Zdjęcie ducha, oceńcie...

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
wolek14
Tropiciel
Tropiciel

Zdjęcie ducha, oceńcie...

Post autor: wolek14 » 2010-02-28, 19:56

Jako iż jestem tutaj nowy to witam wszystkich.

Sprawa wygląda następująco.
Wraz z kolegą znaleźliśmy ostatnio na pewnej polanie w moich okolicach, zakopane w ziemi (na ok 5cm) krzyże. Bardzo proste krzyże, zbite z dwóch desek, każdy innej wielkości itd, deski były zapleśniałe. Jako iż w pobliżu mają swoje miejsce kolonie harcerzy, myślałem że to ich dzieło. Jednak ciekawość nie dała mi spokoju. Zapytałem tu i tam, między innymi moją ciocię, która powiedziała że w czasach wojny w lasach wokół tej polany mieszkali partyzanci, i podobno chowali tam dzieci które zmarły.
Jako człowiek wyznający racjonalizm przymrużyłem na to oko, lecz ciekawość zrobiła swoje. Wieczorem z kolegą pojechaliśmy tam, i zrobiliśmy parę fotek. Gdy weszliśmy na tą polanę momentalnie jakoś inaczej się poczułem, aczkolwiek to raczej prowokacja/autosugestia/podświadomość. Przeglądając zdjęcia jakoś nic szczególnego nie zauważyłem, poza jednym miejscem, które zostawię do oceny Wam, ja jako człowiek zamieszany w sprawę mogę podświadomie widzieć tam coś, czego tam nie ma. Jednak Wszyscy, którym to zdjęcie pokazałem od razu doznali szoku, podobno też to widzą, i fakty które podała mi Ciocia potwierdziło parę osób, jedna nawet skojarzyła sama skąd mógł się tam wziąć ten "duch".

Jeszcze jeden fakt, który zauważyłem, żeby zobaczyć cokolwiek, trzeba rozjaśnić monitor, gdyż na nie wszystkich to coś widać. Zdjęcie wrzucam na serwer, ściągnijcie go na dysk, i powiększcie 3x, czerwonym kółkiem jest zaznaczone coś, co wygląda jak postać małego chłopca.
W każdym bądź razie drzewa tam nie ma, tam jest właśnie ta polana z "cmentarzem".
http://www31.zippyshare.com/v/58550909/file.html
Pozdrawiam.

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...
Awatar użytkownika
wolek14
Tropiciel
Tropiciel

Re: Zdjęcie ducha, oceńcie...

Post autor: wolek14 » 2010-02-28, 20:12

Cóż, poczekam, może ktoś inny to zobaczy. Tak jak już mówiłem, znajomy który widział to u mnie zdecydowanie coś zobaczył, chciał mieć tą fotkę u siebie, przesłałem mu, i okazało się że nie widać nic, dopiero gdy rozjaśnił monitor, zmienił kontrast itd to zobaczył...
Ja również jestem sceptycznie do tego nastawiony.
Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...
Leanna
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Post autor: Leanna » 2010-02-28, 20:39

Ja tam widzę skrzyżowane gałązki :D
"Sąd sądem, ale sprawiedliwość ma być po naszej stronie."- Sami swoi
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik

Post autor: Crowley » 2010-02-28, 20:49

Ja powiększyłem, rozjaśniłem i wyostrzyłem no i mogę powiedzieć że widzę COŚ... To coś przypomina kościótrupka, ale jestem zdanie że to zwykła gra światła i cieni:)
- Piwa i krwi nie wylewam na darmo!
Awatar użytkownika
wolek14
Tropiciel
Tropiciel

Post autor: wolek14 » 2010-02-28, 20:58

Crowley, dokładnie o to coś mi chodzi, ja nie mam teorii co to jest, bo nie nam się na fotografii, może zwykły zbieg okoliczności.

