Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
jadzka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-09, 23:53

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: jadzka »

Spooky Fox po pierwsze mnie nie obrażaj bo absolutnie sobie tego nie życzę i nie masz do tego najmniejszego prawa. To o czym pisałam to fakty, które przeczytałam o artykule o tymże szpitalu. Podobno faktycznie został został wybudowany na miejscu starego cmentarza, a to że był umieralnią znaczy tyle, że z reguły ludzie nie wychodzili z niego wyleczeni ( bo wiesz,czasami się zdarza jednak ludziom wyjść ze szpitala, wyleczyć się,tu podobno zdarzało się to rzadko) a to, że Ty dopatrujesz się w tym nie wiadomo czego to już niestety nie mój problem. Chyba powinieneś najpierw dokładnie przeczytać wiadomość zanim zaczniesz wyrażać swoje opinie. I wybacz ale takiego chamstwa tolerować nie będę!
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Spooky Fox »

Nie obrażam. Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Jakbym chciał obrazić, zrobiłbym to bez owijania w bawełnę.


Skoro ktoś wierzy w takie brednie, jak szpital postawiony na starym cmentarzu, to już nie moja broszka. o_O
jadzka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-09, 23:53

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: jadzka »

Czy ty czytasz to co piszę, czy wybierasz sobie fragmenty na których się skupiasz?Bo tak to wygląda.Co ma do tego wiara?.Jakie brednie? Faktem jest, że szpital stoi i faktem , że został wybudowany na starym cmentarzu, który zrównali z ziemią. To częste i zupełnie nie niezwykłe zjawisko tu patrz np. Ratusz Olsztyński został wybudowany na starym cmentarzu. Zastanów się trzy razy zanim coś napiszesz. I przede wszystkim dokładniej przetrawiaj informacje.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Spooky Fox »

Dobrze. Już skończ rzucać fochami, bo jest to co najmniej gówniarskie zagranie.

Chciałbym jakieś linki, które mówiłyby mi, że ten szpital stoi na starym cmentarzu. Kiedy owego zrównali z ziemią. Cokolwiek. Dopóki nie będę miał czarno na białym, dla mnie to będą brednie. Za dużo się już tutaj naczytałem, jakie to już budynki nie były na starych cmentarzach budowane, więc do tej informacji podchodzę po prostu sceptycznie. I jeszcze raz proszę - uspokój ton.
jadzka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-09, 23:53

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: jadzka »

jaki foch? o czym Ty mówisz? Ja Ci spokojnie próbowałam wytłumaczyć, że zjawisko budowania obiektów na cmentarzach jest czymś powszechnym ( przytoczyłam przykład, znam mnóstwo innych).Link zamieściłam we wcześniejszych postach, gdybyś czytał je dokładniej a nie wyłapywał fragmenty, do których można się (według Ciebie przyczepić) , a które nie mają zupełnie odniesienia do całośći, wiedziałbyś o czym mówię. Fragment o tym, że szpital został wybudowany na cmentarzu jest najmniej ważny.Nie na tym skupiałam się ja i pozostali rozmócy. Chodziło o historię tego miejsca, a Ty się skupiłeś wyłącznie na tym jednym wyrażeniu, nieistotnym zresztą, dlatego wybacz ale nie mam zamiaru dłużej z Tobą dyskutować bo zupełnie nie jesteś w temacie. Przeczytaj posty dokładniej, ze zrozumieniem przede wszystkim a dopiero później wygłaszaj swoje opinie.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Spooky Fox »

Wyśmiałem bzdurę, że był budowany na cmentarzu. Dla mnie akurat to jest ważne. Biorę udział w dyskusji, czy Ci się to podoba czy nie. Dlatego wmawianie mi czegoś, czego nie można przedstawić, jest śmieszne i bzdurne. Ka-Pe-Wu? Czy nie bardzo?

To akurat jest bardzo ważne. Zwłaszcza, jeżeli mówimy o nawiedzonych miejscach. To co? Masz jakieś podstawy wmawiać nam, że szpital stoi na cmentarzu?
jadzka
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2010-11-09, 23:53

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: jadzka »

tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że jednak nie czytasz dokładnie, nie było mowy o szpitalu jako o miejscu nawiedzonym,( choć w zamieszconym artykule pojawiają się takie wątki) tylko o takim, które watro zobaczyć bo ma np. 150 lat, jest interesujące i zagadkowe nie wspomniałam o tym, że jest nawiedzony. Informacje, o których pisałam znalazłam w ARTYKULE, DO KTÓREGO LINK ZAMIEŚCIŁAM WE WCZEŚNIEJSZYCH POSTACH czy mam jeszcze pare razy to napisać, żeby wreszcie dotarło. Uczepiłeś śie tego cmentarza, już pisałam, że wiele obiektów powstało w takich miejscach ( tu patrz Olsztyński Ratusz, szkoła, apteka)To Ty robisz z tego coś niezwykłego i niespotykanego. Poza tym to był mój post więc ja wiem, jakie informację były w nim najważniejsze do przekazania i na czym się skupiałam ( co zresztą wyszło w dalszej dyskusji) (dużymi literami) ODSYŁAM DO PRZECZYTANIA POPRZEDNICH POSTÓW, TAM ZNAJDUJE SIĘ LINK , przy okazji dowiesz się o czym dokładnie była mowa. Jeśli nie chce Ci się czytać poprzednich postów i obszernego artykułu to już niestety nic na to nie poradzę.Trzeci raz piszę, dostarczam Twoich dowodów ( jakby budowanie obiektów na starych cmentarzach było zjawiskiem pokroju UFO). Więc albo przeczytaj albo w tej kwestii się nie wypowiadaj. Wszystko z mojej strony

-- 2010-11-25, 01:00 --

dla pewności ( Twój dowód)LINK ZNAJDUJE SIĘ W MOICH POPRZEDNICH POSTACH.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Spooky Fox »

Primo. Nie krzycz, nie jesteś u siebie.

Secundo. Wtajemniczę się w Twoje posty, chociaż nie ukrywam, będzie mnie to kosztowało sporo cierpliwości.

Tercio. Nie robię z tego nic niezwykłego. Zaznaczam tylko, że masa głupków zaczyna takie bajdurzenia, a jeszcze lepsi od nich powtarzają to w kółko. Może być, że szpital rzeczywiście jest postawiony na cmentarzu, ale chciałem tylko jakieś wzmianki o tym w gazetach, dokumentach, czy czymś podobnym.

Już zamilcz dziewczę, bo zeszliśmy z tematu. Dyskusja wyjaśniona. Wracamy do nawiedzonych miejsc na śląsku.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: szwagier0s »

Spooky, Jadzka, poszukałem trochę.
Podczas II wojny światowej w Oleśnie znajdowała się filia obozu koncentracyjnego Stutthof.
Czy mogło to mieć jakikolwiek wpływ na "nawiedzenie"? Szczerze wątpie.

Za to teoria, że szpital zbudowano na cmentarzu jest stworzona przez ludzi chcących na siłę "nawiedzić" ten budynek. W Oleśnie istniał cmentarz żydowski- to fakt. Zostały na nim wybudowane inne budynki- też fakt. Cmentarz został "zastąpiony" innym budynkiem? Bajka...
Cmentarz, na którym rzekomo wybudowano szpital istnieje do dziś: Obrazek
Mało tego, zachował się również dom przedpogrzebowy wybudowany 10 lat po powstaniu szpitala: Obrazek
Zresztą jak widać w bardzo dobrym stanie.

Swoją drogą, w kwietniu tego roku z 3 piętra tego szpitala wypadł/wyskoczył młody chłopak, zginął na miejscu.

Mam nadzieję, że rozwiałem już wszelkie wątpliwości tego szpitala... 8)

-- 2010-11-25, 05:58 --
szwagier0s pisze: Zostały na nim wybudowane inne budynki- też fakt.
Oczywiście bez tego zdania, to pomyłka.
RXA
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-15, 01:19
Lokalizacja: Katowice

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: RXA »

Korzystałem już z googli i widocznie kiepski w tym jestem. We wszystkich artykułach na temat tego szpitala w Oleśnie jakie znalazłem, nie ma podanego żadnego konkretnego adresu. Czy ktoś orientuje się bliżej, na jakiej ulicy znajduje się ten obiekt? Mam zamiar się tam jutro wybrać i bardzo przydałyby się jakieś szczegóły lokalizacji. Za pomoc z góry dziękuję.
pawel_btm92
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-07, 01:38
Lokalizacja: Bytom

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: pawel_btm92 »

Witam.
Ja znam jedno takie miejsce w Bytomiu :shock: . Jest to mieszkanie w centrum Bytomia. Moja rodzina twierdzi, że tam straszyło. Czy teraz tam straszy to nie wiem. Opiszę co według mojej rodziny się tam działo.
Moi rodzice zamieszkali tam na przełomie lat 80/90 było to mieszkanie, w którym wcześniej mieszkał kuzyn matki. Wszyscy oni oraz ludzie którzy tam przebywali twierdzą, że wyczuwali tam czyjąś obecność, było słychać kroki, same przesuwały się przedmioty(spadały chociaż leżały np. na środku stołu. Można było tam odczuć niepokój. Dziadek twierdzi, że gdy pomagał w remoncie w jednym z pokoi były czarne ściany. Wujek, który tam mieszkał wcześniej również potwierdza, że tam straszyło.
Kiedyś matka opowiadała mi, że zaprosiła znajomą, która zajmuje się wróżeniem z kart tarota. Znajoma ta nie chciała wejść do tego mieszkania. Ciotka, która często nas odwiedzała mówi, że w nocy słyszała kroki. Ponoć mnie i siostrę nachodziła zmora(siostra mówiła, że przychodzi do niej czarna pani itp.). Jeżeli ktoś jest ciekaw więcej niech pisze na priv lub moje gg: 6987966.
Piszę to co relacjonowali mi członkowie mojej rodziny a jest ich dość dużo(którzy twierdzą, że były tam "złe moce"). Jestem ciekaw co mają do powiedzenia na ten temat ludzie, którzy tam teraz mieszkali czy dalej można wyczuć tam czyjąś obecność itp. Wujek, o którym pisałem wcześniej mieszkał tam 30 lat i twierdzi, że działy się tam takie rzeczy odkąd był mały więc może dalej dzieją się tam takie rzeczy.
pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Ignorant »

Dobrze że mi coś przypomniałeś Pawle ... ;] Otóż gdy mieszkałem w Zawierciu to dom który zamieszkiwałem także był nawiedzony ... Mój brat miał pokój pod strychem i czasami w nocy słyszał jak ktoś chodzi nam po strychu ;] Na co babcia zawsze mówiła że tylko mu się wydaje i żeby spał dalej ... Dopiero jak się przeprowadziliśmy znowu do Katowic babcia powiedziała mojemu bratu że jednak tam straszyło ^^
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Dagmara »

Paweł, może jest jakaś możliwość wypytania obecnych mieszkańców, czy w mieszkaniu dzieją się dalej jakieś dziwne zjawiska?
Zastanawiają mnie te czarne ściany, pokój ogólnie był cały w tej barwie, czy tylko poszczególne miejsca, bo wiesz od wilgoci w danym pomieszczeniu również mogą czernieć ściany itd.
Jeśli posiadasz jakiekolwiek zdjęcia owego budownictwa to mógłbyś zapodać, chętnie pooglądam :)

Ignorant takie przygody, a Ty dopiero teraz nam je przedstawiasz :>
Starsi ludzie jak wiadomo bywają dość przesądni i nad wyraz wrażliwi na różnego rodzaju zjawiska, nawet w zwykłych skrzypieniach podłogi spowodowanych starością materiału potrafią się dopatrywać bytów z zaświatów.
Ja również u dziadków spałam w pokoju nad strychem, z którego nie raz słychać było szuranie, stukanie, drapanie przez dobre parę miesięcy, co się później okazało iż tajemnicza istota grasująca po strychu była niczym innym jak dużym szczurem ;]
I tego byśmy nie wiedzieli, gdyby owy zwierz nie wygryzł sporej dziury w podłodze, a suficie kuchni, która znajdowała się pod strychem.
Awatar użytkownika
wolek14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-28, 19:36

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: wolek14 »

Fajnym opuszczonym miejscem jest Kozubnik w okolicach zapory w Tresnej. Wszędzie w źródłach można się doczytać, że jest to opuszczony ośrodek rekreacyjny z lat 60. Podobno kiedyś był tak dobrze rozwinięty, że gościł u siebie urzędników najwyższego szczebla z całej Europy. Teraz to jedna wielka ruina. Ze zdjęć można wywnioskować, że klimat jest tam wręcz rodem z horrorów. Niestety o jakimkolwiek straszeniu itp. nic nie pisze. Ale z ciekawości wybrałbym się tam na noc. Parę fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A co do szpitala, to też z chęcią bym się wybrał, gdyby termin wyprawy mi przypasował:)
Pozdrawiam, Łukasz.
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Machno »

Wygląda na ogólnei dostępny. Aż mnie korci, żeby się tam wybrać, bo przecież niedaleko :)
pawel_btm92
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-07, 01:38
Lokalizacja: Bytom

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: pawel_btm92 »

Ignorant pisze:Dopiero jak się przeprowadziliśmy znowu do Katowic babcia powiedziała mojemu bratu że jednak tam straszyło ^^
U mnie też wujek(który mieszkał tam przed nami) kiedyś jak był u nas w odwiedzinach po latach gdy już mieszkaliśmy gdzie indziej powiedział, że tam straszyło a wcześniej milaczł :roll: .
dagmara pisze:Paweł, może jest jakaś możliwość wypytania obecnych mieszkańców, czy w mieszkaniu dzieją się dalej jakieś dziwne zjawiska?
Od dłuższego czasu mam zamiar się wybrać do tego mieszkania ale jakoś nie mogę się zebrać.
dagmara pisze: Zastanawiają mnie te czarne ściany, pokój ogólnie był cały w tej barwie, czy tylko poszczególne miejsca, bo wiesz od wilgoci w danym pomieszczeniu również mogą czernieć ściany itd.
Jeśli posiadasz jakiekolwiek zdjęcia owego budownictwa to mógłbyś zapodać, chętnie pooglądam.
Ściany nie były zwilgotniałe. Pokój był w tapetach a pod tapetami warstwy farby akrylowej i właśnie jedna z warstw była czarna. Czarna warstwa była w całym pomieszczeniu i właśnie w tym pokoju działy się najbardziej widoczne rzeczy(spadanie przedmiotów ze środka stołu itp.). Tu masz zdjęcie tego typu budynku: http://lh3.ggpht.com/_ahxakaO5UZY/S5tyW ... G_0841.jpg
pozdrawiam

Ps. Teraz zauważałem, że w tej chwili w moim mieszkaniu żadna świeczka nie pali się normalnie :shock: :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony 2011-01-08, 03:14 przez pawel_btm92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Arek »

Pokój był w tapetach a pod tapetami warstwy farby akrylowej i właśnie jedna z warstw była czarna. Czarna warstwa była w całym pomieszczeniu
Czy ta warstwa może sugerować że kiedyś doszło do wypalenia się tego pomieszczenia?, chyba nie ?, bo by ją usunięto.
Czym jest ta warstwa?, czy to farba?
pawel_btm92
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-07, 01:38
Lokalizacja: Bytom

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: pawel_btm92 »

Arek pisze:
Pokój był w tapetach a pod tapetami warstwy farby akrylowej i właśnie jedna z warstw była czarna. Czarna warstwa była w całym pomieszczeniu
Czy ta warstwa może sugerować że kiedyś doszło do wypalenia się tego pomieszczenia?, chyba nie ?, bo by ją usunięto.
Czym jest ta warstwa?, czy to farba?
Było to zwykła farba(taka jaką maluje się ściany).
pozdrawiam

-- 2011-01-10, 00:52 --

Witam ponownie
Dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy ciekawej rzeczy dotyczącej mieszkania, w którym kiedyś mieszkałem. Ponoć kiedyś mój ojciec zobaczył tam ducha. Matka mówiła, że wszedł do pokoju i zobaczył siedzącego na łóżku faceta. Znajoma moich rodziców, o której pisałem wcześniej twierdziła, że gdy tylko weszła do środka czuła obecność dusz. Jeżeli kogoś to interesuje mogą uaktualniać informacje jak czegoś się dowiem. W przyszłym tygodniu mam małe spotkanie rodzinne to może się dowiem czegoś ciekawego od innych osób, które tam bywały bo dość dużo osób twierdzi, że tam "coś było".
pozdrawiam i życzę miłej nocy. :)

-- 2011-01-10, 00:53 --

Witam ponownie
Dowiedziałem się jeszcze jednej ciekawej rzeczy dotyczącej mieszkania, w którym kiedyś mieszkałem. Ponoć kiedyś mój ojciec zobaczył tam ducha. Matka mówiła, że wszedł do pokoju i zobaczył siedzącego na łóżku faceta. Znajoma moich rodziców, o której pisałem wcześniej twierdziła, że gdy tylko weszła do środka czuła obecność dusz. Jeżeli kogoś to interesuje mogą uaktualniać informacje jak czegoś się dowiem. W przyszłym tygodniu mam małe spotkanie rodzinne to może się dowiem czegoś ciekawego od innych osób, które tam bywały bo dość dużo osób twierdzi, że tam "coś było".
pozdrawiam i życzę miłej nocy. :)

-- 2011-01-10, 00:54 --

PS. Jak edytować posty??
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: Arek »

Jasne!
Jak się coś dowiesz to pisz

-- 10 Sty 2011 07:10 --

Edycja postów jest z prawej na dole, te buttony z zielonymi literkami
pawel_btm92
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-07, 01:38
Lokalizacja: Bytom

Re: Wie ktoś może czy są jakieś nawiedzone miejsca na śląsku?

Post autor: pawel_btm92 »

Arek pisze: Edycja postów jest z prawej na dole, te buttony z zielonymi literkami
Nie mogłem znaleźć. Dzięki :grin:
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-01-12, 01:07 przez pawel_btm92, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”