dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: cleric »

jestem ciekawa co o tym sadzicie. na stronie naszej ulubionej Fundacji N., ciagle pojawiaja się nowe njusy o dziurach w ziemi. pionowe otwory o roznej srednicy, rownych sciankach i duzej glebokosci. Oni twierdza ze na pewno nie sa to odwierty geologiczne bo mieli porownanie. z kolei ja jestem ciekawa co Wy o tym myslicie :) oni sa swiecie przekonani ze wykonuje je ufo laserem^^
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Cień »

Przypomniał mi się film "Fantastyczna 4 - narodziny Srebrnego Surfera" :D motyw był podobny, kolo robił dziury w ziemi bo miał przylecieć jego pan i zeżreć naszą planetę od środka :D.
Za dużo telewizji i szukanie spiskowy teorii. Dziury w ziemi mogą powstawać np. przez zawalenie się podziemnego tunelu czy groty, albo to faktycznie geologiczne odwierty a oni po prostu wyolbrzymiają problem żeby zwrócić na siebie uwagę.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Spock »

Ja sądzę, że to naturalne zjawisko. Najbardziej podejrzewałbym działanie wody.

Albo jakieś olbrzymie, zmutowane dżdżownice ;)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: cleric »

scianki sa pionowe w wiekszosci przypadkow wiec woda i dzdzownice odpadaja^^ jeden utwor powstal na polu rolnika, zagadkowe ^^ moze to ma cos wspolnego z ta dziura w jeziorze, ktora kiedys ktos tu prezentowal na filmie?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Spock »

Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Arek »

Bardzo ciekawy temat i jak nasza koleżanka zauważyła FN ma swoje artykuły.
Prawie automatycznie myślimy że to odwierty geologiczne ale często byłoby to niewykonalne, tak jak w przypadgu tej dziury co grzybiarz w lesie znalazł. Tam naokoło są drzewa nie ma szans by wjechać z maszyną.
Już nie ma co wspominać że przy takich dziurach nie znaleziono tej ziemi z wewnątrz, a niekiedy jest to dobrych parę metrów sześciennych.
Jak się nie mylę to na terenach byłego Związku Radzieckiego znaleziono dziurę która była w ziemi "na skos" zrobiona.
Także jak na razie nikt z firm które trudnią się wierceniem nie przyznał się do takiej dziury, ale i to mnie wcale nie dziwi bo struktura ścian tych dziur wygląda całkiem inaczej niż po zwyczajnym wierceniu.Na zdjęciach dobrze widać że boki dziur są jakby spalone (wypalone) to samo mówią naoczni świadkowie. Inną anomalią jest to że niekiedy dziura taka kończy się małą jamą. Także średnica niektórych dziur jest taka wielka że wiertło takie musiałby dżwig przetransportować.
Hmm ufo? może być. Człowiek by takie kręcił? a po co zabierałby całą ziemię?. Może piorun? ,ktoś kiedyś powiedział. Ale co z tą ziemią? jakby z dziury wyleciała to by ją znaleziono, a może wyparowała?

pozdrawiam Arek
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Arek »

A może kogoś interesuje co Jackowski o tym mówi?

http://video.google.pl/videosearch?q=ja ... emb=0&aq=f#
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: cleric »

Arek pieknie napisał to, co ja miałam w głowie ale wysłowic się nie umialam :D nie zobacze filmu, moze byc w 2 zdaniach napisał co on tam o tych dziurach gada?
piorun odpada, nie wypala dziury w ziemi, tylko ją stapia i zostaje takie fajne cos :]
własnie teoria odwiertów upada, ze wzgledu na otoczenie dziur. Ponadto jakis miesiac temu znalezli kilka takich dziur w litej skale.
dla mnie to ciekawostka, nie da się ukryc
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Arek »

Ponadto jakis miesiac temu znalezli kilka takich dziur w litej skale.
Tego nie czytałem, jeżeli masz więcej inforamacji o tym to podziel się z nami.
Arek.



Więc .....najpierw ogląda podany mu list....potem rękę kładzie na zdjęciu kulistego ufo (jak się nie mylę było ono zrobione niedaleko Krakowa. Kiedyś posłałem im prawie że takie same fotki zrobione w Meksyku, obiekt był na 99% taki sam ale mi jakoś nie odpowiedzieli).
A więc Jackowski kładzie rękę na fotce i mówi że to "coś" to ufo-świder te ufo lata i pobiera ziemię . Mówi że są tam wkładane byliny ale i on nie wie co to ma znaczyć. Póżniej używa słowa "potas", czy ta gleba zawiera potas?.
W każdym bądż razie to on uważa że ufo są odpowiedzialne za te dziury....
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: cleric »

nic tam madrego nie napisali, oprocz tego ze ktos na wycieczce znalazl otwory w skale, dodali kilka fotek. srednica byla mala, ale ze w skale to juz cos.
no skoro Jackowski mowi ze ufo to robi się troche tajemniczo..
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Arek »

A co Ty o tych dziurach sądzisz cleric?
Bo ja nie mam pojęcia co by to mogło zrobić, a dzieło człowieka odpada dla mnie od razu
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: cleric »

no wlasnie, na poczatku sadzilam ze to moga byc odwierty ale jak zobaczylam otoczenie tych dziur, w ogole ich wyglad to zwatpilam. w tym momencie mam mnostwo watpliwosci, niby jackowski mowi o ufo i ta niezwyklosc tych dziur tez jest ciezko wytlumaczyc na chlopski rozum, ale jakos mam opory zeby w to uwierzyc. brzmi zbyt komiksowo..
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Sothis »

Po pierwsze, mam sugestię, o wielki duchu, przestań rozprawiać o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Z góry Ci dziękuję.

Po drugie, czy dysponuje ktoś zdjęciami rzeczonych dziur? Byłbym niezmiernie wdzięczny za linka do tychże.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: cleric »

mozesz sobie je znalesc na str Nautiliusa, maja tam troche artykulow o tym i fotek
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Sothis »

W wolnej chwili poszukam, dzięki za namiary ;]
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Ivellios »

DUCH SWIATŁOSC pisze:DUZE DZDZOWNICE ISTNIEJA CO PRAWDA ALE WYSTEPUJA W AFRYCE.
COP DO DZIUR OBCY MACZAJA W TYM PALCE ALE NIEMA się CO NIMI PRZEJMOWAC BO I TAK się IM NIE UDA BO NIESA STWORZENI ABY BYC DOSKONALYMI ISTOTAMI.
...i pewnie te dżdżownice to zmarniałe potomstwo węża, który Adaśka i Ewusię kusił w Edenie...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Arek »

Powiem wam coś o dziurze bo sam mam 15metrową i na 15 cm. średnicy w ogródku.Miała to być studnia skąd bym brał wodę do podlewania ogródka. A więc facet wjechał maszyną na ogródek i pyta się mnie gdzie to chcę mieć. Zrobiłem wielkie oczy bo myślałem że najpierw pochodzi z różdżkami by znależć jakąś żyłę wodną , a on mi na to że woda wszędzie jest. To mu pokazałem miejsce gdzie chciałbym to mieć i zaczął kręcić , i kręcić i kręcić. Po 15 -tu metrach przyznał się że z wodą kiepsko i włoży mi tutaj "rury-sito" do której będzie się trochę wody zbierało.A że takich rur nie miał przy sobie to mówi mi że na razie włoży tam normalne by się ziemia nie obsuwała. Po co wam to piszę?. Dlatego że te dziury (z artykułów FN) , przynajmniej jedna była parę miesięcy, a kto wie może i parę lat stara zanim ją odkryto. Dziury te nie zawaliły się!, nie potrzeba było żadnych rur do podtrzymywania ścian. Dziury te nie zawaliły się bo ściany ich są tak spalone na całej długości że dobrze "trzymią" i nie mogły się obsunąć
Awatar użytkownika
Cień
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 193
Rejestracja: 2005-08-05, 19:24

Re: dziury w ziemi - waszym zdaniem:]

Post autor: Cień »

Ja mam pytanie do osób, które twierdzą, że to UFO. Po co waszym zdaniem robią te dziury? Chcą ziemie rozebrać po kawałeczku? Szukają surowców, mikroorganizmów, czy jeszcze czegoś innego?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Ciekawostki”