Wszystko o katakliżmie

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Darnok » 2011-08-21, 16:25

Darnok, agnieszkaplus3 ci imputuje, że ograniczasz jej wolność słowa i nadużywasz władzy administratorskiej, o to jej chodzi
A niby jak ja to robię? nawet tego ostrzeżenia wyżej sam nie nałożyłem...
Jeszcze nikomu nigdy w dyskusji nie dałem warna chyba- zawsze robią to inni modzi jeśli widzą, że to za daleko poszło bo ja wtedy mogę stracić obiektywizm.


Niezarejestrowany

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Niezarejestrowany » 2011-08-21, 16:55

to nie jest moja opinia, ja tylko tłumaczę o co chodzi koleżance :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Darnok » 2011-08-21, 16:59

No ja się do koleżanki odnosiłem. Czemu ludzie od razu nie mogą przyznać, że nic nie wiedzą o nauce, a starają się tłumaczyć zachowanie naukowców. Czemu ludzie, którzy o nauce nic nie wiedzą starają się z nią wchodzić w polemikę? i to takimi właśnie argumentami.
Niezarejestrowany

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Niezarejestrowany » 2011-08-21, 17:09

chyba dlatego, że to najprostszy zabieg na świecie - gdy zaneguje się naukowe metody dochodzenia do prawdy (twierdząc, że są przestarzałe, oszukańcze itd), konstytuuje się własną ignorancję i uzyskuje "prawo" do paplania każdej bzdury jaka przyjdzie człowiekowi do głowy.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Vampirio » 2011-08-21, 17:32

Po prostu chcą wyjść na niewiadomo jak mądrych. Niestety alb może stety przechodzi to tylko u ludzi którzy są jeszcze głupsi a na tym forum żadnych nie widziałem.
agnieszkaplus3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: agnieszkaplus3 » 2011-08-22, 11:27

stribog nie zajmuj się tłumaczeniem. Znam język polski i takie słowa jak Upomnienie-Prowokacja-MODERATOR. Moja polszczyzna podpowiada mi że Darnok-ADMINISTRATOR. Darnok jest mi trochę znany i należy do tych osób co starają się wyjaśnić swoje decyzje a ja tu mam doczynienia z człowiekiem w czerni i nie wiem o co chodzi z tą prowokacją. Kto kogo gdzie, to jakaś teoria spiskowa ?

Nie dyskutuje z naukowcami bo nie ma z kim, ale może wy mi wskażecie jakiegoś światowego rodzynka zajmującego się np. stopniem zagrożenia bezpieczeństwa podczas przechodzenia ziemi przez orbitę leonidów.Aktualnie całe stada doktorów i profesorów udzielają się w demagogi o końcu świata.
Ile prac naukowych i książek odnosi się do tej paranoji, wg. moich obliczeń w bibliotece jest tego kilka set kg. jeśli chodzi o Leonidy to jest tam jedna książka.
Tym samym niech nikt mnie nie namawia abym z jedną książką rozpoczęła walkę bo przy waszej zawziętości uksiążkujecie mię tonami. Czy ja wyglądam na naiwną samobójczynie, nie mam też depresji.
Co do mądrości to w morzu głupoty o mądrość zawsze łatwo.
stribog może wyjaśnisz jakie metody naukowe dochodzenia do prawdy zostały zanegowane.
Chciałam od tego tematu dla jego wzbogacenia :sylwester: włączyć moją własną teorie spiskową "Wyścig szczurów"-na temat: Czy obecnie trwa wyścig szczurów walczących o to by jak najwięcej zagrabić i jak najgłębiej się schować. Czy na naszych oczach rozgrywa się największy w dziejach komediodramat powstały w wyniku złej interpretacji dawnych przekazów.Czy ameryka świadomie topi się w długach, których nie planuje spłacać.Jeśli nawiedzeni ludzie w oparciu o apokalipse są przekonani że ameryka zostanie spacyfikowana no to życie na bezzwrotny kredyt ma sens.
Przeglądnijcie swoje posty jakie umieściliście w tym temacie bo moi zdaniem sa nudne.
Ostrzeżenie
W wyniku poważnego naruszenia regulaminu forum autor tego posta otrzymał ostrzeżenie.
Powód: Prowokacja
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Darnok » 2011-08-22, 12:08

