[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Norwegia
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Obserwacje Niezidentyfikowanych Obiektów Podwodnych w Norwegii
Opublikowano: 2016-03-21 19:33:46
Na wodach Norwegii (a także Szwecji) przez długi czas dokonywano obserwacji niezidentyfikowanych obiektów podwodnych, sięgających czasów przed II wojną światową. W dalszej części niniejszej publikacji przyjrzymy się temu osobliwemu zjawisku oraz omówimy obserwacje obiektów wychodzących z lub wchodzących do jezior i rzek. Niniejszy artykuł oparty jest na notatkach prasowych oraz zgłoszeniach zaczerpniętych z archiwów UFO-Norway. Norweski Królewski Wydział ... (czytaj więcej)

Co powinieneś wiedzieć o zombie! Zaglądamy do książki “The Zombie Book: The Encyclopedia of the Living Dead”
Opublikowano: 2014-09-10 00:52:20
Pamiętam realistyczny i bardzo wstrząsający sen, jaki miałem wiele lat temu. Z raczej kinowego punktu widzenia, spoglądając na trawiaste podwórko obok mojego domu, widziałem kobietę w poszarpanym szarym ubraniu i z rozwichrzonymi włosami. Siedziała w kucki na ziemi nad zwłokami jakiegoś człowieka. Odwróciła głowę i spojrzała na mnie. Jej wiedźmowata twarz pokryta była krwią, ręce zaś ociekały zakrwawionym mięsem jej ofiary. Ona zjadała tego biedaka! To była zombie! Większ... (czytaj więcej)

Umysł Boga
Opublikowano: 2013-09-15 01:48:23
Każdy słyszał o kręgach zbożowych, jednak czym one są? Najbardziej uderzającymi cechami tych formacji są dokładne zawirowanie i spłaszczenie zboża, oraz wyraźna granica między roślinami leżącymi a stojącymi. Te twory pojawiały się nie tylko na polach pszenicy, ale także polach ziemniaków, buraków cukrowych, wrzosu, słoneczników, na polach ryżowych, na śniegu, lodzie i piasku. Drzeworyt z 1687 roku, ukazujący "Diabła z M... (czytaj więcej)

Czaszka Gwiezdnego Dziecka. Wykład Lloyda Pye cz. 3
Opublikowano: 2012-04-17 18:29:48
Ponieważ rzeczy szybko się zmieniają, za sto lat ludzie spojrzą na to, co mamy obecnie, i będą się z nas śmiać tak samo, jak my teraz śmiejemy się z ludzi, którzy wierzyli, że Ziemia jest płaska i że jest centrum wszechświata. Jesteśmy po prostu takimi samymi ignorantami tych rzeczywistości, a z upływem czasu je potwierdzimy. Musi jednak istnieć, moim zdaniem, pewien punkt zwrotny, podwaliny czegoś nowego, coś, co ożywi prawdę i pozwoli jej wyjść na światło dzienne. Myślę, że Gwiezdne Dziecko mogłoby być tym lewarkiem, tym punktem zwrotnym, ponieważ zmusi ten spór do przybrania poważnego tonu.... (czytaj więcej)

Rzecz o wilkołactwie
Opublikowano: 2006-06-24 17:00:00
Wilkołactwo inaczej Likantropia (od [lýkos], lupus — wilk; [ánthropos], homo — człowiek) jest to zbiór wierzeń opierających się na wierze fizycznej przemiany człowieka w wilka lub człowieka-wilka. Ciężko jest określić dokładne pochodzenie tych wierzeń. Być może wywodzą się one z legendy berserka(staronordyckie słowo oznaczające „skórę niedźwiedzia”)- byli to nie znający strachu wojownicy nordyccy, którzy na czas walki wpadali w szał, wierzono że dysponowali wt... (czytaj więcej)

Hydraty - czyżby przyczyna tajemniczych zjawisk w trójkącie bermudzkim?
Opublikowano: 2005-11-18 19:55:51
Złoża hydratów metanu na świecie Niektórzy sądzą, że to on jest przyczyną zaginięć statków w rejonie trójkąta bermudzkiego. Metanowy lód -tajemnicza substancja wydobywana z głębin oceanów - spala się równym, czerwonym płomieniem, pozostawiając po sobie tylko kafużę wody. To jedno z najbardziej wydajnych paliw może stać się nadzieją dla przemysłu lub... przyczyną zagłady Ziemi. Statek wiertniczy zajął pozycję nad wzgórzem znajdującym się na dnie oceanu. Św... (czytaj więcej)

Kraken
Opublikowano: 2005-03-11 22:33:46
Kraken to legendarny stwór morski, którego ponoć widuje się na wybrzeżach Norwegii i Ameryki Północnej. Pierwszym, który opisał to monstrum w epoce nowożytnej, był Eryk Pontoppidan w swoim dziele z roku 1755 - Natural History of Norway. Jeszcze wcześniej pisał o nim Pliniusz - potwór miał blokować wejście przez Cieśninę Gibraltarską, nie przepuszczając podróżujących tamtędy okrętów. Stworzenie to jest monumentalnych rozmiarów - przypuszczalnie ma 1,5 kilometra obwodu i długie, oślizgłe macki. Wedle opowieści żeglarskich, krakeny były często brane za wyspy. Kiedy marynarze wychodzili... (czytaj więcej)

Robak morski
Opublikowano: 2005-03-11 21:56:43
Tzw. ,,robak morski" od wieków spotykany jest w pobliżu północnych brzegów Skandynawii. Ze względu na długość przypomina węża, ale porusza się wyginając w płaszczyźnie pionowej. Opisując to stworzenie naoczni świadkowie często porównują jego długie, falujące ciało do rzędu połączonych boi. Morskie robaki są zwykle szare albo czarne, mają drobne głowy i długą szyję, wystające nad powierzchnią wody. Niektórzy widzieli też u niego ostro zakończone rogi lub uszy. Czasami za szeregiem garbów widoczny był zarys ogona przypominający ogon wieloryba. Szczególnie imponujący egzemplarz tego zwierzęc... (czytaj więcej)

Alfabet runiczny
Opublikowano: 2005-03-09 14:21:44
Runy (alfabet runiczny) - alfabet używany do zapisu przez ludy germańskie i celtyckie. Niekiedy nazwę "runy" odnosi się także do systemów piśmienniczych stosowanych przez ludy tureckie (tzw. alfabet Orkhon) oraz Madziarów (Węgrów) (tzw. Székely Rovásírás). Używany również w obrzędach magicznych. Słowo *run oznacza 'tajemnicę, sekret'. Według wierzeń nordyckich runy podarował ludziom bóg Odyn. Najprawdopodobniej alfabet ten został zapożyczony od ludów północnej Italii (alfabet alpejski). Niektórzy badacze zwracają uwagę na jego powiązania z alfabetem hebrajskim czy fenickim. ... (czytaj więcej)

Niezidentyfikowane obiekty podwodne
Opublikowano: 2005-03-08 20:45:06
Zacznijmy naszą podróż od Europy Północnej, gdzie w ostatnich latach odnotowano pojawienie się tajemniczych obiektów podwodnych w okolicach Grenlandii, Islandii, Norwegii, a zwłaszcza Szwecji. W kwietniu 1988 roku Bengt Gustafsson, główny dowódca armii szwedzkiej. podał do publicznej wiadomości, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odnotowano aż trzydzieści przypadków wykrycia nie zidentyfikowanych obiektów podwodnych (USO) na wodach szwedzkich. Ponieważ raporty z obszaru Skandynawii prawie na pewno dotyczą statków cywilizacji ziemskiej, czasem są wytworami wyobraĄni pobu... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium