Wspomniene sprzed lat

Bardziej niż nieprawdopobobne, niemożliwe, niewiarygodne... i nie pasujące do pozostałych kategorii.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

Dzis po szkole dyskutowalem z moja babcia na temat ksiedzow,kosciola,cudow itp...W sumie to co w tym dziale poruszane jest.Przypomnialo mi się pewne zdarzenie sprzed 3 lat (wlasciwie to 3,5).Zaznaczam ze to bylo w dzien pierwszej rocznicy smierci Jana Pawla II,i wieczorem lezalem w lozku,a babcia siedziala z boku na materacu,i rozmawialismy o szkole,i jej wpsomnieniach z mlodosci itp...Na komodzie mala swieczka się palila ktora zapalilem z okazji dnia (ktorego juz wczesniej zaznaczylem),i rozmawialismy,rozmawialismy...Babcia w pewnym momencie spojrzala na zegarek,21:33,powiedziala.Za 4 minuty bedzie minie dokladnie rok od smierci naszego papierza.Zaczela mi o nim opowiadac,jak zbieral ludzi przed pontyfikatem,jak w sumie zyl przed jego pontyfikatem,ze byl aktorem itp...O 21:37 (wtedy nie wiedzialem ze to juz ta godzina jest) zauwarzylem,ze cos jakby dmuchnelo w swieczke,odrazu powiadomilem o tym babcie.Spojrzala na zegarek,21:37,mowi.Zaznaczam ze wtedy nawet się nieinteresowalem takimi tematami jak paranormalnosc itp...Ale poczulem cos niewiarygodnego,jakas niewyjasnialna obecnosc,wtedy się babci spytalem "czujesz to co ja?" powiedziala "jakas obecnosc",automatycznie/podswiadomie czulem jakby samoochrone siebie,jakies blogie uczucie,w kazdym razie bardoz przyjemne,ustalo ono po malu po kilku minutach.
Pamietam kazdy szczegol do dzis,ale gdy komus to mowilem,nikt mi nie wierzyl,albo brali mnie za wariata,ze mam schizofrenie,paranoje,objawienia,ze dmuchnalem na swieczke itp...
Ale nikt nie zaprzeczy temu co na wlasne ocyz zobaczylem (ten faktyczny dmuch ktory zgasil swiece) i nikt nie bedzie wmawial czegos czego się nie stalo.Swieczka byla na drugim koncu pokoju,wiec zwykle dmuchniecie odrazu wykuczone.
Co myslicie o tym?Jakas boza obecnosc?Zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Isen »

mozliwe ze mialo cos miejsce ... ale miales wtedy 9lat , wtedy wyobraznia jak zapewne wiesz wciaz plata figle i nawet to co zdaje się najswietsza prawda nie koniecznie nia jest.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

Pomylka,10 :D
Pozatym,jak juz pisalem,swieczka byla na komodzie ktora znajduje się na drugi koncu pokoju,a babcia byla zaraz przy mnie,wiec wyobraznia tu nie ma nic :)
A jesli chodzi o okna,to wymieniali je 1,5 roku przed zdarzeniem,i sa szczelne plastikowe.Przewiew wykluczony.A o wyobrazni ktora plata figle,to babci tez tak się dzieje?Mielismy to samo odczucie chwile po tym jak swieca zgasla,wiec nie wiem czy tu umysl "plata figle" :)
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Isen »

13-3,5 wynosi 9,5 wiec miales 9 ;p skoro teraz masz 13 a bylo to 3,5 roku temu ;p

wiesz ludzie sa tez podatni na wplyw innych , sila sugesti mogla zadzialac .
nie mowie ze to zjawisko nie jest prawdziwe ale to brzmi tak jakby akurat papierz (wnioskujac z danych datyczacych tego dnia o godz ) zgasil ta swieczke ...
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

Isen pisze:13-3,5 wynosi 9,5 wiec miales 9 ;p skoro teraz masz 13 a bylo to 3,5 roku temu ;p
Ale to ze mam 13 lat,nie znaczy ze je mialem wczoraj :)
Jestem z marca,a listopad-6 miesiecy=maj,wiec odlozmy jeszcze jeden miesiac=kwiecien (dzien smierci papieza to 2 kwiecien,moze was to zdziwic ale moj brat ma w tym dniu urodziny :) )
Dokladnie rzecz biorac,to bylo 3 lata i 7 meisiecy temu.Wtedy mialem 13 lat i miesiac :)
wiesz ludzie sa tez podatni na wplyw innych , sila sugesti mogla zadzialac .
Szczerze mowiac nie wiem,ale watpie z takie cos :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Crowley »

"dokładnie rzecz biorąc, to było 3 lata i 7 miesięcy temu. Wtedy miałem 13 lat i miesiąc"
Zła odpowiedź. Nie żebym się czepiał. Błędy się zdażają.:)
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

Masz logike :mrgreen:
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Crowley »

Ja tego nie napisałem:p
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

Wiem,ale dzieki za poprawe bledu (wczoraj tego nie zauwarzylem daltego napisalem troche glupi post) :)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: DanaS »

Podczas rozmów takie "odczucia" są normalne, szczególnie wieczorem. A tak na marginesie...dobrze, że siedziałam bo bym chyba padła
"dzis po szkole dyskutowalem z moja babcia na temat ksiedzow"
Chyba nawet komentarza do tego nie trzeba :D
zblazowany

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: zblazowany »

Obrazek
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

DanaS pisze:Podczas rozmów takie "odczucia" są normalne, szczególnie wieczorem. A tak na marginesie...dobrze, że siedziałam bo bym chyba padła
"dzis po szkole dyskutowalem z moja babcia na temat ksiedzow"
Chyba nawet komentarza do tego nie trzeba :D
Wlasciwie to babcia rozmawiala na temat ksiedzow (jak to babcia musi pleciec i pleciec),bo wtedy juz mialem jakies pojecie o cudach (czesto o tym mi mowila) i mowilem jej ze to zwykle podrobki.Rownierz pamietam,ze gdy mowilem o pedofilii ksiezy (wtedy tez juz pare przypadkow o tym slyszalem w TV) to zaczela ich bronic ze w religii wystepuja wunaturzenia itp...

Widze ze prawie wszyscy mowia ze mozliwe ze czulismy to samo,wiec moze naprawde to tak bylo.
zblazowany

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: zblazowany »

chodzi o to że pisze się księży a nie księdzów
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

No tak sory zbyt szybko to napisalem :mrgreen:
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Crowley »

Wracając do tematu, to może dlatego, że zgasła świeczka mieliście takie odczucia?
No wiesz, mroczny nastrój w pokoju, a tu nagle gaśnie świeczka. Można sobie różne rzeczy wyobrazić.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

Wlasciwie to normalny byl,tego przewidziec nie moglem ani babcia (dodam jeszcze,ze gdy jej powiedzialem o swieczce i zanim na zegar spojrzala,to fakt ze się troche zfustrowala,moze to spowodowalo dalsze "dziwne" uczucia) ze to się zdarzy.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: |-_-| »

"Kurs" płomienia świeczki może zmienić byle zadrganie powietrza, czy drobny przeciąg. Nic nadzwyczajnego.
A Wasze odczucia z kolei mogły być spowodowane tym, że minął rok od śmieci Jana Pawła II. Tak więc nie widzę tutaj nic, co mogłoby wskazywać na bożą obecność, jak to ująłeś.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

Tylko czemu to się wylaczylo o 21h37 akurat?Ciagle probujecie mi wmowic ze to byle przeciag spowodowal to itp...Ale zrozumcie ze okna zamkniete byly,swieczka na drugim pokoju byla,wiec kitu mi nie wciskac ze powiew to zrobil.
zblazowany

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: zblazowany »

może ten indianin ją zgasił siłą umysłu? zastanawiałeś się nad takim wyjaśnieniem
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Wspomniene sprzed lat

Post autor: Ruskof »

Wtedy jeszcze go nie znalem.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Niewyjaśnione zjawiska”