zaczęły? Kiedy i dlaczego ludzie zaczęli sobie przekazywać szeptem te upiorne historie? W niniejszym artykule przytoczymy wybrane najciekawsze przykłady dawnych historii o duchach, pochodzące z różnych kultur i kontynentów. Od czasów starożytnych, opowieści o duchach - podania o duszach, które powracają z zaświatów by nawiedzać opuszczone przez siebie miejsca - stanowiły istotną c... (czytaj więcej)

Wznieś się w nawiedzone przestworza!
Opublikowano: 2015-03-11 23:56:51
Okładka książki Johna G. Fullera "The Ghost of Flight 401" Gdy ludzie myślą o duchach, wielu przypuszczalnie kieruje swoje myśli ku zrujnowanym starym domostwom, rozpadającym się budynkom z zaciemnionymi oknami oraz budzącym dreszcz opuszczonym drogom. Takie miejsca przez długi czas były głównym elementem przerażających historii o duchach i horrorów, być może jednak jedne z najbardziej przerażających i n... (czytaj więcej)

Częstochowska zmora
Opublikowano: 2005-06-08 15:17:24
Anna K. dzień i noc modli się i pali dwie świece za zbawienie dwóch dusz Ta historia wywołuje gęsią skórkę nawet u najlepszych polskich egzorcystów. Niewiarygodnie uparty duch zakonnika grasuje po Częstochowie i Wrocławiu. Najpierw opuścił nawiedzony przez siebie dom, ale już po miesiącu wrócił w towarzystwie innej zjawy. Teraz Annę K. (43 l.) prześladują upiorne zmory: zakonnik w czarnym habicie i panna młoda w zwiewnej sukni ślubnej . Po r... (czytaj więcej)

Nawiedzone miejsca w Anglii
Opublikowano: 2005-05-23 16:16:47
Anne Boleyn Duch Anny Boleyn ukazuje się często nie tylko w Twierdzy Tower, ale również w Hampton Court. Anna Boleyn była drugą żoną Henryka VIII. Król, ktory poślubił wcześniej Katarzynę Aragońską, starał się o zgodę, ale jej nie uzyskał. Wówczas przeprowadził w swoim państwie reformę kościoła i sam stanął na jego czele, co było niewątpliwym wyzwaniem wobec autorytetu papieża. Uzyskawszy rozwód i ożeniwszy się z Anną, król marzył przede wszystkim o posiadaniu syna. Pierwsza żona obdarzyła go jedynie córką (księżniczką Marią). 7 września 1533 Anna Boleyn wydała na... (czytaj więcej)

Nawiedzone miejsca w Polsce
Opublikowano: 2005-05-23 16:13:24
Alchemik z Nowego Sącza Nocami na rynku w Nowym Sączu spotkać można zjawę człowieka, który w siedemnastym stuleciu uchodził za jednego z najznakomitszych alchemików Europy. To Michał Sędziwój nawiedza miejsca, gdzie spędził swoje lata chłopięce i ponoć pobierał pierwsze nauki. Kroczy w uniwersyteckiej todze z podniesioną głową, jego postać nie rzuca cienia nawet przy pełni księżyca. Widmowe dukaty, które rozrzuca wokół, padajaą bezdzwięcznie i znikają nad ranem. Przepowiednia głosi, że ten kto spotka alchemika, będzie miał szczęście, szczególnie w zdobywaniu wiedzy. ... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium