zmora

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Monomagnum
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Re: zmora

Post autor: Monomagnum » 2010-07-14, 12:27

"Zmora senna"- objawy takie jak opisałaś. Jest to wytwór naszego mózgu, który wywołany jest najczęściej stresem.Gęba zjawy (zmory), czy kroki w około niego, uciski na klatkę (w rezultacie duszności) potęguje strach. człowiek nieświadomy co się dzieje, odbiera to przerażeniem, nie będąc świadomy z działania mózgu.

Owszem nie możemy wykluczać działania demonów, ale objawy które podajesz, to objawy "zmory sennej", czyli działania mózgu, pod "niewiedzą" ciała. I ja poradzę skonsultować się z psychologiem, a jeśli to nie pomoże uciec się do modlitwy w tej intencji, oraz egzorcyzmów, jeśli będzie to konieczne. (w co szczerze wątpię)
Pozdrawiam!

Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję.

— Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Monomagnum
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Monomagnum » 2010-07-16, 09:43

Poeto drogi, poradziłbym poczytać chociaż troszeczkę na temat zjawiska "zmory nocnej" ;)

— Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Chantelle
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Chantelle » 2010-07-16, 15:41

Podobno trzeba ruszac palcem duzej nogi , ale nie probowalam , jak mi się to przydazalo nie robilam nic , tylko czekala, serce mi bilo jak szalone,ale czekalam i mijalo po prostu.
Nie jest to poza tym nic nadprzyrodzonego , postaci ktore widzimy katem oka , czy ktore rzekomo nad przyduszaja , to tylko wytwory naszego mozgu . Po prostu szukamy wytlumaczenia tego stanu i stad się to bierze.
Jest to paraliz sennhy/przysenny, nie zadne demony.Wiedzac to latwiej sobie z tym poradzic. Ja wolalabym , zeby to byl demon :(
No i na co patrzysz
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Dagmara » 2010-07-16, 16:12

Ogólnie by paraliż minął powinno się skupić na ruchu jakiejkolwiek kończyny, w ten sposób nasz mózg zostaje pobudzany do prawidłowego funkcjonowania i paraliż ustępuje.
Paraliż może występować u osób, które wiodą męczący dla organizmu tryb życia, albo zbyt ograniczony ruchowo. Także zamiast wybierać się do psychologów, lub odprawiać jakieś modły, radziłabym zadbać w odpowiedni sposób o samego siebie ;)
Chantelle normalnie przerażasz mnie '' Ja wolałabym, żeby to był demon'' o rety :D
Awatar użytkownika
Chantelle
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Chantelle » 2010-07-16, 17:07

No co tak slyszalam z tym palcem !! :D Nie przejmuj się mna Dagmara , ja juz tak mam ;)
No i na co patrzysz
Awatar użytkownika
Monomagnum
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Monomagnum » 2010-07-16, 18:23

Ja wolalabym , zeby to byl demon
Igranie z takimi mocami, nawet gdy nie jesteś katoliczka, czy innego "typu" chrześcijanką nie jest rozsądne (o czym za pewne wiesz). Ja osobiście nie podzielam zdania na Twój temat- ale najciekawsze jest to że duży odsetek ludzi uważa "zmorę nocną" za działanie demonów. Niemniej jednak ten odsetek nie zdaje sobie sprawy z działania tego drugiego. (W sumie ja też nie mam prawa, bo nigdy spotkania z demonem nie przeżyłem :o )

Pozdrawiam!

— Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Chantelle
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Chantelle » 2010-07-16, 18:51

Ale nie przejmujcie się mna , ja tak mam. Nikomu nie polecam czy cos, ale i tak w ostatecznosci kazdy odpowiada na siebie .Dobrze ze ostrzegacie , ale ja nie potrzebuje tego , wiem co robie ;)
No i na co patrzysz
Awatar użytkownika
supolo
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: supolo » 2010-07-19, 12:14

Podejrzewam że człowiek będąc w tym stanie próbuje sobie to jakoś wyjaśnić, następnie przypomina sobie o duchach, zjawach itp., które widział na jakiś horrorach. Myśląc o nich zaczynają mu się one śnić i przerzuca mu się to na świat realny, który nadal widzi. Moja rada taka: wytłumacz mu że to zwykłe i normalne zjawisko i nic mu nie grozi. Zabroń mu czytać o duchach, oglądać horrory itp. Uspokójcie go przed snem (np. medytacją), jeśli może to niech zażyje jakieś leki na dobry sen. I powiedz mu że jeśli znowu wejdzie w ten stan to żeby zamiast duchów wyobraził sobie np. anioła, który spaceruje po pokoju i go strzeże (lub cokolwiek czego się nie boi).
Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza.
PIT-HCC
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: PIT-HCC » 2010-08-01, 22:18

Moja mama miała styczność z tym zjawiskiem. Przed zaśnięciem coś ją paraliżowało pod głową czuła twardą powierzchnie nie mogła krzyknąć a na suficie pokazywała jej się twarz starego człowieka po czym po chwili wszystko znikało. Pewien człowiek mówił gdy to opowiadała że to jest zmora.
Pein
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Pein » 2010-08-02, 22:11

Witam czy znacie może dobre metody na zmore aby się odczepiło lub czy można jakoś jej pomóc?
Męczy mnie od roku!!!!
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Dagmara » 2010-08-04, 11:37

Pein, Ty nie masz doczynienia ze zmorą, tylko paraliżem sennym zjawiskiem jak najbardziej naturalnym :D
Poszukaj w tematach o paraliżu, gdzieś już pomagaliśmy userowi, który też cierpiał na tą ''dolegliwość''.
Pein
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Pein » 2010-08-04, 19:17

Dagmara w sumie tak myślałem ale w paraliżu sennym trzeba poruszyć jakoś częścią ciała czy palcem u nogi czy tam u ręki.A w tym o to zjawisku nie mogę tego zrobić.A jak już to czuje to po kilku sekundach powinno to przestać a u mnie tak nie jest!!!.dopóki nie powiem ojcze nasz to nie odchodzi,a jak powiem to od razu czuje ulgę.
Awatar użytkownika
Chantelle
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Chantelle » 2010-08-04, 19:35

Sugestia , ale jak dziala , to po co kombinowac z czyms innym?
No i na co patrzysz
Pein
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Pein » 2010-08-04, 22:38

hmn bo to przychodzi coraz częściej.....i nie wiem jak jej pomóc czy w ogóle można.
Awatar użytkownika
Chantelle
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Chantelle » 2010-08-04, 23:16

Rob jak najwiecej w ciagu dnia , wychodz z domu , jakis sport , imprezki, kladz się do lozka dopiero jak bedziesz na maksa zmeczony i nie wytrzymasz bez snu i bedzie ok :)
No i na co patrzysz
Pein
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Pein » 2010-08-05, 00:52

Ale ja tak robię :) no imprezki tylko rzadziej :)
Awatar użytkownika
Chantelle
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Chantelle » 2010-08-05, 11:31

I co , masz to co noc?
No i na co patrzysz
Pein
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Pein » 2010-08-05, 12:42

Nie nie co noc zwykle przed tym zaczynam być w transie ,jest mi gorąco normalnie jakby mi ktoś wiadro z gorącą wodą na łeb wylał :)
ODPOWIEDZ