teorie dain...

Paleoastronautyka to dziedzina próbująca udowodnić, że niegdyś lub wciąż istniejąca cywilizacja, bądź cywilizacje pozaziemskie, kontaktowały się w przeszłości z ludźmi, wywierając wpływ na ich rozwój i kulturę lub nawet sztucznie powołując gatunek ludzki do istnienia.
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

teorie dain...

Post autor: FeiDei »

Slyszalem te pan dainiken(nie wiem jak się to pisze:/) mial jakiej teorie moglby ktos je tu podac ??
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Daeniken ogólnie uważał, że w przeszłości na Ziemię przybywali kosmici i nas douczali i pomagali w niektórych rzeczach, że pomagali nam budować piramidy i różne inne obiekty. Teorii dokładnie nie znam bo się gościem nie interesuję
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Znalazłem w necie parę artykułów o teoriach Danikena:
http://akwawita.w.interia.pl/artykuly/art3.html
http://ufo.dos.pl/article.php?sid=17

Tak w ogóle to jego teorie jakoś do mnie nie przemawiają... on wszystko okręca wokół Obcych. Że oni zbudowali piramidy, że zamieszkiwali Atlantydę itepe itede... :?
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Post autor: FeiDei »

ech czyli sadzil podobnie do mnie :D
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

Teorie Danikena traktuje jako zbiór ciekawostek, ale gdyby wstawic tam zamiast kosmitów jakąs wysoko rozwinieta ziemska cywilizacje techniczną to czemu nie?
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Post autor: FeiDei »

a jesli ta cywilizacja bylaby czarna jak smola (:P)
Niedługo wywołasz kolejną wojne :) (Darnok)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Feinho_Deinho pisze:a jesli ta cywilizacja bylaby czarna jak smola (:P)
Niedługo wywołasz kolejną wojne :) (Darnok)
Bez przesady, czarnych "kosmitów" również bardzo często się widuje ;)
mcink
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2005-08-15, 18:51
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: mcink »

Po pierwsze - Fei Dei, to że twierdzisz że jesteś szalony jakoś wcale nie przydaje wiarygodności Twoim twierdzeniom :P Żeby być szalonym nie wystarczy tylko chcieć :P

Co do teorii Danikena - właściwie czy to aż taka różnica czy byliby to przybysze z gwiazd czy jakaś nieznana nam ziemska cywilizacja? Tak czy inaczej są to tylko fantazje, a w dodatku jeśli idzie o teorie EvD często naginane są fakty tak aby pasowały do teorii.

A jeśli ktoś chce poznać niektóre z jego twierdzeń w nieco przyjemniejszy sposób to polecam serię komiksową zaczynającą się zeszytem "Lądowanie w Andach" :) Bardzo fajnie narysowana historia, oparta właśnie na jego teoriach. Zeszytów było chyba z 10 i w każdym z nich mozna było znaleźć jakieś odniesienie do teorii EvD. Od Atlantydy, przez Nazca, gigantów, potop, wieżę Babel itd.

A bardziej poważnie co do jego teorii, to przyznaję ze książek w których uzasadniał swoje twierdzenia nie czytałem, ale wiem że nagiął niekóre fakty, zwłaszcza jeśłi idzie o możliwości naszych przodków w dziedzinie budownictwa itd.

Chociaż przyznaję że niektóre spośród jego teorii są bardzo interesujące i przemawiają do wyobraźni (niektóre może nawet mają w sobie trochę prawdy, kto wie?) to jednak należy do nich podchodzić ze sporą dozą sceptycyzmu ;).
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Post autor: FeiDei »

ej jak napiszesz litery e c h to ci wyskoczy jestem szalony :x
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

mcink pisze:Zeszytów było chyba z 10 i w każdym z nich mozna było znaleźć jakieś odniesienie do teorii EvD. Od Atlantydy, przez Nazca, gigantów, potop, wieżę Babel itd.
Pamietam, kupowałem. Nawet moj brat to chyba czytał....
Tylko to wychodziło jakieś 15-20 lat temu - czyli pewnie teraz w piwnicy gdzieś lezy...
mcink
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2005-08-15, 18:51
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: mcink »

Chyba nawet dawniej :] Bądź co bądź mi ćwierćwiecze już minęło a jeden z komiksów z tej serii czytałem wkrótce po tym jak się nauczyłem czytać :] czyli w wieku jakichś 4-5 lat. Zatem nawet więcej niż 15 lat by to było :]
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Prosiłbym o nie sprowadzanie rozmowy do tematu komiksów, panowie 8)
mcink
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2005-08-15, 18:51
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: mcink »

Jasne :) to było i tak tylko odnośnie lepszego unaocznienia tego co te teorie przedstawiają :>

Ale jako przykład naginania faktów w teoriach EvD można podać jego szacunkowe "obliczenia" siły roboczej i pracochłonności budowy Wielkiej Piramidy - jego szacunki były około 5-krotnie zawyżone. Wynikało z nich że ludzie w żadnym razie nie mogliby zbudować tej piramidy. Jednakże po rzetelnym przeanalizowaniu tego zagadnienia przez naukowców okazało się ze nie było to wcale zadanie przerastające możliwości ówczesnych. Co prawda nie wyjaśnia to bynajmniej innych zagadek z nią związanych, ale daje pewien obraz tego na czym opierają się jego teorie. Krótko mówiąc - są ciekawe i dają wiele do myślenia, ale z rzeczywistością to się nawet przejściowo nie spotkały :P
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

moim zdaniem teoria Daeniken'a jest 100% realna i oczywista, ponieważ wszechświat jest bardzo duży i nie umiem pojąć innych ludz którzy rzekomo twierdzą że we wszechświecie nie ma kosmitów.Oni byli, są i będą. Teoria Erich'a von Daeniken'a jest bardzo możliwa ponieważ nie umiem uwieżyć że ludzie sami wybudowali PIRAMIDY, STONEHENGE itp. .Obiło mi się o uszy że Philip Wandenberg zakłada że w starożytnym egipcie był prąd i ma na to dowody.
Poczytajcie pare książek Daeniken'a i naprawde zmieni to wasze nastawienie do kosmitów.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

flabeer pisze:Poczytajcie pare książek Daeniken'a i naprawde zmieni to wasze nastawienie do kosmitów.
Podaj jakiś tytuł :) Bo u mnie w biblioteczce leży kilkanaście książek Danikena i się kurzy... :|
De Ruyter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-16, 16:14
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: De Ruyter »

O Nazca jest nawet fajna...
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Post autor: FeiDei »

gdzie mozna kupic te ksiazki, czy sa e-booki ??
mcink
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2005-08-15, 18:51
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: mcink »

flabeer pisze:ponieważ nie umiem uwieżyć że ludzie sami wybudowali PIRAMIDY, STONEHENGE itp
Tutaj nie mogę się zgodzić mimo wszystko. Nie mam nic przeciwko temu że kiedyś (a pewnie i nadal) odwiedzali nas przybysze z innych światów. Jednakże zbudowanie zarówno piramid jak i stonehenge jak najbadziej leżało w zakresie możliwości naszych przodków. Niestety nie mogę podać źródeł, bo czytałem na ten temat już dość dawno temu, ale zapewniam że wg badań jest to jak najbardziej możliwe przy zastosowaniu ówczesnych technologii.

flabeer pisze:Philip Wandenberg zakłada że w starożytnym egipcie był prąd i ma na to dowody.
Hmm... nie jestem pewien czy chodzi o tego samego człowieka i te same dowody... no ale jeśli tak to przychodzą mi do głowy dwa odkrycia. Jedno to słynna babilońska bateria, i powiązania Babilonu z Egiptem (ale tutaj mogę się mylić, za co z góry przepraszam) a druga jest bardziej ciekawostką niż czymś innym. Chodzi o to że nigdzie w piramidach nie znaleziono śladów okopcenia na sufitach od pochodni. A ponieważ znajdują się tam malowidła (hieroglify itd) powstaje pytanie w jaki sposób doprowadzano tam światło.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Pod UFO i kosmitów można podpiąć wiele rzeczy, jakby się uprzeć to i z Jezusa kosmitę można zrobić, budowanie piramid itd. wcale nie musiało być poza zasięgiem ludzi w tamtych czasach, przecież nikt nie mówi że zbudowali je w tydzień, a i przy budowie nie było setki ludzi tylko tysiące.

A co do prądu to niby mieli takie garnki z elektrolitem, które działały jak baterie ale trzeba było ich duuużo żeby wytworzyć solidne napięcie, w telewizorni widziałem że spokojnie takich bateryjek można by użyć np. do galwanizacji. A zrobienie takiej pseudo żarówki aż tak trudne by mogło nie być... no co przecież to tylko jakiś rozrzażony drucik w słoiku, w którym jest próżnia (no może by była jakaś trudność z wytworzeniem próżni w tym słoiku ale może i z tym by sobie poradzili)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Nie wiem, czy słyszeliście o czymś takim, jak butelka lejdejska... polega to na owinięciu butelki czymś, najlepiej papierem (lub papirusem), potem trzeba wykonać przy niej jakieś nieskomplikowane "operacje" i można uzyskać energię elektryczną, a co za tym idzie - również i światło.

Miałem kiedyś na taśmie wideo film dokumentalny (niestety coś się stało że teraz nie ma na niej dźwięku :| ), tam były kolejno omawiane budowanie piramid, przepowiednie Nostradamusa, Trójkąt Bermudzki i Całun Turyński (może ktoś widział :?: ). Właśnie na temat piramid wypowiadał się jeden naukowiec i w pewnym sensie zdołał udowodnić, że piramidy to jednak dzieło ludzkich rąk, nie kosmitów.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Paleoastronautyka”