"Wołyń to brednia"

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Pandemonium
Administrator
Administrator
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.
Kontakt:

"Wołyń to brednia"

Post autor: Pandemonium » 2014-01-30, 02:03

http://narodowcy.net/europa-i-swiat/891 ... to-brednia
Lider majdanowców: Wołyń to brednia
+
Tarasenko wspomniał również o tym, że obecne granice Ukrainy nie są sprawiedliwe i należy je zrewidować. Jego zdaniem "sprawiedliwość nakazywałaby", aby ziemie południowo-wschodniej Polski "wróciły do Ukrainy". Konkretnie chodzi o "Przemyśl i kilkanaście innych powiatów".
Śmieszny narodzik. Może jednak niech ten Janukowicz zostanie, trzyma ich za mordy, a prędzej, czy później podzielimy się tymi ukraińskimi ochłapami z Putinem? Aż mnie trzęsie jak takie coś czytam.


呪い
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4779
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Re: "Wołyń to brednia"

Post autor: Ivellios » 2014-01-30, 02:15

Z nimi trzeba zrobić to samo, co oni zrobili z mieszkańcami Wołynia, dopiero wtedy będzie spokój.

A Ukraina jako państwo (rany boskie, kto ten sztuczny twór nazwał państwem?) moim zdaniem raczej długo nie "pociągnie", tylko rozsypie się na kilka części. Część pójdzie do Rosji, część całkiem możliwe że wróci do Polski, a reszta zostanie i utworzy niewydolne gospodarczo małe państewko bez większych perspektyw rozwoju.
Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Kontakt:

Re: "Wołyń to brednia"

Post autor: Spock » 2014-01-30, 03:04

Sami się nazwali państwem, proklamując niepodległość od ZSRR.

Majdanowców nie ma co słuchać. To rozwrzeszczany tłum, który nie wie o co tak naprawde walczy.
Ufać i kontrolować
kuba9449
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 39
Rejestracja: 2007-02-14, 23:18
Lokalizacja: b-stok

Re: "Wołyń to brednia"

Post autor: kuba9449 » 2014-01-30, 16:09

Liderem majdanu jak i prawego sektora nie jest Andrij Tarasenko, a Dmytro Jaroszu.
Prawy sektor doskonale wie o co walczy i walczy od początku o to samo - wolną Ukrainę, przeciwko unii czy rosji. W telewizji bredzą o unii czy innych kliczkach, próbują protesty podpiąć pod właśnie unię europejską co ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Polecam zapoznać się z tym co na prawdę twierdzi prawy sektor:

Komentarz „Prawego Sektora” w sprawie spekulacji wokół naszej wizji stosunków polsko-ukraińskich

Portal informacyjny „Rzeczpospolita” opublikował wywiad z Andrijem Tarasenką, jednym z liderów „Prawego Sektora”. Ten wywiad ma wyraźnie prowokacyjny charakter i stał się przedmiotem wielu spekulacji na wokół problemu stosunków polsko-ukraińskich.

W związku z wywiadem pragniemy zwrócić uwagę na nieuczciwość dziennikarzy i specjalne zadawanie prowokacyjnych pytań, a później wyrywanie słów z kontekstu.

Aby w jakiś sposób powstrzymać spekulacje, oficjalnie oświadczamy:

1. Postać Stepana Bandery, a także historyczny obraz OUN i UPA były i będą dla nas obrazem bohaterskim. Rozumiemy, że Bandera nie stanie się bohaterem dla Polaków, tak samo jak dla nas bohaterem nie stanie się na przykład J. Piłsudski. Niemniej jednak my szanujemy prawo Polaków do posiadania własnych bohaterów. Mamy nadzieję na to, że Polacy pozbędą się szowinistycznych stereotypów i będą uznawać nasze prawo do uhonorowania swoich własnych bohaterów.

2. Jeśli chodzi o wydarzenia na Wołyniu – uważamy, że powinny one być rozpatrywane w szerszym kontekście historycznym (szczególnie w kontekście polskiej okupacji i kolonizacji ukraińskich ziem w okresie międzywojennym). Ukraińcy zabijali Polaków, Polacy zabijali Ukraińców. To wspólna tragedia obu narodów. Teraz nie czas, by robić z tej tragedii mur, jaki nie pozwoli porozumieć się dwóm sąsiedzkim narodom.

