Strona 1 z 1

...zjawiska paranormalne,które zmieniły nasz światopogląd...

: 2006-12-12, 17:33
autor: uduchowiony
Zawsze mnie zastanawia,czy gdybym nie znał biblii,nie słyszał o ufo i nigdy nie spotkał się z parapsychologią-tak samo postrzegałbym ten świat.Czy ta rzeczywistość niefizyczna,pomaga w zrozumieniu tego co nas otacza-a może wręcz odwrotnie,zniekształca prawdę.Czytając o ludziach którzy potrafią lewitować,opuszczać swoje ciało...,na początku przychodzi myśl-"...tak akurat..."-lecz po dłuższym zastanowieniu,czemu nie.Przecież człowiek to nie tylko ciało,posiadamy też;dusze i ducha,a więc możliwe jest że któraś z części naszego "ja" to potrafi.Lub patrząc nocą w niebo,zaczynam podświadomie zastanawiać się,czy i kiedy nas odwiedzą,a może naprawdę już tu są-wiadomo o kogo chodzi!...jeżeli zaś chodzi o biblie,to najwięcej namieszała ona mi w życiu,ciągła walka wiary z dowodami i pytanie,jest Bóg...czy go sobie człowiek wymyślił?Napewno rozumiecie o co mi chodzi...,jeżeli macie jakieś swoje przeżycia,odczucia czy ...,to zapraszam do pisania!
pozdrawiam...

: 2006-12-12, 18:56
autor: Darnok
Na mnie to miało wpływ. Zamiast słuchać jakiejś durnej muzyki, wolałem poczytać o UFO :D
Ps. Po co te pytania? żyj chwilą, a wszystkie odpowiedzi dostaniesz po śmierci :D

: 2006-12-12, 20:05
autor: The Little One
Jasne, zgadzam się- zastanawianie się samo w sobie do niczego konkretnego nie prowadzi na tej płaszczyźnie. Swoje poglądy na tematy "mniej materialne" można budować jedynie na namacalnym doświadczeniu, bądź zgłębianiu wcześniej nabytej wiedzy teoretycznej- przynajmniej ja tak uważam.

Jeśli zaś chodzi o wierzenia, to doskonale "zilustrował" to w swoich wywodach na temat Chaosu Peter J. Carroll. Etapy ludzkich wierzeń i ich zmienności zamykają się w następującym schemacie, przedstawionym w postaci kostki do gry:
1 oczko w kostce: Poganizm
2 oczka w kostce: Monoteizm
3 oczka w kostce: Ateizm
4 oczka w kostce: Nihilizm (Późny ateizm)
5 oczek w kostce: Chaoizm
6 oczek w kostce: Zabobon

Wydaje mi się, że tak właśnie przebiega rozwój mentalny człowieka pod względem wierzeń, co z resztą mogę potwierdzić na moim przykładzie (obecnie jestem na poziomie Nihilizmu). Zależnie od stopnia naszego rozwoju, jesteśmy w danym okresie swojego życia bardziej lub mniej przychylnie nastawieni do ezoteryki i zjawisk paranormalnych- im więcej "oczek", tym bardziej wydaje się to dla nas być czymś oczywistym i bardziej chcemy się w to angażować i praktykować.
Nie należy oczywiście zapominać, że po 6 oczkach ponownie występuje 1 :P
Dla pełnego zrozumienia, przydałoby się rozwinięcie każdego z tych punktów o charakterystykę, ale to już do innego tematu XD

: 2006-12-13, 16:51
autor: uduchowiony
...ale co najbardziej wpłyneło na Wasze życie...i dlaczego?