Zaobserwowalem Ufo

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Steven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2012-09-22, 07:00

Zaobserwowalem Ufo

Post autor: Steven » 2012-09-22, 07:31

Dzis przed godzina 5 rano, wyszedłem na balkon zapalić papierosa i przy okazjii obserwować niebo. Okolo godziny 5 mój wzrok padł na świecący obiekt. Obiekt święcił i wydawał się zwykła gwiazda lecz zauważyłem przemieszczanie. Myslalem że to złudzenie wiec odniosłem się do gwiazd obok i rzeczywiście obiekt poruszał się z prędkością tą sama albo ciut niższa z jaką poruszają się samoloty po niebie. Napewno nie był blisko. Nie moge oszacować odległości poza tym że były to conajmniej od setki metrów do tysięcy km.

Obiekt święcił białym stałym światłem, był jasny i wielkości jak niektóre większe gwiazdy na niebie.

Zjawisko obserwowałem okolo 30 sekund o godzinie 5 rano w miejscowości Chmielnik koło Kielc. Obiekt znajdował się po południowo zachodniej stronie nieba gdzies pod kątem 45' i poruszał się w kierunku południowym.

Zniknął jednocześnie tuż przed zniknięciem na 1-2s jego barwa zmieniła się na bardziej pomarańczowa/ czerwoną. Jednocześnie wtedy mozliwe że wydawał się większy niż świecąc wczesniej jasnym białym światłem.

Jest bardzo prawdopodobne że mógł być to satelita jednocześnie wersji tej sprzyja miejsce gdzie go zaobserwowalem i jego kierunek co by zgadzało się z tym że mógł odbijać promienie Słoneczne a na końcu przybrać barwe czerwoną.

Jednocześnie bardzo dziwi mnie że po niebie poruszał się z tak szybko jak samolot pasażerski oraz święcił bardzo czystym białym światłem jak te z bielszych gwiazd.

Zaobserwowalem także 2 spadające meteoryty w tym jeden wlasnie kilka minut w okolicach zniknięcia tego obiektu. Obiekt nie pojawił się jednocześnie obserwowałem niebo. Pomiędzy gwiazdami udało mi się zaobserwować w różnych odstępach czasu bardzo małe dziwnie poruszające się obiekty pomarańczowe. Wielości mało widocznych gwiazd, poruszające się dziwnie lecz z miarę prosto. Jednocześnie bylo to zjawisko mało widoczne gdyż często moje oczy męczyły się. Sam nie wiedziałem czy światło znika czy ruch jest po prostej. Niestety nie moge tego stwierdzić gdyż były to zjawiska słabe ale widoczne jakiś czas nie przypadkowe zmęczenie oczu.

Te słabo widoczne obiekty napewno nie miały wiele wspólnego z opisem pierwszego zjawiska. Ale samo to że niebo w ciągu kilkudziesięciu minut dla dobrego obserwatora oznacza obserwacje dziwnych obiektów daje do myślenia.

Tutaj pytanie do kogos kto się zna lepiej. Czy satelita jest w stanie odbić światło słoneczne widoczne z Ziemi? Czy jasna biała barwa jest możliwa? Czy prędkość satelity może być na tyle dużą by jego ruch przypominal ruch samolotu pasaźerskiego lub odrobinę wolniej!

Czy spotkaliścię się z takim obiektem, czy widzieliście podobne zjawisko? Dodam że nie widząlem jego pojawienia się wiec pewnie nie obserwowałem go od poczatku.


Awatar użytkownika
Bowner
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 104
Rejestracja: 2012-04-08, 13:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Zaobserwowalem Ufo

Post autor: Bowner » 2012-09-22, 22:50

Z rana można zaobserwować różne samoloty latające z migającymi neonami lub stałym światłem , podobnie jest wieczorami . Z tego co widzę to nic nie wskazuje że to UFO. A 2 meteoryty ? Ja się na tym nie znam , więc nic tu nie dopowiem w tej sprawie. A o
Czy satelita jest w stanie odbić światło słoneczne widoczne z Ziemi?
-Raaaaczej nie z tego co wiem , ale może się mylę.
Im bar­dziej da­na cy­wili­zac­ja zro­zumie, że jej ob­raz świata jest fik­cją tym wyższy jest jej po­ziom nauki. Albert Einstein
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Re: Zaobserwowalem Ufo

Post autor: Dagmara » 2012-09-22, 22:59

Pierwsze zjawisko wygląda raczej na satelitę, wiele razy sama widziałam podobne obiekty, co do drugiego to jestem tego samego zdania co kolega wyżej, że być może były to meteoryty.
Steven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2012-09-22, 07:00

Re: Zaobserwowalem Ufo

Post autor: Steven » 2012-09-23, 01:54

Tak to mógł być satelita obiekt właściwie przygasł w ostatniej fazie bardzo szybko zmieniając barwę poprzez biała w czerwoną i znikł. To by się zgadzało z jego polozeniem względem Słońca. Kierunek jego ruchu też sprzyja temu że barwa czerwona mogła pojawia się kiedy tarcza ziemską zasłaniała światło słoneczne co zmienia barwę światła.

Światło bylo białe i obiekt wielkości jasnej gwiazdy nie wiecej. Podczas zaniku wydawało mi się że jest troszkę większy niż punkt.

Ja z tego co wiem nie da się by satelita mógł odbić tak mocne światło. Do tego jego ruch przypominal prędkoś samolotu pasażerkiego. Jeśli był to obiekt na orbicie czy ktos może oszacować prędkość i porównać ja do prędkości satelity?

Obiekt niczym się nie wyróżniał wyglądał jak jasna gwiazda nie mogał. Mialem szczęście że go zaobserwowalem gdyż zwracałem uwagę na ruch. Na poczatku myslalem że może mi się zdaje ale potem na tle innych gwiazd widziałem że jego ruch jest rzeczywisty.

Wiec może zamiast gdybac ktos by pomógł ocenić jego prędkość jeśli obiekt był na orbicie to musiał mieć określoną prędkość. Wiec...

Dodam od Siebie że dla mnie to Ufo nie w sensie nol obcych czy ludzi. Poprostu niezidentyfikowany obiekt latający.

Może wypowie się jakiś specjalista. Bo normalny samolot napewno nie lata bez migającego światła tym bardziej nie wygasa z barwy białej w czerwoną i znika. To musiał być obiekt na satelicie moim zdaniem. Teraz warto sprawdzić jaką teoretycznie prędkością dysponował i czy mógł wyemitować światło jasności jaśniejszej z gwiazd.

Ten obiekt według mnie to obiekt na satelicie który odbił światło słoneczne w kierunku ziemi. Następnie wpadł w cień Ziemi tuż przed zmieniając kolor w czerwony i znikająć. Słońce wstaje po przeciwnej stronie a jego kierunek poruszania też potwierdza to co mowie. A wiec poproszę kogos o pomóc w ocenie prędkości oraz jakiej wielkości musiał być by wyemitować takie światło. Dodajmy do tego że satelita nie jest caly zbudowany z materiałów tak odbijających światło. Tylko niektóre. Proszę o odpowiedź kogos kto się na tym zna.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [MSN bot] i 1 gość