Opętanie

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Vozone
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 73
Rejestracja: 2009-02-16, 13:46
Lokalizacja: Osw. x]

Re: Opętanie

Post autor: Vozone »

Coraz więcej osób zaczyna wszystko tłumacz nauką...
Naukowcy wszystko potrafią obalić i wszystkiemu zaprzeczyć...
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Opętanie

Post autor: Crowley »

Ludzie zasłaniają się nauką i próbują wszystko tłumaczyć, z prostej przyczyny- ludzie lubią wszystko wiedzieć. Nie chcą aby w ich życiu było coś niewytłumaczalnego.
Ich błąd polega na tym, że na świecie są zjawiska, których nie można wytłumaczyć.
Taka już jest ludzka natura.
jager3223
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 141
Rejestracja: 2008-10-31, 21:09

Re: Opętanie

Post autor: jager3223 »

Ich błąd polega na tym, że na świecie są zjawiska, których nie można wytłumaczyć.
Taka już jest ludzka natura.
Na jakiej podstawie tak myślisz?

PS: Pozdrawiam Monomagnum.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Opętanie

Post autor: Crowley »

Na jakiej podstawie myślę, że "taka jest ludzka natura " czy na jakiej podstawie myślę " że na świecie są zjawiska których nie można wytłumaczyć "?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Opętanie

Post autor: Sothis »

Sądzę, że chodzi o punkt nr 2. ;]
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Opętanie

Post autor: Monomagnum »

Hyh- Odzdrawiam Jagerze3223 :)
Crowley podzielam twoje zdanie i również Cibie pozdrawiam. (Nie pomijając innych użytkowników forum)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Opętanie

Post autor: Crowley »

No to tak: myślę tak dlatego, że czytając niektóre artykuły na forach o tematyce paranormalnej, spotykamy tematy typu "naukowcy wytłumaczyli zjawisko (jakieś zjawisko paranormalne)". Te ich tłumaczenia są tak naciągane, że chyba sami sobie niewierzą. Ale, nauka kiedyś uzna zjawiska paranormalne za coś normalnego, tylko, że wtedy te zjawiska, już nie będą nazywać się paranormalnymi (mam nadzieję, że nadążacie).
Mam nadzieję, że jakoś odpowiedziałem na pytanie, chociaż sam w to wątpię. Łatwiej byłoby odpowiedzieć na to pytanie, podając jakiś przykład, ale teraz nic nie przychodzi mi do głowy.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Opętanie

Post autor: Crowley »

O mam przykład. Napewno słyszeliście o teorii Darwina. Mówi ona o tym, że ludzie wzięli się od małpy i ogólnie o ewolucji. Teraz jednak naukowcy mówią, że ta teoria niema potwierdzenia w rzeczywistości, dlatego, że nie znaleziono prawie żadnych istot pośrednich, takich jak, np. pół człowiek- pół małpa. To świadczy o tym, że naukowcy nawet nie starają się porządnie potwierdzić swojej teorii. Obalenie teorii Darwina, przynosi jednak następne pytanie- skąd wzięliśmy się my- ludzie?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Opętanie

Post autor: Sothis »

Darwin nigdy nie twierdził, że człowiek pochodzi od małpy. ;]
black dog
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2006-06-13, 15:44
Lokalizacja: katowice

Re: Opętanie

Post autor: black dog »

Oto moje zdania na temat opętania, złych duchów, itp.- wierze iż coś takiego istnieje, i to tyle. W zjawisko wstąpienia złych bądź dobrych bytów w człowieka wierzą nie tylko chrześcijanie ale i wiele innych religie, więc nie popadajmy w religijny fanatyzm. Osobiście wierze w Boga ale od kościoła i księży trzymam się z daleka, nie mam zamiaru by ktoś z krzyżem w ręce i biblią pod pachą ładował się w moje życie. Uważam iż bez względu w którego Boga wierzysz i tak wszyscy wierzymy w tego samego...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Opętanie

Post autor: Spock »

naukowcy mówią, że ta teoria [Darwina] niema potwierdzenia w rzeczywistości, dlatego, że nie znaleziono prawie żadnych istot pośrednich, takich jak, np. pół człowiek- pół małpa
Chciałbyś znaleźć małpę z ludzką głową ? Weź chłopie poczytaj troche o ewolucji i biologii, zanim wyskoczysz z podobnymi rewelacjami.
Koniec offtopa
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Opętanie

Post autor: Crowley »

Niechce się z tobą kłócić, bo co by mi to dało. Ale całkowicie się nie zgadzam. Mógłbyś przynajmniej jakieś argumenty podać.
Freemind
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2009-09-01, 11:28

Re: Opętanie

Post autor: Freemind »

Możecie dalej liczyć na opinię naukowców jak chcecie ale bierzcie proszę pod uwagę komu oni podlegają i ze czasem nie idzie w parze z ich interesem ujawnianie czegoś :)
wracając do tematu opętań trudno nie wieżyc w coś co jest tak powszechne i niejednokrotnie widziane w realu a nie na jakimś przygłupim filmie nieraz wypaczającym wymiar opętań.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Opętanie

Post autor: |-_-| »

Naukowcy to naukowcy. Swoje wiedzą - my też swoje wiemy.
A gdy już pojawi się jakiś dowód na to, że dana osoba była faktycznie opętana to przypisują to chorobie psychicznej. Ech...
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Re: Opętanie

Post autor: Cień »

A gdy już pojawi się jakiś dowód na to, że dana osoba była faktycznie opętana to przypisują to chorobie psychicznej. Ech...
Z tego co czytałem, jest zupełnie odwrotnie. Księża często na samym początku wysyłają potencjalnego opętanego do psychiatry i dopiero po wykluczeniu choroby psychicznej zleca się egzorcyzmy, częściej jako placebo niż realną terapię. Opętanie to moim zdaniem nic innego jak choroba psychiczna.
Naukowcy wszystko próbują wytłumaczyć nauką żeby tylko pokazać , że nie ma rzeczy niewyjaśnionych. Opętania nie da się wyjaśnić naukowo ponieważ jest ono związane z odwiedzinami "demona" wiem, że brzmi to dosyć kontrowersyjnie.
Od tego są naukowcy, żeby wyjaśniać zjawiska, które do tej pory były nie wyjaśnione, po to żeby im zapobiegać, wywoływać, kontrolować, leczyć itp. Brałeś pod uwagę możliwość, że naprawdę nie ma rzeczy niewyjaśnionych? Gdybyśmy polegali tylko na wierze, a nie na nauce do tej poro siedzielibyśmy w lepiankach i modlili się o ogień z nieba.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Opętanie

Post autor: |-_-| »

Z tego co czytałem, jest zupełnie odwrotnie. Księża często na samym początku wysyłają potencjalnego opętanego do psychiatry i dopiero po wykluczeniu choroby psychicznej zleca się egzorcyzmy, częściej jako placebo niż realną terapię. Opętanie to moim zdaniem nic innego jak choroba psychiczna.
Nie mówiłam o księżach, tylko naukowcach.
Opętanie nie ma podłoża psychicznego... to ingerencja innego bytu w nasze życie. Ja to tak postrzegam.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Opętanie

Post autor: DanaS »

Wiara czy nauka? Mi się nasuwa tylko jedno pytanie...czym jest opętanie jeśli nauka jest wobec tego bezradna a tylko kontakt z księdzem (duchownym, Bogiem (niepotrzebne skreślić)) przynosi rezultaty? Jak to się dzieje? Czy to nie znaczy, że coś w tym jest...?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Opętanie

Post autor: Dagmara »

W Częstochowie jest kościół w którym raz w miesiącu są odprawiane msze przez egzorcystów.
Zjeżdzają tam ludzie z całej Polski i nie tylko, niektórzy z czystej ciekawości inni z podejrzeniem o opętanie. Podczas takich spotkań pozornie wyglądający uczestnicy nagle mdleją, albo rzucają się na podłogę jak szaleńcy. Mojej koleżanki znajomy (typowy niedowiarek) z ciekawości tam pojechał ze znajomymi i to co tam zobaczyli podczas tych spotkań, było poprostu nie do opisania.
Czy ktoś z was słyszał może o tym kościele?
Mi niestety coś net szwankuje i nie mogę doszukać się jakich kolwiek na ten temat informacji.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”