Godzina duchów

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
cateleon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2008-12-23, 14:00
Lokalizacja: wszechświat

Godzina duchów

Post autor: cateleon »

Słyszałam różne godziny najodpowiedniejsze do wywoływania duchów. Biorę pod uwagę trzy: godz.12, bo tak się utarło; godz 1 w nocy, bo duchy zdążyły się już obudzić :P ; lub godz 3 w nocy, gdyż jest odwrotnoscią godz 15 po południu, kiedy zmarł Jezus, czyli godzinę Szatana. Godzina może wpłynąć na efektywność wywoływania, czy zmarłym jest to obojetne?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Godzina duchów

Post autor: cleric »

jak dla mnie to obojetne :] nie wiesz jak się do tego zabrac, to się nie zabieraj :]
ScrEam_ScaRy_Gho$t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-02, 01:41
Lokalizacja: ::wAwA

Re: Godzina duchów

Post autor: ScrEam_ScaRy_Gho$t »

03.00 Godz to godz Demonów (ponoć) w taki sposób drwią sobie ze Świetej Trójcy...
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Godzina duchów

Post autor: Sothis »

Tutaj daje się zauważyć jeden z wielu powszechników kulturowych, jakim jest myślenie opozycjami. ;]
ScrEam_ScaRy_Gho$t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-02, 01:41
Lokalizacja: ::wAwA

Re: Godzina duchów

Post autor: ScrEam_ScaRy_Gho$t »

A mi na myśl przyszła taka myśl...
Bywały przypadki że ludzie chcieli wywołać ducha (kogoś zmarłego z rodziny) a wywoływali złego ducha...
Dlaczego?
Może dlatego że ta osoba hm...(jak to powiedzieć;]) poszła do piekła ? jego duch stał się zły bo był złym człowiekiem ?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Godzina duchów

Post autor: cleric »

bo nie wiedzialy jak się prawidlowo wywoluje duchy i z okazji skorzystaly te o zlych zamiarach. moze tez nie sprecyzowaly dokladnie o kogo im codzi.
ScrEam_ScaRy_Gho$t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-02, 01:41
Lokalizacja: ::wAwA

Re: Godzina duchów

Post autor: ScrEam_ScaRy_Gho$t »

Całkiem możliwe, a raczej nawet nie wykluczone...
Ale czy we wszystkich wypadkach ?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Godzina duchów

Post autor: Spock »

Koleżanka mi to kiedyś wytłumaczyła:

Dobre duchy nigdy nie przychodzą, bo tam gdzie są jest im dobrze. Duchy łotrów mają przerąbane w zaświatach, dlatego robią wszystko by choć na chwile się stamtąd wyrwać.

Całkiem logiczne, prawda ?
ScrEam_ScaRy_Gho$t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-02, 01:41
Lokalizacja: ::wAwA

Re: Godzina duchów

Post autor: ScrEam_ScaRy_Gho$t »

No ta myśl też jest bardzo do przyjęcia...
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Godzina duchów

Post autor: Monomagnum »

Co do tych godzin: Nie pomyśleliście że w za światach nie ma pojęcia czasu? Daty, godziny itp. tam nie istnieją... Czas występuje tylko na "ziemi" inaczej chrześcijaństwo i większość religii nie głosiła by o tym że po śmierci będziemy żyć wiecznie. A poza tym na dowód- czy ktoś widział starzejącego się ducha? Niektóre zjawy pochodzą ze średniowiecza i działają do dziś...
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Godzina duchów

Post autor: Ciura »

moim zdaniem nie powinno wywoływać się żadnych duchów bo przecierz obiecano dobrym duszom życie wieczne bez zmartwień i na pewno nie odpłacą za upierdliwość dobrem :] a o konsekwencjach wywoływania złych duchów chyba nie muszę pisać...
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Godzina duchów

Post autor: Monomagnum »

No właśnie- ja też nie jestem zwolennikiem zakłócania ich spokoju. Jeśli będą potrzebowały pomocy, to same przyjdą...
asiatko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 2008-11-20, 00:54

Re: Godzina duchów

Post autor: asiatko »

To prawda do rytów spirytystycznych najlepsze są godziny wieczorne. Chociaż uważam ze nie powinno wywoływać żadnych duchów. Bo może źle się skończyć Co do duszyczek to one mogą o każdej godzinie nam się pokazać. I to obojętnie czy istotka była pochowana wczoraj czy 100lat temu. Jak będzie chciała to nam się pokaże.
asiatko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 2008-11-20, 00:54

Re: Godzina duchów

Post autor: asiatko »

. Może źle się wysłowiłam ale Mnie właśnie o to chodzi ze na psychikę najlepszy jest właśnie czas gdy jest ciemno. Nie ma bezpiecznej metody na wywołanie i odprowadzenie ducha. Zawsze istnieje ryzyko. Obojętnie czy to jest laik, osoba, która ma ogromną wiedze na ten temat czy medium.
Jeśli ktoś chce pomóc duchowi w kontakcie nie ma sprawy niech wywołuje ducha......Wiem z własnego doświadczenia ze duchy zazwyczaj jak chcą z nami nawiązać kontakt, to zrobią to same, np. za pośrednictwem snu,. kontakt można też mieć po przez glos czy ich dotyk rzadko się zdarza ze widzimy zmarłego. itp. Choć ja nie bawię się wywoływanie duchów tylko czekam cierpliwie. I za każdym razem mówię ze jeśli chcą dać znak to taki abym ducha rozpoznała inne duchy to najlepiej niech przyjdą we śnie.
asiatko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 2008-11-20, 00:54

Re: Godzina duchów

Post autor: asiatko »

Ile jest gwiazd tyle jest opinii. Ok niech będzie tak jak mówisz..... :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”