Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
SŁUCHAJ
ZALOGUJ SIĘ
ZAMKNIJ
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: medytacja
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Czy OOBE i medytacja są niebezpieczne? Odpowiada fizyk Thomas Campbell
Opublikowano: 2018-08-26 18:05:29
Thomas Campbell w Krakowie. Zdjęcie za: mbt-polska.pl W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2018 w Krakowie odbyło się niezwykłe sympozjum poświęcone wirtualnej rzeczywistości oraz meandrom świadomości. Na prośbę Słuchaczy i Czytelników, publikujemy kolejny spośród wybranych najciekawszych fragmentów wystąpień najważniejszego gościa sympozjum, fizyka Toma Campbella, ... (czytaj więcej)

EVP i poszukiwanie duchów w pytaniach i odpowiedziach
Opublikowano: 2016-05-01 20:57:44
Niniejszy artykuł stanowi opracowanie sporządzone na podstawie pytań czytelników serwisu paranormal.about.com oraz odpowiedzi sporządzonych przez współpracujących z tym serwisem ekspertów, od wielu lat zajmujących się zjawiskami paranormalnymi. Ryzyka i zagrożenia związane z paranormalnym śledztwem Wydaje się, że poszukiwanie duchów stało się w ostatnich latach dość popularnym zajęciem. Czy to historyczna lokalizacja, miejsce publi... (czytaj więcej)

Kosmiczny Gatunek Bogów
Opublikowano: 2015-11-25 02:45:06
Istnieje gatunek istot pozaziemskich, które często opisuje się jako mitologiczne, tak naprawdę jednak są one bardzo prawdziwe. Nazywam ich "Obserwatorami" lub "Gatunkiem Bogów". Wiem to, ponieważ uważam że spotkałem jednego z nich, i to spotkanie zmieniło całą moją rzeczywistość. W pierwszej chwili i przez najdłuższy czas sądziłem, że było to spotkanie z UFO. Dopiero wiele lat później zdałem sobie sprawę, że była to żywa istota i że przybyła tam ... (czytaj więcej)

Wiarygodny Tarot
Opublikowano: 2015-10-10 16:09:51
Istnieją ludzie, którzy w najlepszym razie uważają Tarot za frywolną rozrywkę, w najgorszym zaś - za pogoń za złem lub oszukańczą praktykę. O ile nie mieszkasz w wyjątkowej i w pewien sposób odizolowanej społeczności, my tarociści okazjonalnie spotykamy ludzi, którzy niezłomnie (i głośno!) trzymają się tych poglądów. Dla naszego własnego spokoju i utrzymania efektywności w odczytywaniu ważne jest to, abyśmy tę negatywną energię powodowaną p... (czytaj więcej)

Synchroniczność i sekret współtwórcy
Opublikowano: 2015-09-27 15:52:51
Synchroniczność to doświadczenie dwóch lub więcej zdarzeń, które pozornie nie są ze sobą powiązane, a które następują jednocześnie w sposób znaczący [dla obserwatora]. Aby można było zaliczyć je jako przypadek synchroniczności, nie może istnieć prawdopodobieństwo aby obydwa zdarzenia nastąpiły w tym samym czasie. Jeśli uważasz synchroniczność za zwykły zbieg okoliczności, to znaczy że nie przeczytałeś żadnej pracy czołowych ekspertów na tym polu bada... (czytaj więcej)

Dzieci, które wydają się pamiętać wcześniejsze wcielenia jako mnisi: zweryfikowane szczegóły
Opublikowano: 2015-08-06 21:27:15
Dr Erlendur Haraldsson Dr Erlendur Haraldsson, emerytowany profesor Uniwersytetu Islandzkiego w Reikjaviku, zbadał przypadki dzieci, które przypuszczalnie pamiętają swoje wcześniejsze wcielenia. W niektórych przypadkach, dzieci pamiętały że były buddyjskimi mnichami. Co więcej, w przypadku niektórych z nich te wspomnienia zostały zapisane zaraz po tym, jak dzieci o nich wspomniały (bez straty czasu, kt... (czytaj więcej)

Nowi agnostycy
Opublikowano: 2014-03-20 18:35:16
"Jeśli chodzi o działanie, Bóg, miast władcy, zaczyna przypominać ostatni znikający uśmiech kosmicznego Kota z Cheshire" - Sir Julian Huxley. To okres świąteczny przywiódł Cię tego wieczoru do kościoła. Wszechotaczające świece i złote ozdoby oraz wypolerowana płyta chodnikowa dodają poczucia powagi. Żaden z tych obowiązujących folklorów nie jest jednak dla Ciebie. Robi się późno. Zapalasz jedną z tych świec w akcie szacunku i wkrótce opuszczasz kościół, gotów na domową wygodę. ... (czytaj więcej)

Wirtualny wszechświat
Opublikowano: 2012-10-30 02:20:04
Wszystkie elementy, w tym czasoprzestrzeń, wydają się dyskretne i ograniczone przez skalę Plancka. Gdy zbliżamy się do "ekranu" rzeczywistości, obraz staje się pikselowaty - każdy piksel jest nie większy niż skala Plancka wynosząca 10^33 cm. To tak jak gdyby rzeczywistość była wyświetlana z kosmicznego projektora LCD. Na uniwersalnym ekranie widzimy galaktyki, gwiazdy, planety, rośliny, zwierzęta oraz siebie. Czy skala Plancka jest "rozdz... (czytaj więcej)

Jak wyjaśnić nadprzyrodzone zdolności psychiczne dzieci?
Opublikowano: 2011-06-03 17:43:47
Literatura paranormalna pełna jest przypadków obdarzonych psychicznie dzieci. W przypadku poltergeista jest prawie pewne, że w centrum tej aktywności znajduje się dziecko, a wizje Najświętszej Maryi Panny słyną z zaangażowania dzieci. Cofnij się do czasów polowań na czarownice, a przeczytasz wielokrotnie o dzieciach jako najłatwiejszych do oczarowania, zaś wiele oskarżeń o paranie się magią pochodziło od dzieci "dotkniętych" rzekomymi czarodziejskimi zaklęciami. Czy badanie dz... (czytaj więcej)

Indiański mistycyzm
Opublikowano: 2010-11-03 20:10:33
(Poniższy artykuł przybliża bardzo powierzchownie indiańskie tradycje mistyczne oraz opowiada nowożytną historię religii indiańskiej w pigułce - komentarz tłumaczki.) Jednym z obszarów duchowości często ignorowanych przez cywilizowany świat jest duchowość indiańska. Mistyka pierwotnych mieszkańców Ameryki najczęściej znamy pod nazwą Medicine Man [ang. człowiek uzdrawiający, uzdrowiciel, znachor; ogólnie przyjęte określenie etnologiczne - przyp. tłum.], głównie ze wzgl... (czytaj więcej)

Powrót buddyjskiego lamy
Opublikowano: 2008-05-01 02:13:49
Chambo Lama Dasza-Dorżo Itigiełow Chambo Lama Dasza-Dorżo Itigiełow* (1852-1927) był buriackim lamą buddyjskim, który zasłynął z tego, że jego ciało w 80 lat po śmierci wciąż znajduje się w idealnym, wręcz nienaruszonym stanie. Co więcej, objawia ono pewne funkcje życiowe! Itigiełow urodził się w 1852 roku. Nic nie wiadomo o jego pochodzeniu i wczesnym dzieciństwie. Swoją edukację religijną rozpocz... (czytaj więcej)

Channelling - w kilku słowach
Opublikowano: 2006-12-28 18:20:00
Channelling stał się w ciągu ostatnich kilku lat zjawiskiem bardzo popularnym. Słyszymy o nim w serwisach informacyjnych i podczas programów talk-show. Czytamy artykuły na ten temat, zaś każda biblioteka zawiera tomy książek napisanych przez channelingowe byty, i z każdym miesiącem ukazuje się ich coraz więcej. Niektóre źródła channellingowe zyskały duży rozgłos, ściągając tłumy na seminaria i warsztaty, częstokroć bardzo drogie.W jaki sposób mo... (czytaj więcej)

Entoptyka i zjawisko uniwersalnego transu
Opublikowano: 2010-11-07 18:22:24
W połowie lat dziewięćdziesiątych spotkałem człowieka imieniem Nestor, żyjącego na odludziu w górzystym rejonie Emmentalu w Szwajcarii. Nestor znany jest z unikalnego i prowokującego stwierdzenia: że od lat skupia się na konstelacji wielkich lśniących sfer i strun, które powstały w jego polu widzenia. Interpretuje on to zjawisko jako subtelną strukturę wytworzoną przez naszą świadomość, która z kolei tworzy nasz świat materialny. Nestor, który sam siebie nazywa obserwatorem, przypisu... (czytaj więcej)

UFO i święte miejsca. Mistyczne przeżycia z udziałem Obcych
Opublikowano: 2006-09-05 15:00:00
Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku liczne grupy metafizyczne zaczęły urządzać pielgrzymki do starożytnych świętych miejsce na całym świecie. Wkrótce powstały biura podróży specjalizujące się oferowaniu wyjazdów mających na celu przyciągnięcie osób poszukujących duchowego oświecenia, zamiast egzotycznych miejsc, trwających dwa tygodnie. Wielu z tych duchowych pielgrzymów wróciło, by opisać dramatyczne obserwacje UFO unoszącyc... (czytaj więcej)

Poznaj dzieci indygo!
Opublikowano: 2006-08-19 13:40:00
Nikki Harwood twierdzi, że jej córka posiada nadnaturalną zdolność do uzdrawiania świata. Nie ona jedna. Dziennikarz Jon Ronson poznał dzieci indygo Ośmioletni Oliver Banks twierdzi, że widzi zmarłych ludzi. Ostatnio wydawało mu się, że widział małą czarnowłosą dziewczynkę wspinającą się po płocie ogrodu w Harrow w hrabstwie Middlesex w Anglii. Gdy ją obserwował, zniknęła. Gdy Oliver miał trzy lata, będąc w domu przyjaciela i ws... (czytaj więcej)

Jak zwiększyć swoje zdolności parapsychiczne?
Opublikowano: 2006-07-31 01:00:00
Zawsze, gdy masz uczucie, że za chwilę zadzwoni telefon... on dzwoni. Albo domyślasz się, kim jest osoba dzwoniąca... i masz rację. W Twojej głowie pojawia się melodia, włączasz radio i... leci ten sam utwór. Jesteś przygnębiony, masz uczucie, że bliski przyjaciel lub znajomy ma problemy albo w tej chwili potrzebuje twojej pomocy... wkrótce przekonujesz się, że tak jest w istocie. Czy te przykłady wydarzeń to zwykłe zbiegi okoliczności? Nie są to już tylko pojęcia "Nowej Ery", są to obiekt... (czytaj więcej)

Studium nad autentycznością piktogramów
Opublikowano: 2006-06-03 00:00:00
O piktogramach... GDZIE: Każdy kontynent poza Antarktydą. KIEDY: Raporty wskazują, że powstało 298 piktogramów przed 1980 rokiem włączając w to 25 kręgów w zbożu przed 1940 rokiem. Łącznie do dnia dzisiejszego powstało 2000 formacji. Jakkolwiek pewne informacje wskazują, że fenomen ten występował także w czasach prehistorycznych o czym świadczą np. rysunki skalne. ŚWIADKOWIE POWSTAWANIA PIKTOGRAMÓW: Co najmniej 25 osób. JAK: Kiedy zbożowe kręgi stały się całymi formacjami po 1980 roku wszelkie wytłumaczenia jakoby zjawiska te były tworem ... (czytaj więcej)

Życie po śmierci - czy to prawda?
Opublikowano: 0000-00-00 00:00:00
Miliony obecnie żyjących ludzi przeszło przez bramę śmierci - wrócili jednak, by opowiedzieć nam o swoich przeżyciach. "Wspinałem się po schodach do Nieba!" - powiedział dziesięcioletni chłopiec, kiedy odzyskał przytomność po wybudzeniu się ze stanu śmierci klinicznej po przeszczepie nerki. Doświadczenia przedśmiertne występują częściej niż kiedykolwiek przedtem, na całym świecie, ponieważ postępująca medycyna jest w stanie uratować więcej istnień ludzkich. Ocaleni od śmierci mówią nam o dziwnyc... (czytaj więcej)

