Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: Veritas »

Witam wszystkich. Proszę o wszelkie informacje dotyczące miejsc godnych zainteresowania w województwie pomorskim w których odnotowana była obecność duchów.
Chodzi mi o lasy,domy,ruiny,stare miejsca bitew itp.
Proszę o wpisy. Pozdrawiam.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: DanaS »

Parę osób twierdzi, że moje mieszkanie :P Ale to nieobiektywna opinia ;).

A tak na serio to słyszałam, że wiele jest lasów, gdzie były podczas wojny toczone walki. Wiele o tym od Spooky'iego słyszałam. Ja sama z siebie z kolei słyszałam, że nawiedzona jest kaplica na jednym z sopockich cmentarzy. Nie wiem ile w tym prawdy, bo jakoś nigdy nie miałam parcia na szukanie duchów.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: Veritas »

Rozumiem. Ale na twój dom najazdu nie mam zamiaru robić :wink: Więc możesz być spokojna :grin:
Usunięto użytkownika 5972

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: Usunięto użytkownika 5972 »

Stary temat... gdyby jednak kogoś to jeszcze interesowało to w pewnych kręgach mówi się o nawiedzonym zamku w Malborku. Za takie miejsce gdzie ponoć pojawiają się duchy uznawane są kręcone, drewniane schody które są w północnym skrzydle Zamku Średniego, nad głównym wejściem do zamku.

Istnieje jeszcze legenda, że w kościele na zamku istnieje "źródło mocy" jednak jeszcze nie miałam okazji jej potwierdzić ;)
imman
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-15, 17:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: imman »

Borne Sulinowo, co prawda w zachodniopomorskim, ale jakaś wielka odległość to też nie jest. Chodzi oczywiście o tą "nieużytkową" część, którą jak słyszałam rozbierają niestety.
elizabeth1994
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-05, 13:19

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: elizabeth1994 »

Ponoć lasy w Gdyni ale ile w tym prawdy:) parę moich znajomych mówiło, że napotkało cienistych ludzi ale jak to była w każdym lesie:)też słyszałam o jakimś starym domku na kamiennej górze też w Gdyni:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: Spooky Fox »

elizabeth1994 pisze:Ponoć lasy w Gdyni ale ile w tym prawdy:)
Na Oksywiu przy ulicy Bosmańskiej. Zaraz jak autobus 152 wjeżdża na Oksywie Górne. Poza tym las pomiędzy Gdynią, a Sopotem od strony morza, przy klifach niedaleko dział z okresu II WŚ i bunkrów. I las pomiędzy Witominem a obwodnicą. To są te, które z własnego doświadczenia wiem, że nie są normalne.
elizabeth1994 pisze:też słyszałam o jakimś starym domku na kamiennej górze też w Gdyni
Wiem, że przy ulicy Mickiewicza jest stary domek. Pobite szyby, stare drzwi, brzydkie firanki, wszystko zakurzone i tak dalej. Ale czy tam rzeczywiście straszy?
imman
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-15, 17:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: imman »

Spooky Fox pisze:
Na Oksywiu przy ulicy Bosmańskiej. Zaraz jak autobus 152 wjeżdża na Oksywie Górne. Poza tym las pomiędzy Gdynią, a Sopotem od strony morza, przy klifach niedaleko dział z okresu II WŚ i bunkrów. I las pomiędzy Witominem a obwodnicą. To są te, które z własnego doświadczenia wiem, że nie są normalne.
Co rozumiesz przez powiedzenie, że nie są normalne? Co tam się dzieje?
Osobiście dość często jestem w lesie w redlowie i w okolicach klifu stety/niestety nic nie zauważyłam, a też pierwszy raz słyszę, ze jakieś zdarzenia tam miały miejsce. :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: Dagmara »

imman pisze:
Co rozumiesz przez powiedzenie, że nie są normalne? Co tam się dzieje?
Nie są normalne, czyli są nawiedzone ;]
Co tam się dzieje, cóż słychać różne odgłosy, przykładowo płacz dzieci, krzyki, ogólnie bardzo ciężka tam energia panuje.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: Spooky Fox »

Cóż...jak działa przy klifach były jeszcze nieodświeżone, czas spędzały tam pewne grupy. Chodziły pogłoski o wywoływaniu demonów i czarnych mszach. Tak czy inaczej czuć tam ciężką atmosferę.

A co do lasku przy Bosmańskiej na Oksywiu - Dagmara wyczerpała temat. Odgłosy, płacze, dziwne zapachy, zjawy. Takie tam ;]
imman
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-15, 17:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: imman »

ok dzięki za wyjaśnienie

Nawiązując jeszcze do ogólnego tematu. Nawiedzony jest podobno stary Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, który znajduje się gdzieś w Jelitkowie koło ulicy Pomorskiej. Pani Prof. opowiadała ostatnio nam na wykładzie jak to kiedyś została tam zamknięta z inną sorką na całą noc. Mówiła, że słyszały kroki, szepty, szarpanie klamek itp. powiedzmy takie "standardy" jeżeli o chodzi o nawiedzenia :P Nie wydaje mi się też żeby to była historyjka wyssana z palca. Ta Pani raczej jest "poważniejsza" śmiesznie to brzmi , ale każdy wie kto studiuje, że jedni wykladowcy to sa tacy z przymrużeniem oka a do innych totalny respekt no i ona jest tym drugim typem. :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: Dagmara »

No i jeszcze przecie obok bloku Spookyego w Gdyni jest nawiedzony dom, o którym nawet kiedyś w gazetach pisali, ale za cholerę nie idzie tam wejść, bo próbowałam :P
Awatar użytkownika
PoznajTajemnice.pl
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-07, 19:14

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: PoznajTajemnice.pl »

Z tego co wiem... nawiedzone są kamienne kręgi w Odrach na Pomorzu. "Jest to pradawne cmentarzysko Gotów. Ludzie od dawna wierzyli, że tam straszy. Znajduje się tu lej ziemny, w którym podczas badań natrafiano na szczątki ludzkie. Największą zagadkę stanowi właśnie oczko polodowcowe. Według legendy niegdyś zapadał się tu kościół, a po dziś dzień można spotkać tutaj pokutującą damę, która przemyka między głazami. Gdy wsłuchamy się w szum wiatru, usłyszmy dźwięk bijącego kościelnego dzwonu."
Awatar użytkownika
DziecięChaosu
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-16, 18:43
Lokalizacja: Wonderland

Re: Miejsca w których straszy (Województwo Pomorskie)

Post autor: DziecięChaosu »

Stara Po Niemiecka Cegielnia za Kwidzynem,tam straszy wszyscy mieszkańcy tak uważają.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”