Najlepsza dziesiątka Nick Popa

Tutaj możesz napisać dla nas nowy artykuł
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2378
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy

Najlepsza dziesiątka Nick Popa

Post autor: Arek » 2011-09-27, 08:50

Najlepsza dziesiątka Nick Popa

Obrazek


Nick Pope był w latach 1991 - 1994 szefem biura "Secretariat (Air Staff) 2a" które współpracowało z Ministerstwem Obrony ("Ministry of Defence" (MoD)). Między innymi jego praca polegała na zbieraniu obserwacji o niezidentyfikowanych obiektach latających. Dla brytyjskiej gazety "Telegraph" zebrał dziesięć najlepszych jego zdaniem niewytłumaczalnych obserwacji zjawiska NOL-i.

--Przeważnie chodziło o złą interpretację obserwowanych obiektów lub fenomenów pogodowych,innym razem świadkowie nie posiadali pełnego rozeznania, ale były także przypadki które do dzisiaj pozostają wielką zagadką-- tak mówi Pope o swojej byłej pracy.

Na miejscu 10-tym Nick Pope klasyfikuje przypadek który miał miejsce 28 listopada 1980r
Alan Godfrey, policjant , obserwował nocą niedaleko miejscowości Todmoren obiekt ufo o wielkości autobusa który kołysał się półtora metra nad ulicą. Gdy wrócił do swojej placówki okazało się że jest o wiele póżniej niż być powinno. Podczas hipnozy ów policjant opowiadał o tym jak został zabrany na pokład NOL-a.
Dalsze informacje o raporcie ww przypadku można znależć tutaj:
LINK

Obrazek
Alan Godfrey z szkicem obserwowanego obiektu.
Copyright: Evans and Stacy.

Także na miejscu 9-tym były policjant Philip Spencer opisuje swoje uprowadzenie przez obcych w grudniu 1987r w Ilkley Moor ( Yorkshire). Ten świadek miał podobno nawet sfotografować jednego z obcych.
Informacje o pzypadku Gofreya można znależć poniżej
LINK

Obrazek
Zdjęcie przedstawia obcego sfotografowanego przez świadka
fotka
Copyright: Philip Spencer.

Następny przypadek to obserwacja pewnej kobiety z North London w sierpniu 1984r, która natychmiast zaalarmowała policję. Policjanci którzy przybyli na miejsce sami mogli za pomocą lornetek zaobserwować obiekt podobny do Saturna.
Obrazek
Szkic obiektu wykonany przez policjanta po obserwacji w North London
fotka
Copyright: MoD, nationalarchives.gov.uk

Na siódmej pozycji znalazła się ledwie unikniona kolizja pomiędzy NOL-em a samolotem "AlItalia" w 1991r. Wtedy to pilot miał zawołać do swoich 57 pasażerów żeby patrzeli szybko przez okno podczas gdy mijał ich NOL.
--Ani MoD ani cywilna Kontrola Lotów nie umiała wyjśnić do dzisiaj tego zajścia-- przekonuje Pope.

Na miejscu szóstym znajduje się raport pewnego pilota który opisuje jak podczas lotu w 1986r coś wyminęło jego samolot. Pilot uważał to za meteoryt albo za jakąś rakietę która miała awarię i zboczyła z kursu.

5 mejsce to opowieść świadka który zwrócił się do Ministerstwa Obrony w 1985r podając że próbuje zaaranżować dyplomatyczne spotkanie między wojskiem a obcą istotą o imieniu Algar. Do spotkania jednk nie doszło ponieważ Algar został zamordowany poprzez innych obcych.

Na czwartym miejscu znajduje się przypadek z marca 1993r. Małżeństwo z Somerset obserwuje obiekt ufo nad łąką, gdy zaciekawieni próbują polepszyć swoje pole widzenia zauważają że krowy znajdujące się na łące zebrały się samoczynne w w idealne koło, jakby się "naradzały" albo bały.

W tym samym czasie co przypadek powyżej wydarzyło się coś co Pope uznał zaklasyfikować na miejscu trzecim.
Oficer "Royal Air Force"z bazy w Shawbury opisuje jak bardzo duży trójkątny obiekt znajdował się nad bazą wojskową i wysyłał w kierunku ziemi wiązki światła. Obiekt wydawał brzęczący dźwięk, nagle z bardzo wolnego lotu przyspieszył tak szybko jak nie jest to możliwe dla wojskowych maszyn.
--Ten świadek służył osiem lat w lotnictwie, według niego przyśpieszenie było kilkakrotnie większe od znanych mu wojskowych samolotów-- uzupełnia Pope.
Informacje o tym przypadku można znależć tutaj.
LINK

Na miejscu drugim znajduje się raport Alfreda Burtoo oficera armii z sierpnia 1983r. Podczas wędkownia w Basinstoke Canal obserwował lądowanie obiektu NOL z którego wysiadła załoga, opisuje ją jako " zielone ludziki". Siedemdziesięciotrzeci latek został zabrany na pokład obiektu gdzie mu przekazano że z powodu wysokiego wieku oraz niedyspozycji fizycznej nie nadaje się i może opuścić pokład.
Szkic Alfreda Burtoo przedstawiający NOL-a
Obrazek
Dalsze informacje
LINK
Copyright/źródło: ufoevidence.org

Na pierwszej pozycji znajduje się wszystkim znany już przypadek z Randlesham Forest gdzie w grudniu 1980r nieznany obiekt wylądował w lesie niedaleko U.S.Air Force bazy.Grupa żołnierzy mogła całkiem z bliska ,dosłownie z kilku metrów przyglądać się obiektowi a póżniej dokładnie zbadać miejsce lądowania.
Jest to jeden z najlepiej udokumentowanych przypadków obserwacji ufo.
Nick Pope podkreśla że w różnych krajach doszło również do wielu intereujących obserwacji NOL-i, on jednak do swojej dziesiątki wybrał pzypadki z którymi bezpośrednio się spotkał lub też poznał z dostępnych mu raportów.

źródło
http://grenzwissenschaft-aktuell.blogspot....opes-top10.html
Ostatnio zmieniony 2011-09-27, 08:53 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.


"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
To nie moje powiedzenie ale lubię je jak najbardziej

https://www.facebook.com/arek.czaja
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości