Strona 1 z 1

Wygląd snów

: 2013-10-16, 15:35
autor: kot_w_butach
Przejrzałam forum, ale nie dostrzegłam takiego typu tematu. Chciałam was spytać jak wygląda wasz sen? Parę lat temu interesowałam się tą tematyką i zauważyłam, że są one bardzo różne. Może orientujecie się czym mogłoby to być spowodowane? Czy były jakieś badania na ten temat? Może osobowość czy wyobraźnia ma na to wpływ?

Opiszę własny sen, jak w głównej mierze wygląda, żeby pokazać o co dokładnie mi chodzi:
Mój sen jest zawsze kolorowy, odgrywam w nim główną rolę, ale mogę przyjmować różne postaci. Nie widzę tego co się dzieje z góry, ani jako klatki filmowe, sen wygląda jak rzeczywistość. Odczuwam ból, jednak nie zdarzyło mi się poczuć smaku czy zapachu (nie odbieram wszystkich zmysłów). Raz zdarzyło mi się odczuć upływający czas, jednak upływał strasznie szybko. Odczuwam wszystkie emocje, jednak nigdy nie płakałam, krzyczałam czy śmiałam się przez sen.

Może wy na coś jeszcze zwróciliście uwagę we własnym śnie? Ja np. spotkałam osobę, która zawsze śni na czarno-biało (nie ma żadnych problemów ze wzrokiem), dlatego się tym zainteresowałam :) Może was też to zaciekawi :)

Re: Wygląd snów

: 2013-10-16, 19:18
autor: Ryqez94
Osobiście miałem różnego rodzaju sny: począwszy od pierwszoosobowych, widziane z boku? widziane 2D z perspektywy nieba, w zupełnie dziwnej animacjii,
świadome są normalnie widziane 1os. Było tego pełno, w różnych kombinacjach. Ale dominują 1 osobowe.

Może się przyda...