Może jeszcze ktoś zerknie?
zblazowany

Post autor: zblazowany » 2010-02-28, 23:26

Wszyscy od razu doznali szoku? No to spostrzegawczych masz znajomych, bo ja już gapię się któryś raz na to zdjęcie i nic tam nie widzę.
Leanna
Wtajemniczony
Wtajemniczony

Post autor: Leanna » 2010-02-28, 23:29

Powiększ sobie troszeczkę :) Ale ja dalej będę się upierała przy gałązkach
"Sąd sądem, ale sprawiedliwość ma być po naszej stronie."- Sami swoi
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2010-02-28, 23:31

Ja bez rozjaśniania widzę tam predatora...
Serio, nie żartuję. Masz szczęście, że nie wyrwał ci głowy z kręgosłupem ;).
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
zblazowany

Post autor: zblazowany » 2010-02-28, 23:42

Ok powiększyłem i teraz widzę. Duch pierwsza klasa. To jest chyba najbardziej wiarygodne zdjęcie ducha. Wyraźnie widać istotę z tamtego świata. Gratuluję
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik

Post autor: Crowley » 2010-03-01, 00:28

Spokojnie Panowie. Przecież on sam nie mówi, że tam jest duch. Chce tylko naszej opinii... a ona jest taka, że to zwykły efekt gry światła i cienia... A jeśli myślałeś, że wchodząc na tej stronie znajdziesz szaleńców, którzy będą mówić że to duch to jesteś w błędzie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Post autor: Ivellios » 2010-03-01, 01:31

No dobra. Ściągnąłem fotkę, otwarłem w programie graficznym, powiększyłem, rozjaśniłem i...

O Jezu! Ty chcesz żebym ja zawału dostał? Człowieku!
Tam faktycznie coś jest. :shock: Tylko co? To... to...

To jest Demoniczna Gałązka Śmierci! :twisted: Ona jednak istnieje! AAAAA!!! :kosci:

Dobra, teraz na poważnie. Na to, że niektórzy zauważają tam jakiegoś ducha, moim zdaniem wpływ miały następujące czynniki:
- słabe oświetlenie
- gałązka
- silna kompresja JPG
- pareidolia

To ostatnie to zjawisko polegające na mimowolnym zauważaniu w obserwowanym obiekcie jakichś ludzkich cech wyglądu. Stąd czasami widzimy twarze w chmurach, cycki Dody na pierzynie, Jezuski na dywanie i duszki na gałązkach. Innymi słowy, widzimy sylwetki ludzkie tam, gdzie ich nie ma.
Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik

Post autor: Crowley » 2010-03-01, 01:55

Coś o tym wiem. Jak byłem młody i głupi (teraz już zostało tylko to drugie) wszędzie widziałem STRASZNE POTWORY... w kwiatku, w ubraniu powieszonym na krześle, wszędzie. Ach ten młody umysł. Wtedy myślałem że to wyobraźnia... teraz wiem że ONE były prawdziwe:p
Awatar użytkownika
wolek14
Tropiciel
Tropiciel

Post autor: wolek14 » 2010-03-01, 19:13

Heh, Administratorzy, Moderatorzy, a byli chociaż w gimnazjum? Bo już tam uczą czytania ze zrozumieniem, pozostaje pytanie czy chodzili na lekcje. Proszę przytoczyć fragment w którym napisałem, że myślę że to duch?

Widzę że młodzi którzy na siłę szukają sensacji wyrobiły w Was taki jakiś odruch, że każdy kto wrzuca tutaj zdjęcie myśli, że na pewno ma na fotce jakiegoś stwora z zaświatów, i że wywoła sensację na forum, w mediach itd.

Więc jednak potwierdziliście moje zdanie co do zdjęcia, temat uważam za wyczerpany, chyba że jednak któryś z Szanownie nam Panujących chce coś dodać, okazać swoją wyższość nad innymi użytkownikami którzy szukają informacji. Bo to już któryś temat z kolei, w którym ironia przeważa nad sensownymi wypowiedziami.

Pozdrawiam.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2010-03-01, 19:47

wolek14- Ivellios chyba wyczerpał temat- podał ci najprawdopodobniejsze przyczyny wystąpienia tego zjawiska. Żarty nie dotyczyły Ciebie- ja na serio widzę tam predatora. Więcej dystansu do siebie.
a byli chociaż w gimnazjum?
Niektórzy pewnie nie. Gimnazjów wtedy jeszcze nie było.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik

Post autor: Crowley » 2010-03-01, 21:21

No więc jeśli wyczerpaliścię temat to pasuje go zamknąć. Tak też zrobię, a co do gimnazjum, to za młody jestem:p
Zablokowany