Czarne Księgi.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o demonach, i nie boisz się zapytać
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Dagmara »

Moim skromnym zdaniem kolega mógł Ciebie po prostu nabrać z tymi księgami, albo jemu ktoś takich głupot nagadał, nie wierze, że nagle w jakieś wiosce pojawił się zbiór starych ksiąg związanych z czarną magią.

A odpowiadając na Twoje pytanie, książka sama w sobie nikogo nie może opętać, to tylko martwy przedmiot nic więcej, ale to jak będziesz wykorzystywać zawartą w niej wiedzę to już inna bajka.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Ignorant »

Ale słyszałem to nie tylko od niego ale też od paru innych osób. W każdej plotce kryje się przecież ziarno prawdy
Nie koniecznie ;]

W reszcie spraw zgadzam się z Dagmarą ^^ Aczkolwiek co do tego że np. książka nie może być w jakiś sposób przeklęta nie mogę się niestety zgodzić ponieważ ten jak i inne przedmioty raczej mogą być nawiedzone jeśli wierzyć w legendy o nawiedzonych bądź przeklętych lustrach , obrazach itd ^^
Ostatnio zmieniony 2011-02-04, 22:41 przez Ignorant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Jak to tak nagle się wydało? Moim zdaniem to nieprawda. Ale jeżeli ta miejscowość nie jest duża, to sam poszukaj. Nie wiem jakie stare budynki i obiekty się tam znajdują. Masz jakiś trop?
Ostatnio zmieniony 2011-02-04, 22:47 przez Veritas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Dagmara »

Wieści po wioskach bardzo szybko się rozchodzą, nie wiem czy czytałeś jeden z naszych tematów gdzie opisywałam przypadki pochowania żywych ludzi, którzy to rzekomo po dniu, czy dwóch dniach od pochówku zaczęli pukać w trumnę...Takich opowieści na wioskach było masę, ale żadna prawdą nie była z wiadomych powodów, nikt tyle godzin nie przeżyje pod ziemią, a jednak starsi w to wierzyli i niektórzy dalej wierzą opowiadając.

Tak samo może być i w tym przypadku, ktoś coś słyszał, inny dodał od siebie i tak o to powstaje przekoloryzowana opowieść.
Także wcale nie musi być prawdą, że takowe księgi rzeczywiście na terenie wioski się znajdują, czy ktoś widział je na oczy? Zapewne nie, dlaczego inni tylko mówią, nie chcą powiedzieć gdzie one mogą się znajdować, może dlatego ponieważ w ogóle ich po prostu nie ma, a plotka lubi rodzić kolejną plotkę, równie dobrze mogło chodzić o zwykłe zbiory ksiąg nie koniecznie powiązanych z czarną magią, a resztę dodano od siebie.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Ciężkie opętanie? Napisz więcej na ten temat. Wszystko co wiesz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Darnok »

Podobno, może, prawdopodobnie.
A masz jakieś konkrety?
Bo podobno, podczas II RP w szpitalu urodziło się dziecko szatana i nawet media o tym pisały. Tak się właśnie plotki rozchodzą i każdy coś od siebie dodaje.
Awatar użytkownika
JakubW
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2010-09-27, 13:28
Lokalizacja: lubuskie

Re: Czarne Księgi.

Post autor: JakubW »

To u ciebie mają lepszą wyobraźnie bo u mnie na wiosce była sąsiadka która wzrokiem potrafiła zwierzęta domowe zabijać lub sprawiać że znosiły czarne jaja.

Za to kocham wioskowe opowieści można się poczuć jak w XIX- wiecznej wsi :lol:
Upomnienie
Autor tego posta otrzymał upomnienie od moderatora.
Szczegóły: Upomnienie za niepotrzebne cytowanie całych postów
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Dagmara »

Ech, chuda osoba z dużym brzuchem, przecież to nie jest niczym nadzwyczajnym, dzieci z Afryki głodujące zazwyczaj właśnie tak wyglądają, lub osoby cierpiące na różne choroby również, wydzielanie nadmiernego potu, to mogą być jak najbardziej problemy z ciśnieniem, w ogóle niezwiązane z opętaniem, ale kiedyś, a nawet teraz dla starszych ludzi z wiosek może wydać się ''dziwne, nie spotykane, tajemnicze''?
Możliwe, że u innych jej wygląd zdecydowanie wzbudził niepokój, a później dodano wzmianki o widzeniu duchów, aby przypadek był dla innych bardziej tajemniczy, przecież też tak mogło być, ludzie z wiosek z tego co mi wiadomo lubią co nie które aspekty zdecydowania wyolbrzymiać.
Widzenie duchów- może to były zaburzenia psychiczne, może ta kobieta była po prosty tylko chora, a nie opętana, jak wiadome nam nie od dziś opętanie często bywa mylone z chorobami psychicznymi, wątpię czy taka starsza osoba z wioski potrafi odróżnić opętanie od choroby psychicznej.
I co do tego miały te księgi, że niby rzekoma kobieta miała z nimi styczność?
Nic nie jest potwierdzone w tym przypadku, opieramy się tylko na domysłach i opowiastkach tamtejszych, a jak dla mnie to jest ślepa uliczka.

Ale, jak najbardziej jestem za tym, abyś jak najwięcej się dowiedział na temat tychże tajemniczych ksiąg, może uda się od kogoś coś więcej ciekawego wydusić.
Choć jak dla mnie to wszystko jakoś nie trzyma się kupy.

Jeszcze co do tych ciekawych opowieści z wiosek, Wy się tak nie śmiejcie, moja babcia była uważana za czarownicę, ponieważ żyła w niezgodzie z jednym z sąsiadów i za każdym razem kiedy przechodziła obok klatek królików sąsiada, mamrocząc pod nosem zdychały króle, przez co sąsiad okrzyknął ją wiedźmą ;]
Ostatnio zmieniony 2011-02-05, 21:15 przez Dagmara, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Z księdzem na ten temat lepiej nie rozmawiaj, bo cię przeklnie. Chyba, że jest w porządku ;)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Dagmara »

Veritas mój drogi, księdza zawszę można wziąć pod szpic, jak to się mówi ;]
Pablo zawszę może powiedzieć iż poszukuje informacji na temat egzorcyzmów by stworzyć ciekawy artykuł na ten temat, jako osoba interesująca zwalczania, zapobiegania współczesnego zła wśród obecnych jednostek interesujących i zagłębiających czarną magią, różnymi rytuałami, jak ezoteryką.

Szczerze to mnie bardzo ciekawi opinia księdza w tym przypadku- ksiąg, jak i rzekomo opętanej kobiety.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Myslisz że księżulek uwierzy, gdy on będzie się starał zacytować mu taką formułkę? ;)
Mnie także ciekawi cała ta sprawa z księgami. Chociaż jak na razie nie wiadomo czy one w ogóle istnieją ;)

-- 2011-02-05, 20:20 --

Od jutra już zacznij. Dopadnij księdza po niedzielnej mszy. Albo przed :)
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Czarne Księgi.

Post autor: Veritas »

Rozumiem. A to bardzo ciekawy post. I szczególnie zwrócił moją uwagę punkt drugi. Wszyscy mówią o wątkach negatywnych. A tutaj na szczęście odrobina optymizmu się pojawiła.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Demonologia i demonolatria”