Strona 1 z 1

Re: życie i śmierć człowieka

: 2011-06-06, 13:57
autor: Ivellios
Żądam natychmiastowego zaprzestania spamowania na forum Paranormalium, w przeciwnym razie zmuszony będę podjąć niezbędne kroki prawne zmierzające do ukrócenia tego procederu. Przypominam, że wysyłanie niezamówionej informacji handlowej (w tym wypadku linków do innej strony okraszonych tekstem reklamowym) stanowi złamanie prawa i grożą za to poważne konsekwencje.
gospodarka.gazeta.pl pisze:Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny za wykroczenie. Wynika to z art. 24 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, a więc osoby, do której niechciana reklama została wysłana.

Rozsyłanie niezamówionej informacji handlowej stanowi też czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W razie dokonania czynu nieuczciwej konkurencji, przedsiębiorca, którego interes został zagrożony lub naruszony, może żądać zaniechania niedozwolonych działań, usunięcia ich skutków, złożenia oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie, naprawienia wyrządzonej szkody, wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści, a nawet zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204 ze zm.).

Re: życie i śmierć człowieka

: 2011-06-06, 18:49
autor: Darnok
Przyjdą jeszcze raz takie spamy, to się ich postraszy na ich własnej stronie- przez formularze kontaktowe.

Re: życie i śmierć człowieka

: 2011-06-06, 22:21
autor: Bossdawidof
Witam was, a nie zastanawialiście się może, że istnieje http://paszoł won ??
Ja nad tym myślałem i sądzę że tak, tylko pytanie brzmi jakie jest to życie :)

Warn + ban za spam
Spock

Re: życie i śmierć człowieka

: 2011-06-06, 23:44
autor: oriana2240283
myślę, że nigdy się nie dowiemy tego co jest po śmierci...możemy tylko gdybać..eh...czasem niewiedza jest cenniejsza i...daje nam spokój...co jest po śmierci

Re: życie i śmierć człowieka

: 2011-06-07, 00:01
autor: Ivellios
Mówię poważnie, jeszcze kilka razy zdarzy się taka recydywa to nie będę się patyczkował tylko wyślę skargę w odpowiednie miejsce. To się dzieje już nie pierwszy raz, i nie tylko na Paranormalium, forum life-after-life.paranormalium.pl też niedawno równo osrali...