Kącik porad, czyli wszystko czego potrzebujesz.

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Kącik porad, czyli wszystko czego potrzebujesz.

Post autor: Glazery »

W tym temacie chcę zawierać wiele przeróżnych zaklęć, klątw, uroków czy rytuałów na wasze prośby. Na forum pojawiłem się nie dawno, ale tym się nie sugerujcie. To jedynie stereotyp, który kwalifikuje mnie do tych o małej wiedzy. Myślę, że będziemy sobie jakoś pomagać wspólnie. Ja pomogę wam, a czasem wy mi :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Dagmara »

Bardzo ciekawy temat, może napisz coś więcej, od kiedy magią się interesujesz, jakie masz doświadczenie itd. tak aby inni użytkownicy mogliby Cię bardziej poznać, zanim poproszą o jakiś rytuał :)
Sama jestem bardzo ciekawa Twojej wiedzy, oraz doświadczeń.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Vampirio »

Ja poproszę o rytuał próbny. Prosty zwięzły i na temat. Czyli rytuał wzmacniający oparty na symbolice lunarnej. ;)
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: UFOszaman »

Czy to ma związek z kalendarzem ( lunarnym ) księżycowym ?
Fazy Księżyca rządzą wodami, deszczem, urodzajem, rytmiczną przemianą. Czas księżycowy odnosi się do rzeczywistości biokosmicznej. Od niego zależą: płodność kobiet i zwierząt, roślinność oraz los człowieka po śmierci. Jest symbolem tajemnych, zakrytych sił natury, zasady żeńskiej, miłości, bezczynności, niezdecydowania, płodnej aktywności, okresowego stwarzania i odtwarzania.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Glazery »

UFOszaman bardzo ładnie wyjaśniłeś termin, który zawarł Vampirio w swojej wypowiedzi. Nie wiem dlaczego ale wyczuwam w jego wiadomości trochę drwiny, może nawet zwątpienia. Ale chciałbym wiedzieć co dokładnie chcesz wzmocnić, którą ze stron? Wzmocnić możesz wiele różnych stref, więc podaj mi trochę szczegółów. Rytuał będzie można opracować dopiero, gdy trochę opiszesz to, co chcesz wzmocnić, dlaczego ta sfera została osłabiona, podasz swój znak zodiaku, i czas jaki chciałbyś poświęcić na ten rytuał :)
Dagmara pisze:Bardzo ciekawy temat, może napisz coś więcej, od kiedy magią się interesujesz, jakie masz doświadczenie itd. tak aby inni użytkownicy mogliby Cię bardziej poznać, zanim poproszą o jakiś rytuał :)
Sama jestem bardzo ciekawa Twojej wiedzy, oraz doświadczeń.
No cóż, magia to dziedzina, którą interesuję się od długiego już czasu, nie jestem w stanie określić dokładnie ale około 8 lat. Wiem, że jest to stosunkowo mało, ale ten czas wykorzystywałem bardzo dobrze. Obserwowałem wszystkie strefy życia, które wydawały mi się fascynujące. Myślę, że poznałem je już dobrze, ale uczymy się całe życie, więc jestem świadomy tego, że nie poznałem ich do końca. Uważam za swoją specjalność rozwój i opiekę duchową oraz magię żywiołów. Ale tak naprawdę odnajduję się w każdej dziedzinie magii. Doświadczenie, też jest tutaj istotne, więc o nim powiem. Praktykuję wiele różnych dziedzin, stykam się z coraz to nowymi spostrzeżeniami. Pracowałem już z różny,mi ludźmi, którym miałem przyjemność pomóc w ten, czy inny sposób. Osobiście wolę unikać kontaktów z duchami. Oczywiście nie chcę odradzać, ale czasem wdzierają się te duchy, które nie powinny. Ale to już nie istotne. Zaczynam się rozwlekać na poszczególne tematy. Może kiedy indziej poopowiadam na te tematy :)

Poza tym, jeżeli ktoś potrzebuje jakiejś rady niech również pisze tutaj. Z każdym problemem postaram się pomóc, ewentualnie jakoś uzupełnimy się z innymi użytkownikami.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Spooky Fox »

Glazery - połączyłem Twoje dwa posty. Prosiłbym na przyszłość pisać wsio w jednym poście, żeby nie robił się niepotrzebny bałagan. Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Dagmara »

Glazery, fajnie, że odpisałeś na mojego posta.
Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Tobie udanego pobytu na naszym forum :)
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Glazery »

Dziękuję serdecznie :) Myślę, że i ty będziesz udzielać się w tym temacie pomagając nam wszystkim, może "wstępując" tutaj po rady :D
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Vampirio »

Dlaczego wybrałem księżyc? Tak sobie. Znak ryby, wycieńczenie psychiczne np. nauką które trzeba zwalczyć. Czas nieokreślony. Jak napisałem Rytuał próbny, jak na razie piszesz z sensem ale chcę cię w pewien sposób sprawdzić.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Dagmara »

Glazery pisze:Dziękuję serdecznie :) Myślę, że i ty będziesz udzielać się w tym temacie pomagając nam wszystkim, może "wstępując" tutaj po rady :D
Po rady to może nie, ponieważ sama zajmuje się rytuałami, ale chętnie, jeśli oczywiście czas mi pozwoli, pomogę, coś doradzę w miarę możliwości ;)
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: UFOszaman »

Ok, czyli kolega Glazery stworzył " kącik " porad dotyczących zaklęć, klątw, uroków i rytuałów dla uczestników tego forum.
To ja zapytam w takim razie o " uroki " jak je można zdjąć, kiedy " ktoś " rzuci urok na kogoś.
Podobno rzucający uroki mogą to zrobić świadomie lub nie świadomie np. wzrokiem ( jak ktoś spojrzy złym wzrokiem na kogoś ) ?
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Glazery »

Na zdejmowanie uroków jest wiele sposobów. Na zdejmowanie tych świadomych, zamierzonych są inne niż dla tych nieświadomych. Te uroki, które zostały rzucone nieświadomie są słabsze niż te rzucone świadomie. Najpopularniejszym sposobem na zdejmowanie uroku niezamierzonego jest przelanie wosku ze świecy, która się pali nad głową zauroczonego. Przelewamy wosk do szklanego naczynia z wodą. Kolejno to, co nam powstało wyrzucamy, a wodę wylewamy :)
Jest też sposób bardzo mało znany, mianowicie małym dzwoneczkiem na błękitnej bądź srebrnej wstążce "obdzwaniamy" dookoła kolejno głowę, dłonie( zaczynając od lewej i tak samo stopy. Ten dzwonek wieszamy później na dworze, najlepiej na gałązce drzewa i zostawiamy go tam na jedną noc. Później dzwoneczek można już zabrać i schować do szafki :D

Jeśli chcesz udzielić się na jakiś temat, to śmiało. Bardzo mile widziana pomoc z twojej strony oraz strony innych.

Vampirio poczekaj cierpliwie na rytuał, jeszcze go układam :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Dagmara »

Z tym dzwoneczkiem to ja zaś znam wersje, aby wstążka była czerwona i obdzwaniamy daną osobę od stóp do głowy, możemy również taki rytuał wykonać dla całego naszego mieszkania. Po czym owy dzwoneczek zawieszamy przy drzwiach wejściowych :)
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Glazery »

Nie to, żebym chciał się wykłócać ale kolor wstążki ma mieć symboliczne znaczenie. Czerwony oznacza ochronę i odpieranie uroków, natomiast niebieski(błękitny)/ srebrny ma za zadanie oczyszczenie z tych uroków. Swoją drogą słyszałem o tym, że wstążeczka może być czerwona ale osobiście polecam niebieski(błękitny)/ serbrny.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Vampirio »

Vampirio poczekaj cierpliwie na rytuał, jeszcze go układam :)
Nie śpieszy mi się :)
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: UFOszaman »

A czy taki sposób na odpędzanie czy zdejmowanie uroków, który opiszę poniżej jest stosowany ?
Otóż, kiedy byłem chłopcem w wieku 10 lat wyjechałem na wieś do Babci.Tam w pierwszą niedzielę mojego pobytu Babcia poszła ze mną do kościoła. Jak to na wsi ludzie w kościele bardzo przyglądali mi się, co to za wnuczka Babcia ma bo widzieli mnie po raz pierwszy.Po mszy gdy wróciliśmy do domu,( a właściwie to już w drodze z kościoła ) - tak bardzo rozbolała mnie głowa, że aż z bólu wymiotowałem, co jeszcze w życiu takie coś mi się nie zdarzyło.Babcia wtedy jednoznacznie stwierdziła, że ktoś rzucił na mnie urok.Kazała mi się położyć na plecach i co mnie bardzo zdziwiło - skarpetą, którą zdjęła mi z nogi zrobiła 3 krotnie znak krzyża na moim czole i za każdym razem odrzucała ją energicznie w górę ze słowami " idź precz " .Po czynnościach tych jeszcze się pomodliła i o dziwo po może 5 , no może 10 minutach - głowa przestała mnie boleć i byłem zdrów !?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Dagmara »

Glazery pisze:Nie to, żebym chciał się wykłócać ale kolor wstążki ma mieć symboliczne znaczenie. Czerwony oznacza ochronę i odpieranie uroków
Wiem o tym doskonale i właśnie o to mi chodziło, także wstążkę czerwoną również można łączyć z dzwonkiem, osobiście polecam opierając na własnych doświadczeniach.
Sama jestem w posiadaniu takiego dzwoneczka, który to wykonałam na swe potrzeby ;]
I nikt tutaj nie chce się w żaden sposób wykłócać, dobrze jest się przecież wymieniać wiedzą, zwłaszcza, że z młodszym pokoleniem rodzą się co raz to nowsze, niekiedy bardziej urozmaicone, w kontekście pozytywnym oczywiście metody.

UFOszaman, moja babcia mówiła o podobnej metodzie, z tym, że twarz dziecka wycierało się majtkami, oczywiście czystymi, wypranymi i musiały być obowiązkowo białe.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: UFOszaman »

Koleżanko Dagmaro, czyli można też w taki sposób " wyganiać " uroki dane przez kogoś.
Zapewne istnieją też inne " rytuały " związane z urokami, które mam nadzieję, że Kolega Glazery nam przedstawi.
Miałem też osobiście inny przypadek spotkania się , ale ze " zmorami " - lecz nie wiem czy akurat to jest w temacie tego forum.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Zaklęcia, klątwy, uroki i rytuały.

Post autor: Glazery »

Drogi UFOszamanie, nie sposób jest powiedzieć o wszystkim. Ja raczej nastawiam się na jakieś konkretne pomaganie w danym przypadku. Oczywiście możesz zapytać o konkretny przypadek, jeśli masz ochotę.
Co do skarpety i majtek, są do wiejskie sposoby przepędzania uroków. Na takich właśnie wsiach powstał również czerwony chwost, który miano w zwyczaju przypinanie koniowi do uzdy, czy dzieciom do czapek. A majtki i skarpeta oczywiście znane. Chociaż byłem przekonany o tym, że skarpeta, tak jak majtki powinna być wyprana. Z reguły używa się do tego damskich majtek i damskich skarpet. Męskiej bielizny raczej się nie używa.


Wiesz, odnośnie tych zmor, podziel się doświadczeniem. Tematem tego tematu jest w zasadzie wszystko. To jest tzw. kącik porad. Jeśli znasz odpowiedź na jakieś zadane pytanie, nie krępuj się i odpowiadaj, tym samym pomożesz mi, za co będę wdzięczny.

Droga Dagmaro dziękuję bardzo za pomoc :) A odnośnie tego wykłócania się, to miałem na myśli coś innego, niż może zrozumiałaś. Chodziło tu raczej, że raczej potwierdzam twoją wersję ale to już jest mało istotne i skończę o tym pisać :)
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: Kącik porad, czyli wszystko czego potrzebujesz.

Post autor: Glazery »

Podczas, gdy Księżyc będzie ubywał(najlepiej III lub IV kwadra) należy wziąć szklaną miskę z wodą, jakiś symbol nauki, np. książkę, i umieścić to na stoliku oczywiście. Dobrze by było przy tym stoliku klęknąć. Bierzemy dwie niebieskie/ błękitne świece i jedną białą. Zapalamy je dopiero, gdy ustawimy akcesoria. Oczywiście zapałki, nie zapalniczka.

Do szklanej miski wkładamy kryształ górski (może być w postaci wahadełka, co nawet jest lepsze). Miskę z jej zawartością stawiamy na książce. Teraz zapalamy świece na przemian, tzn. niebieska, biała, niebieska. Kolejno wkładamy palec wskazujący do miski z wodą i obrysowujemy na krawędzi miski okrąg, kolejno robimy to samo na stoliku. Kolejno w kręgu na stoliku, w okręgu kładziemy lewą rękę. Prawą trzymamy nad taflą wody w misce. Wyciszamy się tak na ok. 10 min. Kolejno zdmuchujemy białą świeczkę. Dwie niebieskie musimy zostawić zapalone!!! Cały czas trzymamy ręce w wyznaczonych miejscach. Gdy biała świeca już się nie pali wpatrujemy się w płomień jednej ze świec i wymawiamy zaklęcie:
Ja człowiek lichy i bez sił pozostawiony
Nową energię pozyskać gotowy
Klęczę tu pragnąc sił powrotu
Od natłoku nauki znacząco zmęczony
Proszę i żądam sił odnowienia
W imię Księżyca i imię moje niech wola moja doczeka spełnienia.
Taki rytuał powtarzamy, gdy tylko księżyc jest w znaku ryby i jest ubywający.

Myślę Vampirio, że to Cię usatysfakcjonuje. Niecierpliwie czekam na twój werdykt :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Magia”