Nie dyskutuje z naukowcami bo nie ma z kim, ale może wy mi wskażecie jakiegoś światowego rodzynka zajmującego się np. stopniem zagrożenia bezpieczeństwa podczas przechodzenia ziemi przez orbitę leonidów
Nie wiem- może fakt, że jest to pył po komecie 55P/Tempel-Tuttle- pył nie jest zabójczy, a jego masa całkowita jest tak mała, że dla ziemi nieznacząca.
.Aktualnie całe stada doktorów i profesorów udzielają się w demagogi o końcu świata.
Naukowcy nie gadają o bzdurach- końca świata nie da się przewidzieć. Co najwyżej można badać i obserwować ewentualne czynniki- superwulkany, zagrożenia z kosmosu itd.
Ile prac naukowych i książek odnosi się do tej paranoji, wg. moich obliczeń w bibliotece jest tego kilka set kg. jeśli chodzi o Leonidy to jest tam jedna książka.
Wg. moich obliczeń te kilkaset kilogramów pozwoli ci zrozumieć, że w tej jednej książce nie znajdziesz przepowiedni końca świata.
Tym samym niech nikt mnie nie namawia abym z jedną książką rozpoczęła walkę bo przy waszej zawziętości uksiążkujecie mię tonami.
Skoro masz jedną książkę jakiegoś Dainkena i sto książek szanowanych profesorów, którzy zasłużyli się odkryciami, to dla zwykłego człowieka wybór jest dziecinnie prosty.
Czy obecnie trwa wyścig szczurów walczących o to by jak najwięcej zagrabić i jak najgłębiej się schować.
Już od tysięcy lat.
Czy na naszych oczach rozgrywa się największy w dziejach komediodramat powstały w wyniku złej interpretacji dawnych przekazów.
Nikt nie interpretował dawnych przekazów, bo nie mają one wpływu na świat dzisiejszy.
Czy ameryka świadomie topi się w długach, których nie planuje spłacać
To się nazywa gospodarka, nie tajemnicza wiedza majów
Jeśli nawiedzeni ludzie w oparciu o apokalipse są przekonani że ameryka zostanie spacyfikowana no to życie na bezzwrotny kredyt ma sens.
Wymyślone historie o końcu świata nie mają nic wspólnego z obecnym kryzysem w USA.
Niezarejestrowany

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Niezarejestrowany » 2011-08-22, 13:45

agnieszkaplus3 pisze:stribog nie zajmuj się tłumaczeniem. Znam język polski i takie słowa jak Upomnienie-Prowokacja-MODERATOR. Moja polszczyzna podpowiada mi że Darnok-ADMINISTRATOR.
No dobrze, w takim razie twierdziłaś, że ktoś inny nadużywa swojej władzy administratorskiej. Darnok myślał, że to część twojej "teorii o szalonych planetach" dlatego uznałem za sensowne wyjaśnić.
agnieszkaplus3 pisze:Aktualnie całe stada doktorów i profesorów udzielają się w demagogi o końcu świata.
Pewnie, stada "naukowców" z USA. Przeczytaj dzisiaj na głównej artykuł z kolejnego "wielkiego" odkrycia amerykańskich naukowców. Zbadali bowiem, że ich studenci chętnie wierzą w zjawiska paranormalne i wywnioskowali z tego, że edukacja sprzyja takiej wierze. Amerykanie myślą, że są całym światem, więc wszelkie badania przeprowadzone na nich są reprezentatywne dla całego świata.
agnieszkaplus3 pisze:Przeglądnijcie swoje posty jakie umieściliście w tym temacie bo moi zdaniem sa nudne.
Pewnie, że ciekawiej by było gdybyśmy opowiedzieli o pasie bigfootów zbliżającym się ku ziemi. Bardzo mi przykro, że rzeczywistość nie zawsze jest tak emocjonująca jak amerykański film. Widać, że ty Agnieszko chętniej wierzysz w to co jest fascynujące, podniecające i ma wielkie BUM na końcu. Nie wymagaj tego od innych.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2378
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Arek » 2011-08-23, 08:38

Chciałam od tego tematu dla jego wzbogacenia włączyć moją własną teorie spiskową "Wyścig szczurów"-na temat: Czy obecnie trwa wyścig szczurów walczących o to by jak najwięcej zagrabić i jak najgłębiej się schować. Czy na naszych oczach rozgrywa się największy w dziejach komediodramat powstały w wyniku złej interpretacji dawnych przekazów.Czy ameryka świadomie topi się w długach, których nie planuje spłacać.Jeśli nawiedzeni ludzie w oparciu o apokalipse są przekonani że ameryka zostanie spacyfikowana no to życie na bezzwrotny kredyt ma sens.
Uważam że Ameryka nie topi się świadomie dlatego że wiedzą i nie będą musieli spłacać.
Problem leży gdzie indziej, nikt nie chce oszczędzać. Ani Obama ani senatorzy nie chcą przymusowo skłaniać ludzi do oszczędzania i skracania wydatków, a to dlatego że za jakiś czas będą wybory a wtedy dostaną za swoje.
Jeżeli Obama potroił by podatki i zadłużenie wychamuje to wprawdzie w duchu może ludzie przyznają mu rację ale wściekłość weżmie górę i niebawem wyborcy wystawią mu rachunek.
Czy obecnie trwa wyścig szczurów walczących o to by jak najwięcej zagrabić
Moje zdanie jest takie że w przeszłości grabiono tak samo, wojny i bitwy prowadzono nie dla rozrywki a dla korzyści, Hitler chciał nawet cały świat zagrabić :D
agnieszkaplus3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: agnieszkaplus3 » 2011-08-23, 10:46

Clinton pozostawił amerykę zasobną i silną nawiedzony Bush utopił w długach. Polska przeszła kontrolowane bankructwo kiedy dług nie przekraczał 100% budżetu, teraz Grecja podobnie. USA ma dług przekraczający 300% nie ma najmniejszych szans na spłatę. Obama od samego początku był zakładnikiem i kozłem ofiarnym poprzedniej ekipy Busha. A mi chodzi o podejrzenia związane z powiązaniami bandy Busha z Opus Dei. Ciekawy artykuł na ten temat przeczytałam w Enigmie (nie jest to w mojej ocenie miarodajne pismo), w wydaniu Lato 2011.

Grabiono zawsze ale jest różnica bo teraz liczy się tylko to co będzie miało wartość (złoto,metale,towary,uzbrojenie),pieniądze i wartościowe papiery oraz cyferki na kontach stracą całkowicie na wartości. Dwa tygodnie temu Chiny ostro zareagowały, amerykanie liczyli na wyprodukowanie przez unie nowych długów ale Sarkoś i Mela pokazali wała. Daje jeszcze miesiąc maxymalnie trzy miesiące i świat utonie w bankructwie czyli zdecydowanie wcześniej niż miałby nastąpić kataklizm. I oto mi chodzi że jeśli rzeczywiście psychole z różnych teori spiskowych rozpętali wyścig szczurów w oparciu o przekręconą wiedzę to mamy doczynienia z komedią nawiedzonych psychopatów, którzy doprowadzili do światowego dramatu z kataklizmem w tle.

-- 23 się 2011 09:06 --

może fakt, że jest to pył po komecie 55P/Tempel-Tuttle- pył nie jest zabójczy

Leonidy to pył ? :wpale:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Darnok » 2011-08-23, 12:43

Leonidy to pył ?
Przecież to Ty jesteś takim matematycznym znawcą.
To drobinki wielkości ziarenek piasku, czasem ciut większe, maksymalnie wielkości pięści. Ich wpływ grawitacyjny żaden.
pył nie jest zabójczy
W końcu to przyznałaś- czyli co, już jedno zdanie z tego wcześniejszego manifestu wykreślamy, co? :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2378
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Arek » 2011-08-24, 09:30

I oto mi chodzi że jeśli rzeczywiście psychole z różnych teori spiskowych rozpętali wyścig szczurów w oparciu o przekręconą wiedzę to mamy doczynienia z komedią nawiedzonych psychopatów, którzy doprowadzili do światowego dramatu z kataklizmem w tle.
Powiem Ci Agnieszko że ładnie to sobie wykalulowałaś, dajesz góra 3 miesiące?, hmmm tylko czas pokaże czy miałaś rację czy nie.
Ci nawiedzeni psychopaci kształtują już od zawsze bieg ludzkości, nawet jak to jest chore i nikomu nie potrzebne. Już jest tak zakodowane w męskim umyśle że panowie chcą przede wszystkim władzy i pieniędzy, nawet jeśli cały naród w wojnę wpakują. Twoja teoria spiskowa jest może nie czymś nowym ale pasuje w to co dzieje się na świecie
Ostatnio zmieniony 2011-08-24, 09:31 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
agnieszkaplus3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: agnieszkaplus3 » 2011-08-25, 10:59

To oczywiste że władza i kasa przerabiają człowieka a to powoduje, że o teorie spiskowe jest łatwo. Mnie tylko interesuje czy tacy ludzie kierują się jakąś hipotetyczną tajemną wiedzą o końcu świata. Ja szczyce się odkryciem błędu zawartego w biblijnej apokalipsie a tym samym w księgach Henoha oraz poważnym brakiem. Dodatkowo bawią mnie pojawiające się różne informacje o końcu świata. Moja wiedza mówi mi że to tylko kataklizm jakich było wiele a od 2733r pne. łącznie miało miejsce 13 kataklizmów tego typu a 2012 to czternasty. Ten temat nie jest o końcu świata tylko o zagrożeniach jakie niesie ze sobą orbita błędnie nazwana leonidów.
Darnok pisał o komecie xxx a ja pisze o pozostałości po rozpadłym Fetonie czyli o Nemezis, której orbite ziemia przecina na początku listopada. Produkty powoli rozsypujacej się Nemezis to oczywiście pył i niewielkie odłamki ale tu wystarczy troch logicznego myślenia aby zdać sobie sprawę że muszą istnieć odcinki orbity gdzie odłamki nie są takie małe. Moim zdaniem to jest to zagrożenie, o którym napisano tak wiele bajek a starożytni nie opisywali tego jako bajki tylko starali się przekazać tą wiedzę w sposób naukowy. I to jest chyba nie do zniesienia dla obecnej nauki, no bo jak ludzie z epoki miedzi i kamienia mogli być inteligentniejsi od ludzi epoki komputerów, satelitów itd. itp..

Ciekawostka literacka- Sienkiewicz "Ogniem i mieczem" rozdział 1
W Warszawie widywano też nad miastem mogiłę i krzyż ognisty w obłokach...
Nareszcie zima nastała tak lekka,że....
Ostatnie ślady osiadłego życia kończył się ...

Ciekawe na jakich współczesnych kronikarzy powoływał się Sienkiewicz i co w tych kronikach napisano na temat wschodnich rejonów pod koniec 47 roku i o roku 1648 czyli o czasie skutków po katakliżmie.

Następny temacik o katakliżmie w roku 552 ne. i jego wpływie na rozwój europy oczywiście w skrócie i połebkach.

-- 07 Wrz 2011 06:22 --

Ostatnio pojawia się określenie NIBIRU ( NUBIRU).
Wywodzi się z sumeru i nie ma nic wspólnego z astronomią.
W wolnym tłumaczeniu oznacza - Czyste żródło z jasnego rodu od jasnych kobiet
Określa narodziny, które następują co 3600 sumeryjskich lat ( 15 miesięcy księżycowych ) i jest to pierwsza w historii doktryna prokreacyjna określająca zasady rozmnażania się w czasach edenu z czasem zamieniona w różne cudaluda.
NUBIA- Woda jasnego rodu od jasnych kobiet - czyli miejsce, w którym rozwijała się napływowa jasna społeczność. Z tego miejsca wyemigrowali a następnie przybyli do sumeru adamoewy.
I NIEMA TO NIC WSPÓLNEGO Z PLANETĄ X ( obłęd często spotykany w mediach )

-- 21 Wrz 2011 09:44 --

-- 21 Wrz 2011 09:39 --

A+B=C

Nemezis i jej czas przelotu w pobliżu ziemi to lata 5298 pne.,1638 pne.,2012 ne.
Aby starożytni mogli przewidzieć przelot Nemezis w roku 2012 i stworzyć " Atlantycki dniowy kalendarz okresowy-Nemezis " nazywany nieszczęśliwie kalendarzem Majów, musieli znać dwie daty 5298 i 1638 a to zaprzecza teorią naukowym że ludzie 6-7 tys. lat temu wyłącznie wypasali barany i doili kozy. Rozwój naukowy rozpoczął się znacznie wcześniej niż to się obecnie ocenia. Można wysunąć teorie że w wyniku kataklizmu 5298, który spowodował tzw. kataklizm czarnomorski ludzie baczniej zaczęli obserwować niebo i rozpoczęli budować podwaliny pod astronomie (a nie astrologie) co za sobą pociągnęło rozwój matematyki (naukowcy twierdzą że matematyka rozwinęła się z konieczności liczenia wypasanych baranów-obecnie może i tak się rozwijać bo przecież ktoś powinien policzyć tych naukowych baranów) a w konsekwencji zapoczątkowało powstanie pisma. Z tego by wynikało że kataklizmy mają pozytywny wpływ na rozwój człowieka.

Atlantycki-bo wywodzi się z kultury atlantyckiej
dniowy-liczy dzień po dniu
kalendarz-no bo to jest kalendarz
okresowy-liczy od-do i następnie powtarza się
Nemezis-dotyczy okresu przelotu Nemezis w pobliżu ziemi

Kalendarz ten zawiera dwie daty kotwiczące go w kalendarzu precesyjnym (podstawowym kalendarzu kultury atlantyckiej dzielonym na pięć epok słońca), wszyscy pseudo badacze nieszczęśliwego kalendarza Majów nie biorą tego pod uwagę więc ich obliczenia są g... warte. Wyznaczanie grudniowej daty 2012 jako końca kalendarza bierze się tylko i wyłącznie z urojeń profesorów.

Każdy kto twierdzi że starożytni (atlantydzi,sumerowie,egipcjanie,hindusi,chinczycy) przewidywali bądz przepowiadali koniec świata to bezczelny kłamca nie posiadający na ten temat żadnych dowodów. Kłamstwa te rozpowszechniają teolodzy,naukowcy i dziennikarze, brakuje mi do tego towarzystwa kretynów polityków ale na pewno niedługo dobiją.

Koniec Świata w/g starożytnych

W dniu, w którym bóg światła zjednoczy się z synami ciemności
przeciw bogu ciemności zjednoczonemu z synami jasności skończy się ten świat.

No i problem w tym że tamten świat skończył się około 50 lat temu. Czy to oznacza że jesteśmy trupami czy tylko świadczy o tym, że obecnie żyjemy w pierwszej epoce słońca nowej ery precesyjnej.

-- 10 Lis 2011 08:44 --

Właśnie teraz w czasie przechodzenia przez orbitę leonidów przeleciał obok ziemi pył nazywany asteroidom o wielkości 400 m nie stanowiąc żadnego zagrożenia, a żenujące media próbowały postraszyć ludzi nieścisłymi informacjami. Ciekawie będzie wyglądał bełkot mediów za rok kiedy tego pyliku będzie wielokrotnie więcej a przy okazji przeleci Nemezis. Dziennikarze ponoć mają wyższe wykształcenie i są najlepszym dowodem masowej produkcji debili z papierkami.Właściwie dziennikarze i politycy to ten sam poziom intelektualny.

Teorii spiskowej cd.-ostatni pomysł na kryzys finansowy to podanie trupom tlenu co oczywiście chwilowo przedłuża stan agonalny lecz tylko o kilka miesięcy co nadal nie daje możliwości przetrwania szczurom do listopada 2012. Ale mam dla naiwnych pocieszającą informacje w stanach agonalnych przed śmiercią następuje efekt poprawy i euforii trwa to jednak bardzo króciutko. Nadal uważam że euro 2012 stoi pod znakiem zapytania, moim zdaniem kryzys na wiosnę uderzy ze zdwojoną siłą a w czerwcu-lipcu pojawia się pierwsze informacje na temat kosmicznego zagrożenia.Euro 2012 nie będzie miało żadnego znaczenia i nie będzie wzbudzać zbytniego zainteresowania.

-- 08 Sty 2012 00:48 --

21-12-2012 ma symboliczne znaczenie dobiegania końca okresu przejścia.Okres przejścia w biblii został opisany jako armagedon.Prawidłowo liczy 102 lata,przyjęło się mówić o stu latach nieszczęśliwych.Starożytni postanowili odznaczyć w przybliżeniu początek i koniec tego okresu.Armagedon dzieli się na dwie fazy i pauzę.Faza pierwsza czarna plama w mgławicy schodzi do wysokiego horyzontu następnie nachodzi na nią zachodzące słońce co symbolizuje zejście sił ciemności na ziemię i kontratak ze strony sił jasności.Jasność zwycięża, następuje 1000 miesięcy księżycowych niepokojów wśród ludzi,czyli nieszczęśliwe czasy przed ostatecznym rozstrzygnięciem.Faza druga czarna plama powtórnie schodzi na wysoki horyzont lecz tym razem słońce wschodzi co symbolizuje spalenie sił ciemności.Nie jest to data zmiany ery precesyjnej oraz zmiany epoki słońca.
Wysoki horyzont-obserwacje prowadzi się nie na poziomie morza lecz mając na horyzącie szczyty wzgórz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Spooky Fox » 2012-08-08, 17:14

Offtop usunięty. Następny offtop = warn
Zbadaliśmy kosmos i zbudowaliśmy laser, mamy siedem cudów świata i planetarny zasięg
Rozbiliśmy atom, mamy cyfrową jakość, znamy Kamasutre, czy choćby kalkulator
A nie umiemy cieszyć się życiem jak zagubieni w czasie, chciwość w ludzkim jadłospisie jak zazdrość i kradzież
Zabijamy się o Bliski Wschód i o ropę, wkrótcę zobaczę Chiński Mur w Europie
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Kontakt:

Re: Wszystko o katakliżmie

Post autor: Spock » 2012-08-09, 01:14

Mam pytanie do agnieszki:

W jakiej książce to wszystko wyczytałaś ? Przyznaj się...
Ufać i kontrolować
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości