[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: SETI
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Może gdzieś tam istnieje życie. W poszukiwaniu ET w mitach i legendach
Opublikowano: 2016-11-27 01:12:54
Dla większości z nas szansa, że zaatakuje nas rekin, wynosi około 1 do 11,5 miliona. Gdybyś jednak wybierał się popływać w oceanie codziennie przez trzy godziny, twoje szanse na spotkanie z rekinem wzrosłyby dramatycznie - wystarczająco, aby ostatecznie zaryzykować zostanie pogryzionym. Kasyna w teorii wykorzystują podobną zasadę, jeśli idzie o gry hazardowe. Powiedzmy, że spędzasz wielką noc przy stole, mając zaś na uwadze twoje wygrane (bądź wyda... (czytaj więcej)

Podmorscy kosmici
Opublikowano: 2016-07-08 20:18:42
Jest to do tej pory najbardziej dziwaczna teoria o kosmitach. Istoty z kosmosu zakładające tajne bazy na Ziemi i poruszające się statkami, które równie dobrze spisują się zarówno pod powierzchnią morza, jak i na niebie. Trudno w to uwierzyć? Być może. Na rynku dostępna jest jednak książka objaśniająca ten pomysł, autorstwa jednego z najbardziej uznawanych na świecie autorytetów w dziedzinie UFO, Timothy`ego Gooda, zaś jego odkrycia znajdują poparcie u jednego z najs... (czytaj więcej)

Historia bez 48 Godzin - czyli jak telewizja wystraszyła się materiału o UFO
Opublikowano: 2016-01-13 19:22:58
Wulkan Popocatepetl W 1992 roku dr Steven Greer, przewodniczący Centrum Badań nad Inteligencją Pozaziemską (CSETI) oraz zespołu badawczego, przeżył spotkanie z trzema obiektami lecącymi w formacji trójkąta równoramiennego po nocnym niebie, które reagowały na wysyłanie przez zespół błysków i sygnałów świetlnych w Gulf Breeze na Florydzie. Tego lata w Alton Barnes w Anglii doktor Greer oraz kilku członków CSETI... (czytaj więcej)

UFO nad Koreą Północną. Również do "socjalistycznego raju" zaglądają obcy
Opublikowano: 2015-10-28 22:40:40
Na światowej mapie obserwacji UFO widnieje kilka białych plam, z których jakiekolwiek relacje dochodzą bardzo rzadko, a niekiedy nawet wcale. Jednym z takich miejsc jest najbardziej zamknięte i odizolowane państwo świata, czyli Korea Północna. Do napisania niniejszego artykułu zabieram się już od ponad roku i choć zdążyłem przetłumaczyć wszystkie relacje, jakie pojawią się w dalszej jego części, to jednak złożenie tego w całość ciągle prze... (czytaj więcej)

Jeśli odnajdziemy kosmitów, to będą oni maszynami
Opublikowano: 2015-08-06 21:55:51
Prof. Martin Rees Kontakt z obcymi prawdopodobnie wyjdzie od maszyn żyjących w innych światach poza naszym układem słonecznym - stwierdził astronom królewski, Martin Rees. Prof. Lord Rees (72 l.) powiedział podczas Festiwalu Nauki w Cheltenham w Wielkiej Brytanii, że "nie wstrzymuje oddechu" za oznaki pozaziemskiego życia, stwierdził jednak że gdyby udało się odebrać sygnał, to nie będzie on pochodz... (czytaj więcej)

Ślady obcych na księżycu?
Opublikowano: 2014-08-17 20:40:55
Księżycowy Badawczy Statek Orbitalny NASA (za: Wikipedia) Jakkolwiek niedorzecznie może to brzmieć dla osoby niewtajemniczonej, kwestia poszukiwania śladów kosmitów na naszym księżycu być może wreszcie spotyka się z zainteresowaniem nauki z głównego nurtu. Są dobre powody do tego, by poważnie rozważyć możliwość, że w którymś punkcie trwającej 4,5 milia... (czytaj więcej)

Umysł Boga
Opublikowano: 2013-09-15 01:48:23
Każdy słyszał o kręgach zbożowych, jednak czym one są? Najbardziej uderzającymi cechami tych formacji są dokładne zawirowanie i spłaszczenie zboża, oraz wyraźna granica między roślinami leżącymi a stojącymi. Te twory pojawiały się nie tylko na polach pszenicy, ale także polach ziemniaków, buraków cukrowych, wrzosu, słoneczników, na polach ryżowych, na śniegu, lodzie i piasku. Drzeworyt z 1687 roku, ukazujący "Diabła z M... (czytaj więcej)

Nowy teleskop dla SETI
Opublikowano: 2007-06-04 20:52:36
Instytut SETI planuje do końca 2007 roku przejąć i uruchomić 42 radiowe talerze astronomiczne znajdujące się na terenie stanu North Carolina w USA, które umożliwią ciągłe skanowanie nieba w poszukiwaniu pozaziemskich sygnałów radiowych."Na świecie jest kilka grup badawczych współpracujących z SETI. Nasłuchują sygnałów radiowych, nie pracują jednak 24 godziny na dobę 7 dniw tygodniu", powiedział Scott Hubbard z Instytutu SETI w View Mountain w Kalifornii. "Skłaniamy się jednak ku temu, by wypożyc... (czytaj więcej)

Wywiad ze Stantonem Friedmanem
Opublikowano: 2007-01-14 02:35:00
Stanton Friedman, fizyk jądrowy, pisarz i badacz zjawiska UFO, opowiada nam o swych poglądach na temat tego fenomenu, historii obserwacji NOL-i, najważniejszych wydarzeniach oraz wyzwaniach, jakie jego zdaniem stoją przed badaczami tego zjawiska.Co może powiedzieć Pan o zjawisku UFO w 60. rocznicę obserwacji Kennetha Arnolda? Czy można wydać jakiekolwiek generalne wnioski w sprawie zjawiska? Jeśli ktoś postawi nam pytanie: "Czym jest UFO?", to czy możemy... (czytaj więcej)

Jak powiedzieć Ziemianom, że na Marsie istnieje życie?
Opublikowano: 2006-08-05 22:00:00
Wkrótce powinien zostać sformułowany plan powiadamiania społeczeństwa na wypadek, gdyby przyszłe misje na Czerwoną Planetę znalazły jakieś oznaki marsjańskiego życia - mówią naukowcy z NASA i instytutu SETI. Inaczej mogłaby zostać podana mylna informacja przed wykonaniem stosownych badań nad potencjalnym życiem. Łaziki "Spirit" i "Opportunity", badające powierzchnię Marsa, nie są zaprojektowane do szukania życia. Jeżeli jednak zostanie wysłana misja powrotn... (czytaj więcej)

Czy SETI nawiązała kontakt z istotami pozaziemskimi?
Opublikowano: 2006-07-03 22:00:00
Odnosząc się do wypowiedzi Dr. Stevena Greer, SETI odebrała wiele pozaziemskich sygnałów. Informacja ta, jak powiedział Greer, została potwierdzona przez członków programu SETI. To jest zapis tego co powiedział Greer na ostatniej konferencji: "Mamy potwierdzenie - i nie zamierzam podawać nazwiska tej osoby, ponieważ staramy się namówić ją, aby ujawniła swoje dane - ale jeden ze starszych członków projektu SETI, którym jest Carl Sagan, potwierdził, że odebrano wiele pozaziem... (czytaj więcej)

Korea Południowa poszukuje życia pozaziemskiego
Opublikowano: 2006-06-24 23:30:00
Korea Południowa, jak podali w środę urzędnicy państwowi, planuje uruchomić nowy program kosmiczny w celu poszukiwania życia pozaziemskiego. Narodowe Muzeum Nauki, które koreański rząd planuje otworzyć we wrześniu, ma w planach zainicjowanie programu, określanego mianem SETI,przez ustawienie w sali muzealnej radioteleskopu o dużej mocy. SETI, który służy poszukiwaniu inteligencji pozaziemskiej, jest programem anal... (czytaj więcej)

Życie we wszechświecie. Wykład profesora Stephena Hawkinga
Opublikowano: 2010-08-07 15:58:32
W trakcie tej rozmowy chciałbym trochę pospekulować na temat rozwoju życia we wszechświecie, w szczególności zaś - rozwoju inteligentnego życia. Włączę do tego również rodzaj ludzki, nawet mimo tego, że większość jego zachowań w całej historii było dość głupich i bynajmniej nieobliczonych na przetrwanie gatunków. Chciałbym omówić dwa pytania, pierwsze to, “Jaka jest możliwość, że gdzieś jeszcze we wszechświecie istnieje życie?", drugie zaś brzmi "Jak życie może się rozwinąć w przyszłości?". Często zdarza się, że rzeczy, wraz z upływem czasu, stają się coraz bardziej nieuporzą... (czytaj więcej)

Mitologia germańska
Opublikowano: 2005-03-08 19:06:45
Bogowie Alci i Alkis - bliźniacza para bóstw światła, obrońcy żeglarzy. Alfódr, Alfadir - kowal niebios, ojciec wszystkiego. Baldur, Balder, Baldr - mądry i szlachetny syn Odyna i Frigg, zwany ,,krwawiącym bogiem". Uważany był za boga dobra, światła, sprawiedliwości, młodości, piękna i wiosny. Jego żoną był Nanna, z którą miał syna Forsetiego, boga sprawiedliwości. W młodości Baldra dręczyły koszmarne sny, które mówiły mu, że niebawem umrze. Asgard ogarnęło złe przeczucie, a inni bogowie próbowali zrozumieć znaczenie snów Baldra. Odyn udał się do świata zmar... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium