Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Post autor: Ivellios »

Temat dla maniaków gier komputerowych :) No właśnie, jakie znacie ciekawe gry z wątkami paranormalnymi?

Postanowiłem założyć taki wątek, bowiem ostatnio wciągnęła mnie jedna gra. "Driver: San Francisco", coś podobnego do GTA, tylko że bez możliwości wychodzenia z samochodu (chociaż sama seria gier "Driver" jest tą, w której po raz pierwszy pojawiły się możliwości znane np. z GTA III). Jak na grę kryminalną, występuje tu ogromne nagromadzenie wątków, nazwałbym to, paranormalnych. W grze bardzo często bohater musi się na przykład przenieść z jednego samochodu do innego - a robi to, wychodząc z ciała i wchodząc w ciało innego kierowcy.

Po wykonaniu określonej ilości misji wychodzi na jaw, że główny antagonista potrafi to samo i jedna z misji polega na uciekaniu przed kierowcami, w ciała których wchodzi bandzior.

Bardzo dużo jest tutaj odniesień do NDE. Wspomina o tym między innymi główny bohater w swoich wypowiedziach. Dużo też jest wątków nawiązujących do "życia w Matriksie", w "wykreowanej rzeczywistości".

Pod koniec zaś okazuje się, że cała akcja gry toczy się tak naprawdę... w umyśle głównego bohatera, który leży w szpitalu, i którego umysł "karmiony" jest wiadomościami podawanymi przez radio stojące nieopodal szpitalnego łóżka.

Nie powiem, gra bardzo mnie wciągnęła, chociaż niektóre misje są wybitnie wnerwiające (np. misja, w której w ciągu 3 minut trzeba wjechać pod dziesięć jadących ciężarówek i w każdej z nich rozbroić bombę). W żadnej innej grze gangsterskiej nie widziałem jednak tak dużego nagromadzenia wątków paranormalnych. Brakuje chyba tylko jasnowidzenia i przechodzenia przez ściany :D
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Post autor: Ivellios »

Paranormalne wątki w GTA V:
https://www.youtube.com/watch?v=foDGvQBmqec
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Post autor: Słowianka »

To ode mnie staroć.
Parasite Eve na PS2
Według mnie, genialna pozycja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Parasite_Eve_(video_game)
Awatar użytkownika
mgssnake
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2015-06-22, 21:12

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Post autor: mgssnake »

Słowianka , "parasite Eve" zostało wydane na PS1 podobnie jak i "SIlent Hill" w którym jest motyw UFO.
Adeptus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2020-05-21, 12:45

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Post autor: Adeptus »

No, co druga gra ma wątki s-f czy fantasy, więc długo by wyliczać...

Ale jeśli chodzi o takie mniej "baśniowe" wątki, a bardziej zbliżone do tego, czym się interesują realni parapsychologowie, to niedawno wydana polska gra "Medium" jak sama nazwa wskazuje mocno podejmuje wątki spirytystyczne. Jest też "Control", gdzie główna bohaterka robi porządek w jakiejś agencji typu "Archiwum X" czy "Facetów w czerni" przy użyciu mocy typu telekineza itd. U mnie czeka na ogranie "Cultist Simulator" - rozgrywka toczy się w formie karcianki, ale celem nie jest pokonanie wroga, tylko zbudowanie własnej organizacji okultystycznej, nawiązanie kontaktu z "wyższą rzeczywistością" i osiągnięcie takiego, czy innego oświecenia.

Działała swojego czasu gra MMORPG gdzie zamiast typowych dla takiego rodzaju gier klimatów krainy fantasy gracz w "realnym" świecie badał teorie spiskowe (wrzucono tam chyba wszystko, co się dało - anioły, demony, illuminatów, starożytne cywilizacje itd).
Sybil
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2022-02-09, 02:49

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Post autor: Sybil »

Zależy co uznać za wątki paranormalne, jeśli magię, to połowa RTS jak Warcraft czy MOBA jak LOL
THey are billions, walczymy przeciwko hordom zombie, to także podchodzi ;-)
No i oczywiście resident evil
Jofar
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2022-07-28, 11:33

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Post autor: Jofar »

Większość gier opartych jest na wątkach paranormalnych jeśli weźmiemy pod uwagę magię i walkę z różnymi zombie. Trudniej chyba znaleźć takie, które nie mają nic z nimi wspólnego. Nawet w simsach straszyły duchy ;)
kaszulc
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2023-08-03, 15:18
Komentarze: 0

Re: Gry komputerowe z wątkami paranormalnymi

Post autor: kaszulc »

Teraz znajdziemy praktycznie same gry z wątkami paranormalnymi, jak nie strzelanki ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”