[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Nessie
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Czy Nessie wymarł? Od kilkunastu miesięcy nie zanotowano żadnych nowych obserwacji słynnego potwora z jeziora Loch Ness
Opublikowano: 2014-04-13 21:12:02
Słynne zdjęcie Nessie z lat trzydziestych XX wieku. W połowie lat 90-tych udowodniono, że fotografia została sfałszowana Weteran obserwacji potwora z Loch Ness jest przekonany, że stworzenia tego nie widziano od ponad roku, a zgodnie z najnowszymi doniesieniami, może ono już nie żyć. Tak długa przerwa w obserwacjach wystąpiła po raz pierwszy od prawie 90 ... (czytaj więcej)

Najnowsze doniesienia dotyczące obserwacji zwierząt wodnych (lipiec 2009)
Opublikowano: 2009-07-07 09:45:17
W ostatnim czasie przybyło parę obserwacji słynnego Nessie jak i jego odpowiednika w USA i Kanadzie o nazwie "Champ". Z końcem maja nadeszła pierwsza wiadomość z Invernes. Podczas rejsu statku "Jacobite Queen" na jeziorze Loch Ness zarejestrowano sonarem pięć sygnałów. Były one na tyle dziwne, że ekspertom nie udało się do teraz wyjaśnić ich pochodzenia. Pojedyńcze sygnały zdarzały się już w przeszłości, przeważnie tłumaczono je jednak błędami w odczycie radaru. Jacobite Queen wyposażono w 2007 r w sonar, aby rejestrował on wszystkie podwodne anomalie w jeziorze. ... (czytaj więcej)

Czy mityczne stworzenia mogą istnieć?
Opublikowano: 2008-08-24 03:33:55
Czy mityczne stworzenia istnieją? Pokaż mi ciało - rzekome obserwacje Bigfoota, Nessie czy Ogopogo rozpalają naszą wyobraźnię. Ale same anegdoty nie tworzą nauki. Świat stracił w ostatnim czasie autorów dwóch największych biożartów: Douglasa Herricka, ojca niewątpliwie zabawnego szakalopa (oryginalna pisownia "jackalope", pół-zając, pół-jeleń), oraz Raya Wallace'a, patrona i obrońcę mniej absurdalnego Bigfoota. Szakalop wywołuje śmiech z powodu takich dziwactw, ... (czytaj więcej)

Kryptozoologiczne podsumowanie roku 2006
Opublikowano: 2007-01-30 01:21:54
KryptoZoo - jedyna obecnie działająca polska strona kryptozoologicznaChciałbym podsumować rok 2006, omawiając wazniejsze zdarzenia, które miały miejsce w kryptozoologii, zoologii i w Portalu Kryptozoologicznym KryptoZoo. Nie będe się bawił w żadne kalendarium, będe mówił to, co było najważniejsze i rzecz jasna to, co pamiętam, bo było tego dużo.Ten rok jak ... (czytaj więcej)

Morag - potwór z Loch Morar
Opublikowano: 2006-02-27 10:25:35
Legenda o Moragu, potworze ze szkockiego jeziora Loch Morar, ma swoje korzenie w mitologii - nazwa Morag, z gaelickiego słowa "Mhorag", znaczy "duch jeziora". Od roku 1887 zanotowano 30 wiarygodnych obserwacji, co skłania do stwierdzenia, że mit ma swoją podstawę w rzeczywistości. Loch Morar jest najgłębszym jeziorem w Wielkiej Brytanii. Ponad trzysta metrów głębokości, to idealne miejsce dla populacji jeziorowych "potworów". Morar nie podziela sławy Loch Ness, pozostając surowym, nierozwin... (czytaj więcej)

Jawajska wielka ryba
Opublikowano: 2006-02-09 08:38:10
Jawajska wersja słynnej Nessie. Przypuszcza się, że występuje w jawajskim jeziorze Patenggang. Przez miejscową ludność nazywany ,wielką rybą, choć nie wydaje się być tak dużą. Ma około 6 metrów długości i długą, smukłą szyję. Tubylcy wierzą, że stwora należy utrzymywać w uśpieniu i dlatego właśnie mieszkańcy okolic regularnie palą opium na brzegach jeziora.Źródło: www.kryptozoologia.prv.pl... (czytaj więcej)

Muzeum kryptozoologiczne Lorena Colemana
Opublikowano: 2005-04-28 21:14:02
Loren Coleman całe życie tropił nieznane nauce zwierzęta. Zbierał odlewy odcisków stóp, próbki sierści, nawet tajemnicze zwierzęce łajno. Teraz otworzył pierwsze w świecie prywatne Muzeum Kryptozoologiczne. Placówka mieści się w jego domu w Portland, w stanie Maine (USA), a Loren ma nadzieję, że z czasem stanie się ona światowym centrum kryptozoologii. Wśród eksponatów prezentowanych w muzeum znalazły się naturalnej ... (czytaj więcej)

Caddy
Opublikowano: 2005-03-11 23:00:44
Stworzenie to, od zatoki Cadoro (Kolumbia Brytyjska) nazywany ,,Caddy", ma od 10 do 20 metrów długości, dużą, końską głowę, smukłą szyję i bardzo długie, wężowate ciało. W odróżnieniu od obserwacji np. Nessie, relacje z ze spotkań z Caddie (jest ich niewiele mniej niż 100) są precyzyjne i wiarygodne. W 1995 roku dr Ed Bousfield, biolog z muzeum przyrodniczego w Kolumbii Brytyjskiej i oceanograf Paul Le Blond opublikowali w piśmie ,,Amphipacifica" opis słynnego ,,Caddy'ego" i nadali temu wciąż nie ... (czytaj więcej)

Czarne psy brytyjskie
Opublikowano: 2005-03-11 22:53:02
Wielkie czarne psy pojawiają się na Wyspach Brytyjskich od bardzo dawna. Stworzenia te, które być może powinny stać się bardziej obiektem badań parapsychologów niż kryptozoologów, stały się już elementem miejscowego folkloru, podobnie jak słynna Nessie. Jedna z pierwszych wzmianek na temat zagadkowych stworzeń pochodzi z 1577 roku. 4 sierpnia w Bungay w hrabstwie Suffolk, wielki czarny pies wbiegł do kościoła podczas odprawiania mszy. Dwaj mężczyźni, w pobliżu których przebiegł, padli martwi, ze skręconymi karkami. Relacja zachowała się dzięki Abrahamowi Flemingowi, który opisał powyższe wydar... (czytaj więcej)

Dziedziny "paranormalne" wstępem do zainteresowania naukami ścisłymi
Opublikowano: 2010-06-05 16:07:48
"Dlaczego mamy tak mało studentów zainteresowanych naukami ścisłymi?" - to często stawiane pytanie odzwierciedla wieczne zmartwienie wykładowców i ekspertów. A oto mała parafraza: "Dlaczego tak niewielu młodych ludzi chce zostać biologami, podczas gdy tak wielu interesuje się kryptozoologią?" Tworząc tą parafrazę pragnę zasugerować, że takie sprawy, jak potwory z Loch Ness, niezidentyfikowane obiekty latające (UFO) czy fenomeny psychiczne, oferują nam sposób na zainteresowanie studentów naukami ścisłymi. Te tematy stanowią tajemnice, a ludzie z naturalnych względów fascyn... (czytaj więcej)

Nessie
Opublikowano: 2005-03-11 22:12:41
Jak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, gdy tylko wychyli się monstrualna głowa z jeziora Loch Ness, to niechybnie mamy w prasie ogórki i posuchą na wiadomości. Do niedawna był to żelazny temat w każdej sierpniowej gazecie. Dziś, w globalnej wiosce, jaką stała się nasza planeta, nie brakuje skandali, tragedii, katastrof i sensacji, niezależnie od pory roku. Toteż Nessle, jak go w zdrobnieniu nazywają Szkoci, raczej uspokaja nasze stargane nerwy, stanowiąc nadal fascynującą zagadkę. Pieszcz... (czytaj więcej)

Potwór z jeziora Van
Opublikowano: 2005-03-11 21:51:44
Potwór z jeziora Van to nieznane zwierzę wodne zamieszkujące jezioro położone nieopodal miasta Van w Turcji. Według tubylców, zwierzę osiąga około 15 metrów długości, jest barwy brunatnej.Pierwsze doniesienia o tym stworzeniu pochodzą sprzed dziesięciu lat. W 1997 roku Turek Unal Kozak zdołał nakręcić amatorki film przedstawiający stwora (OBEJRZYJ).... (czytaj więcej)

Nessie nie istnieje
Opublikowano: 2005-03-09 14:26:03
Ekipa telewizji BBC One, która przygotowała nowy film o zagadce potwora z Loch Ness, twierdzi, że Nessie nie istnieje. Twórcy postanowili pójść za tropem teorii głoszącej, że w jeziorze tym mógł przetrwać do naszych czasów plezjozaur. Mimo że naturalnym środowiskiem tego zwierzęcia były ciepłe wody subtropikalne, ekipa doszła do wniosku, że teoretycznie możliwe było jego zaaklimatyzowanie się do surowych warunków Szkocji.Co zrobiono? Na samym początku badacze postanowili odtworzyć prawdopodobne zachowania plezjozaura. W tym celu przestudiowali nawyki i tryb życia obecnie żyjąc... (czytaj więcej)

Spis kryptyd by BCSCC
Opublikowano: 2005-03-08 21:32:02
Oto spis prawie wszystkich odkrytych w XX wieku zwierząt, sporządzony przez British Columbia Scientific Cryptozoology Club. Uwaga, podane zostało anglojęzyczne nazwy zwierząt. Tekst pochodzi ze strony http://www.cryptosafari.com/bcscc/cryptidlist.htm Mammals (ssaki) - 212 ADJULE (DOG, N. AFR) AHOOL (BAT S.E. ASIA) AHUITZOTL (OTTER, MEX.) ALULA WHALE (IND. OC.) ANDEAN WOLF (ARG.) ANOMALOUS JAGUAR (S.AMER.) ARCTIC KILLER WHALE ANTARCTIC LONG-FINNED WHALE ARIZONA JAGUAR (USA) ATLAS BEAR (N. AFR.) AULI (SIRENIAN, E. & C. AFR.... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium