[ZAMKNIJ REKLAMY]
Kup reklamę w tym miejscu!Nie zapomnij odwiedzić strony naszych partnerów - ich lubimy, ich polecamy!


Negocjacje handlowe, kredyty, pożyczki, chwilówki
ile kosztuje in vitro
STR. GŁÓWNA
SŁUCHAJ
PODCASTY
CZYTELNIA
Radio Paranormalium - zjawiska paranormalne - strona glowna
Nick:  
Hasło:
Zapamiętaj
Logowanie przy użyciu kont z Facebooka itd. dostępne jest z poziomu forum
TAGI :: Szukasz tagu: Atlantyda
(zobacz chmurę tagów)
ARTYKUŁY   |   BLOGI   |   AUDYCJE   |   KSIĄŻKI   |   FILMY   |   ZDJĘCIA
Artykuły
Gąbczasta Ziemia, ukryty ocean
Opublikowano: 2015-11-23 21:19:16
W czasach starożytnych podziemne rzeczywistości powiązane były z grackim Hadesem, nordyckim Svartalfheim, chrześcijańskim Piekłem oraz żydowskim Sheol. Piekielne wzgórze Dantego Alighieri w "Boskiej Komedii" stanowiło tunel do wewnętrznej Ziemi, która miała stanowić miejsce spoczynku dla wszystkich ludzi przed nadejściem ostatecznej władzy sprawiedliwości. Gdy Isaac Newton przedstawił nowe prawo grawitacji, brytyjski astrono... (czytaj więcej)

Atlantyda odnaleziona: przykuwające uwagę opowiadanie Platona było inspirowane rzeczywiście istniejącym miejscem
Opublikowano: 2015-09-02 00:21:57
Atlantyda - wizja artysty Mamy rok 360 p. n. e., świt zachodniej cywilizacji. Ateny, kolebka demokracji, stanowią epicentrum starożytnego świata. W swoich dialogach o "Timajos" i "Kritias", Platon wprowadza opowieść o zaawansowanej prehistorycznej cywilizacji, która od tego momentu zniewalała wyobraźnię wszystkich następnych pokoleń. Była to historia Atlantydy, idyllicznym wyspowym raju uzdolnionych nawigator... (czytaj więcej)

Trójkąt Bermudzki i podobne obszary na Ziemi
Opublikowano: 2015-03-09 03:22:25
Najnowsze teorie i spekulacje odnoszące się do Trójkąta Bermudzkiego mówią, że na Ziemi istnieje wiele podobnych stref. Teorie konspiracyjne stały się nieodłącznym elementem życia gatunku ludzkiego. Każde niewyjaśnione lub naturalne zdarzenie zawsze posiada jakąś tłumaczącą je nienaukową teorię. Owe teorie były świadomie lub nieświadomie zakorzenione w umysłach naszych praojców, a co za tym idzie - rodziców, a także naszego i... (czytaj więcej)

Czy zatopione miasto na Kubie to Atlantyda? Przedstawiciele oficjalnej nauki ignorowali je przez 10 lat, ponieważ pojawiło się "nie wtedy, kiedy powinno, i nie tam, gdzie powinno"
Opublikowano: 2014-08-10 14:11:39
Po ukazaniu się pierwszych informacji na temat znaleziska, sprawą zainteresował się Instytut Antropologii na Uniwersytecie w Veracruz. W trakcie dalszych badań podwodnych ruin stwierdzono wiele podobieństw i cech wspólnych z pozostałościami cywilizacji Olmeków Zaledwie ponad dekadę temu zespół badawczy pracował nad misją spenetrowania i zbadania zachodniego wybrzeża Kuby, gdy urządzenia sonarowe wykryły zdumiewającą... (czytaj więcej)

Rok 2013 - czyli co robić, gdy apokalipsy nie będzie
Opublikowano: 2009-11-21 18:10:36
Wiara w nadchodzący koniec świata takiego, jaki znamy, może się wydać zrozumiała dla ludzi żyjących w pierwszej dekadzie XXI wieku, gdy jednak spojrzymy w przeszłość, przekonamy się, że była ona od zawsze elementem psychologii Zachodu. Jezus Chrystus, będący centralną postacią zachodniej religii, powiedział swoim uczniom, że koniec czasów jest bliski, zaś większość spośród tych, którzy akceptowali Jezusa, wierzyło, że kosmiczna katastrofa nastąpi za ich życia. Jezus działał jednak ... (czytaj więcej)

Hitler i tajny kult satanistyczny w samym sercu nazistowskich Niemiec. Historia Towarzystwa Vril
Opublikowano: 2009-08-19 02:31:36
Adolf Hitler i Heinrich Himmler Na pierwszy rzut oka duży okrągły pokój w piwnicy zamku Wewelsburg wygląda dość niewinnie. Podłoga wyłożona jest gładkimi, starannie wyciętymi kamieniami. Lśniące, kamienne, łukowate ściany majestatycznie sięgają wysokiego sufitu. Na samym środku pokoju leży zapadnięty kamienny ołtarz z wypastowanymi stopniami prowadzącymi wzdłuż wypalonego i popękanego kamienia. St... (czytaj więcej)

Sardynia Atlantydą? Sensacyjna teoria
Opublikowano: 2009-07-20 18:40:55
Sardynia - zdjęcie satelitarne Czołowi naukowcy spotkali się ostatnio w Rzymie, by przedyskutować ekscytujący i kontrowersyjny pomysł mówiący, że Sardynia jest zaginioną Atlantydą. Teoria, rozwinięta w książce autorstwa włoskiego dziennikarza Sergio Frau, zyskała międzynarodowe uznanie, jednocześnie jednak stała się obiektem ostrej krytyki. Pomimo sprzedania książki we Włoszech w liczbie 30 000 egzempl... (czytaj więcej)

Czyż piramida nie jest piramidą?
Opublikowano: 2006-08-31 23:20:00
Wielu z nas zapewne słyszało o słynnej piramidzie znajdującej się rzekomo w miejscowości Visoko w Bośni. Do tego małego miasteczka w 2005 roku zjechały się tłumy archeologów i badaczy w celu zbadania niezwykłego obiektu. Jednym z pionierów tych badań był Semir Osmanagić, który po przeprowadzeniu wstępnych badań zauważył, że wzgórze rzeczywiście bardzo przypomina poramidę, a ponadto posiada bloki usytuowane zgodnie z kierunkami świata. Jedną ze wskazówek stanowiła analiza zdjęć satelitarnych, która wykazała, że występuje szybsze wychładzanie niektórych wzgórz w tym rejonie, co sugerował... (czytaj więcej)

Co mają wspólnego Atlantyda i Irlandia?
Opublikowano: 2006-05-29 22:00:00
Atlantyda była przez długi czas uznawana jedynie za czysto fikcyjną opowieść Platona. Badania jednak ujawniły, że opowieść ta oparta jest na tradycji historycznej. Hipotetyczne imperium Atlantydy pokazujemy na mapce. Jak z wieloma tradycjami historycznymi, wydarzenia z dawnych czasów i miejsc nałożone są na najnowsze i znane - w tym przypadku na Irlandię. Jedynie z nadejściem nowoczesnej archeologii, przestrzeni opartej na zdalnym wyczuwaniu, systemów geograficznych i Int... (czytaj więcej)

Atlantyda odkryta?
Opublikowano: 2006-05-25 11:00:00
Po prawie dekadzie poszukiwań, zagubiona wyspa Atlantyda (lub eden*) została odkryta przez autora Robert Sarmast'a. Została zlokalizowana na dnie morza śródziemnego, w jego wschodnim regionie, rozciąga się między Cyprem i Syrią. Sarmast odkrył miejsce, które pasuje do sławnego opisu Platońskiej Atlantydy ze zdumiewającą dokładnością. Odkrycie Atlantydy dostarcza bezspornego dowodu na to, że prawie każda wskazówka w opisie Platona, doty... (czytaj więcej)

Końca świata nie będzie!
Opublikowano: 2005-08-05 15:24:37
Od tysięcy lat wróżbici, szamani i jasnowidzowie próbują przewidzieć datę wydarzenia popularnie nazywanego "końcem świata". Najbardziej znane przepowiednie mówią o roku 2012, inne o 2015, nie wspominając o proroctwie Nostradamusa, który koniec świata umieścił w 1999 roku. Zwolennicy tych przepowiedni za dowód na ich prawdziwość podają na przykład słynny kalendarz Majów, który kończy się na roku 2012; a także wiele innych, mniej lub bardziej wiarygodnych dowodów. Ale to tylko przepowiednie,... (czytaj więcej)

"Bezużyteczność" teleskopów po 2050 roku
Opublikowano: 2006-03-29 22:15:00
Naziemna astronomia, zdaniem ekspertów, może stać się niemożliwą do praktykowania w ciągu najbliższych 40-stu lat z powodu zanieczyszczenia powietrza spalinami samolotów oraz zmian klimatu. Skroplone ślady samolotów – potocznie nazywane smugami – mogą się rozpraszać, stając się nie do odróżnienia od zwykłych chmur. Zdaniem profesora Gerry’ego Gilmore’a, jeśli tendencje w tanich przelotach lotniczych będą zdążały nieustannie w obecnym... (czytaj więcej)

Zagadka południowoamerykańskich tuneli podziemnych
Opublikowano: 2006-03-25 17:10:00
Dziwne tunele, które biegną setki kilometrów pod powierzchnią Ameryki Południowej... Ogromny skarb, ukryty w podziemnych sklepieniach... Podziemne artystyczne ogrody, wykonane z ręcznie obrabianego złota i cennych klejnotów... Pogłoski o złotych płytach z dziwnymi napisami, wygrawerowanymi po ich lśniącej stronie... Oto elementy wielkiej zagadki dotyczącej sieci podziemnych tuneli, istniejących rzekomo pod dolinami i płaskowyżami Ameryki Południowej. Zagadkowe... (czytaj więcej)

W poszukiwaniu mitycznej Atlantydy. Cel: Sahara
Opublikowano: 2006-03-23 19:00:00
Naukowcy przypuszczają, że legendarna Atlantyda nie została zatopiona przez Ocean Atlantycki. "Leży pod piaskiem Sahary" - uważa brytyjska archeolog dr Carla Sage. O odkryciu poinformował "World Weekly News". Zdaniem dr Sage Atlantyda była północnoafrykańskim imperium. "Ze starożytnych źródeł wynika, że Mykeńczycy, Kreteńczycy i Egipcjanie utrzymywali kontakty handlowe z Atlantydą" - mówi, dodając, że położenie Atlantydy pozwalałoby na prowadzenie handlu także z Troją i innymi... (czytaj więcej)

Trójkąt Bermudzki
Opublikowano: 2005-03-08 21:02:50
Na temat Trójkąta Bermudzkiego powstało mnóstwo teorii. Opowiadano o potworach morskich i ukrytej pod wodą Atlantydzie. Wraz z rozwojem techniki przedstawiano nowocześniejsze przypuszczenia: nagłe wydzielanie się metanu z dna oceanu, istnienie czarnej dziury, anomalie geomagnetyczne i działania UFO. Te ostatnie znalazły wielu zwolenników po najsłynniejszej katastrofie, która wydarzyła się w tym rejonie-zniknięciu eskadry samolotów typu Gru... (czytaj więcej)

Manuskrypt z Puri
Opublikowano: 2005-03-08 20:55:50
Chciałbym tu przytoczyć sprawę znanego zapewne niektórym manuskryptu odnalezionego w 1984 roku w Indiach, w Puri. Dlaczego jednak manuskrypt ten jest taki niezwykły? Otóż wydaje się, że autorem jest nie kto inny jak Krzysztof Kolumb! Jak jednak doszło do jego odkrycia.W 1984 roku, Peter Newman, amerykański naukowiec z grupą uczonych na zaproszenie rządu Indii zajmował się restauracją i porządkowaniem archiwum i bibliotek świątyni w Puri. Tam właśnie natrafił na manuskrypt - spisany pismem świ... (czytaj więcej)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RAMÓWKA NA DZIŚ
ARCHIWUM AUDYCJI
WESPRZYJ
RADIO PARANORMALIUM
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Skontaktuj się z nami
tel 32 7460008 tel kom. 530620493 Skype radio.paranormalium.pl E-mail: radio@paranormalium.pl Formularz kontaktowy Polityka prywatności
Copyright © 2004-2022 by Radio Paranormalium