Wizyta babci?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
BaNy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2009-07-13, 01:30

Wizyta babci?

Post autor: BaNy »

Witam.
Chciałbym Wam opowiedzieć małą historię, która mi się przytrafiła jakiś czas temu.
Leżałem sobie w pokoju, drzwi były przymknięte (lecz nie zamknięte ! :D) oraz okno lekko uchylone. W pewnej chwili drzwi się same zamknęły z hukiem. Byłem trochę zdziwiony. Wstałem, aby sprawdzić czy inne okna w domu są pootwierane - nie były. Tylko moje, przez co nie mógł być to przeciąg. Nazajutrz dowiedziałem się, że to były urodziny babci (której już z Nami nie ma od kilku lat [*]).
Co o tym myślicie?
Czyto to był na prawdę duch? Babcia chciała dać o sobie znać?
Proszę o komentarze. :P

Pozdrawiam :)
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wizyta babci?

Post autor: Fluxres »

To, że inne okna były zamknięte nie znaczy, że drzwi nie mogły się zamknąć przez to, że ty miałeś otwarte okno mi się czasami zamkną też jak tak mam.
Usunięto użytkownika 4580

Re: Wizyta babci?

Post autor: Usunięto użytkownika 4580 »

może okno się zamknęło od przeciągu też?
Awatar użytkownika
BaNy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2009-07-13, 01:30

Re: Wizyta babci?

Post autor: BaNy »

Zgon pisze:może okno się zamknęło od przeciągu też?
Yyyym...
Wydaje mi się że nie zrozumiałem pytania, ale wyjaśnię.
W całym domu było otwarte jedno okno, więc moim zdaniem nie było możliwości na przeciąg.
Dodam, że wszyscy spali, nikt nie otwierał w tym czasie okien, ani drzwi.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Wizyta babci?

Post autor: DanaS »

A może masz jakieś zwierzątko w domu? Może ono mogło potrącić drzwi i się zatrzasnęły. Drzwi czasami się zamykają. U mnie potrafi być jedno okno otwarte, drzwi pozamykane a okno i tak trzaśnie.
Awatar użytkownika
BaNy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2009-07-13, 01:30

Re: Wizyta babci?

Post autor: BaNy »

DanaS pisze:(...)drzwi pozamykane a okno i tak trzaśnie.
Tyle że nie okno trzasło, lecz drzwi :)
DanaS pisze:A może masz jakieś zwierzątko w domu?
Nie, nie mam :P
Fluxres
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2008-12-25, 21:37
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Wizyta babci?

Post autor: Fluxres »

Ale drzwi też mogą trzasnąć. Zresztą jak babcia by chciała się jakoś z wami skontaktować to zrobiła by raczej więcej.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Wizyta babci?

Post autor: Monomagnum »

Ale drzwi też mogą trzasnąć. Zresztą jak babcia by chciała się jakoś z wami skontaktować to zrobiła by raczej więcej.
No ja bym taki pewny nie był... No działo się to parę lat temu, ale nie zapomnę tego nigdy. Znałem taka starszą panią. Czasem się nią opiekowałem ale częściej siostra. Nic do niej nie miałem chodź czasem nie wiedziała kim jestem :P Po jej śmierci, dzień po pogrzebie pomyślałem o niej, przez co zacząłem się bać... Powiedziałem na głos że jeśli tutaj jest niech da jakikolwiek znak i sobie idzie bo się boje! Odmówiłem "wieczne odpoczywanie(...)" i nagle okno w pokoju, kuchni i drzwi wyjściowe z wielkim hukiem otwarły się! Wtedy to dopiero się zlękłem...
Po dziś dzień nie miałem takich przygód, ale nie wykluczam możliwości że to nie za jej sprawą zrobił się przeciąg w domu.
Co do tematu:
Myślę że nie koniecznie była to twoja zmarła Babcia. do przeciągu wystarczyć może nawet szpara pod drzwiami i uchylone okno. Mnie zdarza się to bardzo często w domu.
Pozdrawiam!
juan samir
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2009-05-09, 11:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wizyta babci?

Post autor: juan samir »

Jeżeli masz na "nowych zawiasach" drzwi, to przez złe wyregulowanie, mogą Ci się zamykać. Mam tak w pokoju i z lenistwa tego nie "poprawiam" ;)

Jak już ktoś rzekł. Od razu nie można wszystkiego wiązać z zjawiskami nadprzyrodzonymi. Samo zamknięcie się drzwi, to chyba jednak trochę mało...
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wizyta babci?

Post autor: asto »

jeżeli to było akurat w urodziny twojej zmarłej babci to nie wiem czy jest to zbieg okoliczności, moze to na prawde była ona...
Awatar użytkownika
Azazel
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-06, 12:43
Lokalizacja: Gdynia / Reda

Re: Wizyta babci?

Post autor: Azazel »

Duchy a raczej energetyczna pozostałość po osobie żyjącej nie odwiedzają nikogo bez potrzeby. Więc zakładając że odwiedziła cię twoja zmarła babcia o ile to była ona , nasuwa się pytanie czy miała powód aby to zrobić. Zdarza się bowiem często iż zmarła bliska rodzina nawiedza swoich bliskich. Jeśli oni kalają pamięć o niej lub postępują nie tak jak zostali przez daną osobę wychowani. Napisałeś ze przestałeś chodzić do kościoła i ze owej nocy się nie modliłeś. zakładam że twoja babcia była religijna osoba modlitwa rano i wieczorem co niedziela wyprawa do kościoła. Jeśli była taka osoba to najprawdopodobniej chciała dać ci znak abyś się nawrócił.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Wizyta babci?

Post autor: |-_-| »

Samo zamknięcie się drzwi to za mało, by stwierdzić, że to babcia przyszła w odwiedziny. Myślę jak poprzednicy, przeciąg ;)

Korzystając w okazji... Czy bliscy mogą "odwiedzać nas" w czasie snu? Moja matka przez część swojego dzieciństwa mieszkała z babcią (moją prababcią). Była z nią bardzo bardzo blisko. Jeszcze za życia w rozmowie z nią poprosiła, by po śmierci przyszła powiedzieć jej jak "tam" jest, i tak się chyba stało... niewiele czasu po śmierci babci mojej mamie przyśniła się w właśnie ona... raz jeszcze sen się powtórzył (nie był to ten sam schemat, w czasie każdego snu zdarzała się inna rozmowa, a miejscem była polana usłana białymi kwiatami :) chociaż to już mogło być wyobrażenie Nieba w oczach mamy). Co sądzicie? Wyobraźnia? ..
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Wizyta babci?

Post autor: DanaS »

|-_-| pogrzeb na forum. Kiedyś Spooky Fox założył temat na temat dziwnych zjawisk. Jest tam kilka postów na temat "odwiedzin". Nie chcę się ze wszystkim powtarzać, bo mnie Cleric i spółka przeczeszą. Temat wątku: "Moje i Dany własne obserwacje... :)"
DeafCrazyWoman
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2009-08-18, 18:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wizyta babci?

Post autor: DeafCrazyWoman »

Kiedyś mnie zdarzyło się w domu coś dziwnego.2 lata temu nam umarła moja kochana babcia po ciężkiej chorobie i walczyła z tym.
Tydzień po Wielkanocy wpadła w głębokiej śpiączce przez 3 dni i dziwnie czułam w tej sytuacji.Dostałam silny ból brzucha i żadne leki mi nie pomagały.Trwał az do jej dnia śmierci i zniknął mój ból, gdy babcia umarła na naszych oczach.Następnego dnia po jej śmierci czekałam w kolejce do łazienki, bo moja mama była tam. Nic i był spokój.
Nagle czułam lodowate powietrze i oniemal byłam dotknięta przez czyjąs niewidzialną ręką w własny nos, który uderzył do mnie silny powiew powietrza.
Ze strachem wstałam ze krzesła i spojrzałam w lewo i prawo.Znowu nic.
Okna zamykane w kwietniowy dzien.
Byłam pewna,że to była moja babcia w końcu.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Wizyta babci?

Post autor: |-_-| »

Jesteś Polką? :) Niektóre zdania musiałam przeczytać dwa razy, by zrozumieć :)
Do tego co napisałaś, trudno cokolwiek konkretnego powiedzieć. Mógł to być przeciąg.

EDIT: Ale ze mnie ciapa, nie zauważyłam podpisu :P (pytanie uznajemy za niebyłe :!: )
Dana - chyba Ci wybaczą :wink:
Ostatnio zmieniony 2009-08-18, 22:40 przez |-_-|, łącznie zmieniany 1 raz.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Wizyta babci?

Post autor: DanaS »

Koleżanka jest Polką :). Nie ważne jak, ważne, że można zrozumieć. Nie chcę Cię broń Boże urazić DeafCrazyWoman, zaznaczam. Osoby głuchonieme często mają problemy z pisownią taką, jaką my znamy z doświadczenia. Nie czepiajmy się szczegółów. My się uczymy języka słuchając od małego, niektórzy nie mieli tej możliwości. Ale, cytując za DCW: głuchota to nie choroba.

Cleric (tudzież ktokolwiek z władzy wykonawczej) - sorki za off top. Nie mogłam się powstrzymać przed napisaniem tego. Jak będziecie bić, to mam prośbę, nie po twarzy ;)
DeafCrazyWoman
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2009-08-18, 18:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wizyta babci?

Post autor: DeafCrazyWoman »

Przepraszam,że żle mnie zrozumieliście ale będę starała pisać dokładnie
Pisałam tylko, co zdarzyło się po śmierci mojej babci, który mnie zaatakował silny ból brzucha przez 3 dni, która moja babcia była w śpiączce . Także o powiewu powietrzu a pozatym nie sadzę, by był przeciąg, ponieważ w mieszkaniu byly zamykane okna.
Z innej beczki poczułam dziwny i słodki zapach, gdy obudziłam przestraszona zapachem i nagle zobaczyłam coś dziwnego w ciemności.Przestraszona mocniej przymknęłam powiekami by śpać.

Oczywiście,że jestem niesłyszącą polką, ale nie głuchoniema.Wiem,że miewam kłopoty z polską gramatyką.Niektórzy mają kłopoty z ortografią i każdy z nas popełni swój błąd.
Nie chciałabym tutaj być żle traktowana na tle raizmu czy dyskryminacji, ponieważ niektórzy myślą, ze ci to głupcy albo gorszej.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”