Spoglądając w przeszłe życie
Opublikowano: 2006-04-21 23:20:00
Pisarz Jack London wierzył, że odrodził się w "nieobliczalnych czasach". Mahatma Gandhi opisał możliwości. Generał George Patton napisał: Przez szkło i ciemność widzę konflikty starego wieku. Gdzie walczyłem w wielu przebraniach, pod wieloma imionami, jednak zawsze byłem to ja. Carol McGlinchey (na zdjęciu) także wierzy w reinkarnację. McGlinchey (54 lata) jest terapeutką stosującą regresję, która praktykuje w Housatonic w hrabstwie Berkshire w USA od 1998 ... (czytaj więcej)

Księga zaklęć
Opublikowano: 2005-11-30 00:00:00
Księga ta używana była przez wiedźmy i magów, ponieważ zawierała magiczne formułki, instrukcje, inwokacje, zaklęcia, modlitwy, przepisy i wykresy związane z magią, którą praktykowali. Jest również znana jako Księga Cieni. W tradycyjnym Wiccanizmie (a także w Gardnerianizmie, Aleksandrianizmie i innych tradycjach), Księga Cieni jest dziełem zawierającym rytuały, praktyki i mądrości tej tradycji. Była kopiowana ręcznie przez jednego z inicjatorów ... (czytaj więcej)

Dziecięce przeżycia z pogranicza śmierci
Opublikowano: 2008-03-15 21:30:00
Dzieci w każdym wieku mogą przeżywać doświadczenia z pogranicza śmierci, w tym ponowne narodziny. To, co opisują, gdy tylko nauczą się mówić, może być szokujące dla rodziców nieobznajomionych ze wstrząsającą rzeczywistością doświadczeń przedśmiertnych. Posiadając bazę 277 przypadków, mogę stwierdzić, że u ogromnej większości dzieci (dokładnie 76 procent)... (czytaj więcej)

Rośliny, produkty roślinne i ich magiczne zastosowania
Opublikowano: 2005-10-09 15:23:05
AGRYMONA - pomaga przełamać strach, rozprasza negatywne emocje, pokonuje różne przeszkody. AKACJA - chroni, podnosi wibrację, ochrania duszę. ALOES - zwiększa cierpliwość, wytrwałość i zdecydowanie. Bywa pomocny przy uzdrawianiu i pokonywaniu przeszkód. ANYŻ - otwiera psychikę i Trzecie Oko, wspomaga jasnowidzenie. Ceniony w tradycji afrodiasporyckiej w użyciu przed rytuałem i podczas rytuału. Pomocny w percepcji i połączeniu się z Boskością. ... (czytaj więcej)

Energia miłości Matki Lasany
Opublikowano: 2005-10-01 17:53:50
Matka LasanaWszelkiego typu medytacje, śpiewanie mantr, odprawianie rytuałów i innych czynności uczą cierpliwości, pokory i szacunku dla energii i istot pragnących przekazać nam swoją wiedzę. Jakże często jednak tej cierpliwości nam brak... chcemy szybko, czasem nawet po trwającym kwadrans śpiewaniu mantr, osiągnąć wyższy stopień rozwoju duchowego. Gdy już nam się wydaje, że go osiągnęliśmy, otrzymujemy bolesny cios. Tym c... (czytaj więcej)

Cudowna tajemnica Danuty Konkol
Opublikowano: 2005-08-24 22:33:09
Danuta Konkol z zawodu jest księgową. O duchowym i artystycznym przełomie w jej życiu zdecydował pewien wieczór. Wówczas doznała ona dotknięcia cudownej tajemnicy... Owego wieczoru Danuta siedziała wygodnie w fotelu, rozmyślając o dniu, który właśnie minął. Nagle ogarnęła ją fala pozytywnej energii, pięknego i czystego uczucia. Było jak morze bezgranicznej i bezwarunkowej miłości, które ogarnęło całkowicie moją istotę. W jednej chwili rozterki mijającego dnia zdały się zniknąć, a problemy stały się ... (czytaj więcej)

Uzdrawianie duchowe
Opublikowano: 2005-07-22 16:43:53
Uzdrawianie duchowe tylko wtedy istnieje gdy jest się w jedności, duszy, ducha i ciała, i jest czymś więcej jak tylko przesyłaniem energii. Nie ogranicza się ono do ciała ale wychodzi daleko poza nie, sięgając do sfer pokoleniowych i karmicznych, głębi duchowej osobowości i stosunku do siebie i świata. Porusza i harmonizuje aspekty fundamentalne, tworzone we wczesnym dzieciństwie, które są podstawą rozumienia i życia. Kształtuje właściwy kierunek drogi wewnętrznej człowieka przez co doprowadza do holistycznej równowagi. Cieleśnie nikt nie jest w... (czytaj więcej)

Reiki
Opublikowano: 2005-04-14 15:36:29
Słowo Reiki składa się z dwóch słów REI i KI. Gdy tłumaczy się z japońskiego na jakikolwiek zachodni język trzeba zawsze brać pod uwagę, że dokładne tłumaczenie jest bardzo trudne. Języki wschodnie w tym wypadku japoński mają wiele poziomów znaczeniowych. W zależności od kontekstu słowa mają wiele znaczeń. Ponieważ w potocznym japońskim REI to Duch a KI mgła, o jakim Duchu Mgły mówimy ? Lecz jeżeli rozpatrujemy duchowy - ezoteryczny kontekst tego słowa to sprawa ma się nieco inaczej. REI - można zdefiniować jako WYŻSZĄ INTELI... (czytaj więcej)

Obrzydlistwo spadło z nieba - tajemnicze deszcze w Polsce
Opublikowano: 2006-03-24 13:15:00
Najpierw na rękawie kurtki pojawiają się odchody ptaka. Tak w pierwszej chwili wygląda coś co przed chwilą spadło z nieba. Tyle teraz hałasu o ptasiej grypie, że trzeba się tego natychmiast pozbyć. Problem pojawia się, gdy strzepnięte na ziemię odchody zaczynają pełzać... Kilkanaście godzin później Łukasz Łuczaj podlicza: trzynaście dżdżownic, dwie gąsienice brunatne, trzy zielone, jedna brązowa, cztery larwy chrząszczy, osiem innych osobników, może skoczo... (czytaj więcej)

"Mały Budda" odnalazł się!
Opublikowano: 2006-03-21 00:00:00
Wracamy do sprawy medytującego chłopca, która tak bardzo emocjonowała czytelników stron Nautilusa. Ram Bahadur Banjan, po wizycie w mieście narodzin Buddy siada pod drzewem i zaczyna medytować. Czyni to nieprzerwanie non-stop przez... 9 miesięcy! W tym czasie ma podobno nie przyjmować pokarmów i wody. 11 marca znika! Oto najnowsze informacje. W 24 godziny po zniknięciu w niedzielę 12 marca około godziny 8 rano był widziany 3 kilometry na północ od miejsca medytacji. Informacja ta była p... (czytaj więcej)

"Mały Budda" zaginął!
Opublikowano: 2006-03-14 22:50:00
Nepalski nastolatek, który wzbudził sensację jako nowy "Młody Budda" z himalajskiego królestwa jest uważany za zaginionego od chwili, gdy zniknął z miejsca medytacji po pojawieniu się tajemniczego ognia. Wielu sądziło, że piętnastolatek nazywany "Małym Buddą", "Młodocianym Buddą" lub "Namo Buddą" jest reinkarnacją Buddy. Na początku tego miesiąca obok miejsca, w którym medytował Rama Bahadur Bomjan, wybuchł tajemniczy ogień. Nie wiadomo jednak, czy Ram... (czytaj więcej)

Wszystko o psychokinezie
Opublikowano: 2006-03-07 22:19:00
Oto najważniejsze informacje na temat psychokinezy (lub telekinezy) - co to jest, niezwykłe historie ludzi obdarzonych zdolnościami telekinetycznymi, jak to działa... oraz jak możesz sprawdzić i rozwijać swoje zdolności. Ktokolwiek wierzy w psychokinezę, niech podniesie moją rękę. Psychokineza (PK) - czasami nazywana telekinezą lub nadzwyczajną sprawnością umysłu - to zdolność do przemieszczania lub innego oddziaływania na przedmioty potęgą umysłu. Z paranormalnych umieję... (czytaj więcej)

Jak stworzyć ducha? Eksperymenty kanadyjskie
Opublikowano: 2006-03-06 00:00:00
W latach 70-tych XX wieku grupa badaczy parapsychologii "wynalazła" ducha o imieniu Philip. Ku ich zdziwieniu, Philip w rzeczywistości nawiązał z nimi kontakt przez gospodarza niewiarygodnych zjawisk psychokinetycznych. Grupa nastolatków siedzących wokół tablicy Ouija otrzymała tajemnicze wiadomości od ducha osoby, który twierdzi, że umarła 40 lat temu. Paranormalne stowarzyszenie prowadzi seanse, podczas których jego członkowie kontaktują się z duchem, który porozumiewa się z nimi, stukając w stół. Mieszkańcy starego domu nieustannie widzą ducha małego dziecka, ... (czytaj więcej)

Tajemnice Ziemi
Opublikowano: 2005-03-09 14:33:48
Rozglądaj się wokół oczyma lśniącymi ciekawością, bo największe tajemnice kryją się w najmniej oczekiwanych miejscach Nie wiem, jak ocenia mnie świat, ale sam uważam się za chłopca, bawiącego się na morskim brzegu, czerpiącego radość stąd, że od czasu do czasu znajduje gładszy kamyk lub ładniejszą muszelkę, podczas gdy przede mną rozciąga się nieodkryty, wielki ocean prawdy. Isaac Newton, cyt. wg. Brewster Memoires of NewtonChoć nauka w ciągu trzystu lat od wypowiedzenia przez Newtona tych słów dokonała postępu, nieustające starania ludzkości, c... (czytaj więcej)

Satýa Saí Baba
Opublikowano: 2005-03-09 14:21:16
Urodził się 75 lat temu w Puttaparthy, maleńkiej wiosce w południowych Indiach. Założył tam ashram, do którego przybywają wyznawcy z całego świata, by doznać oświecenia i oczyszczenia, nasycić się energią miłości i uzdrowienia, otrzymać błogosławieństwo, zobaczyć materializację vibutti i inne cuda. Sai Baba od 60 lat naucza o życiu według pięciu wartości: prawdy, pokoju, miłości, dobrego postępowania i niekrzywdzenia. Mówi, by nieustannie kierować uwagę na miłość do wszystkich istot, które są przecież odbicie... (czytaj więcej)

Historia dziewczyny, która znalazła się w toksycznej grupie
Opublikowano: 2005-03-08 21:23:53
24-letnia oświęcimianka - Agata O. * tuż przed maturą wpadła w sidła sekty. Zaczęło się niewinnie - od spotkań w gronie jej członków, na które przychodziła ze swoimi znajomymi... Zachwycona ich niecodziennym podejściem do życia, sypiących jak z rękawa prostymi receptami na kłopoty, zawiłe problemy, stresy, uczestniczyła w zebraniach sekty (że jest to grupa toksyczna nie uświadamia sobie do dziś) coraz częściej i chętniej. Przeszła, nie zdając sobie z tego sprawy, solidne "pranie mózgu", została "zbombardowana miłością" i przekonana, że jej dotychczasowe życie było puste, jałowe, sno... (czytaj więcej)

OOBE - podróże poza ciało
Opublikowano: 2005-03-08 21:22:34
Czym jest OOBE? OOBE (z angielskiego out of body experiences) są to podróże poza nasze ciało. Bardzo trudno jest osiągnąć ten stan, jednak jeśli już się uda, możemy poruszać się zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości, bo za pomocą myśli. I tak możemy np. "odwiedzić" znajomego mieszkającego w innym mieście, kraju, itd. Mamy wówczas widzenie pod kątem 360 stopni i możemy w dowolnej chwili przenieść się w inne miejsce. Jak osiągnąć OOBE? Jest kilka metod osiągania OOBE, jedna z nich to tak zwana metoda transowa. Jest uznawana za jedną z najprostszych, ... (czytaj więcej)

Lewitacja
Opublikowano: 2005-03-08 20:59:43
W 1994 roku, podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, brytyjska Partia Prawa Naturalnego obiecała, że swych wyborców nauczy poprzez medytację... lewitować. Na dowód, że jest to możliwe, pokazywano zdjęcia dwóch działaczy partii, unoszących się nad ziemią w pozycji lotosu. Niestety, żaden z kandydatów tej partii nie został deputowanym do Parlamentu i dlatego świat nadal tonie w przestępczości - Partia Prawa Naturalnego twierdziła bowiem, że wystarczyłoby 7 tysięc... (czytaj więcej)

Autohibernacja
Opublikowano: 2005-03-08 20:59:15
Hinduscy fakirzy posiadają niezwykłą kontrolę nad swoim ciałem i umysłem. Dzięki medytacji i odpowiednim ćwiczeniom oddechowym potrafią zakopać głowę w piasku i zwolnić tętno do dwóch uderzeń na minutę. Taka autohibernacja może trwać nawet kilka dni. W 1836 roku pewien fakir został pogrzebany żywcem. Po miesiącu, kiedy "ekshumowano" jego ciało, okazało się, że fakir jest w doskonałej formie. Miał jednak tak zaciśnięte usta, że aby mógł się napić, trzeba je było podważyć metalową łyżką.... (czytaj więcej)

Czakry
Opublikowano: 2005-03-08 20:32:09
Co to są czakry? Słowo „czakra” pochodzi z sanskrytu i oznacza „koło”. Czakry, to znajdujące się w niewidzialnych ciałach centra energetyczne w kształcie lejków. Stanowią one pomost pomiędzy ciałami subtelnymi, a ciałem fizycznym. Bez nich nie mogłoby istnieć nasze ciało materialne. Czakry są odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii. Każda czakra związana jest ośrodkiem hormonalnym i dostarcza energii do jego funkcjonowania. Blokada przepływu energii, a także przeładowanie może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, dysharmonii ciała, ... (czytaj więcej)

Ojciec Pio
Opublikowano: 2005-03-08 19:32:43
W miesiąc po święceniach kapłańskich Ojcu Pio przydarzyło się coś niezwykłego. Znajdował się w ogrodzie, modlił się i medytował w cieniu wiązu, kiedy ukazali się mu Jezus i Maryja. Poczuł nagle silne pieczenie na dłoniach rąk i zobaczył na nich Chrystusowe rany. Pobiegł do proboszcza Pannullo i powiedział: "Wujku Tore, błagam, prośmy Chrystusa, by uwolnił mnie od tych znaków. Pragnę cierpieć, umrzeć z cierpienia, ale żeby to było w ukryciu". Znaki zniknęły. Zjawisko powtór... (czytaj więcej)

Ślepy przypadek, czy karma?
Opublikowano: 2005-03-08 19:30:00
Motto: Dziecko rodzi się w tym dniu i o tej godzinie, kiedy płynące ze sklepienia niebieskiego promienie są w matematycznej harmonii z jego indywidualną karmą. Jego horoskop jest obrazem jego niezmiennej przeszłości, ukazującym obecne wyzwania i prawdopodobne przyszłe efekty. [Paramahansa Yogananda "Autobiography of a Yogi"] Zarówno astrologia jak i całe nasze życie są pozbawione sensu, jeśli nie uwzględnimy nauki o prawie przyczyny i skutku. W przeciwnym razie musielibyśmy założyć, że wszystko zależy od przypadkowego splotu okoliczności, które rządzą światem.... (czytaj więcej)

Mitologia indyjska
Opublikowano: 2005-03-08 18:58:04
Bogowie Adibuddha - pan świata, twórca wszystkiego, mąż Pradżńaparamity. Agni - bóg ognia, słońca, pioruna, opiekun zaślubin, był prawdziwie domowym i przyjacielskim bóstwem, odgrywał dużą rolę w rytuale ofiar, pośrednik między ludźmi i bogami. Zsyłał gorączkę jako karę za grzechy. Amitabha - bóg długowieczności i rajskiego życia, władca zachodu. Arjaman - bóg umów i małżeństwa. Aświnowie - w mitologii Wed synowie Surji (Słońca) i bracia Uszas (Jutrzenki), bliźnięta jeżdżący po niebie na rydwanie zaprzężonym w skrzydlate rumaki;... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2023 by Radio Paranormalium