Strona 8 z 8

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2012-10-22, 19:16
autor: pytol
Co ma pamięć neurologiczna do duszy nie będącej nawet niczym materialnym? Rozmawiamy teraz o dwóch zupełnie innych rzeczach. Zresztą nawet gdyby tak było, to być może nauka jeszcze nie odkryła ludzkich odpowiedników złogów magnetytu u gołębi.

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2012-10-23, 12:16
autor: UFOszaman
Dusza - co to jest ?
Są różne interpretacje, gdzie jedną z nich dusza to nasza " pamięć wieczna " .
Reinkarnacja jeżeli istnieje - to moim zdaniem jest to ponowne odrodzenie się duszy, a może czegoś innego bardziej złożonego - w innym nowo narodzonym ciele.
Ale nasuwa się pytanie - w ciele jakim, czy zawsze człowieka ?

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2012-10-23, 16:18
autor: Dagmara
UFOszaman pisze: Ale nasuwa się pytanie - w ciele jakim, czy zawsze człowieka ?
Indianie wierzyli, że człowiek może się równie dobrze odrodzić jako zwierze, lub drzewo.

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2012-10-23, 16:51
autor: UFOszaman
Jeżeli Indianie w to wierzyli, to zastanawiam się czy obecnie był jakiś przykład tego że reinkarnacja wiąże się w przejście z życia człowieka w życie zwierzęcia.Dla mnie jest to dosyć intrygujące, bo człowiek myślący " wchodzi " w zwierze, które praktycznie nie myśli i nie ma duszy, a co dopiero w drzewo ?

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2012-10-23, 21:50
autor: Arek
Dla Ciebie jest to intrygujące ponieważ jesteś człowiekiem i za dużo myślisz :D :D
Gdybyś był zwierzątkiem to może w ogóle byś nie myślał,,,,, a co dopiero drzewem

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2012-10-28, 13:37
autor: UFOszaman
Wrócę do psychologii - ( argumenty empiryczne ) - przypadkami osób, które twierdzą, iż pamiętają swoje poprzednie wcielenia, interesuje się również nauka.Należy tu wskazać wkład psychiatry profesora Iana Stevensona.Wśród wielu jego publikacji (niemal trzysta pozycji) jedna została również wydana w Polsce, mowa o książce " Dwadzieścia przypadków wskazujących na reinkarnację ".

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2012-10-28, 21:45
autor: pytol
Pytanie tylko czy pamięć o rzeczach, które kiedyś się komuś przytrafiły jest dowodem na to, że ich dusze się reinkarnowały? Moim zdaniem to tylko poszlaka, całkiem uprawdopodobniająca taką teorię. Jednak wg. mnie problem może być trochę bardziej złożony. Weźmy za przykład opętania - bardzo często taka osoba wymienia mnogość postaci, które ją opętały. Wynika z tego, że w jednym ciele może "znajdować się" jednocześnie kilka bytów astralnych. Może po prostu istnieje więcej niż nam się zdaje dusz które po śmierci nie wynoszą się i jest stosunkowo wielu ludzi noszących cudze dusze które - ponieważ są neutralne i zbyt słabe - po prostu się nie manifestują? Nie znamy odpowiedzi gdyż nie mamy twardych dowodów nawet na to, że zjawisko wędrówki dusz samo w sobie przenosi informacje czy może jest to spowodowane czymś innym, czego nie jesteśmy w stanie dzisiaj ogarnąć.

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2012-10-29, 16:29
autor: UFOszaman
Jeżeli osoba pamięta o rzeczach, które kiedyś ( np 200 lat wstecz ) się mu przytrafiły to zakładamy, że musiał w tych czasach żyć ( miał duszę ), a wspomina to teraz żyjąc ?
Myślę że psychologia ma dużo wspólnego z reinkarnacją.

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2012-11-30, 12:49
autor: skner
Podobno w Biblii były fragmenty, które mówiły o reinkarnacji, dopiero na soborze konstantynopolitańskim drugim zakazano wiary w reinkarnację. Podobno zostały usunięte. No właśnie podobno. Czy ktoś spotkał się z tymi fragmentami? Można gdzieś to odnaleźć, przeczytać?

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2016-09-27, 10:45
autor: henryk
nie ma znaczenia czy wierzę czy nie wierzę jeśli jest to jest jeśli nie ma to niema , reinkarnacja ma na celu poprawę człowieka jak mam się poprawić skoro nie wiem co robiłem źle w poprzednim życiu

Re: Wierzysz w reinkarnację?

: 2018-01-05, 17:35
autor: hansel
Arek pisze: A tak nie jest, powiem że to tylko gdybanie pana Pawła. Oczywiście , w innych kulturach sprawa reinkarnacji nie wzbudza wątpienia, tak jak u nas "fakt" że papież na lewym pasie autostrady wjeżdża do nieba. Skończyłem ostatnio czytać Mahabratę i jestem zdumiony jak łatwo dostać się do nieba :D , wystarczy tylko umrzeć na polu Kurkuszery, bo tak podają święte pisma, i obojętnie czy się było grzesznikiem czy też nie. U nich reinkarnacja to chleb powszechny tak jak u nas spowiedź święta.
Ale żeby nie tumanić.
Dowody na reinkarnację są tak powszechne jak dowody na niebowstąpienie :P
Polecam obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=jSfVHL5qcwc