3. Dzisiaj, wszelkie wzajemne roszczenia terytorialne są niestosowne, tak samo jak i nawet najmniejsza nienawiść etniczna. I Ukraińcy, i Polacy stoją obecnie przed dwoma niebezpieczeństwami – zagrożenie moskiewskim imperializmem i niebezpieczeństwo globalizmu, amerykańskiego imperializmu, władzy ponadnarodowych korporacji i demoliberalnej dyktatury. W takich warunkach jakakolwiek eskalacja wzajemnej nienawiści jest zbrodnią. Ukraińcy i Polacy są teraz naturalnymi sprzymierzeńcami. Wcielić ten sojusz w życie – znaczy chronić swoje narody przed wieloma niebezpieczeństwami i zrobić wielki krok w kierunku zwycięstwa Dobra nad Złem.

4. Wszelkie obawy o los obywateli Ukrainy polskiego pochodzenia są naiwne i śmieszne. „Prawy Sektor” widzi ukraińskich Polaków jako integralną część społeczeństwa ukraińskiego i nie widzi u nich żadnych problemów w związku z naszymi planami.

5. Ukraińscy nacjonaliści są nastawieni przyjaźnie do tych polskich narodowo-rewolucyjnych sił, jakie nie charakteryzują się szowinistycznymi i imperialistycznymi przekonaniami. Liczymy na przyjazną współpracę w imieniu naszych narodów i całej Europy.

Służba prasowa „Prawego Sektora”.
http://www.nacjonalista.pl/2014/01/30/o ... ji-granic/
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Kontakt:

Re: "Wołyń to brednia"

Post autor: Spock » 2014-01-30, 16:52

Kłamią. A właściwie to nie kłamią, ale są okłamywani i naiwnie powtarzają kłamstwa.

Chodzi o pieniądze z opłat za rurociąg, za gaz i rosyjską ropę, o strefy wpływów, o władzę po prostu.
Ufać i kontrolować
Awatar użytkownika
Mruczek
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 40
Rejestracja: 2013-11-18, 00:06
Lokalizacja: Ukraine
Kontakt:

Re: "Wołyń to brednia"

Post autor: Mruczek » 2014-01-30, 21:47

Obrazek
Witam braci.
Warszawa, 30 stycznia
Polska jest przekonany, że umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą powinny zostać dodane o możliwość Ukrainy wstąpienia do Unii Europejskiej. Ten stwierdził dziś przez polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, polskiej agencji prasowej.
"Mamy należy wyciągnąć wnioski z błędów, które zostały wykonane podczas negocjacji między Ukrainą a Unią Europejską na podpisanie układu o stowarzyszeniu. Dla Ukraińców jest ważne, aby wiedzieć, że ich kraj kiedyś może zostać kandydatem do członkostwa w UE. I Polska, które obsługiwane niektóre kraje zawetował, tworząc wrażenie, że Ukraina nie jest bardzo mile widziane w UE. Błąd ten powinien zostać poprawiony, "powiedział Sikorski.
Zgodnie z głowy obcych Ministerstwo Polska nie zmieni tekst umowy, ale końcowej części dokumentu może być akapitu o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej. "Mamy nadzieję, że wydarzenia w Kijowie zmienił nastawienie Europy na Ukrainie," powiedział Sikorski.

Również dzisiaj, premier Donald Tusk udał się na pracy wycieczkę do Brukseli i Paryża, gdzie podczas rozmów z Komisarz dla rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Stefan Fule, przewodniczący Europejskiego Parlamentu Martin Schulz, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso oraz prezydent Francji Francois Hollande przedstawi stanowisko Polski na temat Ukrainy.
Obrazek
*** Zaklinaj w pełni księżyca o szczęście i bogactwo,
to, co szukasz, znajdziesz w morze, niebo i ziemia ***
Obrazek
Awatar użytkownika
Mruczek
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 40
Rejestracja: 2013-11-18, 00:06
Lokalizacja: Ukraine
Kontakt:

Re: "Wołyń to brednia"

Post autor: Mruczek » 2014-02-03, 00:54

Witam braci!
Telekanaly Polska w tym samym czasie pokazał pecnû w poddepžky Ukpainy.
********
http://www.youtube.com/watch?v=QtClmp3zQBc
Obrazek
*** Zaklinaj w pełni księżyca o szczęście i bogactwo,
to, co szukasz, znajdziesz w morze, niebo i ziemia ***
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Off-topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości