Walka o Krzyż

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Walka o Krzyż

Post autor: DanaS »

Nikt na ten temat nie pisze, chociaż media aż pękają od tego w szwach. Wobec tego mam pytanie: co uważacie na temat warszawskiej wojny polsko-polskiej o krzyż przed Pałacem Prezydenckim?

3-2-1-FIGHT! ;)
Anaheim
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-08-06, 19:19

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Anaheim »

Pomieszanie z poplataniem.. polityka PISu i fanatyzm katolicki wrzucone do jednego wora, jeden drugiego wykorzystuje a krzyz jest materialem przetargowym. Wstyd dla kraju i dla narodu.
Wspolczuje rodzinom ofiar, szczegolnie tym ktore nie zycza sobie krzyza jak i przed palacem tak i na pomniku, ktory ma powstac.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Darnok »

Nie ma żadnej wojny polsko-polskiej. Kilku nacjonalistów, którzy wcześniej ubliżali Kaczyńskiemu, teraz broni krzyża i wiwatują, jak jego brat składa kwiaty. TVN oczywiście zrobił z tego aferę, bo (jak to bodajże Wajda powiedział) "mają przyjaciół w tefałenie, to oni pomogą". Przykryto aferę hazardową (na siłę stworzony raport, który mówi, że tak na prawdę afery nie było- śmiech na sali), nieumiejętność prowadzenia gospodarki przez PO (można wszystko mówić o PiS, ale byli najbardziej liberalnym gospodarczo rządem). Pamięta ktoś jeszcze 4x tak? albo "odpolitycznienie telewizji publicznej", czyli włożenie na stołki swoich ludzi (kiedyś była afera, teraz jej nie ma).
PiS przegrał wybory, bo TVN patrzył mu się na ręce ciągle i robił co chwilę afer- chociażby "odpolitycznienie telewizji" przez PiS było skandalem, ale identyczne zachowanie PO już nie, Zbicho, Rycho i inne Miro to były przejęzyczenia. 4,5 mld złotych wydanych tylko na urzędników, których Tusk sprosił, a którzy zostaną zasileni podwyższonym VATem. Obcinanie ulg podatkowych. Może teraz będę generalizował, ale to wina tych "młodych, modnych studentów" po marketingu z Warszawy (taka moda), co to piją w Starbucks i głosują na PO, bo katolicyzm jest faux pas i jak im Tusk w twarz pluje i robi z nich ewidentnie idiotów, to ci się cieszą, że mogą zlizać ślinę z policzków. To jest fanatyzm, to są mochery.
Szczerze- wolę krzyż na każdej ulicy (mimo, że jestem ateistą), ale liberalny rząd, który ułatwia formalności i pozwala zatrzymać mi w kieszeni więcej rzeczy, bym mógł sobie kupić 20 deathmetalowych płyt, a nie tylko jedną.

I ta wojna to wymysł PO, by zakryć wszystkie ich wady (czyli właściwie całą działalność). Skończymy jak Grecja, właściwie już skończyliśmy, bo długi mamy ogromne. I kryzys to nie wymówka- zieloną wyspę mieliśmy dzięki PiS, by PO nie zdążyło jeszcze wszystkiego spaprać.
Anaheim
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-08-06, 19:19

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Anaheim »

Zamiescili juz tablice.. dalej nie wystarcza.

http://wiadomosci.onet.pl/2209971,11,mo ... ,item.html
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Walka o Krzyż

Post autor: DanaS »

I nie wystarczy dopóki nie stanie tam pomnik wielkości Kolosa Rodyjskiego. Ta cała sytuacja jest irracjonalna. Trzeba mieć mocno nawiane, żeby bronić krzyża, przed przeniesieniem do kościoła. A pan K. jeszcze podtrzymuje zdanie tłumu i podsyca kult brata. Strach pomyśleć jak wielki byłby dzisiaj ten ich wymarzony pomnik, gdyby wybory potoczyły się inaczej.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Spock »

Przychodzi Jezus na Krakowskie Przedmieście i mówi:
- Oddajcie mi mój Krzyż.
- Spieprzaj, Żydu !


Strasznie lubie jak się takie głupoty dzieją :D

No, ale podobno żyjemy w państwie neutralnym światopoglądowo. Domagam się ustawienia obok "kżyża" monolitu ku chwale Wielkiego Dagona :)
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Machno »

Prosta kwestia - czy takie samo halo by było, gdyby chodziło o gwiazdę Dawida? Pewnie przyszły by bojówki, nieważne, ONR czy Radio Maryja, i go rozniosły w perzynę. Ale nie o to chodzi....
W tym całym zamieszaniu wyszła bezradność Komorowskiego, który zwyczajnie nie poradził sobie w tej sytuacji. Krzyż można było przenieść podczas jakichś opadów, daty nie podam, pamięć do dat to moja "mocna" strona. A jak nie to należy wysłać odpowiednie służby, przykro mi. Wszyscy odpowiedzialni za ten krzyż wypowiedzieli się, że wyrażają zgodę, na jego przeniesienie. Drobna garstka stanęła okoniem. Dlaczego nikt z nimi nie rozmawiał? Dlaczego nikt z rządu nie próbował nawiązać dialogu, nawet jeśli z drugiej strony miały stać "oszołomy"? Cała sytuacja po prostu pokazała, że nasz nowy prezydent boi się podejmować trudne decyzje, co oznacza, że najbliższe pięć będzie dla niego ciężką szkołą życia politycznego pod okiem profesora Kaczyńskiego, chyba że poleci do Katynia....
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Dagmara »

Jak dla mnie ta cała awantura to totalna paranoja, ludziom całkowicie poprzewracało się w głowach.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Darnok »

monolitu ku chwale Wielkiego Dagona :)
Ja wielkiej miski z spaghetti z pulpetami!
Anaheim
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-08-06, 19:19

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Anaheim »

Darnok pisze:
monolitu ku chwale Wielkiego Dagona :)
Ja wielkiej miski z spaghetti z pulpetami!

Z pulpetami? A co to za odlam ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Darnok »

Po prostu lubię pulpety ;]
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Spooky Fox »

Wiecie co? Dla mnie, to jest po prostu banda debili wojujących z bandą idiotów. To tak samo jak znane skądinąd parady homosiów.

Jakby się zostawiło tych niedorobów, kamery by stamtąd pojechały w cholerę, a przeciwnicy krzyża czy czego tam jeszcze poszliby w cholerę, to te wszystkie mohery nie miałyby na czym żerować. Jest takie powiedzenie internetowe, które w tej sytuacji wspaniale by się sprawdziło:

DON'T FEED TROLLS!

Jak dla mnie, to ja bym zrobił tak - oczywiście tylko w sytuacji, gdybym miał żelazny list w ręku - wziąłbym ze dwa koktajle mołotowa i rzucił w ten tłum. Gwiazdka z nimi, ktokolwiek by tam był - bo każdy kto tam stoi reprezentuje biedę - umysłową. Radykalny pomysł, ale wyobraziłem sobie tylko, ile takich moherów i idiotów byłoby mniej.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Darnok »

Pulpety z sosem pomidorowym- majstersztyk i godny rywal Potwora Spaghetti.
Awatar użytkownika
Malina
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-14, 21:26

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Malina »

Darnok pisze:Pulpety z sosem pomidorowym- majstersztyk i godny rywal Potwora Spaghetti.
ta..podobno przyjechali wyznawcy latającego potwora spagetti pod Pałac prezydencki i położyli miskę ze spagetti jako hołd poległym :P
Awatar użytkownika
Azoth44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2010-08-03, 12:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Azoth44 »

Ja się wyłamię i napiszę, że rozumiem ludzi którzy walczą o ten krzyż. Tak naprawdę nie ma żadnego racjonalnego powodu, żeby go przenosić (Brak pozwolenia? Ależ to argumentacja "nie mogą ponieważ im nie pozwalamy"!), poza tym, że przypomina o śmierci Lecha Kaczyńskiego która była tak niedawno, a już próbuje się tuszować jej okoliczności.
Nie twierdzę, że został zamordowany, nawet dla mnie brzmi to niedorzecznie, ale ta sprawa jest dziwna. Powiedzcie - dlaczego Rosja wciąż nie dopuszcza nas do najważniejszych materiałów, bez których nie sposób prowadzić śledztwa? Dlaczego próbują tą sprawę tuszować i nie dopuszczać nas do informacji, skoro to zwykły wypadek i takie badania tylko zwiększyłyby ich wiarygodność? Tymczasem, co jeszcze bardziej wzbudza wątpliwości, PO w ogóle się temu nie sprzeciwia i próbuje odwracać uwagę ludzi. Telewizja i radio na ten temat milczą, bo ludzie już nie chcą o tym słuchać - ufają w oficjalne informacje i nie wiedzą wielu zastanawiających faktów... Ludziom spod krzyża się to nie podobało i w ten sposób wyrazili swoją frustrację, protestując w sprawie już na początku przegranej - ale tu chodziło o rozgłos, żeby ludzie przypomnieli sobie o Kaczyńskim.

Tymczasem zostali oni przy wsparciu mediów obśmiani, jednocześnie wspierając PO. Nie zdziwiłbym się, gdyby cała afera z tym krzyżem to była właśnie prowokacją PO - a jaki cel? Ośmieszyć zwolenników Kaczyńskiego i uśpić wątpliwości związane z jego śmiercią (PO nie chce naciskać na Rosję żeby nie popsuć stosunków dyplomatycznych co godziłoby w interesy handlujących z Rosją biznesmenów). Przy okazji burzy dostali też dobrą okazję do cichego podniesienia podatków (które obiecali obniżyć).
Ostatnio zmieniony 2010-08-15, 20:17 przez Azoth44, łącznie zmieniany 11 razy.
Awatar użytkownika
Malina
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-14, 21:26

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Malina »

hm...może masz rację, ale powiedz: wyszliśmy na fanatyków katolicyzmu...niektórzy za bardzo przesadzili...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Spock »

Tak naprawdę nie ma żadnego racjonalnego powodu, żeby go przenosić
Owszem, jest powód. Krzyż jest symbolem religijnym. W naszym kraju podobno jest rozdział Kościoła od państwa. A pałac prezydencki reprezentuje władzę świecką. To samo dotyczy krzyża w sejmie. To tak, jakby kler ostatecznie położył łapę na wszystkim.

Co do reszty, to się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Walka o Krzyż

Post autor: Spooky Fox »

Pierwsze primo - racjonalny powód jak najbardziej jest. Tak, jak napisał Spock. Ja rozumiem, że księża chcą miec łapę na wszystkim, ale w takiej sytuacji jest to spora przesada.

Drugie primo - skoro ludzie już powoli zapominają o kaczorze, to po co o nim przypominac? Ma już swoje miejsce wśród królów, na które nie zasłużył. Co teraz? Pomnik, który zasłoni pałac i Poniatowskiego? Za co? Ja się pytam, kur...za co?! Szczerze tego kolesia nienawidzę i g mnie obchodzi, co się z nim stało. Nie mam ochoty patrzec na jego mordę, a już tym bardziej na jego brata. I tak jak mówiłem - najlepiej sprawę rozwiązałby dobrze rzucony granat albo mołotow.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Walka o Krzyż

Post autor: DanaS »

Ja odnoszę wrażenie, że Ci ludzi spod krzyża wcale nie chcą pomnika ku pamięci ofiar katastrofy, tylko pomnika ku pamięci L.Kaczyńskiego. Rodziny ofiar ze wstydem spuszczają oczy jak widzą co się dzieje pod pałacem. A według mnie Kaczory i tak zostały wystarczająco uhonorowane. Leżą na Wawelu. A królowie przewracają się w grobach.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”